Seuseungeui eunhye

Jižní Korea, 2006, 95 min

Dae-woong Im

Se-yeol Park
  • ricci.s

Tak ja budem trocha kritickejší. TOTÁLNA KATASTROFA!!! Úplne nepodarený exploiťák, do ktorého sa tvorcovia nasilu snažili vopchať akési prvky a pasáže z minulosti, aby to celé dávalo aspoň nejakú logiku. Bohužiaľ nedávalo. Po hodine utrpenia, keď som spozoroval, že pozerám viac na steny a plafón ako na obrazovku, som to v momente vypol.(17.7.2010)

Úžas! Nechápu zdejší nízké hodnocení, protože tenhle film si jej rozhodně nezaslouží. Začalo to poklidně a nevinně, spíše jako takové komorní drama, pak se ale začala odkrývat minulost všech zúčastněných a i film počal měnit atmosféru v takovou dost nepříjemnou. I když ty výlety do minulosti postav mohly být delší. Pak se na scéně objeví vrah v masce králíka a už je jasné, že nic hezkého nás nečeká. Králíček je totiž opravdu psychopat a pokud něco na východu umějí, tak to jsou dobré mordy, tedy minimálně ten první byl opravdu dobrý. Takže trochu krve máme za sebou, atmosféra už vystoupala do velké výšky, ze které nesleze skoro až dokonce. Pak už se tu vraždí skoro všichni navzájem (tedy ti zbylí) a je opravdu na co se koukat. Dojde dokonce i na ženskou melu. A jedna s posledních scén je opravdovým vrcholem filmu - poslední jídlo, nádherná klavírní melodie, dívka v bílých šatech, krev, nůž, okvětní lístky. Kdyby byl začátek o něco kratší a film se zkrátil třeba o 20 minut rozhodně bych neváhal s plným počtem, protože tohle byla prostě bomba.(23.11.2013)

K jedné staré učitelce na vozíčku se na jeden večer domluví přijít její bývalí žáci. Uvítání je sice radostné, ale chvíli poté už začínají vyplouvat na povrch tajemství z minulosti. Sklenka střídá sklenku, charaktery se odkrývají a nakonec to vypadá, že milá paní učitelka rozhodně není taková, jak jsme si mysleli. A ani její žáci. K tomu všemu ještě ve sklepě svého domu měla svého znetvořeného syna, kterému zabraňovala chodit ven. Sotva se setmí, přichází tajemný vrah s králičí maskou na hlavě a začne veškeré osazentsvo likvidovat. Tenhle korejský slasher je hodně dobrý do doby, než nastává klasický překvapivý závěr. Tím u mě klesl hodně hluboko, ale co se dá dělat. Pro horrorového fanouška stejně zůstává důležitá ta část před tím, kdy jsme svědky povedených vražd. Sklepení maniaka vypadá k světu, mrtvola v každém koutě, jedna se sešitýma očima, další skoro sežraná mravencema. Jak říkám, nebýt závěru, byl by to výborný kousek.(11.12.2008)

Korejci prostě vzali klasický US slasher, se všemi klady i zápory a natočili ho u sebe. Na jednu stranu do něj dokázali vložit něco ze sebe, ta dramatická stránka příběhu je přeci jen silnější a působivější, než tomu bývá u podobných západních vyvražďovaček, dokonce bych ji označil za to nejsilnější z celého filmu, přesto si neodpustili poměrně lehkovážně pojatý závěr s možnými chybami a neořečeními. Maska velikonočního zajíčka je fajn, mordy jsou více-méně fajn, postavy překvapivě sympatické a psychologické vztahy-postupy ujdou. Snad bych se i nebál, ač se příběh neodehrává ve škole, tenhle snímek zařadit do korejské vlny školních horrorů, on totiž k atmosféře tamního školství má co říci i tak. Čistý průměr, ale s takovým trochu příjemným a sympatickým oparem. 2.5*(4.4.2018)

Z môjho pohľadu jeden z tých lepších hororových thrillerov od Korejcov. Pozitívum je už to, že sa tu nezjavuje nejaká dlhovlasá teta v nočnej košeli, nie sú tu hulákajúci tennageri a rovnako tu nie je pokus o slaboduchý humor. Klasický Thriller aj so zaujímavým záverom, vlastne 2 po sebe nasledujúcimi záverečnými zvratmi (aj keď pre niekoho možno trochu predvídateľnými). Užijeme si trocha gore, trocha drámy a vcelku primeranú stopáž. Ako to býva zvykom u východných susedov film je postavený skôr na atmosfére, na jednotlivých hercoch, celé je to minimalisticky spracované a ako opäť býva zvykom okorenené pár dobrými mordami. U mňa spokojnosť(14.10.2015)