Loveless (TV seriál)

(Japonsko)

Loveless

Animovaný / Drama / Fantasy / Romantický

Japonsko, 2005, 12x24 min

Tohle anime mám opravdu ráda. Nepřístupnost Ritsuky, stejně tak jako jeho rozkošnou křehkost, pro kterou ho v anime každý miluje, tajemný Soubi, který nám pomalu odhaluje svojí milulost, všechno to do sebe krásně zapadá. Souboje jsou moc pěkně udělaně, hlavně mám ráda ty, kde něco hrozí Ritsukimu, je tam krásně vidět jak se Soubi strachuje. Jsou tam děsivé momenty s Ritsukiho matkou a mrtvým bratrem, ale co mě opravdu deptalo byl děj těsně před koncem. Myslím ale, že pro neznalce předlohy tam mohou být některé věci vcelku nepochopitelné. Navíc to přeci jen není dokončené, aspoň manga není. Takže doufám, že i anime se dočká pokračování, kde se nám více věcí objasní.(22.4.2007)

Tak trochu příběh odevšad. Trochu osudovosti, trochu milujícího brášky, trochu nelogična, trochu lásky, obětí, poprsí, lhaní pro dobro kohosi, chlupatých oušek, učeného haranta a mám celý příběh. Nic, co bych musela vidět znova, ačkoliv mám zase o čem přemýšlet - tím myslím posledních asi 5 minut. Ty byly nejzajímavější a potvrdily mou hypotézu. Ale myslim, že by klidně mohlo bejt i hůř. Myslím, že si v klidu mohu přečíst mangu.(12.4.2009)

• Subjektiv

Vážně jsem byl sám (teď tedy už ne úplně sám :)), kdo viděl toto dílko jako vcelku bídné? A co mi tak vadilo. Předně několik shounen-ai klišé, to znamená nevinný puberťáček s s jemu nejasnou sexuální orientací a vysoký tajemný starší zkušený, který by ho pořád líbal. Ale pozor, v tomto shounen-ai se vyskytují i ženy! Pravda jsou to buď pubertální naivky, agresivní naivky nebo starší naivky, které děsí vše sexuální, ač po tom touží. Takže jsou nakonec buď afektované, rudé a zajíkavé či vzteklé. Výjimku představuje matka mladšího protagonisty, která je jen zatrpklá, šílená a taky vzteklá. A možná některé dívky v bojujících dvojicích. Každopádně tam snad není žádná, která by mohla chápat ten složitý, komplikovaný a tvrdý chlapácký svět. Vážně mě překvapuje, že jsme tu jen dva (nyní tři) a navíc zástupci mužského pohlaví, kteří tomuto "skvostu" nedali *****. Všechny ženy naopak pět daly. Příběh už si příliš nepamatuji a hlavně si nepamatuji, jaká je souvislost mezi tím, jak Ritsuka řeší své rodinné a psychické problémy a souboji, které musí podstupovat, což jsou dvě nejdůležitější věci, které se v seriálu odehrávají. Nějaká souvislost tam je, ale IMHO nablblá. A tím končím tento komentář, jehož určitou zmatenost přisuďte prosím tomu, že je tomu už dlouho, co jsem Loveless viděl a co jsem chtěl přemýšlet o jeho "skrytých poselstvích". Slabší **.(5.6.2007)

Plné klišé, možných nelogičností (nebo jsem to prostě nepochopila), ale prostě tak kawaii ^^ Malý Ritsuka a světácký Soubi a prvky fantasy. Některé postavy mě přímo iritovaly svým chováním, ale byly to ještě děti. Shounen-ai, kde se vyskytují i dívky , tým Zero budiž příkladem. Jo, a Seimei... ten konec se prostě dal očekávat.(2.4.2012)

Na jednu stranu docela přeplácaný, moc komplikovaný příběh s naprosto nepodstatnými, nepochopitelnými, zbytečnými boji. Na stranu druhou romantika, zajímavě se vyvíjející vztah obou hlavních představitelů a taková zvláštní, těžko popsatelná atmosféra. Nápad s kočičíma ušima se mi líbil, postavy se dělí napůl na sympatické (Soubi), napůl na zabití (Ritsuka, Yuiko), animace průměr, pěkný soundtrack, uřvaný opening, nádherný ending. 6,5/10(12.4.2015)