Re - cycle

Re-cycle

Horor / Fantasy / Mysteriózní / Thriller

Thajsko / Hong Kong, 2006, 108 min

Decha Srimantra

Čekal jsem obvyklou asijskou duchařinu (které už mi delší dobu lezou krkem), ale říkám si proč ne, páni Pangové natočili mé oblíbené Oko, třeba to bude dobré. A ono bylo. Předem musím upozornit, že se nejedná moc o horor, jako spíš fantasy, ale za to v tak povedeném světě, že mi zůstával rozum stát. Nepotřebuji precizní 3D über počítatové efekty, ke spokojenosti mi stačí originalita. A originální to vskutku je, už jen díky vizuálu se na Recyklaci opravdu vyplatí podívat. Příběh už tak skvělý není, ale osobně mne neurazil. Teroreticky by ho mohli pouštět na potratových klinikách, třeba by si to některé dámy rozmyslely:-) I když možná ne, on to zase není tak silný moment (nemyslím tím červené chodby). Dalším kladem je určitě Angelica Lee, která je mi sympatická a příjemně se na ni dívá, byť se tváří tak nějak ospale, ale to bude očima, příjdou mi zvláštní. 8/10(29.5.2010)

Kurfaaa, už ty dvě číče pobíhající kolem dokola s těma jejich zákeřnýma očima nás měly varovat, že tohle bude něco většího a taky že jo. To co ze začátku vypadalo na klasickou duchařinu se postupně transformovalo za blejskání, hřmění a zvedání větru v něco naprosto nepopsatelného.......jakousi velkolepou vizuálně podmanivou fantasy cestu necestu světem nesvětem zapomenutých a opuštěných věcí, lidí s mrazivou atmosférou. Celkem nás to vtáhlo a když v okamžiku hlubokého pádu hlavní hrdinky se zničehonic za plátnem cosi s hukotem sesunulo, tak jsme se málem úlekem posrali a ještě horší bylo, že sem nemohl najít nic, co to mohlo být, aj na střechu pergoly sem vylez a celej nervní hledal nějaké racionální vysvětlení a ono hovno :-))) takže celkem přituhlo, obrazně i doslovně a určité pasáže byly tak husté že jako joooo. A nebyly by to rákosky, aby do toho nevtělili na konci i kopu emocí. No jako nedej bože abych se já propadl do takové recyklace všeho a všech zapomenutých a odhozených, který by si to se mnou chtěli vyřídit....to by byl ale kurva horor :-))) Díky těm skvělejm 4D venkovním efektům parádní zábavičkááá. LETNÍ KINO 2017(10.4.2017)

Nemohu si pomoci, ale Oxide Pang Chun není režisér pro mě. Jeho OKO 1 mě přišlo jako čiště průměrný film, který naprosto ničím nepřekvapí a nepotěší. Jeho Tesseract je naprostá matlanina, v které ze sebe snaží udělat režiséra, který zvládne i lidské drama z pohledu tři osob(myšlenku takovou měl, ale udělal úplně něco jiného...) a nakonec jeho Re- Cycle. Ten, se tváří jako horor, ale kdo se u něj bude bát je u mě hodně velký srab. Ze začátku vše vypadá zajímavě, Spisovatelka, která jako lék na rozchod s osudovým mužem napsala o nich 3 knihy, které se stali bestsellery. Teď se chystá napsat čtvrtou knihu, kterou jak sama poté zjistí píše o něčem důležitějším než byl vztah jich dvou. Film hodně moc až příliš připomíná Silent hill. Není tu žádné tiché městečko, ale spisovatelkou vytvořený fantaskní svět , do kterého se ponoří a setká se tam s jednou malou dívkou... Projde mnoha zkouškami a nakonci jí má čekat transport zpět do reálného světa. Film má dobrou myšlenku, ale trestuhodně ji nevyužije. Počáteční hororové sekvence, založené na "něco se tam hýbe", "kdo pustil tu vodu" a nebo na stínech za hlavní postavou jsou mrazivé, ale nic víc. Zbytek filmu je jen taková procházka vymyšleným světem na jehož konci žena pozná cenu života a odpovědnost tvůrce.(27.10.2006)

• predators

Docela bizardní kousek! Docela těžko popsat své pocity, na jedné straně si člověk z tohoto filmu něco "odnese", ale na straně druhé je to totální blbost. Jako horor se mi jeví dvě části filmu a to začátek a konec. Zbytek, asi 80% filmu je spíše frustrujících, než abych si jej nějak užíval. Dvě hvězdičky za "některé" kulisy, triky a zvuky. 40%(4.10.2008)

Je to dosť dobrý fantasy horor. Má veľmi dobrý príbeh o úspešnej spisovateľke, ktorá sa rozhodne svoju novú knihu zamerať mysterióznym smerom, ale časom začne u seba doma pociťovať rôzne podivné veci, no to je len začiatok a dostane sa do sebou vytvoreného sveta zabudnutých vecí a musí sa z neho dostať skôr, než bude neskoro. A na ceste jej pomáhajú aj známi z jej minulosti. Spracovanie je na tom dobre, ešte úvodná polhodina sa nesie v klasickom hororovom duchu, takže hlavná hrdinka vidí vo svojom byte rôzne nadprirodzené náznaky a potom sa už film prenesie do iného sveta, kde sa úplne zmení štýl, ale určite nie k horšiemu, pozerá sa na to viac než dobre, pôsobí to originálne a nápadito, viacero prvkov je veľmi zaujímavých ako utrpenie nenarodených detí, neuctených zosnulých a rôzne iné, ale aj tak mám pocit, že sa z tejto fantasy roviny dalo získať aj viac, no to už neplatí o poslednej polhodine, ktorá mi celým svojim pojatím sadla skvelo, je to pôsobivé, prepracované a páči sa mi aj úplný záver. Čo sa týka hororovej stránky, tak tento film na to ide inak, ako je bežné, klasické hororové prvky sú iba v úvode, kde nechýba podivná postava, zvuky a pocity, že niekto je ešte v miestnosti, potom sa to už prenesie skôr do fantasy štýlu. Kvôli tomu to už ako horor vôbec nefunguje, ale to je logické. Hlavná postava putuje rôznymi miestami, ale o život jej prakticky vôbec nejde a tak sa ani o ňu nedá obávať, ale aj tak to má čím zaujať. Herecké obsadenie sa mi páči, Angelica Lee je tu skvelá a na nej to prakticky celé stojí, okrem nej sa tu ešte nájde pár menších postáv a tým tiež nemám čo vytknúť, hlavne postava dievčaťa je výborne podaná. Réžia a technická stránka sú perfektné, páči sa mi vizuál, film má zaujímavú atmosféru a dokonca fungujú aj emócie a to je v tomto žánri mimoriadne výnimočné. A pochváliť musím aj hudbu. Re-cycle je originálny horor, ktorý na mňa vždy správne zapôsobí. Len škoda, že celý film nie je, ako posledná polhodina, to by som neváhal ani s plným hodnotením. 77%(8.7.2012)

• - Yuen Ng Fai a Emil Yee získali na mezinárodním filmovém festivalu Fantasy cenu za zvláštní efekty. (Terva)

• - Angelica Lee byla oceněna hongkongsk filmovou cenu v kategorii nejlepší herečka. (Terva)