Posel ztracených duší

(seriál)
  • USA Ghost Whisperer (více)
USA, (2005–2010), 78 h 15 min (Minutáž: 41–45 min)

Tvůrci:

John Gray

Mark Snow

Jennifer Love Hewitt, David Conrad, Aisha Tyler, Camryn Manheim, Jay Mohr, Jamie Kennedy, Tyler Patrick Jones, Kurt Caceres, Ignacio Serricchio (více)

Série(5) / Epizody(107)

Melinda Gordon (Jennifer Love Hewitt) má špeciálnu schopnosť. Táto novopečená manželka je nesmierne dôležitým spojivkom pre všetky nepokojné duše, ktoré blúda medi nebom a zemou. Predstavte si, že by ste museli zomrieť a nestihli by ste svojim blízkym povedať niečo, na čom vám záležalo alebo čo by bezpodmienečne mali vedieť. Melinda so svojou zvláštnou schopnosťou doslova priťahuje duchov, ktorí zúfalo potrebujú takúto pomoc. Odovzdaať dôležité správy ľuďom, ktorí by to mali vedieť. Presne preto je Melinda tak dôležitá tak pre mŕtvych ako aj živých. Niekedy má chuť s tým všetkým jednoducho skončiť, ale v konečnom dôsledku najlepšie vie, že jej schopnosti nie sú príťaž, ale výzva urobiť ľudí šťastnými... (oficiální text distributora)

Anderton

Spojenie rodinný duchársky seriál príliš dokopy nejde, takže sa producenti rozhodli, že duchovia nebudú príliš strašidelní a nepripravia divákom žiadne skutočné ľakačky. Seriál som pozerával pri robení diplomovky, keď išiel cez víkend v telke a musím uznať, že vtedy svoj účel podmazu dokonale splnil. Pozerať to sústredene od začiatku do konca je asi úloha skôr pre teenagerky. ()

chrispe

Je zajímavý, kolik příběhů se dá nacpat do jedné šablony... teď je jen otázka, jak dlouho to bude díváka bavit. (A navíc tady se tak neskutečně hraje na city, že potřebuju ke každýmu dílu pakl kapesníčků.) Pokud bych tento seriál porovnávala třeba s Médium, tak bych musela říct, že je to sto a jedna. Tedy pro Médium :) Každopádně já to porovnávám podle svýho vkusu. ()

Krt.Ek

Chcete slyšet tajemství? Vídám mrtvé lidi! Tedy vídá mrtvé lidi! Já ne, kdybych byl kontaktován záhrobím, byl bych již kontaktován podnikavci, počítám, že by počítali; Haley Joel Osment je tím (ne)šťastným, potenciálním podnikatelským záměrem, leč není sám, svůj um sdílí s Jennifer Love Hewitt, chcete-li s Melindou Gordon, napohled tuctovou dívkou, kterážto však tuctovou není. Jak by mohla, když vnímá, co vnímá (a vypadá jak vypadá, i ona tuctovost je relativní)? Ale to není důležité, totiž to, že já duchy nevidím a oni jo, nikoho to nezajímá, proč by mělo, jsme na webu fajnšmekrů filmových a seriálových, ne amatérských spiritistů. Důležité je, že vídám "Posla ztracených duší", seriál, který mně zpříjemňuje nahodilé víkendové obědy u babičky, ale pouze je, jinde a jindy se po "PZD" nepídím, vnímám jej jen tam, tam existuje a já jsem rád za jeho existenci, jinde však ne, nechybí mně. Proto asi za tři! ()

Allka

Solidní seriál, na který nemám potřebu koukat každý den, ale na ta víkendová dopoledne, kdy ho dávají na Prima Love, je ideální. Trochu trpí stereotypností a kvalita epizod kolísá v závislosti na tom, jak moc je zajímavý příběh ducha, ale to se dá překousnout. A Jennifer Love Hewitt je mi konečně jednou v něčem sympatická, ačkoliv její postava je tak úžasně kladná a pozitivní, až mám někdy chuť zařvat: Proboha, buď taky někdy mrcha :P ()

Dragoni

Jennifer Love Hewitt je pro mě jednou z nejhezčích hereček západu a díky tomu jsem vydržel koukat na Posla ztracených duší až do úplného konce. Seriál neoplývá ničím výjimečným, připomíná seriál "Mrtví jako já" . Ze začátku poutavé intro a posléze několik dílů s monotónním příběhem, kde jsou duchové opravdu dobře vizuálně propracovaní. Po první sérii se začne postupně rozvíjet příběh a získá tak i nový rozměr, který rozhodně nenudí, ale nebude po chuti každému. 75 % ()

• U některých epizod ve druhé sérii sloužil jako poradce světoznámý duchovní James Van Praagh. (vercza)
  • V epizodě The Vanishing (2006), kde má Melinda (Jennifer Love Hewitt) na pravém oku monokl, je možné si všimnout, že na tom oku není nalíčená. Chybí jí její obvyklá černá oční linka. Zároveň nosí umělé nehty a v epizodě Last Execution (2006) ve scéně, kdy se loučí se starou paní v nemocnici a posílá jí vzdušný polibek, je vidět, že jí jeden nehet chybí. V první sérii má také umělé řasy. Ve druhé již ne. (Calwen22)