poster

Geu hae yeoreum

 • Jižní Korea

  그 해 여름

 • anglický

  Once in a Summer

Drama / Romantický

Jižní Korea, 2006, 121 min

Režie:

Geun-shik Jo
 • Pethushka
  *****

  Podle mého se jedná o jeden z nejlepších korejských filmů. Tak jako mě tutově rozbrečí A moment to remember, s jistotou mě rozbrečí i tento skvost. Začíná to sice docela nevinně, ale poslední třetina je emotivně hodně náročná. Hlavní představitelé patří mezi moje TOP oblíbence, takže i po téhle stránce jsem nadstandartně spokojená. A ty jejich krásné úsměvy v kombinaci se slzami v očích...5*(16.12.2012)

 • PetrPan
  *****

  Konečně pořádná Korea, jak ji mám rád! Slzopudná a téměř bez humoru. Lovestory lehkovážného studenta a osiřelé dívky kdesi na korejském venkově z počátku nabízí jen jemné techtle. Nesmělé oťukávání a pomalé sbližování obou hlavních protagonistů je, téměř typicky pro svou zemi původu, samosebou prosto i jen sebemenšího náznaku mechtlí. Nevím však jak, ale až na výjimky, dokáže korejská romantika tuto podivnost nějakým způsobem zastřít a ona asexuálnost vám přijde zcela relevantní. Budu si muset sehnat nějaké korejské porno, tohle není normální. "Sluníčkovou" dějovou linku v závěru překryjí černá bouřková mračna představovaná překvapivým vpádem reality v podobě paranoie vládnoucí v této rozdělené zemi. Pro bigotní romantiky může být dobrou zprávou, že tento zásah zas není bůhvíjak hluboký, nicméně svou sílu má. A samotný závěr byl přesně tím, proč tuhle filmovou zemi miluju, naprosto úžasná citová mela a vydíračka. A o tom přece romantika má být. ne?! A všem ohroženým či již nakaženým krizí středního věku doporučuji i song Roye Clarka, který si v Once in Summer můžete taky vychutnat - https://www.youtube.com/watch?v=9-DtHBQrQn8 Viděno během Challenge tour 2015 Speciál: Filmový lov(23.6.2015)

 • Madison
  *****

  Ak máte chuť na čistokrvnú dojemnú romantiku, namiešajte si juhokórejské prísady, ochutnajte a .... vyletíte do neba. Áno, toto najlepšie vystihuje Kórejcov. Pri ich ideovom vyznení snímky sa cítim, akoby som sa vznášala niekde medzi nebom a zemou, nikto iný nemá dar vyžmýkať z námetu toľko úprimných emócií, pričom sa vôbec nepovažujem za citovo vydieranú. Ústrední herci sú po hrdinoch z Moment to remember druhým najväčším duom, s akým som sa u Kórejčanoch stretla - ani si nemuseli hovoriť večné slová lásky či opakovať ich do nemoty, aby ich vzájomné pohľady nevystihovali to najdôležitejšie. Nádherné prostredie nenápadnej dedinky, magická hudba, každodenný stret dvoch ľudí, medzi ktorými to bytostne iskrí a aj tá emocionálne vypiplaná a najdôležitejšia scéna vo väznici, ktorá ma totálne odrovnala. S Moment to remember najpôsobivejšia Kórea. Jedným slovom: prekrásne.(26.8.2010)

 • misterz
  ****

  Takmer celý film bola jedna veľká, romantická pohoda. Opäť mi síce chvíľu trvalo, kým sa mi v hlave utriaslo kto je kto, ale potom som si začal užívať až opojne jednoduché dialógy medzi oboma zaľúbencami ako aj ich prirodzené, sympatické vyžarovanie. No posledných pár minút bolo hrozných, skoro celé to čaro sa po emotívnej stránke vytratilo. Na mňa až príliš nátlakové a patetické. Navyše som nepochopil nezmyselné jednanie postáv, hlavne tej peknej dievčinky, ktorá dala chlapíkovi, čo ju naozaj priam až osudovo ľúbil, kopačky (dôvod nerozumný a gýčovitý), a radšej išla polievať akýsi strom. To mi akosi rozum nepobral. Film vyzeral na päť hviezd, no takto to stačí ledva na ten nadpriemer. Koniec proste mnohé pokazil. 70/100(14.3.2017)

 • emma53
  *****

  Mně někdy stačí málo a hned si v souvislosti s nějakým filmem na něco vzpomenu a tady to byla po chvilce jedna známá písnička, kterou všichni znají a začíná slovy: "Rozvíjej se poupátko, nejkrásnější z květů, od rána až do noci budeš vonět světu. Láska jako květina...............Přesně tak na mě působil rozvíjející se vztah Suk-younga a Gung-in. Vše tak krásně a pomalu plynulo a kdyby nebylo těch krutých okolností, tak všechno skončí úplně jinak, ale v té době bylo všechno jinak a bylo zoufalé vidět rozhodovat se oba dva nad svým dalším osudem. Emocionálně silný byl hlavně závěr, ale jak jinak to mohlo dopadnout, nota bene v korejské režii. Mít tak kouzelný proutek a všechny tyhle nesmyslné politické techtle mechtle začarovat.........ale to je jen pouhý sen. Díky PetřePane za ten nádherný song.(28.6.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace