Reklama

Reklama

Epizody(13)

Obsahy(1)

Koushirou pracuje ve firmě zprostředkovávající sňatky, ovšem sám nemá s partnerskými vztahy příliš dobré zkušenosti. Jednak se již před lety rozvedli jeho rodiče a jednak jej zrovna opustila přítelkyně. V trudné náladě cestuje vlakem do práce, přičemž si povšimne středoškolské studentky, která při vystupování vytrousí předplacenou jízdenku. Koushirou za studentkou vyběhne a jízdenku jí vrátí. Druhého dne cestou z práce, když třímá v ruce dva volné lístky do zábavního parku, ji potká znovu. Tento romanticko-psychologický seriál o netradičním vztahu je adaptací pětidílné mangy. (yenn)

(více)

Recenze (31)

SonGokussj 

všechny recenze uživatele

Trvalo mi dlouho, než jsem se k tomuto počinu dostal. Zel mi na disku opravdu dlouho, ale v době mobilních telefonů o rozlišení staré domácí televize na 3x5cm a nudnou čtyřhodinovou cestou do vlaku, se lehce pár věcí spojí a už to jede. || Příběh || zde byl už řečen a opravdu, říci víc se rovná spoilerování, což by zrovna zde byla velká škoda. || Hudba || byla nádherná, nevnucená, moc se neopakující, dokonce mě i napadlo si obstarat noty a zkusit si něco na klavír. || Celkově || jde o velmi podařený (ne-li nejlepší) příběh o lásce, která má své úzkosti, negativa, ale také pozitiva. Vnitřní pocity dvou úředních postav jsou zde zmáklé na jedničku. Jak Nanoka, tak i Saeki jsou -velmi- uvěřitelné postavy, u kterých jsem snad za celou dobu nenašel (a že jsem hledal) ani jeden vážný rozpor v chování, jak je to v anime poslední doby (černá léta vyloženě :-D). Doporučuji všem, i mužnému pokolení, kteří rádi sledují milé a pomalé, ale velmi propracované věci. 90% ()

Litsarch 

všechny recenze uživatele

Láska kvete v každém věku a zamilovat se člověk může do kohokoliv. Něco na tom pravdy bude, že? Kolikrát jsme četli že se někdo zamilovat do zvířete, věci atd., tak proč ne třeba do vlastní o 12 let mladší sestry? O tom je děj tohoto krásného seriálu... Hezký příběh o sourozencích, které po rozchodu rodičů svede dohromady zkutečnost, že mladší sestra se dostala na školu, která je blíž k domovu bratra a otce, než k domovu, kde dlouho žila s matkou... Přestěhuje se tedy k bratrovi a otci a celý příběh krásně, plynule a nenuceně začíná a rozvíjí se překrásný příběh o lásce, která je v civilizaci kritizována víc než homosexualita... Myslím že tento romanticko-psychologický seriál má většině co nabídnout svou lehkostí, nenuceností, romantikou a hezkým zpracováním... ()

Reklama

Zíza 

všechny recenze uživatele

Hlavním důvodem, proč jsem začala koukat na anime, bylo utíkání z reality, proto mi asi tak dlouho trvalo, než jsem tenhle kousek shlédla. Mohla jsem max. 1díl/den a to ještě ve chvílích, kdy se mi chtělo spát, mi to podalo pomocnou ruku a chtělo se mi spát ještě víc. To ne, že by to bylo nudné, ale je to tak lehoučké, pomaloučké, že vás to hodí do naprostého ticha, nezačne vám bušit srdce, nerozproudí se krev rychlostí 25 m/s. Je to prostě vánek; ovívá vás. Není to špatné anime, v žádné případě, ale hodí se spíše pro lidi, kteří lpí na realitě, kteří chtějí prožívat opravdové, uvěřitelné příběhy. Ne, že bych občas nechtěla prožít něco skutečného. Zřejmě jsou to nespravedlivé tři hvězdičky, možná bych mohla dát víc, jenomže to by mě to muselo oslovit více. Nestalo se. Btw incest je v některých případech schůdný, že? ()

Jeoffrey 

všechny recenze uživatele

Právě jsem viděl jedno z nejpodivnějších a zároveň asi nejkrásnějších děl o lásce, jaká se dají napsat. Tohle anime vypovídá o lásce a její síle, o boji s ní, o společnosti a jejímu postoji k lásce, mnohem víc, než cokoli co jsem viděl předtím. Ihned při prvním díle jsem byl polapen příjemným tempem, zajímavými a opravdu reálnými charaktery a jejich vnitřním světem a příběhem, který už na konci první episody nabral opravdu nečekaný průběh. Jistý moralista ve mě už tehdy křičel, že bych to měl ihned vypnout a tímhle se prostě nezabývat, ale ono to nešlo. Animace byla příjemná, hudba byla neskutečně krásná a jistá část mé osobnosti prostě musela vědět jak tohle vlastně skončí. A tak jsem se ponořil do příběhu, který mě dostal svojí hloubkou, prokreslenými emocemi a zajímavostí. Sledoval jsem boj s větrnými mlýny, přestože zde měl svůj naprosto logický smysl, prozření nad jeho marností a přechod na boj mnohem odvážnější a krásnější. Konec a jeho otevřenost, která mi přináší spoustu otázek co bylo dál a zároveň i jeho definitivnost v tom, že ať bude cokoli láska prostě zase jednou zvítězila rozehřál mé romantické srdce a nadobro umlčel poslední zoufalé výkřiky dříve zmíněného moralisty. Zvítězil romantik a tak jako láska nezná hranic i mé okouzlení tímto příběhem je bezbřehé. 10/10 ()

zelvopyr 

všechny recenze uživatele

♥ Tohle není příběh o nějaké trapné perverzitě, ale o lásce bez ohledu na společnost a následky, o smutku a bezvýchodnosti. ...ve světle velmi silných emocí z celého díla si tak říkám, jak moc je vše, co jsem na toto téma zatím viděl nebo četl, povrchní a mělké... tohle nemohla Yoshida Motoi jen tak napsat, jak je to silné -- to musela prožít... do cca osmého dílu jsem kroutil hlavou, jak strašně pomalu postupuje děj, že seriál prostě jen skvělá uvěřitelnost neutáhne... ale pak mě to vzalo za srdce, až mi z toho je i po pár dnech dost špatně... jsem asi nějak moc empatický // Ukazuje se, jak moc se nedá vyznat v emocích japonců, jediná slušně čitelná osoba je krom otce Chidori. // PS: mangu jsem přečetl jedním dechem, lišila se jen málo (ale v něčem velmi podstatně -- hlavní asi, že děj nebyl zhuštěn do cca 3/4 roku, ale přes 2). Více komentářů a vysvětlivek, se spojlery, v diskusi. /// zejména poslední díl je tak nabit symbolikou a náznaky, že mi snad rupne hlava... /// nejlepší příběh o lásce vůbec. ()

Galerie (15)

Zajímavosti (1)

  • Zpěvačka ústřední písně Okazaki Ritsuko zemřela, když byly odvysílány 3 díly seriálu. Skladba byla její poslední dokončený projekt. (zelvopyr)

Reklama

Reklama