Bleach (TV seriál)

• Japonsko

ブリーチ

Bleach

Animovaný / Akční / Drama / Fantasy

Japonsko, 2004–2012, 146 h 24 min (Minutáž: 24 min)

Předloha:

Tite Kubo (komiks)

Širó Sagisu

Fumiko Orikasa, Akio Ócuka, Daisuke Namikawa, Džun'iči Suwabe, Hóko Kuwašima, Masaja Onosaka, Noriaki Sugijama, Romi Paku, Šin'ičiró Miki, Juki Macuoka, Aja Hisakawa, Činami Nišimura, Džunko Noda, Hidejuki Tanaka, Iššin Čiba, Jú Asakawa, Júdži Ueda, Ken Narita, Kózó Dózaka, Majumi Asano, Mamiko Noto, Nobuhiko Okamoto, Rie Kugimija, Susumu Čiba, Šigeru Čiba, Šózó Iizuka, Takehito Kojasu, Takuma Terašima, Tomokazu Seki, Tošihiko Seki, Wataru Takagi, Džun Fukujama, Tecuja Kakihara, Hitomi Nabatame, Kódži Jusa, Tomokazu Sugita, Kentaró Itó, Tošijuki Morikawa, Tomoe Hanba, Jutaka Aojama, Šóto Kašii, Pete Sepenuk, Daisuke Sakaguči, Kazunari Tanaka, Rina Sató, Hideo Išikawa, Kendži Hamada, Hisako Kanemoto, Micuki Saiga, Čafúrin, Jukana, Eidži Takemoto, Reiko Kiuči, Takahiro Sakurai, Satoši Hino, Ajumi Fudžimura, Júiči Nakamura, Masahito Jabe, Jú Kobajaši, Kaoru Mizuhara, Sajaka Óhara, Nobutoši Kanna, Wataru Hatano, Fumihiko Tačiki, Cubasa Jonaga, Kišó Tanijama, Sajori Išizuka, Takaja Kuroda, Hiroki Jasumoto, Sumi Šimamoto, Daisuke Góri, Šó Hajami, Nobuo Tobita, Tecu Inada, Takaši Nagasako, Kenta Mijake, Tomoko Kaneda, Kacujuki Koniši, Hirojuki Jošino, Kaoru Morota, Kijomi Asai, Hadžime Iidžima, Džin Domon, Kurumi Mamija, Kóki Mijata, Megumi Tojoguči, Daisuke Kišio, Jošikazu Nagano, Masaši Hirose, Hiroši Iida, Masaki Aizawa, Kósuke Toriumi, Hisajoši Suganuma, Noriko Šitaja, Kódži Išii, Čó, Sacuki Jukino, Tomoko Kawakami, Rjúsei Nakao, Šótaró Morikubo, Ken'jú Horiuči, Juzuru Fudžimoto, Tomojuki Šimura, Kijotaka Furušima, Kendži Nomura, Risa Hajamizu, Kijojuki Janada, Kumi Sakuma, Kazuhiro Nakata, Takajuki Sugó, Masa'aki Cukada, Hikaru Hanada, Hiroki Takahaši, Júko Kaida, Jumi Kakazu, Hiroki Tóči, Takako Honda, Tecuo Kanao, Binbin Takaoka, Kósei Hirota, Širó Saitó, Naoki Kinošita, Kósuke Okano, Hiroaki Miura, Jasuaki Takumi, Kacumi Suzuki, Kanako Hattori, Micuaki Madono, Takaši Kondó, Masakazu Kohara, Rintaró Niši, Akiko Takeguči, Taketoši Kawano, Jošihisa Kawahara, Jóko Sómi, Megumi Ogata, Mai Fučigami, Tecuharu Óta, Čiaki Takahaši, Kinrjú Arimoto, Tošiharu Sakurai, Tóru Furuja, Akiko Hiramacu, Makoto Cumura, Reiko Takagi, Kóiči Tóčika, Nobuaki Kanemicu, Masaharu Sató, Tošio Furukawa, Masako Kacuki, Kumiko Takizawa, Nana Inoue, Šúhei Takubo, Rjóko Širaiši, Hisafumi Oda, Seiró Ogino, Taeko Kawata, Akemi Kanda, Tóru Ókawa, Tóru Furusawa, Keidžin Okuda, Kaja Macutani, Rie Nakagawa, Motojuki Kawahara, Daisuke Macuoka, Micuhiro Ičiki, Hana Takeda, Hiroki Šimowada, Jui Šódži, Masafumi Kimura, Ken'iči Močizuki, Gó Inoue, Keiiči Takahaši, Masakazu Morita, Daisuke Ono, Rjú Jamaguči, Takuja Kirimoto, Jú Šimamura, Noriko Aoki, Šintaró Óhata, Mariko Kóda, Ajumi Cudži, Taiten Kusunoki, Hitomi Harada, Hisao Egawa, Rikija Kojama, Asami Sanada, Takamasa Mogi, Miho Saiki, Dai Macumoto, Júta Odagaki

