Epizody(26)

Ajantis

The World zavalila cunami nevkusu. Všechny postavy v .hack//ROOTS jsou totiž neuvěřitelně hnusné. Nevím, co je příčinou, ale při zrakové tortuře, jíž jsem byl v každém dílu podroben, jsem se nemohl ubránit dojmu, že mě takovou koncentrací ohavnosti tvůrci týrají schválně. Příšerné barevné kombinace a nehorázná přeplácanost, vše bez špetky elegance. Opravdovým vrcholem je postava pubertální kočiči ženy Tabby, brrr – a pochopitelně je na obrazovce nejčastěji. Žel charaktery mi nesedly ani jinak. Kromě jejich nesympatičnosti a neustálého „udiveného vzdychání“ běžného i v jiných anime, se z nich vytratila ona dvojí psychologie ((c) Subjektiv), která o třídu povyšovala .hack//SIGN. Ony sice hovoří i o svém reálném životě, ale já jim to zkrátka nebyl schopen uvěřit. Nedokážu přesně vystihnout proč, ale stále jsem měl pocit, že koukám jen na nakreslené postavičky, ne na skutečné osobnosti hrající-svou-roli (jediné, co svědčí o opaku, je ten nevkus při vystrojování svých avatarů :-)). Pocit který jsem u sledování měl, bych nejlépe vystihl jako apatii. Ač jsem se snažil opakovaně do děje ponořit, přišel mi tak fádní, že jsem se převážně pustě nudil a počítal minuty. Zasloužil bych si medaili za statečnost, protože jsem - i navzdory svým očekáváním - vydržel až do (hořkého) konce. Občas se přihodí trochu zajímavější událost slibující rozjezd příběhu, jenže hned ji zase zavalí spousta bezobsažného tlachání a trapných soubojů; několik dílů bylo do seriálu snad vsunuto dodatečně, aby byla naplněna kvóta 24 dílů. Svou roli hraje zřejmě i přílišné vykrádání .hack//SIGN, kdy si některé postavy a příběhové situace ani nestihly přehodit svrchník a už byly znovu vrženy na jeviště. Ovšem to nejlepší na .hack//SIGN, tedy dokonalé souznění psychologicky propracovaných postav, vizuální hostiny a přenádherné hudby, se přenést nepovedlo. Hudba je až na pár skladeb průměrná, grafika kvůli postavám a nekvalitní animaci ošklivá a hrubě nedokončený příběh k smrti nudí. A game like this has no point. ()

Idaho

Oproti ostatním .hackům velice akční. Těchto 60 % je za chibi postavu Tabby, jež mi lezla na nervy svými „humornými“ eskapádami, které dále v seriálu padly na úroveň Power Rangers, a později neustálým přemýšlením o tom, co má dělat a jak je zbytečná, aby ke konci zjistila, že je fakt vlastně zbytečná. A také za odpornou hudbu, kakofonii, která mne přinutila sledovat tento seriál se zvukem ztlumeným na minimum. Animace je jinak skvělá, a to nejen vzhledem k tomu, že.hack//Roots je první seriál vysílaný v HD rozlišení vůbec. Neukončenost děje je samozřejmá, neboť se jedná o prequel ke hře, která však podle AniDB vyjde i v podobě OVA jako celý CGI animovaný film pod jménem .hack//G.U. Trilogy. Už se těším na 25.3.2008. EDIT: Po zhlédnutí OVA, které v podstatě zakončilo příběh a dalo všem událostem v anime tvář, měním hodnocení na 70 % ()

skretik

Na začiatku sa to tak pomaly rozvíjalo a dosť som sa obávala, že to bude zase o hľadaní Kľúči Twilight-u :), čomu sa našťastie napokon vyhli a bolo to spravené dobre. Aj som sa ku koncu dostala do víru a aj ma to chytilo :) ()

MihhC

Takové Sword Art Online, bohužel v ničem se nemůže rovnat. Tématem stejné, trochu jinak zaměřené, může zaujmout. (Dokouknuto do 10. dílu, asi to nikoho neurazí, ale jelikož jsem SAO viděl jako první, tak mě to bohužel mohlo jen zklamat.) ()

