Tom Dobbs, komik a hostitel politické talk show à la „Bill Maher a Jon Stewart“ kandiduje na prezidenta USA jako nezávislý kandidát, který po kampani zaměřené na problémy a explozivním výkonu v závěrečné debatě získá právě tolik hlasů, aby zvítězil. Problém je, že za své vítězství vděčí počítačové poruše v národním hlasovacím systému s dotykovou obrazovkou, který uvedla na trh soukromá firma Delacroy, jejíž akcie jsou na vzestupu. Vysocí činitelé firmy Delacroy chtějí svůj majetek chránit, a proto poruchu hodlají utajit, nicméně jistá programátorka, Eleanor Greenová, chce, aby Dobbs znal pravdu. Dokáže se k němu dostat? (Filmbox)

dr.horrible

Pár dní dozadu zomrel Robin Williams, takže prišiel čas, si ho trochu pripomenúť. A z toho čo som s ním nevidel, som asi nemohol vybrať lepšie (prvé dve možnosti boli Popeye a Sme len ľudia, ale tie som nakoniec nezohnal).. One Man Show, čiastočne. Tie rýchle, nezastaviteľné vystúpenia mi pripomenuli Good morning Vietnam; Williams pred senátom, Williams v televízii, Williams v politickej debate ... No tak je to trochu fraška, zato zasahuje všetky miesta ktoré si zasiahnuť zaumienila a robí to nenásilne, zábavne a inteligentne, navyše Williams sa tu našiel. Zomrel veľký komik, skvelý herec. A tu má tribute. S predstihom ()

kaylin

Robin Williams je v tomto filmu naprosto skvělý, celkem se zde řeší i docela zajímavé a závažné téma. Musím říct, že já jsem se docela dobře bavil. To, jak byl podán závěr, je možná až moc děsivě morální, ale já si myslím, že je docela škoda, že tenhle snímek celkem zavadl. Není to geniální dílo, ale některé myšlenky, které jsou zde prezentovány, opravdu stojí za to. Je ale trochu smutné, že to, co zde nejlépe vychází, to jsou stand up výstupy Robina Williamse, který je opravdu skvělý. Neříkám to podruhé? No, tak on opravdu je. ()

silentname

Ešte stále je v zásobe niekoľko filmov s Robinom Williamsom, ktoré som nevidel a tak som si jeden z nich dnes pozrel. "Man Of The Year" má podľa mňa celkom kreatívny koncept a môže z toho byť skutočne poriadne vtipné a kratívne dielko. Výsledne si myslím, že tu máme dobrý film, no nie vo všetkých aspektoch úplne dotiahnutý. Myslím si, že potom, čo som videl dokument "Robin Williams: Come Inside My Mind" dospel som k pocitu, že asi v žiadnom filme nehral Robin Williams viac seba než tu. Pretože všetky aspekty jeho života tu dokážeme veľmi jednoducho identifikovať. Ako komik bol nespútaný, kreatívny, vedel zo situácie vyťažiť a vždy ma vedel rozosmiať. A V tomto filme sa mu to podarilo na viacerých miestach. No súčasne v súkromí bol veľmi utiahnutý, skromný a tichý. Presne ako Tom. Takže myslím si, že v tomto smere tu skutočne ukázal seba samého takého, aký v skutočnosti bol. A je zaujímavé to vidieť niekoľko rokov po jeho smrti. Myslím si, že v čase kedy film vznikol by mi to asi nenapadlo. Laura Linney je tiež celkom dobrá. A je super, že sa jej aj podarí prísť na to, ako celý ten problém vlastne nastal. Na druhú stranu si nemyslím, že film potreboval thrillerové elementy. Osobne si skôr hovorím, že celé to mohlo byť spracované ako komédia. Iba komédia. A nepridávať do toho príbeh, kde sa riskuje odhaliť chybu spoločnosti, ktorú chceli ututlať a pôjdu po zamestnankyni, ktorá na to prišla. To je trošku staré. Okrem toho naratív na začiatku je trošku komplikovaný. Chce to trošku čas kým sa človek do filmu dostane. A aj potom to miestami pôsobí trošku rozhádzané. Vďaka skvelému Robinovi Wiliamsovi a jeho vtipom ma to bavilo asi viac, než by ma reálne malo. Ale svojim kúzlom to dokázal priniesť do podoby, že môžem film pochváliť. Som rád, že som ho videl, no neviem povedať, že by som sa k nemu vrátil. Možno áno, možno nie. Hodnotenie: B ()

Anderton

Nedotiahnutá záležitosť s dobrým potenciálom. Ani mi nevadilo, že sme zrazu z komédie preskočili do konšpiračného trileru a potom zase nazad a tak podobne. Problém je v slabších dialógoch a naivne napísanej postave Laury Linney, ktorá je samozrejme opäť hypersympatická a krásna. Snaží sa dlho vymáčknuť, pričom bohvie prečo povie Dobbsovi o probléme až smerom k záveru filmu. Ono ani tie hlody vkladané do Williamsových úst nie sú, až na pár výnimiek, extra vtipné. Asi sa odkazuje na voľby s Bushom jr, ale to by chcelo určite lepšiu satiru, než "rodinného" Muža roku. Vrtieť psom bolo niekde inde. Na druhú stranu to utečie ako voda. ()

sepp

Ač Robina Williamse naprosto adoruji jako komika, hlavně tedy stand-up komika (Live on Brodway je masterpiece, který imho dokonce i překonal legendární stand-up vystoupení Eddieho Murphyho z 80. let), tento film se moc nepovedl. Možná je chyba ho hodnotit až nyní, tedy na úplném začátku r. 2020... Nicméne nemohu jinak. Za mě víceméně nuda o ničem. ()

• Jména dvou kandidátů na prezidenta jsou názvy známých výrobců cereálií: Kellogg a General Mills. (don corleone)
  • Robin Williams se inspiroval pro svůj výkon vlastními stand-up show a známým moderátorem talk show Jayem Leno. (don corleone)
  • Hlavní role byla nabídnuta komikovi a moderátorovi Howardovi Sternovi, ale musel odmítnout kvůli svým povinnostem k rozhlasové stanici. (don corleone)