Superstore (TV seriál)

Komedie

USA, 2015 - 2018, 27 h 4 min (Minutáž: 21 min)

Tvůrci:

Justin Spitzer

Mateo Messina

America Ferrera, Ben Feldman, Lauren Ash, Mark McKinney, Nichole Bloom, Josh Lawson, Johnny Pemberton, Josh Fadem, Beth Curry, Eliza Coupe, Jayden Lund, Jill Basey, Sean Whalen, Kent Avenido, Mike Cochrane, Isabella Day, Ervin Ross, Karen Ann Cabrera, Frank Maharajh, Lawrence Mandley, Kaliko Kauahi, Rodney J. Hobbs, Carlos Antonio, David L. King, John O'Brien, Joe Nunez, Anne Johnson, Tim Baltz, Ryan Gaul, Omar Leyva, Colton Dunn, Bryan Safi, Jason Maybaum, Paul Walter Hauser, Nico Santos, Charles Howerton, Seth Carr, Azie Tesfai, Mary Hollis Inboden, Natasha Leggero, Linda Porter, Sean Gunn, Brendan McNamara, Parvesh Cheena, Dan Bucatinsky, Sarah Dumont, Lisa K. Wyatt, Carla Renata, Jeffrey Addiss, Kevin P. Farley, Nate Torrence, Dana Gourrier, Jayne Taini, Steve Agee, Donovan Scott, Jesse D. Goins, Ravi Patel, Erica Duke, Tony Plana, Marlene Forte, E.J. Callahan, Howie Mandel, Wolé Parks, Kelly Stables, Joanna Leeds, Tarina Pouncy, Adrian Gonzalez, Tom Parker, Jolene Purdy, Phil LaMarr, Robert Pine, Matt Peters, Elizabeth Guest, Jennifer Irwin, Tammy Caplan, Brian Howe, Ely Henry, Zabeth Russell, Diona Reasonover, McKayla Maroney, Matt Oberg, Kerri Kenney, Ernie Reyes Jr., Cloie Wyatt Taylor, Emerson Min

1. série Abych pravdu řekl, tak nápad na seriál Superstore se mi líbil od úplného začátku. Říkal jsem si, že pokud se tvůrcům podaří vtěsnat problémy, které každodenně prožíváme, my, pracující v podobném zařízení, tak se bude jednat o komediální zlato. Protože si vážně nedovedete představit to, co se tam děje. Ani trailer nezklamal a já se tak s chutí podíval na pilotní epizodu. A byl jsem překvapen tím, jak se mi to líbilo. Hlavní hrdinka Amy je mi vcelku sympatická, problém mám trochu s Feldmanem (Jonah), protože hraje zase stejný typ otravně romantické postavy jako v A to Z, ale dá se to přežít. Pochvalu tvůrci zaslouží i za to, že se rozhodli nenořit hluboko do možnosti jejich romantického vztahu (i když to časem přijde) a soustředili si na jiné věci. Nejvtipnější je pro mě však trojice Garrett, Glenn a Dina. To jsou opravdu originálně ztřeštěné postavy a nelze si je neoblíbit a u jejich scén se nesmát. Letos jsem ani nechtěl začínat s novými komediemi, alespoň do té doby než bude znám jejich osud, ale tady jsem očividně vsadil na správného koně, protože jsme se prodloužení dočkali. A je to dobře, život v Superstore má totiž určitě ještě hodně co nabídnout a já se na další sérii těším. 2. série Po druhé sérii musím říct, že Superstore považuji za jednu z nejlepších komedií, které se momentálně vysílají na velké pětce amerických stanic. Zatímco dlouhodobým veteránům stanic více či méně začíná docházet šťáva, tak Superstore svou pozici pořád posiluje. Dokonce přišel i zajímavý závěr (a i když přinesl odhadovanou romantickou zápletku), tak se těším na to až se podívám, co se v Cloud 9 bude dít za rok. 3. série Třetí řada jen upevňuje pozici seriálu nejen v mých očích o tom, že se jedná o jeden z těch nejpovedenějších sitcomů, co jsou momentálně v televizi. A to i přesto, že tvůrci se letos natvrdo rozhodli prozkoumat romantickou linku mezi Jonahem a Amy. Už teď se těším na další sérii a spoustu ujetých příhod z obchoďáku.(27.2.2016)

