poster

Geu hae yeoreum

 • Jižní Korea

  그 해 여름

 • anglický

  Once in a Summer

Drama / Romantický

Jižní Korea, 2006, 121 min

 • eLeR
  *****

  Všetky tie rozhovory, stretnutia a vôbec všetko to medzi Suk-youngom a Jung-in malo neskutočné čaro. Celý čas si vás tí Kórejci pripravujú, a potom to za poslednú štvrťhodinu na vás vybalia. Do toho tá nádherná muzika, zaujímavé prostredie, parádny song a výborní herci v hlavných rolách ... Byeong-heon Lee ma naozaj bavil. (Filmová výzva 2015 - ambron)(25.8.2015)

 • Madison
  *****

  Ak máte chuť na čistokrvnú dojemnú romantiku, namiešajte si juhokórejské prísady, ochutnajte a .... vyletíte do neba. Áno, toto najlepšie vystihuje Kórejcov. Pri ich ideovom vyznení snímky sa cítim, akoby som sa vznášala niekde medzi nebom a zemou, nikto iný nemá dar vyžmýkať z námetu toľko úprimných emócií, pričom sa vôbec nepovažujem za citovo vydieranú. Ústrední herci sú po hrdinoch z Moment to remember druhým najväčším duom, s akým som sa u Kórejčanoch stretla - ani si nemuseli hovoriť večné slová lásky či opakovať ich do nemoty, aby ich vzájomné pohľady nevystihovali to najdôležitejšie. Nádherné prostredie nenápadnej dedinky, magická hudba, každodenný stret dvoch ľudí, medzi ktorými to bytostne iskrí a aj tá emocionálne vypiplaná a najdôležitejšia scéna vo väznici, ktorá ma totálne odrovnala. S Moment to remember najpôsobivejšia Kórea. Jedným slovom: prekrásne.(26.8.2010)

 • sochoking
  **

  " Kedˇ som bola iskrička, narástli mi prsíčka. Kedˇ som bola pionierka, zväčšila sa mi dierka. Teraz som už zväzáčka, júj, to bude jebačka ! " No, a nebola! A v takýchto filmoch ani nebude! Ale aspoň som pochopil, prečo v Korei kedˇ prší, plačú kamene. Lebo sa tam točia takéto filmy !(29.1.2011)

 • PetrPan
  *****

  Konečně pořádná Korea, jak ji mám rád! Slzopudná a téměř bez humoru. Lovestory lehkovážného studenta a osiřelé dívky kdesi na korejském venkově z počátku nabízí jen jemné techtle. Nesmělé oťukávání a pomalé sbližování obou hlavních protagonistů je, téměř typicky pro svou zemi původu, samosebou prosto i jen sebemenšího náznaku mechtlí. Nevím však jak, ale až na výjimky, dokáže korejská romantika tuto podivnost nějakým způsobem zastřít a ona asexuálnost vám přijde zcela relevantní. Budu si muset sehnat nějaké korejské porno, tohle není normální. "Sluníčkovou" dějovou linku v závěru překryjí černá bouřková mračna představovaná překvapivým vpádem reality v podobě paranoie vládnoucí v této rozdělené zemi. Pro bigotní romantiky může být dobrou zprávou, že tento zásah zas není bůhvíjak hluboký, nicméně svou sílu má. A samotný závěr byl přesně tím, proč tuhle filmovou zemi miluju, naprosto úžasná citová mela a vydíračka. A o tom přece romantika má být. ne?! A všem ohroženým či již nakaženým krizí středního věku doporučuji i song Roye Clarka, který si v Once in Summer můžete taky vychutnat - https://www.youtube.com/watch?v=9-DtHBQrQn8 Viděno během Challenge tour 2015 Speciál: Filmový lov(23.6.2015)

 • molotov
  *****

  Ve dvou časových rovinách se odvíjí příběh mladého studenta, později slavného profosera, který odjíždí v bouřlivé době ze Soulu na venkov, aby zde pomáhal místním obyvatelům. Seznámí se s dívkou, kterou ze začátku prostě špicluje, ale brzo se do ní zamiluje. Celý úvod se nese v duchu krásné bezstarostní letní atmosféry prázdnin a letních lásek a jedna nádherná scéna střídá druhou. S postupem času a návratem do Soulu se všechno dramatizuje. V této části ale mají herci kromě rozverného vtipkování konečně co pořádného hrát a scéna ve vězení je bezesporu emocionálním vrcholem filmu. Krásný je i poeticky epilog. Vyzdvihovat technickou dokonalost filmu (nádherná práce se světlem, kamerou, hudbou) mi přijde jako nošení dříví do lesa. Pokud máte rádi romantické filmy, tak si tenhle krásný film bezesporu užijete, jako jsem si ho užil já.(5.3.2007)