Reklama

Reklama

Trinity Blood

(seriál)
  • Japonsko トリニティ・ブラッド (více)
Animovaný / Drama / Horor / Sci-Fi
Japonsko, 2005, 10 h (Minutáž: 25 min)

Epizody(24)

Obsahy(1)

Před 500 lety na Zemi vypukla nukleární válka, díky které se otevřely brány do pekla a z něho na svět přišli upíři. Temné bytosti oplývající různými nadlidskými schopnostmi, sající lidskou krev. Do této doby lidi soupeřili s nepřítelem, kterého dobře znali, ovšem to se mělo změnit. Nyní lidé bojují o vlastní přežití na planetě, na které byli kdysi dominantním druhem. 500 let po nukleární katastrofě je Země rozdělena na několik částí.

Část, ve které mají nadvládu lidé, má hlavní sídlo ve Vatikánu. Z toho je patrné, že v jeho čele nemůže stát nikdo jiný, než samotný papež. Kdo si ale myslí, že je to nějaký moudrý, postarší muž, tak ten se velmi plete. Papež je totiž mladý muž, kterého vyděsí¨už jenom trochu zvýšený hlas. Naštěstí má dva velmi schopné rádce. Jedním je kardinál a druhým je kardinála Caterina. Kardinál nechce s upíry vůbec vyjednávat, stará se jenom o to, jak upíry vyhubit. Díky tomu taky vede organizaci zvanou Inkvizice. Oproti tomu Caterina je přístupnější. Ta vede organizaci vedenou pod zkratkou AX. Do této organizace patří také hlavní hrdinové seriálu: otec Abel Nightroad a Esther Blanchet.

Další část se nazývá Impérium. Zde je převážná většina obyvatel upíři. Vede je moudrá císařovna, která dokázala ve své zemi nastolit mír a pořádek mezi lidmi i upíry. Na Zemi však existuje jedna frakce upírů, která si nemyslí, že lidé nemají právo žít na Zemi. Ta se jmenuje Rosenkreuz Orden. Odsud pochází také hlavní záporná postava. Je jí Cain Nightroad. Již to vám asi napoví, že Abel nebude tak úplně člověk. Abel a Cain jsou bratři, nejsou to ani upíři ani lidé. Jejich rasa se jmenuje Crusnik. Je to experimentálně vytvořená rasa, která přišla na Zemi. Abel a Cain mají smrtící schopnosti, ale dokud je neaktivují, tak vypadají jako normální lidé. Po jejich aktivaci se z nich stává zcela někdo jiný. Asi je dobré říci, že jak Abel, tak i Cain se živí krví upírů.

Abel sice stojí na straně lidstva, ale žádný svatoušek to taky není. Nejvíce ho tíží jeho hříchy, které spáchal v dávné minulosti. Tomu napovídá i fakt, kdy se oba bratři přemění. Abel vypadá jako anděl zkázy, kdežto Cain je jako anděl celý bílý. Upíři zde nejsou vykresleni jen jako krvelačné monstra, ale jsou zde podáni jako bytosti, které dokáží milovat i nenávidět. Mají stejné city jako lidé a proto se tak do jisté míry i chovají. (piserius)

(více)

Recenze (20)

Larky 

všechny recenze uživatele

Vcelku dobrý opening, zajímavě vykreslený svět a pár povedených akčních sekvencí mi prostě nevynahradí spoustu velmi nudných dílů a přiblblého hlavního hrdinu...Trinity Blood měl slušný potenciál být kvalitním upírským seriálem se spoustou zvratů a propracovanými postavami, ale využít ho se povedlo ani ne z poloviny...nemám rád nedodívané seriály a filmy, ale tady (po 16. epizodách) nemůžu jinak....mám pocit ztráty času, který bych mohl využít ke sledování anime, které chci vidět...možná se k TB jednou vrátím a hodnocení změním, ale prozatím **. ()

HAL 

všechny recenze uživatele

Na první pohled velmi zajímavé prostředí postapokalyptické země na které spolu žijí a bojují lidé pod vedením římskokatolické církve z Vatikánu a upíři sídlící v říši s centrem na místě dnešního Istambulu. Přestože po skvělém první části přijde pár slabších dílů a občas se budete v ději docela ztrácet, tak ve druhé polovině se příběh docela slušně rozlede a velice zajímavě vyvrcholí (i když samotný závěr by si zasloužil víc prostoru - tak jako skoro u každého anime). Bohužel mi ale hodně vadily některé postavy a ze všech nejvíc ta hlavní: kněz Abel Nightroado - ten se většinu děje chová jako naprostý kretén a jen v několika momentech se změní na vraždící kombajn a vykosí všechno kolem. Pár epizod je taky dost špatných a navic nelogických z hlediska dalšího děje, takže hodnotím jen 7/10. ()

