Rita Matchett (Susan Mayers) je priemerná školáčka. Má trošku nadváhu, kvôli ktorej sa jej posmievajú spolužiačky. Jedného dňa na hodine telocviku majú dievčatá šplhať po lane. Zatiaľ čo krásna a štíhla spolužiačka predvádza akrobatické kúsky na lane, Susan len tíško pozerá zo zeme. Zrazu sa lano roztočí a spolužiačka končí dolámaná na zemi. Nato Susan zisťuje, že to nebola nehoda a začína tušiť, že nie je len také obyčajné priemerné dievča.

V úlohe Ritinej sestry Kristin sa prestavila mladá Helen Hunt. Tento film je inšpirovaný snímkou "Carrie" z roku 1976 v réžii Briana de Palmu. (lilusha)

Dellamorte

MGM stratégia oživiť dePalmovu Carrie a mrsknúť do TV zhasla na polceste. Márna to snaha, no look a záverkový "skenfight" si ten priemer udrží. Cast je ok, no nadpriemerně hodnotenie nevytiahne ani Helenka. Žánrovo zameraný TV ráj to napohled. ()

corpsy

Nemám nič proti námetu snímku, podobne sa vydaril aj casting. Lenže režijne film nezaujme a aj napriek miniatúrnej minutáži nemá grády a napätie som tu postrehol snáď v jednej scéne ( a je škoda, že v nej nebolo viac gore, ako bolo ). Na TV ale slušný (pod)priemer. ()

Flaxik

Znáte ty uživatele, co s oblibou používají výraz, že něco meets něco jiného, čímž dost často vykecají obsah filmu? Takový já nejsem! A abych použil příslovečnou výjimku, potvrzující pravidlo, rád bych vám sdělil, že tady Carrie meets Metráček. No vida, a žádný spojler. Na TV film dost dobře natočeno a konec byl pro mě dost nečekaný (tipoval jsem si tři varianty a všechno špatně), takže mohu jen doporučit. Jen mám nutkání varovat gore fanatiky a příznivce lekaček, že je to více konverzační drama než horor v moderním stylu. Objektivně je to na tři hvězdy, ale přihazuji jednu navíc, protože vůbec nejsem objektivní. To za tu Helenku Huntovou, tady ještě malou žábu, ale už je vidět, co z ní za pár let vyroste. ()