1942

Singapur / Japonsko, 2005, 84 min

Kelvin Tong

Joe Ng, Alex Oh
  • Pitryx

Hraje jen několik herců, neustále se potloukají po džungli, sem tam hlas a sem tam se objeví náznak nějakého stínu. Vydržel jsem neklasicky ¾ hodiny a teprve pak jsem film přejel. Nahrál se mi jen omylem, takže o něm nic bližšího nevím. Snímek byl točen jakýmsi podivným způsobem a vůbec mne nezaujal. Hluboce podprůměrná konina. Film + 150609 8157/8340(23.11.2010)

• Big Bear

Eh...co to? Snesu cokoliv. U mnou preferovaného Tichomořského bojiště nad lecčímž umím přivřít oko. Ale u tohohle filmu mi postupně vylézali oči z důlků a ze závěru jsem byl opravdu paf.... Hvězda za ten úvod, kdy jsem ještě věřil, že koukám na malajskou obdobu Kokody ovšem ze strany japonských pěšáků. *(2.8.2012)

• Peter-1307

Dopozerať tento film do konca a nedajbože bez preskakovania znamená, že dotyčný(-á) je: - strašne až smrteľne sa nudiaci, alebo - jeho okolie je pre neho nebezpečnejšie ako pozeranie samotného filmu, alebo - za každú minútu pozretého deja poberá mzdu, alebo - je totálny exot. No, nie som ani jedno z toho. Jediné, čo si z toho filmu budem pamätať je vykuchtaná mŕtvola. PS: dopozeral som to do konca s použitím preskakovačky, lebo za živého božíčka som nevedel pochopiť, čo tým filmom chcel réža povedať a o čo mu išlo.(29.7.2010)

Je to priemerný mysteriózny film. Má výborný príbeh o skupinke piatich japonských vojakoch, ktorí sa stratili svojim jednotkám počas bojov v malajzijských pralesoch a tak sa k nim snažia dostať, ale nefunguje im rádio a cítia, že v okolí je niečo nadprirodzené. Spracovanie je ale rozhodne sklamaním, nie je úplne zlé, až na nudný stred sa na film celý čas celkom dobre pozerá, ale väčšinu času sa nič výraznejšie zaujímavé nedeje, iba pár vojakov bez akéhokoľvek kontaktu s niekým iným postupuje džungľou a občas začujú alebo uvidia niečo zvláštne a to je po stránke deja väčšinu času to jediné. Ale zase musím pochváliť veľmi dobrý záver, ktorý je rozhodne vrcholom filmu a povyšuje ho o úroveň vyššie. Čo sa týka samotných hororovejšie ladených scén, tak ako som spomínal, nie sú obsahovo až tak moc zaujímavé, nič výraznejšie sa v nich nedeje, ale aj napriek tomu majú svoju zaujímavosť a hlavne zvuky sú dobre zvládnuté. O napätí tu nemôže byť ani reči, na to nie je kde, ale páči sa mi atmosféra, teda aspoň v tých mysterióznejších scénach. Herecké obsadenie je dosť slabé, v celom filme sa nachádza len päť hercov a z nich si asi len dvaja udržia žánrový priemer, zvyšok ma vôbec nebavil, skôr otravoval. Réžia z tohto scenára ani viac vyťažiť nemohla, takže ju nebudem kritizovať a podobne je na tom aj technická stránka, ani sa nemá kde výraznejšie prejaviť. Škoda, tento film mal rozhodne naviac, bolo by treba výrazne upraviť scenár a vymeniť väčšinu hercov, ale aj napriek tomu zhliadnutie filmu vôbec neľutujem, pozerať sa na to dá a koniec má dosť vydarený. Hodnotenie je zbytočne malé, ten priemer si určite zaslúži. Objektívna kvalita filmu- 48%, film sa páči mne na 52%.(21.2.2012)

• R4D0

Na môj vkus príliš suché žiadna zvučka,zo začiatku žiadne dialogy proste nič nepodobalo sa my to na vojnový film bohužial nepodobalo sa my to ani na dokument miestami som mal pocit ako keby bol spomínaný film úrivok s amateského pokusu o vojnový film,teraz ma napadla otázka prečo dávam 1* a nie odpad! Ale dám jednu pretože nerád dávam film-om odpad! A to duplom vojnovým ale ako si spomínam bolo tam pár dobrých scén i ked s nádychom amatérov.(16.9.2009)