Reklama

Reklama

Eoneunnal kabjagi cheotbeonjjae iyagi - D-day

  • Jižní Korea 어느날 갑자기 세번째 이야기 - D-day (více)
Horor
Jižní Korea, 2006, 95 min

Obsahy(1)

Hrůzy, které zažívaly dívky na středních školách vlivem sadistických praktik učitelů či vzájemné rivality mezi sebou, se zdaleka nevyrovnají otevřenému teroru, jemuž jsou podrobeni odpadlíci přijímacích zkoušek na vysoké školy. Uvnitř vězeňsky koncipovaného internátu, který má neúspěšné školačky připravit na nový pokus o složení vstupního testu na prestižní univerzity, propuká otevřený konflikt mezi dívkami a nelítostnými vychovatelkami. Film je v první řadě pojatý jako klaustrofobické drama a prvky převzaté z výrazové palety hororu zde stejně jako motivy vězeňských snímků pouze znásobují působivost a vypjatost ústředního konfliktu. Příběh byl inspirován reálným internátem, do něhož ambiciózní rodiče posílali své syny a dcery, kteří neuspěli u přijímaček. [Filmasia 2008] (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Recenze (15)

molotov 

všechny recenze uživatele

Tak jsem si po dlouhé době zase jednou střihl horor a dle mojí vlastní jednoduché definice funkčnosti hororu (tj. jestli jsem se bál:) musím dát dobré hodnocení. Přestože je hlavně konec je zmatený a vůbec nevysvětluje, co se ve škole dřív stalo, tak jsem se většinu bál a byl napnutý jak šňůra na prádlo ve vojenské akademii. ()

Campbell 

všechny recenze uživatele

Spíše než horor bych tohle zařadil do psychologického filmu. Navíc filmu kde je téma stále aktuální a stále bude. Šikana. Popravdě mě film bavil ale čekal jsem teda samozřejmě horor navíc jsem o filmu nic nečetl, tak proto film přes to že překvapil tak potěšil. Překvapil proto jak byl natočen a že byl poměrně příjemnej a zklamal proto že jsem prostě čekal horor. Šikana tu nejde tak do velkých extrémů jako jinde, ale jde tu cítit právě ta realističnost, nic přehnané ale ani žádný čajíček. Herci jsou příjemně civilní a celý film poměrně slušně utekl. Za mě slušné 3*. ()

Reklama

Mi Nü-Chai 

všechny recenze uživatele

Další ze skvělých korejských příkladů, kterak velice nepodařeným závěrem zbourat všechno, co se během celého filmu dařilo víc než dobře stavět. Skvělá paranoidně-vězeňská atmosféra tvrdé práce, neustálého dozoru a tajemné události v minulosti ústavu, vystresované a ponižované dívky postupně propadající šílenství (nebo pravému vidění..?), tajnosnubné vedení školy, vize plné krve a podivných hlasů...ano, tohle je takřka na výbornou. Dny se odpočítávají, nervozita stoupá, krvavých vidění přibývá..a ve chvíli, kdyby mělo dojít k vyústění, pokud možno alespoň srovnatelnému s předchozí částí filmu, nestane se nic. Lépe řečeno, stane se něco jen proto, aby se to stalo. Konec není záhadný, překombinovaný nebo zmatený, není žádné vysvětlení v mlhách se ukrývající, není nic. Nevadí mi nedořečenost, jenže tohle není nedořečenost, posledních asi patnáct minut působí, jako by někdo nevěděl, čím má předcházející události zdůvodnit, tak je zbaběle nevysvětlí nijak. Prosím, rozšiřte někdo v Koreji nauku o zdařilém finále, dík. ()

tombac 

všechny recenze uživatele

Na dívčí internátní škole panuje tuhý režim, jenž si moc nezadá s vězeňským. Mříže a kamery jsou všudypřítomné, nechybí samotka, děvčata nosí erární teplákovky, číst učebnici musí i ve frontě na tác se šlichtou a despotická vychovatelka při jejich sledování pevně svírá v rukou rákosku... Hláška "Studuj tvrdě!" tu nabývá nového významu a jakýkoliv vzdor a vyčnívání z řady se tu netoleruje. Zneklidňující náznaky dávají čím dál více tušit, že se to v chladných prostorách dívčí koleje pěkně zvrhne... Po třech předchozích ne moc zdařilých příbězích, se z posledního článku do skládanky 4 Horror Tales překvapivě vyklubal solidní psycho horror. Slušná atmosféra, zajímavé prostředí, nějaké ty zdařilé krvavé efekty... Přestože Roomates nejsou žádný zázrak, pozdvihávají o pár pídí nahoru zplihlý a zpráchnivělý prapor korejského horroru. Doufejme, že nebudou dlouho osamoceny... 7/10 ()

Xeelee 

všechny recenze uživatele

[Filmasia 2008] Atmosféra internátu, kde se kdysi stalo cosi hrozného a kde bachařky dohlížejí na to, aby jejich svěřenkyně pilně studovaly, je nádherně depresivní, a jak se postupem času začínají dít divné věci a atmosféra houstne, tak se bojíte, kde zas co uvidíte. Jak už tu ostatní psali přede mnou, tak závěr film hodně shazuje, ale otevřené konce mi hlavně u hororů většinou nevadí a divák může popustit uzdu své fantazii. Bude příští rok obnovená výuka? A co když byl závěr vysvětlen? Jen mi u téhle varianty nesedí vznik té pohromy na konci. Kdoví jak to bylo myšleno. ()

Galerie (10)

Reklama

Reklama