Komentáře uživatele Danken07 k tomuto TV seriálu

• Shitō! Ichigo VS Ichigo (E06) (epizoda) (2004)

Na začiatku som bol zvedavý, čo tvorca urobí s týmto zaujímavým konceptom, ale postupne sa ukázalo, že nemal žiadne plány, a tak to potom aj vypadalo. Zbytočnosť.(3.2.2020)

Ako je možné, že toto nie je filler? Aký mala vôbec zmysel prvá polovina tejto epizódy? Postavy a dej to neposunulo ďalej. Autor sa asi pokúšal predstaviť smutný príbeh, ktorý by divákov dojal, ale to mu bohužiaľ nevyšlo. Namiesto toho sa mal radšej zamerať na vývoj hlavných postáv, ktoré zatiaľ vôbec nevyvinul. Tieto dve epizódy (6 a 7) boli úplne zbytočné, a čo je horšie Kon sa bude objavovať aj v ďalších epizódach.(3.2.2020)

• Roku Gatsu Jū-shichi Nichi, Ame no Kioku (E08) (epizoda) (2004)

Do tohto dielu sa tento typ trápnej komédie vôbec nehodil. Komédia kazí atmosféru, ktorú sa tu snažili tvorcovia vybudovať. Tento diel mal byť asi smutný, ale to fakt nebol. Antagonista tohto dielu bol fakt nudný a trápny. Z Kona sa vykľula jedna z najotravnejších postáv, akú som kedy videl. Postavy nie sú zaujímavé, a preto som sa o ich bezpečie ani nebál(3.2.2020)

• Taosenai Teki (E09) (epizoda) (2004)

Tvorcovia sa snažili, ale bohužiaľ, som nič necítil. Emotívne scény pokazili tie komediálne, ktoré sa tu fakt nehodia. Zaporák je tak ako vždy nudný. Táto séria nie je moc dobre napísaná, zatiaľ je to len ďalší priemerný shounen. Vôbec sa ani netrápia vysvetliť, ako je možné: a) že Grand Fisher vie, ako vypadá a rozpráva Ichigova matka, ale na začiatku tohto súboja povedal, že si na nič nepamätá, b) že vôľa jeho matky prežila v návnade Grand Fishera a v poslednej chvíli sa objavila, aby pomohla Ichigovi.(3.2.2020)

Táto epizóda bola zatiaľ najzaujímavejšia, a to vďaka predstaveniu novej postavy, ktorá je rozhodne zaujímavejšia ako všetky doteraz predstavené postavy (väčšina z nich je plochá)(3.2.2020)

Táto zápletka začala veľmi sľubne, ale nakoniec sa ukázalo, že jej cieľom je dať schopnosti vedľajším postavám. Dúfal som, že táto zápletka bude o Uryuovi. Táto epizóda je rozhodne lepšia než tá s papagájom a vďaka tomu je Chad zaujímavejší(3.2.2020)

Už mi došlo, že zmyslom tejto zápletky bolo dať charakterom schopnosti bez poriadneho vysvetlenia. Tie schopnosti prichádzajú odnikiaľ, autor ich mohol určite predstaviť lepším spôsobom. Zatiaľ, čo Chadove zosilenie bolo uveriteľnejšie, tak Orihimine nedávalo ani trocha zmysel. Mňa osobne Orihime nebaví, a preto som si neužil túto epizódu. Autor mal už skoršie predstaviť a vysvetliť rôzne druhy schopnosti. Flashback v tejto epizóde mal vzbudiť nejaké emócie, bohužiaľ to na mňa nezafungovalo, kvôli jeho krátkosti.(3.2.2020)

Autorovi asi nedošlo, že čím je flashback kratší tým menej emócií cíti človek k danému flashbacku. Kvôli tomu som nedokázal súcitiť s Uryuom, a tak sa u mňa stal len dalším priemerným charakterom. Od tohto charakteru som očakával trochu viac. V tejto epizóde sa objaví boss Hollowov, ktorého budujú, ako niekoho silného a na ktorého porazenie stačí, aby Ichigo odrazil jeho útok. Docela veľké sklamanie(4.2.2020)

Táto epizóda na mňa ani trochu nezapôsobila. Noví shinigami na mňa pôsobili generický. Vlastne mi bolo jedno, ako tento boj dopadne. Dúfam, že nám v ďalších epizódach vysvetlia prečo Rukia nepovedala Ichigovi o jeho zanpakutou(5.2.2020)

