Trinity Blood je nádherné anime o boji mezi lidmi, upíry a ... ;-) Doplňuje ho velice pěkná animace a úderná hudba. Po pár seznamovacích dílech se rozjede hlavní dějová zápletka a až do konce se z ní nesejde. Některé díly mě příjemně překvapily a v jiných už jsem skoro od začátku věděl o co jde, ale to k tomu patří. Postavy jsou dobře propracované, každá má svou charakteristiku. Chování Abela mě přišlo vtipné (i když si to někteří zde nemyslí) a jediné co tohle anime dělí od pěti hvězdiček je infantilní chování papeže. Kdykoliv se objevil na scéně, tak jsem vážně trpěl :((4.8.2011)

Trinity Blood je neskutočne premrhaná príležitosť natočiť výborné anime o koexistencii dvoch nezlúčiteľných biologických druhov, z ktorých jeden je pokračovateľom toho druhého. V prvom rade vidím problém v dvoch hlavných postavách. Tie totiž nie sú v žiadnom prípade zaujímavé. Seriál však tento nedostatok kompenzuje pestrou paletou veľmi príťažlivých postáv vedľajších (u mňa vedú Sword Dancer a Imperátorka Byzancie) a rozohráva tak postapokalyptické divadlo o potrebe tolerancie medzi odlišnými kultúrami. Jeho svet je vykreslený veľmi príťažlivo, na čom majú svoj podiel i korelácie mien postáv s postavami zo Starého zákona (Kain, Abel, Isaak, Esther) egyptskej (Seth) a babylónskej mytológie (Ashtaroshe=Ištar, Lilith). Zaujímavé je to, že väčšina hrdinov je v priamom kontrapunkte so svojimi mytologickými menovcami, podobne ako je to u postáv, ktoré majú mená podľa postáv z talianskej, poťažmo kresťanskej histórie na strane Vatikánu (napr. rody Sforza a Medici boli neveľmi priateľskými k pápežskému stolcu) a z histórie moslimských štátov na strane Byzancie (Bajbárs, Suleyman). Je potom ľahké získať dojem že TB chce byť niečím viac než púhou upírskou mlátičkou. Bohužiaľ, táto snaha, ak existuje, ostáva len pri náznakoch. Najslabšou zložkou seriálu je jeho scenár. Napriek tomu, že dialógy sú prešpikované perličkami smerujúcimi ku konfliktom kresťanstva a islamu (napr. janičiari) alebo úsmevnými odkazmi na ruštinu (upíri sa titulujú „tovarišč“ či obľúbený Astin výraz „Dobytok“) je celý seriál veľmi nekoherentný a len veľmi málo nám prezradí o vzniku novej rasy a podstate celého konfliktu. Spoľahlivú odpoveď nedá ani na minulosť Crusnikov a príčinu ich konfliktu. Je to pravdepodobne preto, lebo TB existuje i v podobe mangy a románu a tvorcovia zrejme rátali so znalosťou predlohy. Napriek tomuto chaosu však pri čiastkových zápletkách až príliš vidíte tvorcom do kariet a väčšinu zvratov odhalíte vopred (napr. kto je Imperátorka som vedel odkedy loď s Ionom a Esther dorazila do Byzancie). Takto potom vynikajú len epizódy s kruťasom Sword Dancerom a spomínaná Byzantská epizóda, ako celok je však seriál len mierne nadpriemerný. 7/10(10.2.2008)

Trinity Blood sa hneď ponoríme do upírskeho príbeh, ale v tomto anime toho veľmi veľa, ako by povedali bratia Česi "pokulhává", a vôbec to nie je charizmatická hlavná postava, ktorú môžu závidieť aj iné anime (podobne charizmatická postava ako v anime Trigun). Hlavná postava síce všetko zachraňuje, ale hlavným problémom je okamžité zasadenie diváka do deja, vykresľovanie ostatných postáv, neschopnosť podať zaujímavý dej a áno súboje sú dosť priemerné, alebo mierne nadpriemerné. Počet dielov naozaj nestačí na to, aby vykreslil všetko čo chce a to je hlavným problémom, lebo svet tohto anime je naozaj príliš veľký a nepomáha ani snaha to všetko zmenšiť a nevysvetliť všetky súvislosti a divák sa môže trocha stratiť. Preto dá sa povedať, že anime má nevyužitý potenciál a ten sa bohužiaľ ani nesnažilo naplniť čo je bohužiaľ v konkurencii podobných anime, ktorých je naozaj veľa slabší, ale pozerateľný počin. (Hodnotenie 3,5)(13.1.2017)

Během sledování TB se mi několikrát vybavilo jiné anime, a sice Hellsing. Nevím, nakolik se tvůrci inspirovali upírským kultem, ale některé prvky (koncept církevní organizace bojující proti upírům, hlavní hrdina a jeho "odblokovávání" schopností společně s mladou žačkou, všemu tomu velí žena apod.) a jejich podobnost s Hellsingem jsou přímo do očí bijící. Po prvních jedenácti dílech, které mají hodně dobrou úroveň, bohužel přichází druhá polovina, kterou otevírá neskutečně nudný trojdíl. Dál už je to trochu lepší, ale drajv první poloviny je nenávratně ztracený. Trochu naštve, že se seriál soustředí téměř výhradně na hlavní postavy (Abel Nightroad, Ester), kteří sami o sobě tak zajímaví nejsou, zatímco některým vedlejším postavám, které se jeví mnohem atraktivněji (Tres, Wordsworth, Sword Dancer) je poskytnu minimální prostor. Celkově je TB tak na tři a půl hvězdičky, zaokrouhleno nahoru díky slušně zvládnuté animaci a perfektní hudbě.(21.2.2007)

Na první pohled velmi zajímavé prostředí postapokalyptické země na které spolu žijí a bojují lidé pod vedením římskokatolické církve z Vatikánu a upíři sídlící v říši s centrem na místě dnešního Istambulu. Přestože po skvělém první části přijde pár slabších dílů a občas se budete v ději docela ztrácet, tak ve druhé polovině se příběh docela slušně rozlede a velice zajímavě vyvrcholí (i když samotný závěr by si zasloužil víc prostoru - tak jako skoro u každého anime). Bohužel mi ale hodně vadily některé postavy a ze všech nejvíc ta hlavní: kněz Abel Nightroado - ten se většinu děje chová jako naprostý kretén a jen v několika momentech se změní na vraždící kombajn a vykosí všechno kolem. Pár epizod je taky dost špatných a navic nelogických z hlediska dalšího děje, takže hodnotím jen 7/10.(30.11.2006)

• - Jméno "Abel" je převzato z Bible, a stejně tak "Kain", jenž je největším sokem a zároveň bratrem hlavního hrdiny, tak, jako v Bibli. (Komprimus)

• - V seriálu se vyskytuje postava jménem Vaclav Havel, volně založena na osobnosti prvního prezidenta České republiky. (Zofan)