poster

1942

 • Singapur

  1942 - Singapore

 • Japonsko

  1942 怨霊

Válečný / Akční / Horor

Singapur / Japonsko, 2005, 84 min

Režie:

Kelvin Tong

Hudba:

Joe Ng, Alex Oh
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • MickeyStuma
  odpad!

  I s ohledem nato, že Thajsko má poněkud jiný kulturní pohled, musím uvést, že tento film je dosti nepovedený. Spojit mysteriozní námět s válečným příběhem je sice dobrý nápad, ale takovéto zpracování se spíše podobá divadelní hře. Vyprávění je značně kostrbaté a mnohé scény nedovyprávěné. Anebo je to špatným střihem? Nakonec, jak si vysvětlit konec? Nějaká vsuvka ze sci-fi? Nic tu nemá logiku a divák jen kroutí hlavou a ani se nenamáhá přemýšlet nad tím, o co tu vlastně jde. Zkrátka, tento thajský počin považuji za velký omyl a ohromnou ztrátu času to sledovat. To je daleko lepší čučet do zdi.(20.11.2013)

 • Pitryx
  odpad!

  Hraje jen několik herců, neustále se potloukají po džungli, sem tam hlas a sem tam se objeví náznak nějakého stínu. Vydržel jsem neklasicky ¾ hodiny a teprve pak jsem film přejel. Nahrál se mi jen omylem, takže o něm nic bližšího nevím. Snímek byl točen jakýmsi podivným způsobem a vůbec mne nezaujal. Hluboce podprůměrná konina. Film + 150609 8157/8340(23.11.2010)

 • SOLOM.
  *

  Nejslabší asijský film, který jsem zatím viděl. Po shlédnutí filmu si ještě teď říkám, proč tohle vůbec někdo natočil a jaký to mělo smysl. Skoro v celém filmu převládají nudné a naprosto zbytečné scény, které kdyby vystříhali tak z celého filmu zbylo asi 20.minut. Pro mě je to spíše válečný horor, který se změnil v nudnou černou komedii. Musím vás upozornit, že posledních 5.minut nasadilo všemu korunu debility.Celý film se nese v dost nudném duchu. Převažují tu zcela nudné a zbytečné pasáže, které se filmaři snažili obohatit alespoň trochou komediálních prvků, které mi přišly dost trapné. Například 12 minut filmu si postavy z hladu představovaly jídlo a každý vykládal co má nejraději. Za celý film padly asi dva až tři výstřely, což je na válečný film velká ubohost. Totéž se dá říct i o hororových momentech. Tedy pokud se tomu dá tak říct, tak byli k vidění asi dvakrát.(11.11.2009)

 • Bilky
  *

  Ty kokso, to bolo čo?! Pekná ftákovina a jedine vďaka mojej nespavosti a zároven lenivosti pustit si cosi pozeratelne na dvd som skoncil pri tomto kuse o rakosnickyx vojacikox. Jedine co tento divny film zdvihlo z 10% je zaverecna pointa a jedno stebielko travy ;) Inac sa to cele potaca od psyxedelickeho scenara ku stupidnym dialogom a babkoherecky kostrbatým výkonom. Gratulujem všetkým, ktorí to dokážu dopozerať...(15.4.2008)

 • R4D0
  *

  Na môj vkus príliš suché žiadna zvučka,zo začiatku žiadne dialogy proste nič nepodobalo sa my to na vojnový film bohužial nepodobalo sa my to ani na dokument miestami som mal pocit ako keby bol spomínaný film úrivok s amateského pokusu o vojnový film,teraz ma napadla otázka prečo dávam 1* a nie odpad! Ale dám jednu pretože nerád dávam film-om odpad! A to duplom vojnovým ale ako si spomínam bolo tam pár dobrých scén i ked s nádychom amatérov.(16.9.2009)