poster

Kleofášek (TV film)

Krátkometrážní / Pohádka

Československo, 1974, 29 min

Režie:

Tomáš Kulík

Scénář:

Kateřina Krejčí

Kamera:

Milan Dostál

Hudba:

Luboš Sluka
(další profese)
 • 6thSun
  ***

  "Bylo, nebylo, žil jednou dědeček s babičkou. Děti neměli, a ještě ke všemu se začala babka na stará kolena hádat..."(11.3.2017)

 • duddek
  ***

  O tom, že přítomnost dítěte rozjasní každou domácnost. Kromě zřetelného poselství přináší pohádka také strašidelné momenty (ruka vytrčená z kamen) i vtipné pasáže (hudebně-taneční přivítání v pekle :). Poctivé tři hvězdičky. "Kdybyste byli na sebe hodní, tak jsem k vám nemusel a nic by se mi nestalo!"(23.11.2018)

 • Jezinka.Jezinka
  ****

  Žili byli děd a babka, bez dětí, sami opuštění, dědek pod pantoflem, babka jedubába a domina. Když už to vypadá, že by bábu mohl odnést čert, ukáže se, že ďábelský dorostenec si s těžkotonážní seniorkou nedokáže poradit. Zranění a čertovské slzičky rozbuší měkké srdéčko dědovo a naruší i tvrdou slupku, jíž se nechala obrůst bezdětná frustrovaná stařenka. Takhle trojka si nakonec poradí i s nástrahami pekla, jen tanec a rozsáhlejší domácí práce a stavební úpravy pro ně zůstanou nezdolatelnou překážkou.(8.2.2016)

 • rikitiki
  ***

  Jednoduchá televizní pohádka nemá žádný silný příběh, ani vtipný nápad, ale ústřední trojice hraje na úrovni a písnička čertů v pekle je dobře otextovaná. /21. 8. 17./(21.8.2017)

 • rakovnik
  ***

  Věčně rozhádaní baba s dědkem si adoptují kluka - čertíka. Absence potomka byla asi příčinou jejich partnerské krize. Pak už stačilo jen v pekle vydržet hlad, tanec a zpěv čertů, aby dodnes mohli spokojeně žít v chaloupce všichni tři a smát se tomu, jaká jsou nemehla. Nevím, zda tato kulisová pohádka o několika hercích, na dvou scénách, navíc čb, dnešní děti osloví.(11.3.2017)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace