I. příběh: 75% /// II. příběh: 60 - 70% /// III. příběh: 60 - 70% /// IV. příběh: 60% /// V. příběh: 40% /// VI. příběh: 40% /// VII. příběh: 60% /// VIII. příběh: 65%(27.5.2013)

Ako fanúšik Stephena Kinga, som nadšený, že som objavil tento seriál. Vysoko prekonal moje očakávania, ktoré po prečítaní niektorých komentárov neboli veľmi vysoké. S radosťou môžem skonštatovať, že každý príbeh sa mi páčil a ťažko by som si vedel zvoliť najlepší. Ako je už u Kinga bežné, tak každý príbeh bol originálny a mal veľa do seba.(29.7.2013)

BITEVNÍ POLE - 75% opravdu originální námět a skvělé zpracování, takový zfilmovaný Army men. CROUCH END - 70% naprosto parádní atmosféra, jeden z mála počinů, kdy byla opravdu strašidelná atmosféra i za dne, ale příběh se mi až tak nelíbil. UMNEYHO POSLEDNÍ PŘÍPAD - 70% - těžká stylovka. KONEC CELÉ PATÁLIE - 80% - parádní námět. SILNIČNÍ VIRUS MÍŘÍ NA SEVER - 80% - obraz neměl chybu. PÁTÁ ČTVRTINA - 65% - vůbec bych neřekl, že tohle napsal King. PITEVNÍ SÁL ČTYŘI - 80% - dokonce sem ji četl, parádní. VÍTE, ŽE TAM MAJÍ PEKELNĚ DOBROU KAPELU - 75%(6.5.2010)

V podstatě už vše napsal DaVID´82. Kvalita zfilmovaných povídek je značně nevyrovnaná, jejich filmové zpracování je ale na velmi slušné úrovni. Triky odpovídají televiznímu standartu, což je na škodu především u povídek, které jsou na nich do jisté míry postavené (povídka Crouch End ), což mi nedovoluje ohodnotit sérii plným počtem hvězdiček, škoda. Na druhou stranu jsem se na seriál velmi těšil a výsledek naplnil moje očekávání. Lepší 4 *.(11.2.2007)

Televízny seriál "Nightmares and Dreamscapes: From the Stories of Stephen King" je kolekciou filmových adaptácií poviedok, ktoré napísal americký spisovateľ Stephen Edwin King. Sú súčasťou zbierok "Nočná smena" a "Nočné múry a snové výjavy". V roku 2006 bolo osem z nich vybratých a sfilmovaných do podoby zhruba hodinových snímkov. Jedná sa o poviedky: Bitevné pole; Crouch End; Umneyho posledný prípad; Koniec celej patálie; Cestný vírus mieri na sever; Piata štvrtina; Pitevňa číslo štyri; Viete, že tam majú pekelne dobrú kapelu?. *****(1.1.2018)

• - V povídce Silniční virus míří na sever hlavní hrdina a při útěku před démonem zakopne o hromádku knížek Stephena Kinga, což zapříčiní jeho pád ze schodů. (cubajz)

• - Z osmi příběhů je pouze pět ze sbírky Nightmares and Dreamscapes. Battleground je ze sbírky Night Shift, The Road Virus Heads North a Autopsy Room Four jsou z Everything´s Event. (TomikZlesa)

• - V příběhu "Umney´s Last Case" spadne syn Sama Landryho z houpačky a praští se do hlavy. V TV zpracování se syn utopí v bazénu. (TomikZlesa)