Bleach (TV seriál)

• Japonsko

ブリーチ

Bleach

Animovaný / Akční / Drama / Fantasy

Japonsko, 2004–2012, 146 h 24 min (Minutáž: 24 min)

Předloha:

Tite Kubo (komiks)

Širó Sagisu

Fumiko Orikasa, Akio Ócuka, Daisuke Namikawa, Džun'iči Suwabe, Hóko Kuwašima, Masaja Onosaka, Noriaki Sugijama, Romi Paku, Šin'ičiró Miki, Juki Macuoka, Aja Hisakawa, Činami Nišimura, Džunko Noda, Hidejuki Tanaka, Iššin Čiba, Jú Asakawa, Júdži Ueda, Ken Narita, Kózó Dózaka, Majumi Asano, Mamiko Noto, Nobuhiko Okamoto, Rie Kugimija, Susumu Čiba, Šigeru Čiba, Šózó Iizuka, Takehito Kojasu, Takuma Terašima, Tomokazu Seki, Tošihiko Seki, Wataru Takagi, Džun Fukujama, Tecuja Kakihara, Hitomi Nabatame, Kódži Jusa, Tomokazu Sugita, Kentaró Itó, Tošijuki Morikawa, Tomoe Hanba, Jutaka Aojama, Šóto Kašii, Pete Sepenuk, Daisuke Sakaguči, Kazunari Tanaka, Rina Sató, Hideo Išikawa, Kendži Hamada, Hisako Kanemoto, Micuki Saiga, Čafúrin, Jukana, Eidži Takemoto, Reiko Kiuči, Takahiro Sakurai, Satoši Hino, Ajumi Fudžimura, Júiči Nakamura, Masahito Jabe, Jú Kobajaši, Kaoru Mizuhara, Sajaka Óhara, Nobutoši Kanna, Wataru Hatano, Fumihiko Tačiki, Cubasa Jonaga, Kišó Tanijama, Sajori Išizuka, Takaja Kuroda, Hiroki Jasumoto, Sumi Šimamoto, Daisuke Góri, Šó Hajami, Nobuo Tobita, Tecu Inada, Takaši Nagasako, Kenta Mijake, Tomoko Kaneda, Kacujuki Koniši, Hirojuki Jošino, Kaoru Morota, Kijomi Asai, Hadžime Iidžima, Džin Domon, Kurumi Mamija, Kóki Mijata, Megumi Tojoguči, Daisuke Kišio, Jošikazu Nagano, Masaši Hirose, Hiroši Iida, Masaki Aizawa, Kósuke Toriumi, Hisajoši Suganuma, Noriko Šitaja, Kódži Išii, Čó, Sacuki Jukino, Tomoko Kawakami, Rjúsei Nakao, Šótaró Morikubo, Ken'jú Horiuči, Juzuru Fudžimoto, Tomojuki Šimura, Kijotaka Furušima, Kendži Nomura, Risa Hajamizu, Kijojuki Janada, Kumi Sakuma, Kazuhiro Nakata, Takajuki Sugó, Masa'aki Cukada, Hikaru Hanada, Hiroki Takahaši, Júko Kaida, Jumi Kakazu, Hiroki Tóči, Takako Honda, Tecuo Kanao, Binbin Takaoka, Kósei Hirota, Širó Saitó, Naoki Kinošita, Kósuke Okano, Hiroaki Miura, Jasuaki Takumi, Kacumi Suzuki, Kanako Hattori, Micuaki Madono, Takaši Kondó, Masakazu Kohara, Rintaró Niši, Akiko Takeguči, Taketoši Kawano, Jošihisa Kawahara, Jóko Sómi, Megumi Ogata, Mai Fučigami, Tecuharu Óta, Čiaki Takahaši, Kinrjú Arimoto, Tošiharu Sakurai, Tóru Furuja, Akiko Hiramacu, Makoto Cumura, Reiko Takagi, Kóiči Tóčika, Nobuaki Kanemicu, Masaharu Sató, Tošio Furukawa, Masako Kacuki, Kumiko Takizawa, Nana Inoue, Šúhei Takubo, Rjóko Širaiši, Hisafumi Oda, Seiró Ogino, Taeko Kawata, Akemi Kanda, Tóru Ókawa, Tóru Furusawa, Keidžin Okuda, Kaja Macutani, Rie Nakagawa, Motojuki Kawahara, Daisuke Macuoka, Micuhiro Ičiki, Hana Takeda, Hiroki Šimowada, Jui Šódži, Masafumi Kimura, Ken'iči Močizuki, Gó Inoue, Keiiči Takahaši, Masakazu Morita, Daisuke Ono, Rjú Jamaguči, Takuja Kirimoto, Jú Šimamura, Noriko Aoki, Šintaró Óhata, Mariko Kóda, Ajumi Cudži, Taiten Kusunoki, Hitomi Harada, Hisao Egawa, Rikija Kojama, Asami Sanada, Takamasa Mogi, Miho Saiki, Dai Macumoto, Júta Odagaki

