Bleach

Japonsko, (2004–2024), 167 h 12 min (Minutáž: 24 min)

Režie:

Norijuki Abe, Akira Iwanaga, Čiaki Kon, Keizó Kusakawa, Rjó Mijata (více)

Předloha:

Tite Kubo (komiks)

Hudba:

Širó Sagisu

Fumiko Orikasa, Akio Ócuka, Daisuke Namikawa, Džun'iči Suwabe, Hóko Kuwašima, Masaja Onosaka, Noriaki Sugijama, Romi Paku, Šin'ičiró Miki, Juki Macuoka (více)

Série(2) / Epizody(418)

Kurosaki Ichigo je obyčejný středoškolák. Tedy pomineme-li jeho schopnost vidět různé nadpřirozené bytosti. Jeho osud se záhy proplete s životem dívky - šinigami (anděl smrti v japonském podání) jménem Kuchiki Rukia. Ta je během souboje s bytostí Hollow (jedna z běžných povinností šinigami) nucena převést své schopnosti na Ichiga. Jenomže už si je nedokáže vzít zpět. Kurosaki tak musí skloubit studia se službou šinigami. Rukiin čin je však mezi šinigami považován za zločin a tak jí unesou do jejich světa Seireitei, kde Rukia čeká na rozsudek, kterým může být i smrt. Ichigo je pevně rozhodnut jí navzdory všem šinigami zachránit.

Bleach je zástupce žánru shounen, je plný soubojů na meče, magie, nadpřirozených bytostí a mnohé díly i humoru. Seriál střídá epizodický charakter s delšími příběhovými celky. Nyní (22.10.2006) má 103 dílů a zdá se, že toto číslo zdaleka není konečné. K témuž datu se nachází na pěkném 32. místě v žebříčku animenewsnetwork. (Subjektiv)

Recenze uživatele Danken07 k tomuto seriálu (24)

Shitō! Ichigo VS Ichigo (2004) (S01E06)

Na začiatku som bol zvedavý, čo tvorca urobí s týmto zaujímavým konceptom, ale postupne sa ukázalo, že nemal žiadne plány, a tak to potom aj vypadalo. Zbytočnosť. ()

Nuigurumi kara Konnichiwa (2004) (S01E07)

Ako je možné, že toto nie je filler? Aký mala vôbec zmysel prvá polovina tejto epizódy? Postavy a dej to neposunulo ďalej. Autor sa asi pokúšal predstaviť smutný príbeh, ktorý by divákov dojal, ale to mu bohužiaľ nevyšlo. Namiesto toho sa mal radšej zamerať na vývoj hlavných postáv, ktoré zatiaľ vôbec nevyvinul. Tieto dve epizódy (6 a 7) boli úplne zbytočné, a čo je horšie Kon sa bude objavovať aj v ďalších epizódach. ()

Roku Gatsu Jū-shichi Nichi, Ame no Kioku (2004) (S01E08)

Do tohto dielu sa tento typ trápnej komédie vôbec nehodil. Komédia kazí atmosféru, ktorú sa tu snažili tvorcovia vybudovať. Tento diel mal byť asi smutný, ale to fakt nebol. Antagonista tohto dielu bol fakt nudný a trápny. Z Kona sa vykľula jedna z najotravnejších postáv, akú som kedy videl. Postavy nie sú zaujímavé, a preto som sa o ich bezpečie ani nebál ()

Taosenai Teki (2004) (S01E09)

Tvorcovia sa snažili, ale bohužiaľ, som nič necítil. Emotívne scény pokazili tie komediálne, ktoré sa tu fakt nehodia. Zaporák je tak ako vždy nudný. Táto séria nie je moc dobre napísaná, zatiaľ je to len ďalší priemerný shounen. Vôbec sa ani netrápia vysvetliť, ako je možné: a) že Grand Fisher vie, ako vypadá a rozpráva Ichigova matka, ale na začiatku tohto súboja povedal, že si na nič nepamätá, b) že vôľa jeho matky prežila v návnade Grand Fishera a v poslednej chvíli sa objavila, aby pomohla Ichigovi. ()

Densetsu no Kuinshī (2004) (S01E11)

Táto epizóda bola zatiaľ najzaujímavejšia, a to vďaka predstaveniu novej postavy, ktorá je rozhodne zaujímavejšia ako všetky doteraz predstavené postavy (väčšina z nich je plochá) ()

Yasashii Migiude (2004) (S01E12)

