Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Projekt televizní stanice TNT převedl na obrazovky jedny z nejlepších povídek mistra hororu a imaginace Stephena Kinga. Největší část osmidílné mini-série tvoří výběr ze sbírky NOČNÍ MŮRY A SNOVÉ VÝJEVY.

Bitevní pole: Na nájemného zabijáka doma čeká záhadný balíček zaslaný jeho poslední obětí.
Crouch End: Mladá žena se spolu se svým manželem ztratí v podivné Londýnské čtvrti.
Umneyho poslední případ: Detektiv z roku 1930 zjistí, že je pouze hlavní postavou knihy.
Konec celé patálie: Howard Fornoy vzpomíná na to jak spolu s bratrem chtěli zbavit svět násilí a místo toho jej dovedli do zkázy.
Silniční virus míří na sever: Démon z obrazu pronásleduje spisovatele na jeho cestě domů.
Pátá čtvrtina: Honba za částmi mapy pokladu ohrozí i rodinu bývalého trestance, který se vydává na nebezpečnou cestu.
Pitevní sál čtyři: Muž neschopen jakéhokoliv pohybu je svědkem své vlastní pitvy.
Víte že tam mají pekelně dobrou kapelu?: Město plné mrtvých hudebních legend čeká na vaši návštěvu. (3DD!3)

(více)

Recenze (54)

Paldini 

všechny recenze uživatele

Battleground 5 - vějička, na kterou jsem se chytil a taky pěkně nachytal, protože ostatní povídky ani zdaleka nedosahují vysoce nastavené úrovně této první; Crouch End 1 - tohle měla být snad hodně špatná pocta Lovecraftovi; Umney's Last Case 1 - parodie sebe sama, u které nemá cenu vůbec přemýšlet nad dějem, který postrádá smysluplnější logiku; The End of the Whole Mess 2 - výborný námět, ale zpracovaný do velice nudného kabátu; The Road Virus Heads North 4 - v momentě, kdy jsem chtěl celou sérii proklít, jsem si pustil tento díl a dal sérii novou šanci. Napínavé, místy strašidelné dílko o prokletém obrazu a výborný Tom Berenger v hlavní roli; The Fifth Quarter 3 - zbytečně zkratkovité, dokážu si na téma hledání ztracených dílků k pokladu představit spíše celovečerní film, ale vcelku dobré; Autopsy Room Four 3,5 - napínavé a režisér mě dokázal vtáhnout do pocitů paralyzovaného pacienta na pitevním stole; You Know They Got a Hell of a Band 3 - nemrtví muzikanti byli docela fajn :-) ()

choze

všechny recenze uživatele

BATTLEGROUND - jedna z mých oblíbených Kingových povídek, byť objektivně ne z nejlepších, se tady dočkala slušné adaptace. Připomnělo mi to devadesátkové Krajní meze, ale oproti nim to má nesrovnatelně lepší triky a že jich zrovna tady bylo zapotřebí. Dějově je to věrné, má to atmosféru a rozumné množství černého humoru s ohedem na groteskní zápletku, plus John Hurt jako zabiják i jeho bejvák jsou fajn. (3/5) THE ROAD VIRUS HEADS NORTH - spisovatel hororů pronásledovaný hororovým obrazem, co žije svým vlastním životem, zní dobře, ale navzdory znepokojivé atmosféře se tu nic zajímavého nestane. (2/5) ()

Reklama

obitus 

všechny recenze uživatele

Průměrný povídkový seriál, těžící především z faktu, že autorem předloh všech dílů je Stephen King. Bohužel, až na jednu - dvě výjimky sáhli autoři po jeho slabších pracech, případně kusech zajímavých, nicméně těžko zfilmovatelných. Opravdu geniální je pouze první povídka, kde se povedlo bezchybně zadaptovat povídku Bojiště. Z těch ostatních bych vypíchnul asi jen Silniční virus míří na sever, který nejenže byl jako jediný alespoň trochu strašidelný, ale měl i skvělého Toma Berengera v hlavní roli. Zbytek je koukatelný průměr až podprůměr, který neurazí, ale více než na jedno zhlédnutí není. ()

MM_Ramone 

všechny recenze uživatele

Televízny seriál "Nightmares and Dreamscapes: From the Stories of Stephen King" je kolekciou filmových adaptácií poviedok, ktoré napísal americký spisovateľ Stephen Edwin King. Sú súčasťou zbierok "Nočná smena" a "Nočné múry a snové výjavy". V roku 2006 bolo osem z nich vybratých a sfilmovaných do podoby zhruba hodinových snímkov. Jedná sa o poviedky: Bitevné pole; Crouch End; Umneyho posledný prípad; Koniec celej patálie; Cestný vírus mieri na sever; Piata štvrtina; Pitevňa číslo štyri; Viete, že tam majú pekelne dobrú kapelu?. ***** ()

DaViD´82 

všechny recenze uživatele

Televizní minisérie na motivy Kingových povídek a to nejen těch ze stejnojmenné sbírky. Naštěstí jsou zde zadaptovány i starší kusy, které úroveň dosti pozvedávají, jelikož "Nightmares and Dreamscapes" rozhodně není Kingův povídkový nadstandart. U všech epizod platí, že se tvůrcům nepodařilo z point "vytřískat" tu osudovost a o všech také platí, že mají vyvedenou hudební stránku a dobré obsazení - bohužel však již ne vždy i dobré herecké výkony. Z osmi adaptací je "must see" vlastně jen hned ta první - Bojiště. Je natočena nápaditě, minimalisticky a přitom působivě i zcela funkčně. Navíc zde zcela exceluje v hlavní úloze William Hurt. Jednotlivé epizody (nikoli jejich předlohy) bych ohodnotil takto: Battleground: 5/5, Crouch End: 2/5, Umney's Last Case: 2/5, The End of the Whole Mess: 3/5, The Road Virus Heads North :3/5, The Fifth Quarter: 4/5, Autopsy Room Four: 4/5, You Know They've Got a Hell of a Band: 3/5. Celkově tedy za slabší 4*. Pokud by však tvůrci pro příště navýšili rozpočet a zaměřili svou pozornost hlavně na povídky ze starších Kingových sbírek (ideálně Night Shift či Skeleton Crew), tak rozhodně mají jednoho diváka jistého. ()

Galerie (181)

Zajímavosti (3)

  • Z osmi příběhů je pouze pět ze sbírky Nightmares and Dreamscapes. Battleground je ze sbírky Night Shift, The Road Virus Heads North a Autopsy Room Four jsou z Everything´s Event. (TomikZlesa)
  • V povídce Silniční virus míří na sever hlavní hrdina a při útěku před démonem zakopne o hromádku knížek Stephena Kinga, což zapříčiní jeho pád ze schodů. (cubajz)
  • V příběhu "Umney´s Last Case" spadne syn Sama Landryho z houpačky a praští se do hlavy. V TV zpracování se syn utopí v bazénu. (TomikZlesa)

Reklama

Reklama