poster

Re - cycle

 • Česko

  Re-cyklace

 • Hongkong

  Gui yu

 • Hongkong

  鬼域

 • Hongkong

  Gwai wik

 • angličtina

  Re-cycle

Horor / Fantasy / Mysteriózní / Thriller

Thajsko / Hongkong, 2006, 108 min

Kamera:

Decha Srimantra
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Nettrass
  *****

  Nejdříve jsem se trochu nudil, pak jsem se asi 2x lekl, což mně probudilo a to bylo moc dobře. Za chvíli jsem totiž pomalinku začínal chápat, že se tu jedná o ,,trochu jiný horror,,. Nikdy by mně nenapadlo, že v zrovna v horroru, mohou být tak hluboké myšlenky a nakonec takový hluboký úděs. Tenhle film mně natolik dostal do kolen, že se nezmohu na tradičně ,,vtipný,, komentář.(19.2.2012)

 • FFilipCZ
  **

  V první (a podle mě kvalitnější) části horor, který se posléze prolne do fantasy/mysteriózna za pomoci druhého světa - světa recyklace, který mě ale moc nebavil. Líbí se mi tam myšlenka zapomenutých osob a věcí, potracených dětí. Ale je to všechno takové nedotažené. Mě osobně by se více líbilo zanechat hororovou linii a vůbec se do fantasy světa nepouštět, ale to by zas na druhou stranu nebylo tak originální.(9.8.2013)

 • kitano
  *

  Bratia Pangovci sa rozhodli otvoriť zaprášený šuflík, kde mali mimo hŕby odložených nápadov aj pár starých véháesiek so zombiárňami od Fulciho. Potom spichli scénár, ktorý by tomu všetkému dodal aspoň trochu zmysel. Vznikla obludná fantazmagória, ktorú nedokázal prehltnúť ani tak otvorený a tolerantný divák, ako som ja. (1/10)(12.4.2010)

 • B!shop
  *****

  Husty, husty, husty a originalni, nicmene jsem se nemoh zbavit dojmu, ze moh bejt film jeste lepsi. Stacilo by krapet vic financi a vic napadu do sveta recyklace. Prece je tolik zapomenutejch veci a ne jen potraceny deti, zapomenuty hroby nebo vyhozene napady. Prvni pulhodinka je docela slusnej horor, kde se objevujou takovy ty tradicni japonsky prvky, jako je ukazovani prstem nebo dlouhy vlasy a zaber na pul obliceje. Nicmene, jakmile se dej presune do jinyho sveta, prislo mi, ze i kdyz tu jsou hororovy prvky, ubylo lekacek a cely to je takovy vic fantasy. Coz me osobne vubec nevadilo, film totiz dokaze po celou dobu skvele upoutat, vetsina scen v recyklaci je uchvatna a obcas hraje i nejaka ta husta hudba. Zaver filmu je taky docela propracovanej. Jediny, co bylo divny, je fakt, ze hlavni hrdince behem filmu rikali pokazdy jinak, ted nemyslim prezdivku, proste mela asi tri ruzny jmena, aspon mi to tak prislo. Ale jinak to je po Oku dalsi skvelej film od Pangu.(30.1.2007)

 • predators
  **

  Docela bizardní kousek! Docela těžko popsat své pocity, na jedné straně si člověk z tohoto filmu něco "odnese", ale na straně druhé je to totální blbost. Jako horor se mi jeví dvě části filmu a to začátek a konec. Zbytek, asi 80% filmu je spíše frustrujících, než abych si jej nějak užíval. Dvě hvězdičky za "některé" kulisy, triky a zvuky. 40%(4.10.2008)

 • - Yuen Ng Fai a Emil Yee získali na mezinárodním filmovém festivalu Fantasy cenu za zvláštní efekty. (Terva)

 • - Angelica Lee byla oceněna hongkongsk filmovou cenu v kategorii nejlepší herečka. (Terva)