Televízny seriál "Nightmares and Dreamscapes: From the Stories of Stephen King" je kolekciou filmových adaptácií poviedok, ktoré napísal americký spisovateľ Stephen Edwin King. Sú súčasťou zbierok "Nočná smena" a "Nočné múry a snové výjavy". V roku 2006 bolo osem z nich vybratých a sfilmovaných do podoby zhruba hodinových snímkov. Jedná sa o poviedky: Bitevné pole; Crouch End; Umneyho posledný prípad; Koniec celej patálie; Cestný vírus mieri na sever; Piata štvrtina; Pitevňa číslo štyri; Viete, že tam majú pekelne dobrú kapelu?. *****(1.1.2018)

Ako fanúšik Stephena Kinga, som nadšený, že som objavil tento seriál. Vysoko prekonal moje očakávania, ktoré po prečítaní niektorých komentárov neboli veľmi vysoké. S radosťou môžem skonštatovať, že každý príbeh sa mi páčil a ťažko by som si vedel zvoliť najlepší. Ako je už u Kinga bežné, tak každý príbeh bol originálny a mal veľa do seba.(29.7.2013)

V podstatě už vše napsal DaVID´82. Kvalita zfilmovaných povídek je značně nevyrovnaná, jejich filmové zpracování je ale na velmi slušné úrovni. Triky odpovídají televiznímu standartu, což je na škodu především u povídek, které jsou na nich do jisté míry postavené (povídka Crouch End ), což mi nedovoluje ohodnotit sérii plným počtem hvězdiček, škoda. Na druhou stranu jsem se na seriál velmi těšil a výsledek naplnil moje očekávání. Lepší 4 *.(11.2.2007)

Skvělé zpracování povídek od Stephena Kinga. Povídky mají atmosféru a skvělý děj. Po dlouhé době zase něco co se mi fakt hodně líbilo. Úroveň jednotlivých povídek je celkem vyrovnaná, jediná, která mě moc nenadchla byla pitevní sál. Možná proto, že se mi nelíbila ani v knížce. Mimochodem knihu všem doporučuji je výborná :)(18.6.2011)

Hodnotené po Battleground a Crouch End. Battleground je ešte lepšie než literárna predloha, čo som ešte hádam nezažila, preto je to plných 5 hviezdičiek. Šla z toho krásna ponurosť, depresia a všadečíhajúca osudovosť. Plus použitie minimálneho počtu slov a geniálna hodinka je na svete. Crouch End bol takmer presným opakom, predlohu som síce nečítala, ale bolo to dosť neprehľadné a možno ani nie, ale príliš ma to nudilo, aby som udržala pozornosť po celú dobu. Keďže z prvého príbehu som bola nadšená, tak dávam za štyri, ale druhá epizóda osamote by bola hádam len na dve.(10.4.2011)

• - V příběhu "Umney´s Last Case" spadne syn Sama Landryho z houpačky a praští se do hlavy. V TV zpracování se syn utopí v bazénu. (TomikZlesa)

• - Z osmi příběhů je pouze pět ze sbírky Nightmares and Dreamscapes. Battleground je ze sbírky Night Shift, The Road Virus Heads North a Autopsy Room Four jsou z Everything´s Event. (TomikZlesa)

• - V povídce Silniční virus míří na sever hlavní hrdina a při útěku před démonem zakopne o hromádku knížek Stephena Kinga, což zapříčiní jeho pád ze schodů. (cubajz)