Komentáře uživatele CarnTheNunya k tomuto TV seriálu

Ani bych z počátku neuvěřil, že tenhle seriál mě bude vůbec někdy bavit, přece jen to byl jeden z těch dlouhých shounenů, jenže jak se říkává, "čas letí", takže si dotyčný ani nemusí všimnout, kolik času u toho promrhal a stejně si to zamiluje a ještě je tomu ochotný cokoliv odpustit. Dokonce jsem si sáhl až na dno a začal jsem přeskakovat ke konci spoustu fillerů, abych to byl vůbec schopný dokoukat. Jediné, které jsem se neopovážil přeskočit, byly některé fillerové arcy a to čistě kvůli tomu, že to nebyla jen pouhá epizodní záležitost, ale byl to aspoň něčím zajímavý příběh, který dokázal zaujmout. Snad každá postava, mě něčím zaujala a bylo mi celkem jedno, jak moc ostatní diváky mohla dotyčná postava srát, já je měl rád. Záporáky většinou samozřejmě ne, hehe, ale to je zase třeba na nich ta dobrá vlastnost, že jsem toužil je vidět poražené. Jednoho záporáka mi teda bylo při jeho smrti celkem líto (Ulquiorra). Tenhle seriál, není nejlepší anime, sem tam může začít nudit a některé fillery (ještě jsem ten pojem vlastně ani nevysvětlil, takže abych vám ho vysvětlil, tak jim ve zkratce lze říkat "výplňové epizody") byly otravné, přesto tomuhle seriálu tyto chybky odpouštím a ačkoliv na pět * není, plácám je tam. Už se nemůžu dočkat poslední série. :)(4.10.2020)

Ze začátku jsem si myslel, že Bleach bude průměrný shounen a ještě k tomu pěkně dlouhý shounen, no sice je to dlouhý, ale jakýmsi způsobem mne to vtáhlo do děje, možná je to tím, že souboje tu netrvají šest a více epizod (samozřejmě, že narážím na Naruta, který je též dílem Studia Pierrot a jenž takto dlouhé fighty má).(2.10.2019)

• Kiseki! Nazo no Shin Hīrō (E33) (epizoda) (2005)

Filler, aneb odpočinek před pokračováním v ději. Nic víc, Nic míň.(6.10.2019)

No ty voe, já jsem dokoukal již třetí arc z této anime telenovely a pořád mě to ještě baví.(23.4.2020)

Tento filler, mi vůbec nevadí, navíc mám pocit, že bude zábavnější než Bounti. A konečně už to je ve formátu 16:9.(8.8.2020)

Kapitán Shusuke Amagai, je skvělá postava a je škoda, že celá tato příběhová archa je jen filler. Je lepší než Bounti. Doufám, že si tento filler udrží kvalitu až do konce.(11.8.2020)

• Ichigo no Seppuku Settoku Sakusen (E204) (epizoda) (2009)

Proč musel být filler zrovna teď... proč...(16.8.2020)

• Gaiden! Ichigo to Mahō no Ranpu! (E287) (epizoda) (2010)

Chtěl jsem sem prvně napsat jen tři tečky, ale nakonec se vám tu přiznám, že jsem tuhle epizodu nedokoukal a jsem za to rád, protože jsem nepochopil její smysl.(20.8.2020)

Sice super epizoda, ale musím strhnout hvězdu za to, že byla najednou ve formátu 4:3, což jsem prostě nepochopil, někdy byly ty staré scény roztažené (ok), nebo znova naanimované (skvělý nápad) a nebo byly ponechané v 4:3 s ořezy, ale zbytek epizody byl v 16:9 (ok), ale udělat celou epizodu najednou ve 4:3, co to kurva mělo být za vtip? Tato epizoda pro informaci vznikla v roce 2010!(20.8.2020)

• Eiga da! Matsuri da! Shinigami Eigasai! (E298) (epizoda) (2010)

To je poprvé, co jsem úplně přeskočil nějakou epizodu u seriálu, který toužím dokoukat celý. A samozřejmě mi to vůbec nevadí, protože se opět jedná jen o další humornou vložku. Na tohle vám seru a doufám, že k něčemu takovému během poslední série nedojde. Humor mi nevadí, ale na shlédnutí takového totálně nezajímavého filleru nemám dostatek trpělivosti. Ale jelikož mě seriál do teď bavil, tak mu dám handicap a nebudu tyhle "single" fillery počítat do hodnocení.(20.8.2020)

• Gense mo Shinigami mo! O-shōgatsu Supesharu! (E303) (epizoda) (2011)

Tuhle epizodu automaticky přeskakuju, hodlám sledovat jen celé výplňové série, nikoliv humornou vatu, která je pouze šušní v nose, trn v oku a hřebík v prdeli.(21.8.2020)

• Gaiden Futatabi! Kondo no Teki wa Monsutā!? (E304) (epizoda) (2011)

Tuhle epizodu taktéž nehodlám shlédnout. (21.8.2020)

• Mōsō Bakusō! Hisagi, Onsen Ryokan e! (E305) (epizoda) (2011)

Tuhle epizodu taktéž nehodlám shlédnout. (21.8.2020)

• Konsō Keiji Karakuraizā Sai Hasshin! (E311) (epizoda) (2011)

Na tuhle epizodu se samozřejmě dívat nebudu, už nechci ztrácet více času u dalších odpočinkových "humorných" fillerů. A těch dalších pět taky ne. Celé fillerové série mi nevadí, ale když je to jen několik epizod a k tomu ještě z velké části jsou odpočinkové a humorně laděné (on se dá humor určitě dát i do epizod, které normálně vychází z mangy, divák si u něj trošku vydechne a určitě se u něj i dobře pobaví)(26.8.2020)