Reklama

Reklama

Gutayubaljadeul

všechny plakáty

Obsahy(1)

Univerzitní profesor veze svým zánovním Mercedesem jednu svou studentku z konkurzu zpět do Soulu. Cestou zastaví v horách a pokusí se dívku znásilnit. Té se sice podaří utéct, ale náhodný kolemjedoucí, kterého stopne, ji odveze shodou okolností zpět k Mercedesu, kde se už shromáždila skupinka místních pobudů a začíná brutální hra s vyřizováním jejich účtů... (Jelly)

(více)

Recenze (33)

Adrian 

všechny recenze uživatele

90%. Bloody Aria je korejskym prirastkom k typu filmov ako napr. Boormanov Deliverance, t.j. snimkam, kde v centre pribehu stoja ludia z velkomesta konfrontovani na odlahlom vidieku s buranskymi praktikami krutych vidiecanov. Film je nezastavitelnym strojom vyborne pointovanych sekvencii, viackrat presnym timingom odlahcenymi o riadne cierny humor, tak typickym pre korejske "zle" filmy - t.j. filmy, v ktorom sa postavam deju iba same skarede veci a sladky happy-end je tu cudzim pojmom. Najsilnejsou strankou filmu je praca s divackym ocakavanim - resp. jeho nenaplnenim, ci uz v smere predpokladaneho vyvinu deja ako i hlavne postupneho preskupovania dolezitosti pozicii jednotlivych postav v deji. Aj napriek imho mierne prekombinovanemu zaveru a mozno az okato posobiacej frckovacej kritike do socialnej diferencie korejskeho obyvatelstva ide o snimku, ktora vas drzi v permanentnom napati (nezamienat za strach) nie davkou brutalnych scen (je ich tu viac ako dost), ale samotnym vyvinom pribehu. ()

DaViD´82 

všechny recenze uživatele

Syrové, brutální a pocitově nepříjemné. Adrianovo přirovnání k Boormanovu Vysvobození naprosto sedí. Jen s tím černým humorem bych to neviděl tak světle - ne že by nebyl přítomen, ale přijde mi, že v oněch brutálních scénách není nikterak výrazně zastoupen a je to dobře, jelikož právě proto jsou tak působivé... ()

Reklama

Bloody13 

všechny recenze uživatele

Moderní korejská kinematografie obsahuje mimořádně kvalitní snímky, o tom není sporu. Jenom mě zaráží fakt, jak i ten sebejednodušší příběh musí být pokaždé natáhnut na dvě hodiny. V takových případech filmy zákonitě ztrácí na údernosti. Pokud se s tím však divák smíří, odměnou mu je nevšední zážitek. A to se týká i tohoto kousku, který na první pohled vypadá jako x-tá variace buranského hixploiteru (a do jisté míry jím i je), ale zároveň dokáže obsahově překvapit. Dlouho to připomíná časovanou bombu: pořád se nic neděje, ale tušíte, že každou chvíli má to napětí bouchnout. Pak už je to krvavá árie pro několik málo postav, které se na jednom odlehlém místě začnou vzájemně ponižovat, šikanovat a mlátit. ()

Flipnic 

všechny recenze uživatele

Hodně zdařenej korejskej hixploitation, kterej mi nějak málem proklouzl mezi prsty. Což by byla škoda. První necelá hodina je docela rozvláčná a kromě jednoho pokusu o znásilnění se zde moc neděje, stopáž filmu by mohla být klidně o 20 až 30 min kratší, pak už by to byl fakt nářez. Celá druhá hodina je ale jeden pořádnej kopec násilí, kdy i tak jednoduchý děj se stává naprosto nepředvídatelným a v jednotlivých okamžicích má navrch vždycky někdo jiný. Jedna obrovská rubárna, ponižování, šikana toho nejhrubšího zrna, rozbité držky, rozbité hlavy, rozbité auto ... Nikdo zde není šetřen, úplně každá postava dostane fyzicky zejména (některé i psychicky) strašně do těla ... Celé je to ale úsměvné a spíš bych to přiřadil k černočerné komedii než k hororu. Hodně dobré, naprosto nepředvídatelné a řádně drsné ... ()

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

Fílm s Názvem, Gutayubaljadeul, který mi Česky zní jako Týden neumyté Koule. .Se povedl!! První hodinka byla jen taková příprava na to co příjde, ale zábavná a usměvná samozřejmě.. Pak příjde Psychický Teror a Šíkana středoškoláka. který ukáže, že ovládá bojové umění a natrhne tam vše Prdel! Banda grázlů Působila komicky.. Indian byl nejspíš i Laponec.. červenovlasý Papagáj.. Hlavní Boss se celou dobu Civil a nešli mu vidět Oči.. Zkratka Povedená Banda.. Ale mohlo to být Brutálnější, Mohlo tam býrt více násilí, gore všeho.. Určitě šlo vytřískat z toho Více.. a se Srovnáním Filmu the Bedevilled.. Je tohle o dvě třídy Výše! ()

Galerie (11)

Reklama

Reklama