Televízny seriál "Nightmares and Dreamscapes: From the Stories of Stephen King" je kolekciou filmových adaptácií poviedok, ktoré napísal americký spisovateľ Stephen Edwin King. Sú súčasťou zbierok "Nočná smena" a "Nočné múry a snové výjavy". V roku 2006 bolo osem z nich vybratých a sfilmovaných do podoby zhruba hodinových snímkov. Jedná sa o poviedky: Bitevné pole; Crouch End; Umneyho posledný prípad; Koniec celej patálie; Cestný vírus mieri na sever; Piata štvrtina; Pitevňa číslo štyri; Viete, že tam majú pekelne dobrú kapelu?. *****(1.1.2018)

Bojiště: 5/5 - opravdu povedený a hlavně zábavný příběh o oživlých vojáčcích, kde nebylo potřeba mnoho dialogů. 90%. Crouch End: 5/5 - tento příběh se mi líbil dokonce ještě víc než první díl Bojiště. Skvělá atmosféra na televizní seriál, i když efekty teda nic moc, ale o ty mě ani v tomto případě nešlo, zatím je to parádní. 95%. Umney's Last Case: 2/5 - po prvních dvou dílech určitě zklamání. Sice se W. H. Macy snažil co to dalo, ale nějak to nešlo. Tento díl mě zkrátka nebavil. 40%. The End of the Whole Mess: 3/5 - docela zajimavý námět od Kinga, jenže je to zfilmované tak, že to až na pár momentů nudí. 50%. The Road Virus Heads North: 4/5 - Tak tenhle příběh se mi opravdu líbil, je to dobře zpracované a nápad s Kingovou knížkou na konci mě hodně potěšil. 70%. The Fifth Quarter: 3/5 - Docela řadový ne nijak originální námět. Natočené to je dobře a musím řict, že režisér z toho vyždímal co se dalo. 60%. Autopsy Room Four: 4/5 - Celkem zábava. Takovou smrt bych nepřál nikomu, snad jen nejlepšímu příteli mé ženy :-). Zasloužených 80%. You Know They've Got a Hell of a Band: 4/5 - Tak tento díl jsem si užil, King byl z tohoto cítit na sto honů. I když to postrádalo větší napětí, tak jsem se rozhodně nenudil. 75%. Takže abych to celé shrnul. Nightmares and Dreamscapes jsou nadprůměrnou adaptací Kingových příběhů a to i díky hercům, které jsme mohli vidět v jiných filmech na motivy tohoto mistra svého řemesla, jako např.: Richard Thomas (Bill "starší" v hororu To) a nebo Steven Weber (Jack Torrance v seriálu Osvícení, Steve Ames v Desperation). 4/5(21.8.2007)

Bitevní pole 5/5, Crounch end 4/5, Umneyho poslední případ 3/5, Konec celé patálie 2/5, Silniční virus míří na sever 3/5, Páta čtvrtina 5/5, Pitevní sál čtyři 3/5, Víte že tam mají pekelně dobrou kapelu? 4/5 Jako celek to působí moc hezky(zkouknuto na jeden zátah). Nejlepší je pro mě Páta čtvrtina s výborným J. Sistem, tedy nejedná se o horor jako spíše o akční drama. A nejhorší je Konec celé patálie, i když to má výborné herce tak je to moc zdlouhavé, i když poslední scéna mi přišla poměrně dojemná:-) Teda moc dílů není vyloženě hororvých, ale mají svojí atmosféru. Nejhorší to bylo s dílem Silniční virus míří na sever, přišel mi moc zmatečnej a konec jsme nepochopil:-) takže dávám 4 z 5. Moc pěkný seriál.(23.3.2010)

Battleground 5 - vějička, na kterou jsem se chytil a taky pěkně nachytal, protože ostatní povídky ani zdaleka nedosahují vysoce nastavené úrovně této první; Crouch End 1 - tohle měla být snad hodně špatná pocta Lovecraftovi; Umney's Last Case 1 - parodie sebe sama, u které nemá cenu vůbec přemýšlet nad dějem, který postrádá smysluplnější logiku; The End of the Whole Mess 2 - výborný námět, ale zpracovaný do velice nudného kabátu; The Road Virus Heads North 4 - v momentě, kdy jsem chtěl celou sérii proklít, jsem si pustil tento díl a dal sérii novou šanci. Napínavé, místy strašidelné dílko o prokletém obrazu a výborný Tom Berenger v hlavní roli; The Fifth Quarter 3 - zbytečně zkratkovité, dokážu si na téma hledání ztracených dílků k pokladu představit spíše celovečerní film, ale vcelku dobré; Autopsy Room Four 3,5 - napínavé a režisér mě dokázal vtáhnout do pocitů paralyzovaného pacienta na pitevním stole; You Know They Got a Hell of a Band 3 - nemrtví muzikanti byli docela fajn :-)(14.10.2007)

I. příběh: 75% /// II. příběh: 60 - 70% /// III. příběh: 60 - 70% /// IV. příběh: 60% /// V. příběh: 40% /// VI. příběh: 40% /// VII. příběh: 60% /// VIII. příběh: 65%(27.5.2013)

• - Z osmi příběhů je pouze pět ze sbírky Nightmares and Dreamscapes. Battleground je ze sbírky Night Shift, The Road Virus Heads North a Autopsy Room Four jsou z Everything´s Event. (TomikZlesa)

• - V příběhu "Umney´s Last Case" spadne syn Sama Landryho z houpačky a praští se do hlavy. V TV zpracování se syn utopí v bazénu. (TomikZlesa)

• - V povídce Silniční virus míří na sever hlavní hrdina a při útěku před démonem zakopne o hromádku knížek Stephena Kinga, což zapříčiní jeho pád ze schodů. (cubajz)