Man of the Year

Komedie / Drama / Romantický / Thriller

USA, 2006, 115 min

Tak především nápad úžasný. Nápad, který bylo nutno zfilmovat a skutečně si nedovedu představit lepšího "prezidenta" než Robina Williamse. Film je samozřejmě pojatý jako komedie, ale jelikož je téma komika coby prezidenta USA trochu citlivé, bylo třeba vyvrátit možnou realitu tohoto děje a právě kvůli tomu bylo nutné film zdramatizovat ne zrovna moc líbivým způsobem. Ale rozhodně doporučuji shlédnout. Možná to není komedie, která vás dovede k neovladatelným výbuchům smíchu, ale spíš úsměvné a pohodové.(12.12.2009)

75% - Zábavná pohádka pro ty, kterým se Levinsonův mnohem povednější film Vrtěti psem zdál příliš vážný. V této velké nadsázce se dohromady kombinuje tolik žánrů, že to filmu ve výsledku ubírá na působivosti a proto asi zůstal Muž roku za mými očekáváními po svém skvěle rozjetém začátku. Výborné herecké obsazení (fakt nesdílím skepsi ohledně Robina Williamse), parádní dynamika a Levinsonův rukopis se i tak postarají o bezva zážitek, zvláště pak jako vítaný kontrast ke sledování různých volebních kampaní a stranických proslovů.(15.10.2012)

Robin Williams jako komik, co se stane prezidentem USA? Pro mě jednoznačně námět na komedii roku. Barry Levinson to bohužel viděl jinak. Dal dohromady podivný slepenec neromantické romantiky, nedramatického dramatu a bohužel málokdy vtipné komedie, což ve výsledku vyhodilo mišmaš, který není dostatečně romantický, dramatický ani zábavný na to, aby jste se za ty dvě hodiny několikrát nepodívali na hodinky a přáli si, ať už je to za vámi. Když se Williams dostane ke slovu, je vidět, že na to ještě pořád má (jako ve Vietnamu :), ale podivný scénář mu konstantně podráží nohy. Rozhodně velká škoda.(22.3.2007)

• ecis

Oproti poslednemu Williamsovemu filmu, ktory som videl (License To Wed), je to radost pozerat . Bohuzial, cely film pada na priam nevkusnom scenari. Pocitacova firma zabezpecujuca jednoduche digitalne hlasovanie – dokonca aj z vasej oblubenej pracovne - odbremenujuca americky lud od cakania v radoch do volebnych miestnosti, spravi velku softverovy chybu, vdaka ktorej je zvoleny za prezidenta USA komik. Nasleduje boj poctivej zamestnankyne proti IT gigantu a romanik s „panom prezidentom“. Uz v prvej tretine filmu som to chcel vzdat – trapne, proamericke zabery z volebnych kampani s milionom americkych zastav mi dvihali adrenalin. Pri zivote ma drzal len velmi dobry vykon Williamsa (a to vobec nepatri k mojim oblubencom) a hlavne jeho solo vystupenia s niekolkymi velmi dobrymi vtipmi.(29.7.2008)

Robin Williams je v tomto filmu naprosto skvělý, celkem se zde řeší i docela zajímavé a závažné téma. Musím říct, že já jsem se docela dobře bavil. To, jak byl podán závěr, je možná až moc děsivě morální, ale já si myslím, že je docela škoda, že tenhle snímek celkem zavadl. Není to geniální dílo, ale některé myšlenky, které jsou zde prezentovány, opravdu stojí za to. Je ale trochu smutné, že to, co zde nejlépe vychází, to jsou stand up výstupy Robina Williamse, který je opravdu skvělý. Neříkám to podruhé? No, tak on opravdu je.(5.3.2014)

• - Hlavní role byla nabídnuta komikovi a moderátorovi Howardovi Sternovi, ale musel odmítnout kvůli svým povinnostem k rozhlasové stanici. (don corleone)

• - V jedné scéně je v televizi na pozadí vidět krátká ukázka ze scény, kdy je Billy Crystal oblečen jako krůta a povídá si s Robertem De Nirem. Jde o reklamu, která měla po 9. září nalákat turisty zpět do New Yorku. Reklamu natočil autor filmu Barry Levinson. Reklama běžela v televizi pouhé dva týdny a parodovala částečně film Taxikář, kde De Niro hrál sloganem "Are you gobbling at me? Are you gobbling at me?". (don corleone)

• - Robin Williams se inspiroval pro svůj výkon vlastními stand-up show a známým moderátorem talk show Jayem Leno. (don corleone)