Táto zápletka začala veľmi sľubne, ale nakoniec sa ukázalo, že jej cieľom je dať schopnosti vedľajším postavám. Dúfal som, že táto zápletka bude o Uryuovi. Táto epizóda je rozhodne lepšia než tá s papagájom a vďaka tomu je Chad zaujímavejší ()

Hana to Horō (2004) (S01E13)

Už mi došlo, že zmyslom tejto zápletky bolo dať charakterom schopnosti bez poriadneho vysvetlenia. Tie schopnosti prichádzajú odnikiaľ, autor ich mohol určite predstaviť lepším spôsobom. Zatiaľ, čo Chadove zosilenie bolo uveriteľnejšie, tak Orihimine nedávalo ani trocha zmysel. Mňa osobne Orihime nebaví, a preto som si neužil túto epizódu. Autor mal už skoršie predstaviť a vysvetliť rôzne druhy schopnosti. Flashback v tejto epizóde mal vzbudiť nejaké emócie, bohužiaľ to na mňa nezafungovalo, kvôli jeho krátkosti. ()

Senaka Awase no Shitō! (2005) (S01E14)

Autorovi asi nedošlo, že čím je flashback kratší tým menej emócií cíti človek k danému flashbacku. Kvôli tomu som nedokázal súcitiť s Uryuom, a tak sa u mňa stal len dalším priemerným charakterom. Od tohto charakteru som očakával trochu viac. V tejto epizóde sa objaví boss Hollowov, ktorého budujú, ako niekoho silného a na ktorého porazenie stačí, aby Ichigo odrazil jeho útok. Docela veľké sklamanie ()

Abarai Renji, Kenzan! (2005) (S01E16)

Táto epizóda na mňa ani trochu nezapôsobila. Noví shinigami na mňa pôsobili generický. Vlastne mi bolo jedno, ako tento boj dopadne. Dúfam, že nám v ďalších epizódach vysvetlia prečo Rukia nepovedala Ichigovi o jeho zanpakutou ()

Ichigo, Horō ni Ochiru! (2005) (S01E19)

Takéto hodnotenie dávam hlavne kvôli druhej polke tejto epizódy. Ani sám neviem povedať, čo presne sa mi na tejto epizóde páčilo. 60% ()

Ichimaru Gin no Kage (2005) (S01E20)

Začiatok tejto epizódy bol dobrý, ale ostatok pokazila komédia. ()

Totsunyū! Shinigami no Sekai (2005) (S01E21)

Bez tej trápnej komédie by bol tento diel lepší. Nenapomohla tomu ani Orihime, ktorá je tak ako vždy otravná. ()

Kesshū! Gotei Jūsantai (2005) (S01E24)

V tejto epizóde bola Orihime zatiaľ najotravnejšia. Na akčnú sériu ma toto anime vážne pomalé tempo. ()

Tachihadakaru Renji (2005) (S01E30)

Konečne to začína byť zaujímavé. Škoda, že tu museli pridať trápnu komediálnu scénu. 75% ()

Kiru Tame no Kakugo (2005) (S01E31)

Ichigo konečne začal pri bojoch využívať aj svoj mozog. 75% ()

Hoshi to Norainu (2005) (S01E32)

Koniec tejto epizódy bol fakt dobrý, ale flashback bol zbytočný. Celý dej tohto flashbacku by sa dal zhrnúť do par viet. Autor ho mohol buď odstrániť alebo lepšie napísať a rozvinúť. ()

Aizen Ansatsu! Shinobiyoru Yami (2005) (S01E35)

Začiatok bol dobrý, ale ostatok bol priemer. Objavil sa tu ďalší zbytočný flashback. Je to zatiaľ najdivnejšie umiestnený flashback aký som kedy videl. Nechápem prečo radšej nevyužili flashback, ktorý by rozvinul Chadov charakter, ale miesto toho nám ukázali to, čo sme už dávno vedeli. Zatiaľ jedine, čo o tomto charaktere vieme je, že je silný, a preto chce chrániť slabých. Zasa je tu príliš veľa komédie, čo len ruší atmosféru začiatku epizódy a taktiež spomaľuje tempo epizódy. ()

Saikai, Ichigo to Rukia (2005) (S01E41)

SPOILER: Neviem čo si mám myslieť o Yoruichinej premene. Bude to záležať na vysvetlení. Zatiaľ mi to príde dosť stupídne, že sa len tak premenila pred Ichigom, ako by to nič nebolo. Príde mi to ako keby to autor nemal naplánované už od začiatku. ()

Shunjin Yoruichi, Mau! (2005) (S01E42)

Začiatok a koniec bol dobrý, ale všetko ostatné bolo plné otravnej komédie. ()