Geunom moksori

그놈 목소리

Voice of a Murderer

Thriller / Drama

Jižní Korea, 2007, 122 min

Podľa skutočnej udalosti sa Kórejcom podarilo natočiť drámu, po ktorej budú rodičia podstatne ostražitejší. Od udalosti, ktorá v Kórei poriadne otriasla verejnosťou už prešlo niekoľko rokov, ale príbeh je dnes ešte aktuálnejší. Bohužiaľ je to tak, že dnes je svet podstatne nebezpečnejší. Kde sú tie časy, keď sme ako deti boli vonku celý deň a rodičia si robili svoje... Film má dobrý rozjazd a prvá hodina pomerne slušne ubehne. O niečo slabšie sú na tom momenty, v ktorých film iba prešľapuje na mieste, vrah rodičom dookola vyzváňa, ale dej sa nikam neposúva. Záver opäť výborný, aj keď smutný a pri záverečných titulkoch kde zaznie skutočná nahrávka s hlasom vraha som nemal najlepší pocit. Z toho hlasu pocítite zúfalú a krutú realitu a nepočúva sa to príjemne, zvlášť tesne po filme, keď vám dôjde aké svine medzi nami žijú. Na záver pridávam trailer, ktorý tu nevidím. 80%.(11.1.2015)

Studie rozkladu osobnosti a iracionálního jednání rodičů uneseného chlapce, kteří jsou pod nesnesitelným psychickým terorem a vydíráním únosce. Únosci ještě více nahrává tápající policie a divák se jen bezmocně dívá na bezmocné počínání všech zúčastněných a na konci mu zůstane jen nepříjemný pocit v duši z toho, co zrovna viděl.(17.2.2008)

Po vsech strankach perfektni kriminalni drama. Rezije i herci zvladaji sve role s takovym umem a profesionalitou, ani si skoro celou dobu neuvedomite, ze se divate na hrany snimek. Nic nerusi, nic neprecniva. Kamera v jistych momentech vygraduje sceny s takovou jemnosti, ze si ani nevsimnete v ksiltovce z platna na vas hledici tvare hledaneho vraha. Cely pozitek z tohoto dila tak kali pouze fakt ktery vam neustale pri sledovani prochazi mysli - vse se opravdu stalo. Nebe a peklo existuji jiz v tomto zivote.(7.10.2007)

Film začíná s tím, že je podle skutečné události, a to jediné u mě omlouvalo jeho nedostatky. Protáhlé scény, zbytečné scény, přidaný patos určený k prvoplánovému brnkání na emoce diváka. To ale z Voice nedělá špatný film, jen nic výjimečného po filmové stránce, pro mě spíš podprůměr. Mockrát za film jsem se opravdu nudil nebo se chytal za hlavu (například top-secret stealth akce policie se zapnutými majáky a konvojem aut) kvůli scénám, přidávaným pouze pro efekt. Předkonec byl typicky přetažený a přehraný, a to celé skočilo do skutečně mrazivého skutečného konce. Nevěděl jsem, jak ohodnotit film jako celek - rozhodl jsem se tedy jako poslední a nejdůležitější aspekt zjistit, nakolik se film drží skutečnosti. *** jsou důkazem, že nepříliš; v hlavních bodech ano, jinak přidaný patos.(8.6.2007)

Je to veľmi zaujímavý kriminálny thriller. Má celkom dobrý príbeh o televíznom moderátorovi, ktorému neznámy únosca unesie syna a tak sa ho so svojou ženou snaží prostredníctvom výkupného získať späť. Spracovaný je dosť zaujímavo, väčšina filmu je úplne štandardná, či už scenáristicky alebo režíjne, celkom dobre sa na to pozerá, ale neprinesie nič nové. No ale posledná polhodina je výborná, začne sa uberať nečakaným smerom, správanie otca začne byť veľmi zaujímavé a všetko to vyvrcholí perfektným záverom a pri titulkoch so skutočným hlasom a popisom únoscu ma nepríjemne mrazilo. Veľkú pochvalu si zaslúžia veľmi dobré herecké výkony, obzvlášť výkon otca v záverečnej fáze filmu je vynikajúci. Som veľmi spokojný, síce sa väčšinu filmu nejedná o nič výnimočné, ale na tú veľmi pôsobivú záverečnú fázu teda len tak nezabudnem. Objektívna kvalita filmu- 80%, film sa páči mne na 75%.(24.8.2010)