Eoneunnal kabjagi cheotbeonjjae iyagi - Nebeonjjae cheung

Jižní Korea, 2006, 92 min

Ho-young Kwon

Jeong-seon Lee

• tombac

Ani další povídka z korejské horrorové série nevybředla z bahna podprůměru... Zívat se bude pro změnu u čisté duchařiny podle provařeného mustru o obytném komplexu, po jehož chodbách a pokojích se producíruje digitální vlasatice. Příběh a upachtěné rozuzlení jsou do mrtě předvídatelné, kvalita lekaček a atmosféry nevyrovnaná... Až na několika místech příjemné napětí, jednu krvavou smrt a jednoduchou, leč účinnou bafačku není o co stát. Našinec ať si raději pustí tématicky podobné horrory Dark Water či Apartment, u kterých se pobaví daleko více.(19.1.2007)

• Vishnar

Tak jsem teď dokoukal poslední z filmů téhle korejské minisérie a můžu říct, že už se k ní asi nikdy nevrátím. Dva příběhy jsou podprůměr a dva stěží drží laťku průměrnosti. Sem patří i příběh o chybějícím čtvrtém patře v domě, kde se po nastěhování ženy s malou holčičkou začnou dít podivná úmrtí. Můžu řít, že film vykrádá snad všechny černovlasatické horrory, nepřichází s ničím novým, lekačky v žádném případě nefungují a příběh je už lehce ohraný. Ale pořád jsem se u toho nenudil tolik, jako u Dark forest.(19.12.2008)