Takéto hodnotenie dávam hlavne kvôli druhej polke tejto epizódy. Ani sám neviem povedať, čo presne sa mi na tejto epizóde páčilo. 60%(4.2.2020)

Začiatok tejto epizódy bol dobrý, ale ostatok pokazila komédia.(4.2.2020)

Bez tej trápnej komédie by bol tento diel lepší. Nenapomohla tomu ani Orihime, ktorá je tak ako vždy otravná.(4.2.2020)

V tejto epizóde bola Orihime zatiaľ najotravnejšia. Na akčnú sériu ma toto anime vážne pomalé tempo.(5.2.2020)

V tomto diely nebola tak blba komédia, a Orihime nebola zas tak otravná.70%(6.2.2020)

Konečne to začína byť zaujímavé. Škoda, že tu museli pridať trápnu komediálnu scénu. 75%(6.2.2020)

Ichigo konečne začal pri bojoch využívať aj svoj mozog. 75%(6.2.2020)

Koniec tejto epizódy bol fakt dobrý, ale flashback bol zbytočný. Celý dej tohto flashbacku by sa dal zhrnúť do par viet. Autor ho mohol buď odstrániť alebo lepšie napísať a rozvinúť.(6.2.2020)

Začiatok bol dobrý, ale ostatok bol priemer. Objavil sa tu ďalší zbytočný flashback. Je to zatiaľ najdivnejšie umiestnený flashback aký som kedy videl. Nechápem prečo radšej nevyužili flashback, ktorý by rozvinul Chadov charakter, ale miesto toho nám ukázali to, čo sme už dávno vedeli. Zatiaľ jedine, čo o tomto charaktere vieme je, že je silný, a preto chce chrániť slabých. Zasa je tu príliš veľa komédie, čo len ruší atmosféru začiatku epizódy a taktiež spomaľuje tempo epizódy.(6.2.2020)

SPOILER: Neviem čo si mám myslieť o Yoruichinej premene. Bude to záležať na vysvetlení. Zatiaľ mi to príde dosť stupídne, že sa len tak premenila pred Ichigom, ako by to nič nebolo. Príde mi to ako keby to autor nemal naplánované už od začiatku.(8.2.2020)

Začiatok a koniec bol dobrý, ale všetko ostatné bolo plné otravnej komédie.(8.2.2020)

Kaienov dizajn je fakt hrozný, vypadá presne ako Ichigo, len s čiernymi vlasmi. Priemerná epizóda, ktorá u mňa nedokázala vyvolať žiadne pocity. Túto epizódu mohli umiestniť lepšie (Spoiler: ešte predtým alebo hneď potom ako Rukia stretne Ganjua), takto to len spomaľuje tempo príbehu.(9.2.2020)

Zakončenie tohto arcu patrí k tým horším. Autor nevysvetlil, čo sa vlastne stalo od posledného dielu a aké následky to zanechalo na Soul Society. Rukiu a ostatných nechali ísť len tak bez žiadnych dôsledkov, čo nedáva žiadny zmysel, keďže sú jedným z dôvodov, kvôli ktorým mali toľko problémov. Hlavne mi nedáva zmysel to, že sa vôbec nezaujímali o Yoruichi. To, že sa v Soul Society taktiež nič nezmenilo nedáva moc zmysel. V tejto epizóde sa autor mohol radšej zamerať na to, ako sa SS vyrovnáva so všetkým čo sa doteraz udialo, a až v ďalšej epizóde by sa riešil odchod Ichiga domov.(11.2.2020)

• Daikōgyō Saikai! Kyōfu no Tenkōsei (E110) (epizoda) (2007)

Myslel som si, že keď preskočím fillerové epizódy tak to nebude mať žiadny dopad na môj zážitok z pozerania, ale z nejakého dôvodu sa tvorcovia rozhodli do tejto epizódy zapojiť aj postavy z fillerov. Komédia bola otravná tak ako vždy. Tempo tejto epizódy bolo strašne rýchle, už som si začal myslieť, že preskočili veľké množstvo kapitol mangy. Záporák tejto epizódy nebol dostatočne vyvinutý. Ani nechápem aka pointa bola v tom, že prišiel do Ichigovej školy.(11.2.2020)

• Kyōgaku! Oyajitachi no Shōtai (E111) (epizoda) (2007)

Úprimne ani neviem, čo na túto epizódu povedať. Celá táto epizóda bola stupídna. Nielenže sa odnikiaľ (a bez vysvetlenia) objaví Uryuov otec, ale taktiež aj Ichigov. Zasa sa tu objavujú zbytočné postavy z fillerov, ktoré nemajú žiadny dopad na dej.(11.2.2020)