Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Hlavní postavou je dvanáctiletý Ritsuka, jenž žije se svou duševně nemocnou matkou, kvůli níž si myslí, že je schizofrenik a navštěvuje kvůli tomu psycholožku. Aby toho nebylo málo, jeho starší bratr Semei byl nalezen upálený ve škole v Ritsukově lavici. První den v nové škole, neustále otravován potrhlou spolužačkou Yuiko a s hlavou plnou myšlenek o smrti, se Ritsuka setkává se záhadným Soubim, vysokoškolákem bez kočičích uší, který se znal s jeho zesnulým bratrem. Čím dále Ritsuka následuje Soubiho, aby se dozvěděl více o vrazích jeho bratra, tím více vstupuje do světa soubojů, v nichž každé slovo má obrovskou moc. (Kocicka)

(více)

Recenze (14)

skretik 

všechny recenze uživatele

No to bol des... Chaos, správanie niektorých ako malé decká (väčšiny)... Až som sa cítila nepríjemne... Vôbec ma to nebavilo... dokázala som to pozerať len po 5. časť a potom som si pozrela až poslednú... Takže síce neviem presne, čo sa dialo, ale mám pocit, že tá posledná stačila (tá bola ako-tak v pohode, takže za tú 1*). ()

Starletka 

všechny recenze uživatele

Na jednu stranu docela přeplácaný, moc komplikovaný příběh s naprosto nepodstatnými, nepochopitelnými, zbytečnými boji. Na stranu druhou romantika, zajímavě se vyvíjející vztah obou hlavních představitelů a taková zvláštní, těžko popsatelná atmosféra. Nápad s kočičíma ušima se mi líbil, postavy se dělí napůl na sympatické (Soubi), napůl na zabití (Ritsuka, Yuiko), animace průměr, pěkný soundtrack, uřvaný opening, nádherný ending. 5/10 ()

Reklama

Subjektiv 

všechny recenze uživatele

Vážně jsem byl sám (teď tedy už ne úplně sám :)), kdo viděl toto dílko jako vcelku bídné? A co mi tak vadilo. Předně několik shounen-ai klišé, to znamená nevinný puberťáček s s jemu nejasnou sexuální orientací a vysoký tajemný starší zkušený, který by ho pořád líbal. Ale pozor, v tomto shounen-ai se vyskytují i ženy! Pravda jsou to buď pubertální naivky, agresivní naivky nebo starší naivky, které děsí vše sexuální, ač po tom touží. Takže jsou nakonec buď afektované, rudé a zajíkavé či vzteklé. Výjimku představuje matka mladšího protagonisty, která je jen zatrpklá, šílená a taky vzteklá. A možná některé dívky v bojujících dvojicích. Každopádně tam snad není žádná, která by mohla chápat ten složitý, komplikovaný a tvrdý chlapácký svět. Vážně mě překvapuje, že jsme tu jen dva (nyní tři) a navíc zástupci mužského pohlaví, kteří tomuto "skvostu" nedali *****. Všechny ženy naopak pět daly. Příběh už si příliš nepamatuji a hlavně si nepamatuji, jaká je souvislost mezi tím, jak Ritsuka řeší své rodinné a psychické problémy a souboji, které musí podstupovat, což jsou dvě nejdůležitější věci, které se v seriálu odehrávají. Nějaká souvislost tam je, ale IMHO nablblá. A tím končím tento komentář, jehož určitou zmatenost přisuďte prosím tomu, že je tomu už dlouho, co jsem Loveless viděl a co jsem chtěl přemýšlet o jeho "skrytých poselstvích". Slabší **. ()

Zíza 

všechny recenze uživatele

Tak trochu příběh odevšad. Trochu osudovosti, trochu milujícího brášky, trochu nelogična, trochu lásky, obětí, poprsí, lhaní pro dobro kohosi, chlupatých oušek, učeného haranta a mám celý příběh. Nic, co bych musela vidět znova, ačkoliv mám zase o čem přemýšlet - tím myslím posledních asi 5 minut. Ty byly nejzajímavější a potvrdily mou hypotézu. Ale myslim, že by klidně mohlo bejt i hůř. Myslím, že si v klidu mohu přečíst mangu. ()

rikitiki 

všechny recenze uživatele

Kdosi zemřel za drastických okolností. Mladší bratr se obává, že je schizofrenický a jeho současná osobnost navždy zmizí. Matka zešílela. Prsatá spolužačka dotírá. Motýli poletují. Objeví se dospělý muž a začne se na mladšího kolouška s oušky lepit. Přičemž neustále škemrá, aby ho za cokoliv potrestal. Ten to ale neudělá (když jste masochista, tak si za svého pána nevybírejte dvanáctiletého kluka, to je fakt beznadějný), a to ani když mu tajemný bledolín nikdy nevezme mobil, přestože pokaždé přísahá, že ho vezme vždycky… Objevují se dvojice, které chtějí s bledolínem a kolouškem bojovat, přičemž boj se vždy vede stylem: „Volím tebe, Pikatchu!“. Akorát, že místo nechutně roztomilých příšerek po sobě vrhají kouzla. Sem tam to má atmosféru. Rozjede se to až v polovině posledního dílu…… Správně, v tomhle seriálu jsem se úplně ztratila a myslím, že bez znalosti mangy se v něm ani orientovat nedá. Ne, že by to bylo v anime vždy na chybu, ale tady mi místo toho nenabídli nic dostatečně zajímavého, aby mi přestalo vadit, jak tápu v postavách a jejich motivacích. SHRNUTÍ: Už jsem viděla pár příběhů, jak si Pán vychovává svého Otroka. Novinkou pro mě je vidět, jak si Otrok vychovává Pána. ()

Galerie (9)

Reklama

Reklama