Nadprůměrná televizní minisérie adaptující povídky Stephena Kinga. Je podle mně velká škoda, že tvůrci v tomto seriálu nepokračovali. Mé hodnocení jednotlivých povídek: Bitevní pole - 3/5 ; Crouch End - 2/5 ; Umneyho poslední případ - 3/5 ; Konec celé patálie - 4/5 ; Silniční virus míří na sever - 5/5 ; Pátá čtvrtina - 4/5 ; Pitevní sál čtyři - 5/5 ; Víte, že tam mají pekelně dobrou kapelu? - 4/5.(20.7.2012)

Televízny seriál "Nightmares and Dreamscapes: From the Stories of Stephen King" je kolekciou filmových adaptácií poviedok, ktoré napísal americký spisovateľ Stephen Edwin King. Sú súčasťou zbierok "Nočná smena" a "Nočné múry a snové výjavy". V roku 2006 bolo osem z nich vybratých a sfilmovaných do podoby zhruba hodinových snímkov. Jedná sa o poviedky: Bitevné pole; Crouch End; Umneyho posledný prípad; Koniec celej patálie; Cestný vírus mieri na sever; Piata štvrtina; Pitevňa číslo štyri; Viete, že tam majú pekelne dobrú kapelu?. *****(1.1.2018)

Prvních pět epizod je obstojných. Šestá neobsahuje mysteriózní atmosféru, ale dá se na to dívat. Předposlední pro mě znamenala otázku, jak je možné, že se někomu může líbit víc, než druhá epizoda (která je nejlepší z celého seriálu). Poslední epizodu jsem přeskakoval. Shrnutě na závěr mi to vychází tak, že během psaní páté epizody tvůrcům došly Kingovy mysteriózní povídky, tak si napsali buď vlastní, anebo, pokud King napsal nějaké nemysteriózní, tak ty použili právě. Pokud by platila první možnost, že si napsali vlastní, znamenalo by to, že se změnilo myšlení vedení televize, a možná i byli dosazeni na tuto práci jiní scénáristé. Hodnocení je následující odemne: 1×1 - 90%; 1×2 - 75%; 1×3 - 60%; 1×4 - 65%; 1×5 - 70%; 1×6 - 80%; 1×7 - 40%; 1×8 - asi 30%. _ _ _ Z hodnocení je jasné, která epizoda je nejlepší. Šestou lze ignorovat, ta se do seriálu dostala omylem, jinak si to neumím vysvětlit. ✔(14.9.2011)

Ako fanúšik Stephena Kinga, som nadšený, že som objavil tento seriál. Vysoko prekonal moje očakávania, ktoré po prečítaní niektorých komentárov neboli veľmi vysoké. S radosťou môžem skonštatovať, že každý príbeh sa mi páčil a ťažko by som si vedel zvoliť najlepší. Ako je už u Kinga bežné, tak každý príbeh bol originálny a mal veľa do seba.(29.7.2013)

Hodnotené po Battleground a Crouch End. Battleground je ešte lepšie než literárna predloha, čo som ešte hádam nezažila, preto je to plných 5 hviezdičiek. Šla z toho krásna ponurosť, depresia a všadečíhajúca osudovosť. Plus použitie minimálneho počtu slov a geniálna hodinka je na svete. Crouch End bol takmer presným opakom, predlohu som síce nečítala, ale bolo to dosť neprehľadné a možno ani nie, ale príliš ma to nudilo, aby som udržala pozornosť po celú dobu. Keďže z prvého príbehu som bola nadšená, tak dávam za štyri, ale druhá epizóda osamote by bola hádam len na dve.(10.4.2011)

• - Z osmi příběhů je pouze pět ze sbírky Nightmares and Dreamscapes. Battleground je ze sbírky Night Shift, The Road Virus Heads North a Autopsy Room Four jsou z Everything´s Event. (TomikZlesa)

• - V příběhu "Umney´s Last Case" spadne syn Sama Landryho z houpačky a praští se do hlavy. V TV zpracování se syn utopí v bazénu. (TomikZlesa)

• - V povídce Silniční virus míří na sever hlavní hrdina a při útěku před démonem zakopne o hromádku knížek Stephena Kinga, což zapříčiní jeho pád ze schodů. (cubajz)