Bojiště: 5/5 - opravdu povedený a hlavně zábavný příběh o oživlých vojáčcích, kde nebylo potřeba mnoho dialogů. 90%. Crouch End: 5/5 - tento příběh se mi líbil dokonce ještě víc než první díl Bojiště. Skvělá atmosféra na televizní seriál, i když efekty teda nic moc, ale o ty mě ani v tomto případě nešlo, zatím je to parádní. 95%. Umney's Last Case: 2/5 - po prvních dvou dílech určitě zklamání. Sice se W. H. Macy snažil co to dalo, ale nějak to nešlo. Tento díl mě zkrátka nebavil. 40%. The End of the Whole Mess: 3/5 - docela zajimavý námět od Kinga, jenže je to zfilmované tak, že to až na pár momentů nudí. 50%. The Road Virus Heads North: 4/5 - Tak tenhle příběh se mi opravdu líbil, je to dobře zpracované a nápad s Kingovou knížkou na konci mě hodně potěšil. 70%. The Fifth Quarter: 3/5 - Docela řadový ne nijak originální námět. Natočené to je dobře a musím řict, že režisér z toho vyždímal co se dalo. 60%. Autopsy Room Four: 4/5 - Celkem zábava. Takovou smrt bych nepřál nikomu, snad jen nejlepšímu příteli mé ženy :-). Zasloužených 80%. You Know They've Got a Hell of a Band: 4/5 - Tak tento díl jsem si užil, King byl z tohoto cítit na sto honů. I když to postrádalo větší napětí, tak jsem se rozhodně nenudil. 75%. Takže abych to celé shrnul. Nightmares and Dreamscapes jsou nadprůměrnou adaptací Kingových příběhů a to i díky hercům, které jsme mohli vidět v jiných filmech na motivy tohoto mistra svého řemesla, jako např.: Richard Thomas (Bill "starší" v hororu To) a nebo Steven Weber (Jack Torrance v seriálu Osvícení, Steve Ames v Desperation). 4/5(21.8.2007)

Televizní minisérie na motivy Kingových povídek a to nejen těch ze stejnojmenné sbírky. Naštěstí jsou zde zadaptovány i starší kusy, které úroveň dosti pozvedávají, jelikož "Nightmares and Dreamscapes" rozhodně není Kingův povídkový nadstandart. U všech epizod platí, že se tvůrcům nepodařilo z point "vytřískat" tu osudovost a o všech také platí, že mají vyvedenou hudební stránku a dobré obsazení - bohužel však již ne vždy i dobré herecké výkony. Z osmi adaptací je "must see" vlastně jen hned ta první - Bojiště. Je natočena nápaditě, minimalisticky a přitom působivě i zcela funkčně. Navíc zde zcela exceluje v hlavní úloze William Hurt. Jednotlivé epizody (nikoli jejich předlohy) bych ohodnotil takto: Battleground: 5/5, Crouch End: 2/5, Umney's Last Case: 2/5, The End of the Whole Mess: 3/5, The Road Virus Heads North :3/5, The Fifth Quarter: 4/5, Autopsy Room Four: 4/5, You Know They've Got a Hell of a Band: 3/5. Celkově tedy za slabší 4*. Pokud by však tvůrci pro příště navýšili rozpočet a zaměřili svou pozornost hlavně na povídky ze starších Kingových sbírek (ideálně Night Shift či Skeleton Crew), tak rozhodně mají jednoho diváka jistého.(30.9.2006)

Konečně se něco na motivy Kingových povídek povedlo. Paradoxní je, že nejlepší díly téhle minisérie jsou ty brané s nadsázkou a ne ty hororové. Battleground a Autopsy Room jsou jasně nejlepší. Na druhou stranu, zklamáním pro mne byly díly Crouch End a The Road Virus Heads North. Zbytek určitě pobaví, ale na druhou stranu kvalitou nijak více nevyčnívá i když i tady se najdou skvosty jako The End of the Whole Mess nebo The Fifth Quarter. Zkrátka, každý si najde něco.(13.5.2010)

