Neznámá banda opět přepadla vůz s penězi Evropské banky. Bankéř Sam Hamilton se rozhodne používat napříště k dopravě peněz pancéřové auto. Jako řidiče najme závodníka Charlyho Allana. Allan je pozván k Hamiltonovi na večírek. Uprostřed tance s bankéřovou dcerou Bessy jej bandité přepadnou, srazí k zemi a Bessy unesou. Allan si stačí všimnout poznávacího čísla auta únosců a napíše je prstem do písku. Bessy je zamčena v domku v areálu garáží Nicka Houltona. V pátrání po Bessy pomáhá Allanovi jeho přítel Frank. Allan s Hamiltonem zajdou do Houltonových garáží, aby pronajali pancéřový vůz pro přepravu peněz. Allan k svému překvapení objeví v garážích auto únosců, chce osvobodit Bessy, ale je přemožen a uvězněn. Hamiltonovy peníze přepravuje v pancéřovém autě sám Houlton s úmyslem předstírat, že byl oloupen. Allan, jemuž se podařilo uniknout zlosynům, se zmocní auta a přiveze do banky jak peníze, tak lupiče. Houlton se pokusí o útěk, ale je dopaden. Allan se obejme s Bessy. (oficiální text distributora)

Snorlax

Inspirace Duvivierým Le Mystère de la tour Eiffel je evidentní. Jen Randolf nebyl tak zručný režisér a neměl takový cit pro vizuální stránku filmu. Kousky italského gymnasty Aldiniho nepůsobí příliš důvěryhodně, možná předznamenávají budoucí eskapády dua italských sportovců, plavce a gymnasty, Buda a Terence. Obávám se však, že tento film byl míněn zcela vážně. I když ... čilé děvče Grace... ()

Padme_Anakin

Velice příjemné překvapení, neb se jedná o zdařilou dobrodružnou jízdu, ve které nic nechybí, je tu akce i humor a „furt-se-něco-děje“.. Lupičská banda řádně zatápí bankéři a ten si ze strachu z bankrotu pronajme pancéřové auto, k tomu profesionálního řidiče a ten je v podání Carla Aldiniho skvělý.. Tuším, že jsem právě viděla prvního agenta 007.. Bavilo mě to, líbilo se.. ()

honajz2

Československý němý akčňák, který by se dal jako akčňák označit i v dnešních poměrech. Jen je to teď černobílé, nemluví se tam a auta vypadají úplně jinak než dnes, ale to je všem asi jasné. Nedokázalo mě to bavit po celou dobu a dojde tu i na pár přehnaných pitomostí, ale celkově bylo dost příjemné to sledovat a v rámci podmínek a doby vzniku se to určitě povedlo nadprůměrně, byť s zahraniční pomocí. A hlavně to pro tehdejší českou kinematografii bylo příjemné žánrové oživení. Pobaví to, zaujme a v drtivé většině scén úmyslně, takže i ta sebe to vnímám jako nadprůměr. Slabé 4* ()

honajz

Na tehdejší dobu velice odvážný akční film, takový pradědeček Jamese Bonda nebo Johna McClanea (nechybí skoky, zdařilé úniky, honička na motorce i v autě, pistole, pád ze skály, rvačka v letícím letadle...). Tak jistě, z hlediska scénáře tam moc logiky hledat nejde, některé střihy jsou děsivé, útěk z vězení skokem plavmo vzhůru a doleva je už přehnaný (i když dobře vymyšlený) a navíc je vidět, jak herci někdo drží nohy, a to už nemluvím o startrekovských přesunech z vod Vltavy do skal Divoké Šárky... Zajímavý je film i výběrem lokací, jsou zde vidět dnes už neexistující místa v Praze, a oceňuji i nadhled a snahu o humor a pár vtipných hlášek (a to nejen psaných, ale myslím i komické gagy v obraze). I když tedy sekretářka, "živé děvče", mi lezla poněkud na nervy. ()

corpsy

Je zrejmé, prečo sa postava Charly Allan nestala ikonickou a nedala vzniknúť celej sérii filmov. Nemá charizmu. Je to síce mrštný silák, s veľkým srdcom, ale nudný kunšaft. S ním ani na pivo. Snímok je remeselne výborne spracovaný, lenže spracovanie nemá čo ponúknuť. Bol súmrak 20. rokov a úsvit 30. a tým pádom tento snímok akosi zostarol na samotnom štarte. ()

• Film sa natáčal na viacerých miestach v Prahe. (dyfur)