Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Neznámá banda opět přepadla vůz s penězi Evropské banky. Bankéř Sam Hamilton se rozhodne používat napříště k dopravě peněz pancéřové auto. Jako řidiče najme závodníka Charlyho Allana. Allan je pozván k Hamiltonovi na večírek. Uprostřed tance s bankéřovou dcerou Bessy jej bandité přepadnou, srazí k zemi a Bessy unesou. Allan si stačí všimnout poznávacího čísla auta únosců a napíše je prstem do písku. Bessy je zamčena v domku v areálu garáží Nicka Houltona. V pátrání po Bessy pomáhá Allanovi jeho přítel Frank. Allan s Hamiltonem zajdou do Houltonových garáží, aby pronajali pancéřový vůz pro přepravu peněz. Allan k svému překvapení objeví v garážích auto únosců, chce osvobodit Bessy, ale je přemožen a uvězněn. Hamiltonovy peníze přepravuje v pancéřovém autě sám Houlton s úmyslem předstírat, že byl oloupen. Allan, jemuž se podařilo uniknout zlosynům, se zmocní auta a přiveze do banky jak peníze, tak lupiče. Houlton se pokusí o útěk, ale je dopaden. Allan se obejme s Bessy. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (24)

decouble 

všechny recenze uživatele

Boží starý český akční film. Taková starorepubliková podívaná, která je díky množství akce a nadsázky (?) zábavná i po sedmdesáti letech. Obří podíl na tom ovšem má hlavní hrdina "kaskadér - božan", který nejde pro ránu daleko a má na tváři v každé situaci přilepený úsměv. První český akční hrdina, škoda že Ital:-D ()

corpsy 

všechny recenze uživatele

Je zrejmé, prečo sa postava Charly Allan nestala ikonickou a nedala vzniknúť celej sérii filmov. Nemá charizmu. Je to síce mrštný silák, s veľkým srdcom, ale nudný kunšaft. S ním ani na pivo. Snímok je remeselne výborne spracovaný, lenže spracovanie nemá čo ponúknuť. Bol súmrak 20. rokov a úsvit 30. a tým pádom tento snímok akosi zostarol na samotnom štarte. ()

Reklama

Wacoslav1 

všechny recenze uživatele

To jest přec mé auto... Hmm tak jsem odstartoval další tisícovku komentářů svou první ofiko zkušeností z němým filmem, sice už se mi v rámci mé pamětnické mise do téhle éry moc nechce, protože pro mě je filmový zvuk celkem dost nezbytnou ingrediencí a jeho absence je pro mě trochu problém, ale tohle fakt musíte vidět. Neskutečná guilty pleasure záležitost nacpaná přepálenými akčními scénami někdy až komicky přestřelenými, ale na dobu vzniku čumím, že někdo něco takovýho natočil, pravda dějově to moc smysl nedává, ale co by kdo chtěl zvuková stopa chybí, ale aspoň tu jsou mezititulky no a hlavní hrdina se dá brát jako regulérní předchůdce Jamese Bonda a podobných postav, prostě borec co si ví rady v každý situaci a třeba ten skok z okna s chycením se za větev následným přehoupnutím se přes zeď a přesným přistání v jedoucím autě padouchů to nemá chybu. A nebojí se ani říditi pancéřové auto a projeti s ním soutěskou! Jenom škoda, že první akční hrdina v historii žánru není Čech, ale Talián škoda aspoň v něčem jsme mohli bejt první... Každopádně skvělá a netradiční zábava, pod 4* nemůžu jíti.70% ()

honajz 

všechny recenze uživatele

Na tehdejší dobu velice odvážný akční film, takový pradědeček Jamese Bonda nebo Johna McClanea (nechybí skoky, zdařilé úniky, honička na motorce i v autě, pistole, pád ze skály, rvačka v letícím letadle...). Tak jistě, z hlediska scénáře tam moc logiky hledat nejde, některé střihy jsou děsivé, útěk z vězení skokem plavmo vzhůru a doleva je už přehnaný (i když dobře vymyšlený) a navíc je vidět, jak herci někdo drží nohy, a to už nemluvím o startrekovských přesunech z vod Vltavy do skal Divoké Šárky... Zajímavý je film i výběrem lokací, jsou zde vidět dnes už neexistující místa v Praze, a oceňuji i nadhled a snahu o humor a pár vtipných hlášek (a to nejen psaných, ale myslím i komické gagy v obraze). I když tedy sekretářka, "živé děvče", mi lezla poněkud na nervy. ()

Stegman 

všechny recenze uživatele

Lahůdka. Bohužel ale nemůžu dát plný počet kvůli zmateným akčním scénám v závěru (nejde o maličkost; nejspíš to měl být vrchol filmu). Těžko říct, jestli z toho vinit režii, střih nebo casting (párkrát se mi podařilo i zaměnit hlavního hrdinu s nějakým tím banditou). Přes uvedené výtky tuto vtipnou kuriozitku všem vřele doporučuju. ()

Galerie (1)

Zajímavosti (2)

  • Film sa natáčal na viacerých miestach v Prahe. (dyfur)

Reklama

Reklama