Subjektiv

Děj - The World je počítačová hra žánru MMORPG, nedávno byla spuštěna nová verze. Krátce na to se jako epidemie rozšířili PKs (Player Killers). S jedním z nich právě udělal začátečník Haseo nemilou zkoušenost, umřel. V počítačové hře však smrt není až taková tragédie a Haseo je oživen ostříleným a záhadným veteránem Ovanem. Ten z neznámého důvodu vidí v Haseovi značný potenciál a nabídne mu členství v gildě, kterou vede. Haseo, prozatím nevstupuje... Cílem Ovanovy gildy Tasogare no Ryuudan (soumračná brigáda) není nic menšího než najít Klíč soumraku, legendární předmět, jehož existenci vidí téměř všichni hráči The World přinejmenším jako značně diskutabilní. Do pátrání se tedy pouští málo sdílný Ovan, přelaskavě vypadající bílá kněžka Šino (Shino), nepříliš srdečný, odstup si udržující, ale v zásadě dobrácký, ba i obětavý Sakisaki a prdlá přítulná číča Tabby. Pátraní nebude tak jednoduché, neboť Soumračné brigádě je v patách mocná gilda TaN, sledující své vlastní utajené zájmy. TaN vede z pozadí jednající Naobi, jeho rukama jsou nekompromisní mašina na zabíjení Ender a obchodnická duše Tawaraya. Poznámky k ději - Děj je logicky vystavěný, není v něm nouze o nečekané zvraty a tyto zvraty zároveň nepůsobí dojmem, že by si scénárista najednou řekl:"Tak a uděláme nějaký ten zvrat." Dobře je zvládnutá interakce jednotlivých postav, což už v .hack//SIGN představovalo jeden z hlavních taháků. Na rozdíl od .hack//SIGN jsou více přítomny souboje. Nejde o nějaké zběsilé akční řežby snažící se o realističnost případně komplexnost. Mashimo si spíš pohrává s atmosférou soubojů, hojně je podbarvuje hudbou a atmosféru (nejenom soubojů) se mu tak daří budovat báječně, a to i přesto, že výhradní autorkou hudby není Kajiura Yuki, ale má ji na svědomí Ali Project (např. opening k seriálu "Noir"). Jistě, Yuki je lepší a o hodně, ale i v tomto OST mám pár oblíbených skladeb. Přes moje "skoronadšení" musím konstatovat, že pár hluchých míst se v seriálu najde...naštěstí jen pár. Postavy - S výjimkou Tabby, Sakisakiho a trochu i Hasea je většina hlavních postav poměrně zajímavá. Potkat takovou Shino v reálu...i s tou její podivnou čepicí...nezbývá než snít. Ovšem záporáci baví více. Např. takový Tri-Edge, který jako by z oka vypadl nesympatickému dětsky roztomiloučkému chibi Kiteovi z .hack//Tasogare no udewa densetsu. Stačilo pár drobných změn a sám Lucifer si říká, jaká mu to vyrostla démonická konkurence. Prolog - Je třeba mít na paměti jeden podstatný fakt, který vás zanechá na konci 26. dílu tak nějak "bez vyvrcholení". .hack//Roots je totiž "pouhým" prologem k počítačové hře .hack/G.U. A teprve ona asi nabídne ten pořádný závěr. V podstatě všechny dějové linie zůstávají otevřené. Snad i kvůli tomu si tento seriál nevede dobře na ANN ani Anidb. Já jsem se onen fakt neukončení snažil do hodnocení nepromítnout, ale trpěl jsem jako zvíře. Srovnání s dalšími hacky - Proti .hack//DUSK (neboli Tasogare no Udewa Densetsu), jež bylo dětinské, jsou Roots určitě mílovým krokem vpřed, bonusy a Liminality se snad ani za samostatná díla považovat nedají. Zbývá nám SIGN, jež asi bylo a zůstává nejlepší na celém světě, pardon v celém The World. Ale i Roots pro mě má své kouzlo. A tak, navzdory přísloví či citátu, se podařilo dvakrát vstoupit do téže řeky. I když v souladu s citátem, již to není ta samá řeka. Slabší ****. P.S.: Jak zmínil Idaho, chystá se OVA zpracování .hack//G.U. Těším se též, ale mám trochu obavu z 3D animace, kterou nám představil trailer. Doufám, že příběh neutrpí kvůli vizuálním hrátkám, což se bohužel leckdy děje. () (méně) (více)