poster

Pancéřové auto

Krimi

Československo, 1929, 72 min

 • honajz
  ****

  Na tehdejší dobu velice odvážný akční film, takový pradědeček Jamese Bonda nebo Johna McClanea (nechybí skoky, zdařilé úniky, honička na motorce i v autě, pistole, pád ze skály, rvačka v letícím letadle...). Tak jistě, z hlediska scénáře tam moc logiky hledat nejde, některé střihy jsou děsivé, útěk z vězení skokem plavmo vzhůru a doleva je už přehnaný (i když dobře vymyšlený) a navíc je vidět, jak herci někdo drží nohy, a to už nemluvím o startrekovských přesunech z vod Vltavy do skal Divoké Šárky... Zajímavý je film i výběrem lokací, jsou zde vidět dnes už neexistující místa v Praze, a oceňuji i nadhled a snahu o humor a pár vtipných hlášek (a to nejen psaných, ale myslím i komické gagy v obraze). I když tedy sekretářka, "živé děvče", mi lezla poněkud na nervy.(26.5.2016)

 • decouble
  ****

  Boží starý český akční film. Taková starorepubliková podívaná, která je díky množství akce a nadsázky (?) zábavná i po sedmdesáti letech. Obří podíl na tom ovšem má hlavní hrdina "kaskadér - božan", který nejde pro ránu daleko a má na tváři v každé situaci přilepený úsměv. První český akční hrdina, škoda že Ital:-D(7.11.2008)

 • Ironfood
  ****

  First action hero Charly Allan. Automobilový závodník, který sice působí trochu obtloustle, ale mrštný je jako Jackie Chan. Film obsahuje spoustu dnes už tradičních akčních atributů, jako automobilové honičky a rvačky, Allan se například podobně jako později Indiana Jones nechá vláčet autem. Je též mistrem v psaní nenápadných vzkazů:-)(5.10.2017)

 • Brejlil
  *****

  Jest nepochybně škodou, že hrdinou akce a lamačem ženských srdcí jest Ital, protože jinak by tento film mohl oslovit nejednoho českého diváka mnohem více. Ale vážně, překvapivě svěží snímek obsahuje v Aldiniho podání ikonicky dokonalé kousky, k jejichž slávě chybí jediné. Větší (protože dnešních šest-sedm diváků v Ponrepu to opět nevytrhlo) znalost tohoto filmu. Vždyť nečekané řešení záhady horské krajiny v Divoké Šárce, projížďka pancéřovým vozem, útěk z cely, komunikace mezi hlavní hrdinkou a hlavním hrdinou s mnohoznačným "Zachraň mě!", to vše dnes mohlo být kultem. Leč, bohu žel není. Mně ovšem nejvíc dostala drobná epizodka čilého děvčete Grace, jejího nápadníka Douglase a policisty před květinářstvím. A drobný detail: sotva se statečný Aldini dostal k telefonní budce na Malé Straně, v levém horním rohu se nenápadně skvěl nápis "Skokan". Takto promyšlenému dílku, se bez ohledu na jisté vady, nedá dát méně než pět hvězdiček.(18.3.2013)

 • Autogram
  ****

  Celkom fajn film na jedno pozretie. Herci hrajú ako o život, klasicky prehnane, ale asi to inak nepôjde vyjadriť emóciu bez zvuku a tentokrát dokonca bez dodatočne doplnenej hudby, v úplnom tichu. Film je až prekvapivo akčný, na trikoch sa nešetrí, na rad prišli dokonca triky s lietadlom a padákmi. Samozrejme nechýba zbesilá jazda a osobitnú pozornosť som venoval výskokom hlavného hrdinu. Napočítal som až tri, z toho jeden pri úteku cez okno bol absolútny spider-manovský výkon. Na konci som si pomýlil v obraze hlavného hrdinu podobne ako hlavný padouch a už som videl jeho zastrelenie, to je asi nejaký režisérsky chyták. -- Najlepšia titulková hláška: Čilé děvče Grace.(11.4.2013)

 • - Spoiler: Ve filmu je celkem jen 1 mrtvý. (Stejšn)

 • - Film sa natáčal na viacerých miestach v Prahe. (dyfur)