Reklama

Reklama

Tom Dobbs, komik a hostitel politické talk show à la „Bill Maher a Jon Stewart“ kandiduje na prezidenta USA jako nezávislý kandidát, který po kampani zaměřené na problémy a explozivním výkonu v závěrečné debatě získá právě tolik hlasů, aby zvítězil. Problém je, že za své vítězství vděčí počítačové poruše v národním hlasovacím systému s dotykovou obrazovkou, který uvedla na trh soukromá firma Delacroy, jejíž akcie jsou na vzestupu. Vysocí činitelé firmy Delacroy chtějí svůj majetek chránit, a proto poruchu hodlají utajit, nicméně jistá programátorka, Eleanor Greenová, chce, aby Dobbs znal pravdu. Dokáže se k němu dostat? (Filmbox)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (31)

Amarcord_1 

všechny recenze uživatele

75% - Zábavná pohádka pro ty, kterým se Levinsonův mnohem povednější film Vrtěti psem zdál příliš vážný. V této velké nadsázce se dohromady kombinuje tolik žánrů, že to filmu ve výsledku ubírá na působivosti a proto asi zůstal Muž roku za mými očekáváními po svém skvěle rozjetém začátku. Výborné herecké obsazení (fakt nesdílím skepsi ohledně Robina Williamse), parádní dynamika a Levinsonův rukopis se i tak postarají o bezva zážitek, zvláště pak jako vítaný kontrast ke sledování různých volebních kampaní a stranických proslovů. ()

KarelR 

všechny recenze uživatele

Robin Williams jako komik, co se stane prezidentem USA? Pro mě jednoznačně námět na komedii roku. Barry Levinson to bohužel viděl jinak. Dal dohromady podivný slepenec neromantické romantiky, nedramatického dramatu a bohužel málokdy vtipné komedie, což ve výsledku vyhodilo mišmaš, který není dostatečně romantický, dramatický ani zábavný na to, aby jste se za ty dvě hodiny několikrát nepodívali na hodinky a přáli si, ať už je to za vámi. Když se Williams dostane ke slovu, je vidět, že na to ještě pořád má (jako ve Vietnamu :), ale podivný scénář mu konstantně podráží nohy. Rozhodně velká škoda. ()

Reklama

sepp 

všechny recenze uživatele

Ač Robina Williamse naprosto adoruji jako komika, hlavně tedy stand-up komika (Live on Brodway je masterpiece, který imho dokonce i překonal legendární stand-up vystoupení Eddieho Murphyho z 80. let), tento film se moc nepovedl. Možná je chyba ho hodnotit až nyní, tedy na úplném začátku r. 2020... Nicméne nemohu jinak. Za mě víceméně nuda o ničem. ()

kaylin 

všechny recenze uživatele

Robin Williams je v tomto filmu naprosto skvělý, celkem se zde řeší i docela zajímavé a závažné téma. Musím říct, že já jsem se docela dobře bavil. To, jak byl podán závěr, je možná až moc děsivě morální, ale já si myslím, že je docela škoda, že tenhle snímek celkem zavadl. Není to geniální dílo, ale některé myšlenky, které jsou zde prezentovány, opravdu stojí za to. Je ale trochu smutné, že to, co zde nejlépe vychází, to jsou stand up výstupy Robina Williamse, který je opravdu skvělý. Neříkám to podruhé? No, tak on opravdu je. ()

Lacike 

všechny recenze uživatele

Prva polovica filmu v ktorej hlavny hrdina kandiduje na prezidenta je plna neskutocne vtipnych vystupov, ktore nazorne ako jeden z dvoch filmov ukazuju jak strasne vtipny dokazal byt Williams pri svojich legendarnych stand-up vystupeniach. Potom co ale volby vyhra, tak sa naplno ukaze, ze tvorcovia nevedeli co si maju so zaujimavym vychodzim napadom pocat. A tak namiesto toho, aby ukazali jak sa bude darit viest cely narod jednemu blaznivemu komikovi, vymysleli infantilnu a nezaujimavu konspiracnu zapletku o zlej firme, ktora sa snazi zakryt svoju chybu pri scitani volebnych hlasov. Do toho obcas prebleskne nemastna neslana romanticka linia. Takze zabavnot filmu prudko klesa a uz len prilezitostne Williams dostane moznost ju nakopnut svojimi vtipnymi poznamkami. Fakt velka skoda, ze tak slubny namet nedokazali rozviest v lepsi scenar. Akotak to napravi zmierlivy koniec v ktorom sa vsetko stastne vyriesi. Takze vysledkom je film, ktory stoji za jedno pozretie vdaka viacerim Williamsovym vtipnym hlaskam. Ak vas zaujmu, tak si budete môct pustit aj nejake zaznamy jeho vystupeni, ktore su niekolkonasobne vtipnejsie ako tento film. 6/10. ()

Galerie (17)

Zajímavosti (4)

  • Jména dvou kandidátů na prezidenta jsou názvy známých výrobců cereálií: Kellogg a General Mills. (don corleone)
  • Hlavní role byla nabídnuta komikovi a moderátorovi Howardovi Sternovi, ale musel odmítnout kvůli svým povinnostem k rozhlasové stanici. (don corleone)
  • V jedné scéně je v televizi na pozadí vidět krátká ukázka ze scény, kdy je Billy Crystal oblečen jako krůta a povídá si s Robertem De Nirem. Jde o reklamu, která měla po 9. září nalákat turisty zpět do New Yorku. Reklamu natočil autor filmu Barry Levinson. Reklama běžela v televizi pouhé dva týdny a parodovala částečně film Taxikář, kde De Niro hrál sloganem "Are you gobbling at me? Are you gobbling at me?". (don corleone)

Reklama

Reklama