poster

Loveless (TV seriál)

 • japonský

  ラブレス

 • anglický

  Loveless

Animovaný / Drama / Fantasy / Romantický

Japonsko, 2005, 12x24 min

 • skretik
  *

  No to bol des... Chaos, správanie niektorých ako malé decká (väčšiny)... Až som sa cítila nepríjemne... Vôbec ma to nebavilo... dokázala som to pozerať len po 5. časť a potom som si pozrela až poslednú... Takže síce neviem presne, čo sa dialo, ale mám pocit, že tá posledná stačila (tá bola ako-tak v pohode, takže za tú 1*).(25.8.2009)

 • Mania
  *****

  Tohle anime mám opravdu ráda. Nepřístupnost Ritsuky, stejně tak jako jeho rozkošnou křehkost, pro kterou ho v anime každý miluje, tajemný Soubi, který nám pomalu odhaluje svojí milulost, všechno to do sebe krásně zapadá. Souboje jsou moc pěkně udělaně, hlavně mám ráda ty, kde něco hrozí Ritsukimu, je tam krásně vidět jak se Soubi strachuje. Jsou tam děsivé momenty s Ritsukiho matkou a mrtvým bratrem, ale co mě opravdu deptalo byl děj těsně před koncem. Myslím ale, že pro neznalce předlohy tam mohou být některé věci vcelku nepochopitelné. Navíc to přeci jen není dokončené, aspoň manga není. Takže doufám, že i anime se dočká pokračování, kde se nám více věcí objasní.(22.4.2007)

 • Aniko
  ***

  Snažila jsem se hodnotit spíš objektivně, protože já osobně tento seriál přímo zbožňuji. Určitě není pro každého, obzvláště pro ty, co nemusí shounen-ai, tedy lásku mezi muži. Vztah mezi hlavnímy hrdiny je stylizován, jak už to u shounen-ai bývá, do jakési dramatické podoby. Místy se objevují náznaky sadomasochismu, ovšem spíše v poetické formě. "Hlavní" motiv, totiž ty souboje dvojic (sacrifice + fighter) proti jiným dvojicím, je spíš kostrou pro vztahy v rámci těchto dvojic, které se během seriálu různými směry vyhrotí. Seriál byl vytvořen podle stejnojmenné mangy, ale narozdíl od ní skončí dřív než nastane jeden zásadní zvrat. Pokud Vás oslovil, doporučuju se pustit do mangy, i když je trochu dlouhá.....a stále ještě vychází...(2.10.2010)

 • Haide
  **

  Kýč nad kýče. Ouška jsou roztomilá, ale jediné co do seriálu přináší je sexuální podtext. Masochistická postava Soubiho, který očividně nemá na práci nic jiného než poslouchat výmysly nevyrovnaného chlapce je pak vyloženě špatně napsaná postava. Animace je velmi pěkná a prostředí soubojů je originální. A konečně v nějakém anime hrdinové vykřikují "kouzla" z nějakého důvodu a ne jen proto, že je to dobrý efekt pro upoutání diváka. Celkově jde pro mě o spíše méně povedené anime. Navíc jsem jako vždy po shlédnutí seriálu nahlédla do mangy a musím říct, že useknutí děje je snad v nejhorším možném místě. Nic není vysvětleno, nic není popsáno a pro nezasvěceného diváka to musí být velmi matoucí. Ale stále je to anime a pro ty já mám slabost. Navíc stále je to méně pitomé než většina v současné době produkovaných "západních" seriálů.(28.12.2010)

 • K.a.r.i.n
  ***

  Tak tuhle záležitost jsem tak docela nepochopila. A teď nemyslím děj, ale spíš to, proč je tady splácaných tolik prvků dohromady - děcka s ušima, souboje, jejichž význam ani pravidla nikdo pořádně nevysvětlí, tajemná minulost, mrtvý bratr, hysterické ženské... a všechny významnější postavy jsou šííleně a hluboce zamilované, pokud možno hned v prvním okamžiku, kdy danou osobu uvidí. Děj skáče od jednoho k druhému, aniž by spolu jednotlivé dějové linie nějak moc souvisely. Ach jo. Nicméně animace byla docela pěkná (plus pár skvělých soubojů). Za hlavní klad pak považuju Ritsukiho matku a totální psycho v posledním díle, který neměl chybu a původně zamýšlené 2* zvedl na tři. Škoda že taková nebyla celá série...(13.4.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace