Noční můra

Scénografie:

Thérèse DePrez

Kostýmy:

John Dunn

V mantinelech mi to hodně připomíná Předtuchu se Sandrou Bullock – podobně lajdácky odvyprávěné, vše stojící na jedné herečce, které ruce svazuje prázdnota její vlastní postavy a k tomu poměrně mrtvolné tempo vyprávění. Noční můra je mi však sympatická jak samotným vyvrcholením (které má něco do sebe), tak temnějším vizuálním pojetím, ve kterém se nezvykle „bledá“ Sarah Michelle Gellar snaží diváky přesvědčit, že není jen hezkou tvářičkou. Jindy bych napsal, že „jen černá paruka nestačí“, ten subtilní projev jsem jí nicméně věřil a stejně tak ten strach v očích. Největší problém Noční můry je v tom, že se tam toho stane tak na jednu epizodu krajních mezí a ne na plnohodnotný celovečerní film. Coby nenáročná „mystery“ jednohubka pro zabití večera mě to nicméně dostatečně zabavilo…(12.5.2008)

• petero

V tomto prípade nie je veľkou výhrou 2/3 filmu nevedieť koľká bije. I keď záverečné rozuzlenie to objasní, no i tak to celé pôsobí príliš vykonštruovane. The Return by možno chcel byť ako Sixth Sence ale to že o hlavnej hrdinke toho vieme minimum a ani nieje bohvieako sympatická (prečo si zbytočne ubližuje?), príbeh je žalostne priemerný a režisér tomu nijak zvlášť nepomohol. I keď mám rád haluzné filmy ako z poslednej doby Stay (čo rád, priamo ich zbožňujem), na ktorý sa v pár momentoch podobá, nedosahuje ani zďaleka jeho kvalitu. Proste ani príbeh ma nevtiahol ani vizuálna stránka nebola nič čo by sa vymykalo priemeru. Ešte že ten záver nie je úplne trápny čo celí film o kategóriu zhodí (Hide and Seek), no proste budete radi že to nakoniec dalo aký taký zmysel a že ste nezabili hodinu a pol úplnou kravinou.(21.9.2007)

Je to mierne nadpriemerný hororový thriller. Má celkom dobrý príbeh o mladej žene, ktorá má už od detstva zvláštne a často desivé vízie z neznámeho prostredia, kde ju prenasleduje vrah, čo jej veľmi znepríjemňuje život a keď nájde stopu, že to prostredie skutočne existuje, rozhodne sa tam ísť, aby o svojich víziách zistila čo najviac. Spracovanie mohlo byť aj lepšie, ale aj takto som celkom spokojný, problémom je hlavne to, že táto zaujímavá tématika tu nedokáže výraznejšie upútať a dlhší čas sa moc nepohne z miesta, ale zase dej je aj tak pomerne zaujímavý, zaobišiel sa bez slabých miest, v poslednej tretine aj celkom slušne vygraduje a páči sa mi aj zaujímavá pointa. Ani tie hororovejšie ladené scény nie sú zlé, niekedy sú aj pomerne napínavé, ako naháňačky a následné ukrývania sa a občas sa nájdu aj niektoré zaujímavé momenty ako scéna so zrkadlom. Herecké obsadenie je na tom dobre, Sarah Michelle Gellar v hlavnej úlohe, zaujme aj Peter O'Brien, ale všetky postavy, ktoré majú nejaký priestor, pričom ich moc nie je sú na tom dobre. Réžia a technická stránka sú celkom vydarené, myslím, že s lepším scenárom by dokázali ešte o dosť viac. Podľa mňa je Nočná mora zbytočne podcenený film, nie je to žiadny hit, ale ako príjemná večerná oddychovka funguje dobre. 62%(12.8.2007)

• ladko

85 minútová reklama na Dodge Ram 1500. A k tomu veľmi zlá. Klasický typ filmu, kedy človek väčšiu časť filmu nevie, o čo ide a na konci to všetko(skoro) do seba zapadne. Pri tomto filme je to všetko ale podané tak nudne, že človeka to jednoducho nezaujíma. A k tomu obrovské množstvo nelogickostí a hlúpostí(Už fakt sa musela ísť skrývať na najhoršie možné miesta? Snacks and food si išla kúpiť na opustenú pumpu, kde čírou náhodou pracuje vrah?). Aspoň, že obsahuje pár celkom uchádzajúcich ľakačiek("Sunshine.":)).(26.8.2008)

Tak toto bylo hodně slabé. Velmi slabé tři hvězdičky. Na úplné dvě to zase tolik bídné nebylo. Námět průměrného thrilleru v kombinaci s jeho chybným zpracováním vytvářejí celkově velmi ospalý divácký zážitek. Z nevýrazného dojmu Vás možná vytrhne jen pár slušných scén, které aspoň na chvíli vyzvednou Váš, již možná uvadající zájem o děj. Film v podstatě nemá žádné dialogy, které by jakkoli podnítily či vysvětlily děj. Jsou nezáživné, plytké a nedozvíme se z nich v podstatě nic, co bychom v podobných filmech očekávali. Vyjasnění, rozřešení a pointu. Když už na slova dojde, jsou to jen prázdné bubliny. Mám dojem, že kdyby byl film němý, zcela by to postačilo. Sarah Michelle Gellar hezky vlají tmavé vlasy ve větru, pohledem svých kukadel prožívá celou můru a snaží se objasnit její příčinu. Škoda, že snaha tvůrců nebyla tak viditelná a poměrně povedená, jako její výkon.(22.2.2011)

• - Když se Sarah Michelle Gellar na začátku natáčení zeptali, koho by chtěla, aby hrál jejího otce, tak Sarah zažertovala a odpověděla, že Sama Sheparda. O měsíc později Sarah zjistila, že Shepard tuto roli skutečně přijal. (!Malak-11!)