Reklama

Reklama

Obsahy(1)

V roce 2006 si Jin-pyo Pak jako svůj další snímek vybral dramatické momenty roku 1991. Natočil snímek, který je volným přepisem následujících týdnů poté, kdy byl z jednoho Soulského sídliště unesen mladý chlapec a navzdory obrovskému úsilí rodiny a policie nebyl tento případ dosud objasněn. (jorgus)

Recenze (31)

sniper18 

všechny recenze uživatele

Je to veľmi zaujímavý kriminálny thriller. Má celkom dobrý príbeh o televíznom moderátorovi, ktorému neznámy únosca unesie syna a tak sa ho so svojou ženou snaží prostredníctvom výkupného získať späť. Spracovaný je dosť zaujímavo, väčšina filmu je úplne štandardná, či už scenáristicky alebo režíjne, celkom dobre sa na to pozerá, ale neprinesie nič nové. No ale posledná polhodina je výborná, začne sa uberať nečakaným smerom, správanie otca začne byť veľmi zaujímavé a všetko to vyvrcholí perfektným záverom a pri titulkoch so skutočným hlasom a popisom únoscu ma nepríjemne mrazilo. Veľkú pochvalu si zaslúžia veľmi dobré herecké výkony, obzvlášť výkon otca v záverečnej fáze filmu je vynikajúci. Som veľmi spokojný, síce sa väčšinu filmu nejedná o nič výnimočné, ale na tú veľmi pôsobivú záverečnú fázu teda len tak nezabudnem. Objektívna kvalita filmu- 80%, film sa páči mne na 75%. ()

tombac 

všechny recenze uživatele

Cesta za záchranou syna roubená nadlidským odhodláním i stupňovaným zoufalstvím a bezmocí, a přímočaře vedená k tušenému cíli, je téměř prostá povinných hollywoodských zvratů a natočená jakoby nezúčastněně, přesto dokáže prostřednictvím velmi dobře hrajícího otce diváka zaangažovat, nenechat ho v klidu a ponořit do stále dusivější atmosféry. Působivé, autentické a právem se řadící mezi ty silnější filmy na motivy skutečných událostí. 9/10 ()

Reklama

May 

všechny recenze uživatele

V roce 1991 Jizni Koreu obletla zprava o unosu desetileteho Lee Hyeong-hoa. Za celych 16 let, kdy se tento pripad stale prosetruje, na nem pracovalo jiz vice nez 100 000 lidi, do dnesniho dne se vsak unosce nepodarilo zadrzet. Geunom moksori popisuje tuhle udalost misty az chladne, s tisni a v neuveritelnem, od pocatku stejne vlacnem tempu, ktere az dusi svou intenzitou a vyvrcholi v neco, co skze svou syrovou, skutecnou mrazivost a hruznou autenticnost nenecha chladnym. ()

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

Hm jsem velmi v rozpacích, že tak slušný film mi toho nenabídl více. Celý film si udržuje takový průměrný standart, pomalejší tempo, napětí příliš není,akce vůbec, takže vlastně spíše jen drama, ale posledních 15 minut film vytasí slušné esa z rukávu, nejen, že na vás vychrlí perfektní a šokující zvrat, ale také emocionální nálož spojenou s vynikajícím hereckým výkonem otce, který ve zprávách sledující celý svět vše shrne, následně je puštěná nahrávka opravdového vraha z roku 1991, který nikdy za svůj trestný čin nebyl dopaden. Jo tohle dokáže diváky pěkně zdeptat. Husí kůže v závěru nevyhnutelná. 70% ()

molotov 

všechny recenze uživatele

Nenudil jsem se ani chvíli a policejní lapsy bych často nepřikládal na vinu filmu (potažmo scénáři), jako spíš tomu, že policie prostě taky dělá chyby. Stačí si vzpomenout na českého Krejčíře a je vidět, že možné v podstatě všechno. Citové vydírání a patos tu samozřejmě je a já ho mám rád, ale nepřijde mi, že by v tomto ohledu nějak vyčníval nad ostatními korejskými filmy. Možná i díky tomu, že jsem k filmu dělal český titulky a tudíž na něho koukal v podstatě 14dní nonstop, tak jsem to zoufalství hlavních postav užil orpavdu v míře vrchovatý. Oba hlavní představitelé jsou vynikající, hlavně otec mi přišel někdy až fenomenální, hlavně v samotném závěru, který mě dohnal k slzám. Už dlouho jsem takhle necítil s postavami a to, že pachatel je stále na svobodě, ve mě zanechalo stopy na dost dlouho a dobrou hodinu po skončení filmu jsem se nedokázal na nic soustředit a pořád jenom uvažoval, jak bych se v danou chvíli zachoval já. Nezbývá mi než doufat, že nikdy nic podobného nezažiju. 100% ()

Galerie (18)

Reklama

Reklama