Superstore (TV seriál)

Komedie

USA, 2015–2020, 34 h 46 min (Minutáž: 21–22 min)

Tvůrci:

Justin Spitzer

Mateo Messina

America Ferrera, Ben Feldman, Lauren Ash, Mark McKinney, Nichole Bloom, Josh Lawson, Jon Barinholtz, Johnny Pemberton, Josh Fadem, Beth Curry, Eliza Coupe, Jayden Lund, Jill Basey, Sean Whalen, Kent Avenido, Mike Cochrane, Isabella Day, Ervin Ross, Karen Ann Cabrera, Frank Maharajh, Lawrence Mandley, Kaliko Kauahi, Rodney J. Hobbs, Carlos Antonio, David L. King, John O'Brien, Joe Nunez, Anne Johnson, Tim Baltz, Ryan Gaul, Omar Leyva, Colton Dunn, Bryan Safi, Jason Maybaum, Paul Walter Hauser, Nico Santos, Charles Howerton, Seth Carr, Azie Tesfai, Mary Hollis Inboden, Natasha Leggero, Linda Porter, Sean Gunn, Brendan McNamara, Parvesh Cheena, Dan Bucatinsky, Sarah Dumont, Lisa K. Wyatt, Carla Renata, Jeffrey Addiss, Kevin P. Farley, Nate Torrence, Dana Gourrier, Jayne Taini, Steve Agee, Donovan Scott, Jesse D. Goins, Ravi Patel, Erica Duke, Tony Plana, Marlene Forte, E.J. Callahan, Howie Mandel, Wolé Parks, Kelly Stables, Joanna Leeds, Tarina Pouncy, Adrian Gonzalez, Tom Parker, Jolene Purdy, Phil LaMarr, Robert Pine, Matt Peters, Elizabeth Guest, Jennifer Irwin, Tammy Caplan, Brian Howe, Ely Henry, Zabeth Russell, Diona Reasonover, McKayla Maroney, Matt Oberg, Kerri Kenney, Ernie Reyes Jr., Cloie Wyatt Taylor, Emerson Min, Erik Gersovitz, Lisa Long, Orson Bean, Pete Ploszek, Vernee Watson, Eden Sher, Drew Tarver, Fred Melamed, Meagen Fay, Troy Metcalf, Clint Culp, Sean O'Bryan, Jill Johnson, Fay Wolf, Arturo del Puerto, Guy Stevenson, Karly Rothenberg, Gabby West, Layla Golfieri, Emelia Golfieri, Dominic Pace, Chloe Coleman, Ian Roberts, Ellen D. Williams, Christopher Douglas Reed, John Balma, Hunter Stiebel, Missy Doty, Christopher Riordan, Drew Scheid, Benjamin J. Cain Jr., Alison Haislip, Nicole J. Butler, Del Brown, Betsy Sodaro, Travis Coles, Doug Hurley, Michelle Lenhardt, Alejandro Patiño, Chris Farah, Bob Wiltfong, Chase Maser, Jerry Minor, Heidi Gardner, Jonny Berryman, David Lengel, Stephen Jared, David Wain, David Haley, Justina Machado, Fred Armisen, Betsy Baker, Christopher T. Wood, Jillian Peterson, Ian Gomez, Lidia Porto, Scot Zeller, Dean Norris, Marques Ray, Felipe Esparza, Judy Kain, Scott MacArthur, Jee Young Han, Matt Braunger

Pracovních sitcomů existuje tolik, že kdyby na ně všechny měl člověk koukat, strávil by tím celé mládí. A celé stáří. A určitě i pár let po smrti. Co v mých očích ale vyzdvihuje sitcomy jako je tento nebo ztvárněním příbuzné Parks & Rec nebo Kancl - osobité postavy; situace, které většina lidí zná, ať už pouze z pozice zákazníka nebo rovnou z pozice zaměstnance nějakého super, v tomto případě spíše hypermarketu; divákovi není nabízeno jen drama/vtipy mezi jednotlivými zaměstnanci, ale i drama/vtipy ve vztahu zákazník-zaměstnanec, podobně jako u Parks & Rec a jejich veřejnými fóry. Posteskl bych si ale v té věci, že s pozdějšími díly, kdy se středobod vyprávění přesunul z taškařic a denního života zaměstnanců hypermarketu na will-they-won't-they vztahové drama. Dá rozum, že jedno bez druhého nejde, ale už tehdy, když běželi, jsem se na Přátele nedíval čistě kvůli vztahu Rosse a Rachel. To stále platí, ani tady mě nějak extra nebere JonahxAmy nebo MateoxJeff a nevidím důvod, proč by měli dostávat tolik cenného času na obrazovce. Naštěstí s postupem času vztahy zanikly nebo se lidé dali dohromady, tak už to tolik času nezabírá. Velké plus také za to, že se seriál téměř pořád drží v hypermarketu a je úplně jedno, že je to třeba dáno náklady na lokace pro natáčení.(25.3.2018)

