poster

Princezny

 • Španělsko

  Princesas

 • Slovensko

  Princezné

 • Velká Británie

  Princesses

Drama

Španělsko, 2005, 113 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Laxik
  ****

  Za devatero horami a devatero řekami, kdesi v zemi španělské, žily dvě princezny. Ale nebyly to obyčejné princezny, protože tyhle musely ve skutečnosti šlapat chodník. Jedna má roztomilé a dojemné řeči, druhá je celá taková roztomilá a dojemná a navíc mi celou dobu připomínala Mášu Málkovou, což je taky pěkná baba. Do toho všeho hraje docela sympatická a padnoucí ústřední písnička. Není to kdovíjaké dílo, ale jde o poctivou práci, která si ocenění zaslouží.(28.5.2012)

 • igi B.
  ****

  "...Zatneš zuby a jdeš dál... Dnem i nocí..." Líp než refrénem ústřední písně filmu se to snad ani nedalo říct. Jó děvky, ty tvrdý chleba maj... . . . Hořký, civilně pojatý film bez zásadního příběhu a nějakých scénáristických obezliček, ale možná o to silnější sonda do života pár kněžek lásky, ne moc bystrých šlapek na telefon kdesi z periferie Madridu, přesto však citlivých žen a živoucích lidských bytostí... A jak to vlastně dopadlo? Režisér naštěstí nesklouzává do nějakého smířlivého rozhřešení či dramatického finále, vše plyne dál - a snad to všechno matka Caye nikdy nepochopí, ale přijmout může, nemusí, může... Tak mami, zdvihni ten telefon... . . . Čtyři a půl hvězdičky tedy za film, nakonec pak z nutnosti za zbytečnou délku i za poněkud nevěrohodnou rozjuchanou scénu s Mercedesem zaokrouhleno poctivě dolů. - - - P.S. Pro fandíky ejhle: http://www.youtube.com/watch?v=t-5V69VvNsY - - - - - (Poprvé viděno 5.9.2011 na >princeznovském prostoru< , hodnocení 496., komentář zde lehce posmutnělý jako jednapadesátý - 6.9.2011)(6.9.2011)

 • italka63
  ****

  Pokud něco netradičního, tak buď ze Španělska nebo Skandinávie.Tohle byl velice zajímavý snímek, ze kterého mě chvíli mrazilo, chvilku bylo k úsměvu a chvilku bylo k pláči.Rub a líc života dvou prostitutek z Madridu, které spolu navážou přátelství, jedné dívky bez závazků a jedné s pětiletým synem z Dominikánské republiky.Sonda do duší lidí bez ohledu na to, čím se živí.........slova Caye -nejsem pobožná a myslím, že nejhorší by nebylo kdyby po smrti už nic nebylo.Nejhorší by bylo, kdyby byl další život,stejný jako tenhle..........skvělý herecký výkon hlavních představitelek a zasloužené čtyři hvězdičky.(21.7.2012)

 • Berenise
  *****

  Princezny Caye a Zulema, nie sú žiadne romantické postavy v bielych šatočkách, čakajúce spôsobne doma na príchod toho na bielom koni. Realitou ich denného života je predávanie vlastného tela každému, kto zaplatí za ich služby. Tento film ponúka nazretie do krutého a ničím neprikrášleného sveta žien na ulici, ale nestvárňuje ich ako nepochopiteľné a vzdialené ukážky ľudského zlyhania. Vidíme dve ženy, ktoré život obral o ilúzie, ktoré sa snažia zostať nad hladinou a uchovať si ešte aspoň minimálnu schopnosť mať sny a nádeje, ktoré im pomôžu zostať ľudskými bytosťami. Maximálne autentický stvárnený príbeh, vynikajúce a dôveryhodné výkony hlavných predstaviteliek (najmä Micaely Nevárez) robí z tohto filmu nečakane skvelý zážitok.(17.1.2008)

 • lesumir
  ***

  Princezny nebo Prostitutky, obě dvě mají své území, teritorium nebo království a obě dvě čekají na své prince, až je vysvobodí z (finančních) útrap. Zajímavý příběh, který má usprostřed pouze vatu. Je to rozvleklé a zdlouhavé, působí to unyle a matně. Herecky dobré, scénář dobrý, režie normálně stíhá, no ještě aby ne. Jediným ultra kladem je ožehavé téma, do kterého se režisér pustil, jinak film ničím nevyčnívá, klasické tři hvězdičky.(9.11.2008)

 • - Film Princezny byl nominován na 9 cen Goya. Získal nakonec 3: za nejlepší ženskou hlavní roli (Candela Peña), nejlepší herecký objev v ženské kategorii (Micaela Nevárez) a nejlepší píseň (Manu Chao - Me llaman calle). (Estrecha)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace