Princezny

Princesas

Princezné

Princesses

Španělsko, 2005, 113 min

Celkom uveriteľný exkurz do sveta sociálnych pracovníčok, až na to, že silne pochybujem, že by si nejaká na vzťah našla obyčajného chlapíka, čo pracuje s PC. Tieto devy majú k peniazom a tým pádom aj k mužom, ktorí ich majú veľa, ešte oveľa silnejší vzťah než zvyšok žien, takže ony sa nalepia len na prachatých, ktorých môžu pekne podojiť, takých ako je Caye je možno jedna z tisíc alebo ani to nie. A ku konkurentkám dokážu byť oveľa vynaliezavejšie a neľútostnejšie ako je to v tomto filme. 70%(18.4.2019)

"Normální" příběh dvou konkurujících si prostitutek, kde jak by se zdálo povolání nehraje tak prvoplánově šokující roli. Jde především o lidský příběh normálního života se spoustou malých kapitol a epizod přímo i nepřímo související s hlavní osou (každý si najde tu svojí - rozpor s rodiči, konkurence, boj o vlastní práva, lásku) Byl jsem velmi překvapen, jak film plynule plyne a ač nic nenarušuje děj a zdá se, že se nic neděje, tak se toho děje přehršel. A především je to vše velmi uvěřitelné!(24.4.2010)

Princezny? Kurvy za Madridu to jsou! Ne, ruku na srdce. Je to dobrý film. Celkem silný příběh, který se ubírá pomalu ve své hluboké depresi a párkrát z ničeho nic vystřelí do zajímavě příjemného pocitu, že to třeba bude všechno dobré. Tohle je věc, kterou by asi amíci zfilmovat nedokázali, respektive dokázali, ale nezvládli by tomu vštípit tu španělskou nestoudnost. Herecky je to super a navíc má film parádní soundtrack.(24.12.2017)

Psychologický útok na city, jen co je pravda. Španělská produkce je mi neznámá, ale Princezny jsou kvalitním dílem téměř ve všech směrech. Děj má hloubku a je výrazně podpořen hereckým koncertem Candely Peñi. Prostituce jako téma může možná vyvolat kontroverzní názory, ale myslím, že právě díky tomu jsou Princezny filmem, který v divákovi něco zanechá. 80%(9.9.2011)

Výborný film - vtipný (obědy s matkou, vzájemné rozhovory a její reakce, scény v kadeřnictví), dojemný (vztah mezi hrdina a síla přátelství), o něčem vypovídají (jiný pohled na lidi na okraji) a něco sdělující (I ta poslední špinavá prostitutka může toužit po obyčejném štěstí). Krásný nenatahovaný otevřený konec, který přináší a říká vše.(11.9.2011)

• - Film Princezny byl nominován na 9 cen Goya. Získal nakonec 3: za nejlepší ženskou hlavní roli (Candela Peña), nejlepší herecký objev v ženské kategorii (Micaela Nevárez) a nejlepší píseň (Manu Chao - Me llaman calle). (Estrecha)