Moodori

• Jižní Korea 무도리 (více)

Sysel_CZ

Moodori je opravdu brilantní film; podnikavosti dědulů se lze jen smát, a smát se lze ve filmu i mnoha jiným věcem. Zároveň ale nepostrádá jistou úroveň hloubky a v konečném výsledku nese jasně čitelné poselství. Jelikož od tohohle nízkorozpočtového díla nikdo nečeká žádnou ohromnou slávu, naplňuje své rozměry dokonale a k Moodori se určitě ještě někdy vrátím. ()

sniper18

Je to celkom dobrý film. Má pomerne dobrý príbeh o členke dokumentaristického štábu, ktorá príde o prácu, ale keď sa dozvie o jednom zvláštnom mieste vysoko v horách, ktoré je preslávené medzi potencionálnymi samovrahmi ako najideálnejšie miesto pre smrť, rozhodne sa pridať do jednej skupiny, aby sa o tom dozvedela čo najviac a mohla opäť získať svoju prácu. A navyše toto miesto využíva aj trojica starších mužov, ktorá samovrahom poskytuje posledné služby, na čom veľmi dobre zarábajú a urobia všetko preto, aby o to neprišli. Spracovanie je celkom slušné, ale dalo sa to podať ešte o trochu lepšie. Už od začiatku ma zaujal tento samotný základ o putovnom mieste samovrahov, ktoré je ďaleko od civilizácie, rovnako aj výborná hlavná hrdinka, len ten dej mi príde možno až moc jednoduchý. Prakticky celý čas sa to odohráva práve na tomto mieste, priestor tu má sympatická skupina samovrahov, ktorá sa onedlho chystá uskutočniť svoj plán, rovnako aj zábavná trojica starších mužov, ktorí sa zase snažia, aby o tento zaujímavý zdroj príjmov neprišli, pričom obe strany ma celkom bavili, ale predsa len by to chcelo ešte trochu prepracovať, aby ten dej bol o niečo bohatší. Čo sa týka jednotlivých žánrov, opäť je to tradičná kombinácia komédie a drámy a síce oba mohli byť ešte trochu výraznejšie, aj tak sa tu nájde viacero slušných, či už humorných, ale aj dramatických momentov. A hlavne ten dramatický zvrat, ktorý príde štvrťhodinu pred koncom mi takmer vyrazil dych, to bolo perfektné. S hereckým obsadením som dosť spokojný, moja obľúbená Seo Yeong-Hee v hlavnej úlohe, úplne ideálna trojica starších mužov a sadlo mi aj tých pár vedľajších postáv, či už nadriadený hlavnej hrdinky, ale aj samotná skupina samovrahov. Réžia a technická stránka sú celkom slušné, určite to mohlo byť ešte lepšie, ale má to sympatický vizuál a aj príjemnú atmosféru, sadlo mi to. Takže keby bol dej ešte o trochu prepracovanejší, prípadne boli tie žánre o niečo výraznejšie, určite by som dal lepšie hodnotenie, ale aj tak ma to bavilo. Moodori má zaujímavú zápletku, sympatické postavy a viacero vydarených momentov, takže po celý čas som sa bavil nadpriemerne. 68% ()