1.série Na to, že jsem od tohoto seriálu více méně nic nečekal, tak jsem se docela dobře bavil. Ano je to nenáročná a jednoduchá zábava, u které si můžete ale krásně odpočinout třeba po obědě. Každá epizoda tvoří samostatnou kapitolu ze života tohoto obchodu, konkrétně Cloudu 9. Nemusíte tedy vzpomínat, o čem vlastně byl minulý díl, ale jen si v klidu užívat atmosféru a příhody ze supermarketu. Dojde na tajnou obchodní kontrolu, svatební prodej, bitvu barev neboli která skupina zaměstnanců prodá více zboží, uvěznění pracujících přes noc nebo i stávku. V těchto situacích uvidíme bizarní postavy celého storu. Tak např. nového zaměstnance Jonaha, workolickou vedoucí oddělení Amy, všeznalou a potrhlou zástupkyni vedoucího obchodu Dinu, gaye Matea, muže na invalidním vozíku Garretta nebo naivního a neschopného vedoucího obchodu Glenna. Ve výsledku jsem byl velmi spokojen a určitě zhlédnu i druhou řadu. 2.série Bláznivý obchod se vrací. A s ním všechny bizarní zaměstnanci, tak i podivní a nespokojení zákazníci. Po úvodní netradiční stávce většiny zaměstnanců se všechno vrací do "normálu". Znovu sledujeme staré, známé zaměstnance Cloudu 9, ve více epizodách se dostanou do popředí také upozaděné postavy jako třeba přehlížená a tichá Sandra, nejstarší ze všech Myrtle, Marcus, oblastní manažer dohlížející na obchod Jeff nebo Cheyennin pubertální snoubenec Bo. V této řadě uvidíme v obchodu např. Hallowen, black friday, volební den, udělování ceny za nejlepšího zaměstnance či valentýnský den. Seriál si drží svou kvalitu a tato řada je snad ještě lepší než ta první. Rozhodně jeden z nejlepších komediálních seriálů za poslední roky. Budu se těšit až se zase vrátím do tohoto netradičního, ale ztřeštěného prostředí ve třetí řadě.(18.8.2016)

Pohodový, optimismem hýřící, seriál, o partě z jednoho obchoďáku. Já ale preferuji seriály, které mají děj a díl od dílu se někam posouvají, jak tím dějem, tak charakterem postav. Tady jde spíš o drobné příhody a eskapády ze supermarketu, z nichž většina působí i pro reálný svět neuvěřitelně. Nedotaženost je cítit i v závěrech jednotlivých dílů, kdy si ani se závěrečnejma titulkama neuvědomuju, že je konec, páč mi tam prostě nějakej výraznější zábuch scénaristických dvířek chybí. Postava "šéfika" Glenna hlasem i vzevřením otravná (ač mám pocit, že jde o záměr), ostatní postavy vesměs průměrné a netáhnoucí. Jako jednohubka před usnutím může Superstore uklidit mozek správným směrem, já však po šesti dílech odcházím mezi jiné regály.(17.3.2016)

Docela překvapivá kravinka. Potenciál se slušně naplňuje, pomalu a postupně. Na mě Superobchoďák působí, jako kombinace Silicon Valley svým neurčitým, trapným, až Kaufmanovským nehumorem a My Name Is Earl, svými potřeštěnými Charaktery, se sklony k podivným deviacím, ale působí roztomile a neškodně. Chtělo by to nějaká hvězdná camea...a máme nový seriálový hit.(25.1.2016)

Pracovních sitcomů existuje tolik, že kdyby na ně všechny měl člověk koukat, strávil by tím celé mládí. A celé stáří. A určitě i pár let po smrti. Co v mých očích ale vyzdvihuje sitcomy jako je tento nebo ztvárněním příbuzné Parks & Rec nebo Kancl - osobité postavy; situace, které většina lidí zná, ať už pouze z pozice zákazníka nebo rovnou z pozice zaměstnance nějakého super, v tomto případě spíše hypermarketu; divákovi není nabízeno jen drama/vtipy mezi jednotlivými zaměstnanci, ale i drama/vtipy ve vztahu zákazník-zaměstnanec, podobně jako u Parks & Rec a jejich veřejnými fóry. Posteskl bych si ale v té věci, že s pozdějšími díly, kdy se středobod vyprávění přesunul z taškařic a denního života zaměstnanců hypermarketu na will-they-won't-they vztahové drama. Dá rozum, že jedno bez druhého nejde, ale už tehdy, když běželi, jsem se na Přátele nedíval čistě kvůli vztahu Rosse a Rachel. To stále platí, ani tady mě nějak extra nebere JonahxAmy nebo MateoxJeff a nevidím důvod, proč by měli dostávat tolik cenného času na obrazovce.(25.3.2018)

• - Postava Amy (America Ferrera) má na štítku na tričku v každém díle jiné jméno. (MMR)