Bitevní pole 5/5, Crounch end 4/5, Umneyho poslední případ 3/5, Konec celé patálie 2/5, Silniční virus míří na sever 3/5, Páta čtvrtina 5/5, Pitevní sál čtyři 3/5, Víte že tam mají pekelně dobrou kapelu? 4/5 Jako celek to působí moc hezky(zkouknuto na jeden zátah). Nejlepší je pro mě Páta čtvrtina s výborným J. Sistem, tedy nejedná se o horor jako spíše o akční drama. A nejhorší je Konec celé patálie, i když to má výborné herce tak je to moc zdlouhavé, i když poslední scéna mi přišla poměrně dojemná:-) Teda moc dílů není vyloženě hororvých, ale mají svojí atmosféru. Nejhorší to bylo s dílem Silniční virus míří na sever, přišel mi moc zmatečnej a konec jsme nepochopil:-) takže dávám 4 z 5. Moc pěkný seriál.(23.3.2010)

Uh, další Kingovo dílo převedený na filmový pás. Už mi tak připadá, že kdyby King napsal oblastní telefonní seznam, určitě by se našel nějakej magor, kterej by to zfilmoval. Tentokrát došlo na Kingovy povídky. Pár jsem jich četl, s některými jsem se setkal poprvé. 01 Battleground [Brian Henson] Sice s dobrým a zajímavým nápadem a zápletkou, leč i přesto sotva průměrná Kingova povídka zpracováním do televizní povídky jen a jen získala. Vizuální ztvárnění dalo zápletce nový rozměr. Povídka se honosí dobrými nápady, záběry a triky, plus přidala jeden skvělý bonus navíc, odehrává se bez jediného slova. **** 02 Crouch End [Mark Haber] Tak už i King zabrousil do světa mýtu Cthulhu.... Kingovu předlohu jsem nečetl, ale tento díl je takový částečně nic moc. Začátek a konec je dobrý, prostřední část je dost nudná, hra s kamerou a obrazem mě dost vytáčela a ještě to má ne moc povedenou hudbu. ** 03 Umney´s Last Case [Rob Bowman] Když si románový hrdina prohodí život se svým autorem, ani jednomu z nich to štestí nepřinese. A navíc je to docela nuda, sice občas sranda (William H. Macy jako neohrožené soukromé očko), ale celkově nuda. * 04 The End of the Whole Mess [Mikael Salomon] Zajímavé (post)katastrofické sci-fi. Dobrý styl vyprávění. Jen málo hororu :-) *** 05 The Road Virus Heads North [Sergi Mimica-Gezzan] Jeden z klasických případů toho, že King funguje v literární podobě, přerody do televizních/filmových podob však zpravidla nefungují. Mám dojem, že jsem to kdysi dávno už četl, ale vůbec si to nepamatuju. Při sledování tohohle dílu, jsem si však říkal, že jako psaná povídka to může být hodně dobré, jako televizní povídka však jen tak tak průměr. Navíc je to příklad ještě jedné věci, a to Kingovy opotřebovanosti – dobré nápady už pravděpodobně vyčerpal, tak začal recyklovat sám sebe. Tohle je svým způsobem jen recyklace a spojení jeho dvou nápadů z Christine a Rose Madder.*** 06 The Fifth Quarter [Rob Bowman] Že King často psal i pro své děti, je známo, evidentně pro ně chtěl napsat nějakou kriminálku. Natáčet to ale nemuseli. Opět ani známka po hororu.** 07 Autopsy Room Four [Mikael Salomon] No sláva, konečně pořádný napětí. Tohle prožít, tak bych ten infarkt asi vážně dostal.***** 08 You Know They Got A Hell Of A Band [Mike Robe] Umh, špatný to není ale trošku slabý, alespoň toho Cobaina tam mohli ukázat. *** Průměrově mi to vychází na 2,87. Což podle mě docela sedí, většinou nic moc, ty dva záseky nad trojku to drží v té průměrné rovině. U některých povídek docela zklamání. Čekal jsem více hororu, až na dvě tři povídky tu skoro žádný nebyl. A tak u mě stále platí - Kinga radši číst, než se na něj koukat!(28.7.2009)

• - V příběhu "Umney´s Last Case" spadne syn Sama Landryho z houpačky a praští se do hlavy. V TV zpracování se syn utopí v bazénu. (TomikZlesa)

• - V povídce Silniční virus míří na sever hlavní hrdina a při útěku před démonem zakopne o hromádku knížek Stephena Kinga, což zapříčiní jeho pád ze schodů. (cubajz)

• - Z osmi příběhů je pouze pět ze sbírky Nightmares and Dreamscapes. Battleground je ze sbírky Night Shift, The Road Virus Heads North a Autopsy Room Four jsou z Everything´s Event. (TomikZlesa)