poster

1 Beongaeui gijeok

 • Jižní Korea

  1번가의 기적

 • anglický

  Miracle on 1st Street

Komedie / Drama / Sportovní

Jižní Korea, 2007, 113 min

Režie:

Je-kyoon Yoon

Scénář:

Seong-hyeob Yoo

Producenti:

Je-kyoon Yoon
(další profese)
 • terunka003
  ****

  Emoční, vypjaté, smutné, veselé, dramatické, životní. A prostě krásné. Moc zajímavý příběh o chudých lidech, dívce, která se podle vzoru svého otce učí boxovat, skvělé děti hrající si na cestách, bohatí mamoni beroucí si věci i od chudých lidí hlava nehlava a nějaká ta láska. Nevím co bylo emočnější, ale rozhodně mě dostaly plakající trápící se děti. Nevím jak to udělaly, ale já bych jim snesla modrý z nebe. Scény, ve kterých se bořily domečky chudých obyvatelů, byly tak silné, že jsem chtěla někomu ublížit. Ta nespravedlnost. Film, který vás rozhodně a zaručeně dostane. "Znáte píseň o ropuše?"(23.1.2010)

 • sniper18
  ***

  Po dlhej dobe strávenou so súčasnými juhokórejskými filmami som sa rozhodol siahnuť po nejakej ich zatiaľ mnou nevidenej klasike z minulej dekády, kedy bola ich tvorba na vrchole a navyše s jednou z najsympatickejších herečiek, ale tentoraz sa moje očakávania nevyplnili. Samozrejme zlé to rozhodne nebolo, po celý čas sa na to dalo bez problémov pozerať a viacero prvkov sa mi páčilo, pričom som sa určite nenudil, len jednoducho film sa venuje až štyrom motívom, ktoré ale nie sú ideálne prepojené, moc sa nepodporujú, jedine v tom zanedbateľom a tak v tom najdôležitejšom fungujú vlastne skôr len samostatne. A navyše dva z nich a to tie najvýraznejšie sú v juhokórejskej tvorbe často využívané, či už zmierovanie sa s otcom, ale aj násilné prevzatie pozemkov, no vôbec si ma nezískali tak, ako som očakával, v mnohých ich filmoch boli podané omnoho lepšie. A tak jedine romantická línia s doplňovačom automatov sa mi skutočne páčila, bola tak typicky kórejsky roztomilá, ale zase nedostala moc priestoru. Inak sa to nesie v mojej obľúbenej atmosfére, na ktorú som už z ich tvorby hlavne tej doby zvyknutý a nechýba ani štandardný žánrový prechod, kedy film z odľahčeného prevedenia plynulo prejde do pomerne silnej drámy. Len škoda, že tentoraz to u mňa moc nefungovalo, za čo mohli hlavne postavy, ktoré si ma ani moc nezískali. A to dokonca ani Ha Ji-Won v úlohe temperamentnej boxerky. Ale zachraňuje to aspoň sympatické duo zo spomínanej romantickej línie a poteší aj Jung Doo-Hong, aj keď v akcii sa očakávane moc nepredvedie. A tak som síce od Miracle on 1st Street čakal o niečo viac, medzi podobnými filmami sa veľmi ľahko stratí, ale aspoň ten jedenkrát sa mi na to pozeralo celkom dobre. 64%(17.5.2016)

 • Ceres
  ***

  Děj, který se odehrává na předměstí Soulu v jednom slumu, je místy dost dojemný, což filmu pomáhá, i když někdy nefunguje jako např. v závěru filmu scéna s pásem šampióna. Obsazení Ha Ji-won mi ale do role boxerky vůbec nesedělo. Film je výborný jen v některých scénách a detailech jako např. házení rajčat, ale celkově je to jen lehký nadprůměr. Naštěstí nás celý snímek provází skvělý korejský humor, takže na pobavení dobré. Za mě plně zasloužených 65%(10.12.2010)

 • tombac
  ****

  I když srovnávat Miracle on 1st Street s Million Dolar Baby je čiročirá blbost, jelikož oba jsou duchem a dějem někde jinde, dovolil bych si to spáchat v případě hlavních hrdinek. A Ha Ji-won u mě i přes svalový a silový deficit nad Hillary Swank vyhrává na body... Jinak Sysel to ve svém komentu vystihl takřka dokonale. Dodám jen, že konec se mi nepříčil a několik okamžiků mě vyloženě nadchlo. Zkrátka Miracle on 1st Street mi na úrovni předložil snad vše, co se mi na jihokorejském filmu líbí, včetně řádné porce dojetí. Pod nálepku "bezva film" se můžu jen podepsat.(24.6.2007)

 • Shit
  ****

  Korejci tady opět nabalujou na jednu příběhovou linii, o touze Ha Ji-won být boxerskou asijskou šampiónkou kvůli svýmu otci, ještě další a jako obvykle to tady zkouší opět se sociální problematikou, sice to opět funguje a opět to je skvěle natočený, zpracovaný a zahraný, i když Ha Ji-won jako boxerka opravdu nevypadá, ale tak nějak to nemá tu příběhovou sílu jako například Million dollar baby a to hlavně kvůli úsměvným a zábavným vsuvkám s Im Chang-jeongem, který to dokážou výborně odlehčit a to dramatickou linii otupit. Sice to pak neni tak kvalitní drama jako MDB, ale taky to je úplně jinak pojatý, s jinou atmosférou, s jiným prostředím a svým způsobem to až tolik neztrácí, je to jen prostě jiný(11.10.2008)

 • - Během natáčení snímku si populární jihokorejská herečka Ji-won Ha (Myung-ran) jakýmsi nedopatřením sama zlomila dokonce i nos. Druhý sebedestruktivní incident si na účet agilní herečka připsala během natáčení specifické boxerské scény, během níž naprostým vyčerpáním na několik minut jednoduše omdlela. Její heroické odhodlání ztvárnit svoji roli natolik dokonale vyzdvihl na samotný závěr nakonec i samotný režisér filmového snímku, Je-kyoon Yoon, který přiznal, že mu hereččiny boxerské údery naháněly chvílemi skutečný strach. (Conspi)