Reklama

Vavča 

všechny recenze uživatele

Pan objektivní by měl dát pouze tři hvězdičky, jenže dnes vyhrál pan subjektivní, který tvrdí, má to neskutečně dobře navržené prostředí, svět Trinity Blood je velkým plusem seriálu, stejně jako jeho některé postavy(hlavně ty vedlejší) a jejich vývoj, příběh tzrácí občas tempo a dech, nicméně je tu vynikající hudba, kresba i animace. Jak už psal Marius byl potenciál dostat z toho více a mnoho zajímavějších věcí, než další upírský akční seriál, ale díky konci není vše ztraceno. Třeba se ještě dočkáme výletu do světa TB. ()

Marius 

všechny recenze uživatele

Trinity Blood je neskutočne premrhaná príležitosť natočiť výborné anime o koexistencii dvoch nezlúčiteľných biologických druhov, z ktorých jeden je pokračovateľom toho druhého. V prvom rade vidím problém v dvoch hlavných postavách. Tie totiž nie sú v žiadnom prípade zaujímavé. Seriál však tento nedostatok kompenzuje pestrou paletou veľmi príťažlivých postáv vedľajších (u mňa vedú Sword Dancer a Imperátorka Byzancie) a rozohráva tak postapokalyptické divadlo o potrebe tolerancie medzi odlišnými kultúrami. Jeho svet je vykreslený veľmi príťažlivo, na čom majú svoj podiel i korelácie mien postáv s postavami zo Starého zákona (Kain, Abel, Isaak, Esther) egyptskej (Seth) a babylónskej mytológie (Ashtaroshe=Ištar, Lilith). Zaujímavé je to, že väčšina hrdinov je v priamom kontrapunkte so svojimi mytologickými menovcami, podobne ako je to u postáv, ktoré majú mená podľa postáv z talianskej, poťažmo kresťanskej histórie na strane Vatikánu (napr. rody Sforza a Medici boli neveľmi priateľskými k pápežskému stolcu) a z histórie moslimských štátov na strane Byzancie (Bajbárs, Suleyman). Je potom ľahké získať dojem že TB chce byť niečím viac než púhou upírskou mlátičkou. Bohužiaľ, táto snaha, ak existuje, ostáva len pri náznakoch. Najslabšou zložkou seriálu je jeho scenár. Napriek tomu, že dialógy sú prešpikované perličkami smerujúcimi ku konfliktom kresťanstva a islamu (napr. janičiari) alebo úsmevnými odkazmi na ruštinu (upíri sa titulujú „tovarišč“ či obľúbený Astin výraz „Dobytok“) je celý seriál veľmi nekoherentný a len veľmi málo nám prezradí o vzniku novej rasy a podstate celého konfliktu. Spoľahlivú odpoveď nedá ani na minulosť Crusnikov a príčinu ich konfliktu. Je to pravdepodobne preto, lebo TB existuje i v podobe mangy a románu a tvorcovia zrejme rátali so znalosťou predlohy. Napriek tomuto chaosu však pri čiastkových zápletkách až príliš vidíte tvorcom do kariet a väčšinu zvratov odhalíte vopred (napr. kto je Imperátorka som vedel odkedy loď s Ionom a Esther dorazila do Byzancie). Takto potom vynikajú len epizódy s kruťasom Sword Dancerom a spomínaná Byzantská epizóda, ako celok je však seriál len mierne nadpriemerný. 7/10 ()

SOLOM. 

všechny recenze uživatele

Boj lidí s upíry: přesně tohle mě na tomto „future – postapo“ seriálu lákalo nejvíc a přestože jsem byl po několika prvních dílech mírně rozladěný (protože se nenaplňovalo mé očekávání a hlavní hrdina mi nebyl zrovna dvakrát sympatický), následně se rozjela hlavní dějová linie naplno a já si začal každý další díl užívat. Je sice pravda, že kvalita jednotlivých epizod je opět různorodá (tak je tomu snad u všech seriálů, které jsem poslední dobou viděl), ale tvůrci si u mě získali velké plus tím, že se děj postupně přenášel na různá místa ve světě. Navíc i charakteristiky jednotlivých postav se dost rozvíjely (což se mi líbilo nejvíc hlavně u vedlejších postav – leč ty nedostávaly zas až tolik prostoru, jak by si zasloužily). Úvodní znělka i celkově doprovodné melodie byly super a chytlavé a po akční stránce si rovněž nemohu stěžovat. Navíc se mi líbila i ona kombinace nejrůznějších „mytologických a náboženských“ prvků. 70% ()

Zajímavosti (2)

  • Jméno "Abel" je převzato z Bible, a stejně tak "Kain", jenž je největším sokem a zároveň bratrem hlavního hrdiny, tak, jako v Bibli. (Komprimus)
  • V seriálu se vyskytuje postava jménem Vaclav Havel, volně založena na osobnosti prvního prezidenta České republiky. (Zofan)

Reklama

Reklama