poster

Seikai no senki II (TV seriál)

 • USA

  Banner of the Stars II

Animovaný / Drama / Romantický / Sci-Fi

Japonsko, 2001, 10x25 min

 • Five By Five
  ****

  Oproti predchádzajúcej sérii je tu menej bojov, čo je plus, pretože to znamená hlbší a ešte zaujímavejší príbeh... Dosť mi síce skazili zážitok z pozerania (a hlavne zo začiatku) tým, že už v úvode prvej časti ukázali ako to dopadne s jednou z hlavných postáv (a v druhej to samozrejme nezabudli pripomenúť), ale ten koniec to zachránil...(18.5.2011)

 • Radek.SCH
  ***

  O fous lepší než Seikai no senki, ale i tak to na Seikai no monshō nemá. Konečně jsme se i na chvíli dostali zpátky na zem, souboje jsou odsnunuty na vedlejší kolej a hlavní prostor je věnován evakuaci vězňů z ostrova, přičemž nám hned v prvním záběru tvůrci zdělí, že Jinto umírá, aby jsme deset dílů čekali na... hádejte. No, když je ještě Seikai no senki III a na plakátě je mimi jiné Jinto? Jo, správně. Tak člověk vlastně jenom čeká a hádá, jakou cestičkou se k tomu konci dopracujeme. A udělat opět jednu sérii, o trapných deseti dílech, ve kterých se navíc skoro nic nestane (rozuměj neposuneme se ve válce skoro vůbec dál a vztah Jinto-Lafiel je už od půlky Seikai no monshō stále na stejném místě)? 13+1+13+10+2 jepodle mých výpočtů 39, takže kdyby se z toho udělala jedna série, pokud možno s jednoduchým ne-nutno-překládat názvem (např. Lafiel), nebylo by to lepší? - 70 %(25.2.2011)

 • 3KAVKY
  ****

  Zase o něco lépe nakreslené. Lafiel jakožto princezna vládnoucího rodu Abhu se stala díky velkou rychlostí postupující opreace Lovec, místodržitelem trestanecké kolonie Spojeného lidstva na planetě, tušim, Lobnas II. Jinto s hraběcím titulem se stal jejím zástupcem a v této nové roli se jakoby našel. Kolonie se však otřásá ve vězeňsko-politických bouřích. Na zajímavou zápletku je tedy zaděláno. Navíc nepříznivý vývoj této už tak zlé situace, dá rozvinout vztahu mezi Jintem a Lafiel, která i přesto, že Abriel nepláčí, uroní pro Jinta slzu. Víc ale už spoilerovat nebudu. Ne tak pěkné jako předcházejcí řada, ale přesto velmi kvalitní sci-fi.(9.8.2010)

 • Genryuusai
  *****

  Velice dobře zrežírované, to se musí nechat. I když to ze začátku nemá takový spád, vše se (ohledně rychlosti ubíhání děje) v dobré obrátí. Každopádně mi to tak přišlo, ale možná to bylo jen tím, že sem byl ze začátku dějem docela zklamán. Pro vytrvalé to rozhodně doporučuju shlédnout na jeden zátah, i když se to může zdát jako mrhání dobrým anime.))(30.4.2008)

 • JohnyTrava
  *****

  Rozhodne lepšie ako druhá séria, hlavne ťah skrátiť stopáž, len pri jednej udalosti bol múdry. Opäť sa vraciame na planétu, ale práve pre rozdelenie dvojice sa stráca to čaro z prvej série, hoc úvod vyznel zaujímavo a nevedieť o tretej sérií, bol by určite silnejší. Komu sa zaľúbila prvá séria nech pokojne druhú sériu preskočí /aj tak ju hneď zhrnú/ a pustí si rovno túto. Ostatné ostáva po starom. 8 bodov.(21.3.2013)