Tento seriál ma veľmi prekvapil. Čakal som, že ledva dopozerám prvú epizódu a ono sa z toho stala návyková záležitosť. Seriál som začal pozerať kvôli mojej obľúbenej herečke Nichole Bloom. Seriál je zaujímavý hlavne tým, že sa odohráva skoro neustále v jednom americkom supermarkete, kde všetky hlavné postavy pracujú. Skoro každá postava je niečím zaujímavá a svojsky vtipná. Humor je nenútený, čo je vždy plus. Asi každý si tu nájde tú svoju obľúbenú seriálovú postavu. Seriál sa stal populárnym nielen za oceánom, ale aj v mnohých iných krajinách, o čom svedčí fakt, že sme dočkali už piatich sérií. Rozhodne vyskúšajte prvú časť a seriál vás dostane. Za to vám ručím.(13.12.2019)

To jako vážně? Tohle že je (bylo) v červených??? A na rotten atakuje 90% - 100%??? Já asi nejsem normální, ale tohle je prostě nepochopitelné, jak se taková trapná a nudná sračka může líbit tolika lidem. Já byl po čtyřech dílech totálně znechucen nanicovatostí jak postav, děje a zápletek, tak i hereckých výkonů. Za tohle bych Americe Ferrera toho jejího Oscara, nebo co to dostala, okamžitě odebral!!! Navíc mi připomíná dikcí, hlasem, předkusem a výzorem náramně tu socanskou megeru Alexandru Ocasio-Cortez, což taky nepomáhá!!! Ani jedna postava netáhne a nevyčnívá, všichni hrají jak ochotníci. Když vezmu podobnou nenáročnou americkou oddechovku točící se okolo malého kolektivu setkávajícího se ve společném zařízení The Cool Kids, tak tam jsou všichni v castu osobnosti, a ti slabší, či přicmrndávači ve vedlejškách jsou taženi a vyvažováni neskutečně vyčnívajícím a celou comedy nesoucím Leslie Jordanem, který když se objeví na scéně, tak už vám cukají koutky ještě než něco řekne. U Superstóru čekáte marně až něco mátožné postavy řeknou, jen abyste zjistili, že měly radši mlčet, páč zde se vtipu či aspoň jen poctivého slapsticku, zkrátka nedočkáte! Zde se asi tvůrci a pisálci původně snažili o deadpan type of comedy, který se ale bohužel jaksi ne a ne povést, a to i na několikátý marný pokus, a vyznívá u těchto nešťastně vybraných protagonistů, jak už jsem napsal výše, nevtipně a ochotnicky.(14.4.2019)

Docela překvapivá kravinka. Potenciál se slušně naplňuje, pomalu a postupně. Na mě Superobchoďák působí, jako kombinace Silicon Valley svým neurčitým, trapným, až Kaufmanovským nehumorem a My Name Is Earl, svými potřeštěnými Charaktery, se sklony k podivným deviacím, ale působí roztomile a neškodně. Chtělo by to nějaká hvězdná camea...a máme nový seriálový hit.(25.1.2016)

1.série Na to, že jsem od tohoto seriálu více méně nic nečekal, tak jsem se docela dobře bavil. Ano je to nenáročná a jednoduchá zábava, u které si můžete ale krásně odpočinout třeba po obědě. Každá epizoda tvoří samostatnou kapitolu ze života tohoto obchodu, konkrétně Cloudu 9. Nemusíte tedy vzpomínat, o čem vlastně byl minulý díl, ale jen si v klidu užívat atmosféru a příhody ze supermarketu. Dojde na tajnou obchodní kontrolu, svatební prodej, bitvu barev neboli která skupina zaměstnanců prodá více zboží, uvěznění pracujících přes noc nebo i stávku. V těchto situacích uvidíme bizarní postavy celého storu. Tak např. nového zaměstnance Jonaha, workolickou vedoucí oddělení Amy, všeznalou a potrhlou zástupkyni vedoucího obchodu Dinu, gaye Matea, muže na invalidním vozíku Garretta nebo naivního a neschopného vedoucího obchodu Glenna. Ve výsledku jsem byl velmi spokojen a určitě zhlédnu i druhou řadu. 2.série Bláznivý obchod se vrací. A s ním všechny bizarní zaměstnanci, tak i podivní a nespokojení zákazníci. Po úvodní netradiční stávce většiny zaměstnanců se všechno vrací do "normálu". Znovu sledujeme staré, známé zaměstnance Cloudu 9, ve více epizodách se dostanou do popředí také upozaděné postavy jako třeba přehlížená a tichá Sandra, nejstarší ze všech Myrtle, Marcus, oblastní manažer dohlížející na obchod Jeff nebo Cheyennin pubertální snoubenec Bo. V této řadě uvidíme v obchodu např. Hallowen, black friday, volební den, udělování ceny za nejlepšího zaměstnance či valentýnský den. Seriál si drží svou kvalitu a tato řada je snad ještě lepší než ta první. Rozhodně jeden z nejlepších komediálních seriálů za poslední roky. Budu se těšit až se zase vrátím do tohoto netradičního, ale ztřeštěného prostředí ve třetí řadě.(18.8.2016)

• - Postava Amy (America Ferrera) má na štítku na tričku v každém díle jiné jméno. (MMR)