Mosquito Man

Mansquito

Horor / Sci-Fi

USA, 2005, 92 min

• MM_Ramone

Počas prevozu sa podarí uniknúť nebezpečnému väzňovi. Pri útek prenikne do tajného výskumného laboratória. Príde tam do kontaktu s experimentálnou chemickou látkou a radiaciou. To spôsobí zmenu jeho DNA a zaháji proces mutácie. Stane sa z neho obludné monštrum. "Mosquito Man". Tento titul z produkcie americkej brakovej filmovej spoločnosti Nu Image, ktorý režíroval maďarský béčkový režisér Tibor Takács, nestojí za viac ako jednu hviezdičku. *(29.3.2017)

tahleta kafkovská sranda mi pila krev míň, než jsem čekal... snímek svou stupiditou celkem pobavil a dokonce i poučil, že standartně dvoukřídlý hmyz má 4 křídla a 4 končetiny místo šesti, když je pocákán kyrasem, vystaven mutaci a neschová se před radiací za stůl... 50%. [6. PFF Čakovická Be(´)čka](16.8.2011)

• honajz2

Na jednu stranu tomu absolutně chybí jakékoli napětí nebo atmosféra (teda kromě prvních 10 minut), na tu druhou to nijak neurazí, nápad sám o sobě je dobrý a masky jsou celkem povedené. Těch 26% mi tu přijde zbytečně málo, skutečně to není takový průser, jakým se to na první pohled zdá, protože když člověk skousne odfláknutý scénář a echt naivní dialogy (které jsou ale svým způsobem roztomilé, nevím jak jinak to vyjádřit), dá se to. Dokonce mi tu i jedna postava byla sympatická, jen škoda, že jí potkal stejný osud, jako drtivou většinu mých oblíbených postav - v hororech. Škoda, že režisér neměl potenciál a asi ani chuť to víc rozvést, aby to nevypadalo tak klasicky. 2*(9.9.2020)

• Vitason

Vždycky jsem si chudého příbuzného Mouchy představoval jako otravný hmyz, který musel dát křídla do frcu. Teď už vím, že vypadá spíše jako Mosquito Man... Jedná se o další béčko, kterými nás díkybohu zásobuje MagicBox, kde vraždí latexový obří komár s hezkými zuby. Filmu chybí atmosféra i odvaha o nějaké nechutné efekty. I přesto mu dávám dvě hvězdičky, protože film docela příjemně uteče a hlavně za scény SWAT vs. Komár a samotný závěr si je určitě zaslouží. Mimo hezké hlavní hrdinky už není prakticky co pochválit, takže skončím a dojdu si sehnat repelent.(8.8.2008)

• TO

Z uprchlého trestance se stane obrovský komár, který vysává lidi a honí ho policie. Ze začátku mě to vůbec nebavilo, ale po hodině začne jakýsi takýsi krvavý masakr a z jedné holky s taky stává komár, takže už na to šlo alespoň trochu koukat. Masky relativně v pohodě. Děj chvílemi připomíná Mouchu. Jde o klasickou ukázku současného béčkového (shitového) hororu.(5.9.2006)

• - Film sa odohráva v americkom meste Baltimore, v štáte Maryland, avšak bol kompletne natočený v Bulharsku. (Jello Biafra)