poster

Loveless (TV seriál)

 • Japonsko

  ラブレス

  (Japonsko)
 • anglický

  Loveless

Animovaný / Drama / Fantasy / Romantický

Japonsko, 2005, 12x24 min

 • K.a.r.i.n
  ***

  Tak tuhle záležitost jsem tak docela nepochopila. A teď nemyslím děj, ale spíš to, proč je tady splácaných tolik prvků dohromady - děcka s ušima, souboje, jejichž význam ani pravidla nikdo pořádně nevysvětlí, tajemná minulost, mrtvý bratr, hysterické ženské... a všechny významnější postavy jsou šííleně a hluboce zamilované, pokud možno hned v prvním okamžiku, kdy danou osobu uvidí. Děj skáče od jednoho k druhému, aniž by spolu jednotlivé dějové linie nějak moc souvisely. Ach jo. Nicméně animace byla docela pěkná (plus pár skvělých soubojů). Za hlavní klad pak považuju Ritsukiho matku a totální psycho v posledním díle, který neměl chybu a původně zamýšlené 2* zvedl na tři. Škoda že taková nebyla celá série...(13.4.2009)

 • Alwirian
  ***

  Prvních pár dílu tohoto anime je dost nemastných neslaných, ale ke konci se to trochu zlepší, musíte vydržet - ale někdy je to těžké, uznávám. Podání vztahu mezi Soubim a Ritsukou je podivné a nereálné, nedokázal jsem se vžít ani do jedné z hlavních postav. Pocitovost je povrchní, nejde do hloubky - dalo by se z toho vytěžit mnohem víc. Pohnutky hrdinů...Soubiho kontraproduktivní chování při budování důvěry s Ritsukou, často pitomé chování (na to, že má být dospělý se chová méně dospěle než Ritsuka)...Ritsuka je prepubertální chlapec - psychicky (převážně vlastní matkou) i sexuálně stresovaný (Soubi, Yuiko). Ostatní postavy jsou nevýrazné, protivníci také snad s výjimkou Zero - chlapecká dvojice svým sklonem k sadismu a dívčí dvojice přerodem vztahu pán - bojovník do partnerského vztahu. Souboje jsou celkem zajímavé, pár nelogičností se najde, ale nic co by hodně strhávalo celkový dojem. Celkové hodnocení: 5/10 bodů (ale jen tak tak).(20.3.2013)

 • Starletka
  ***

  Na jednu stranu docela přeplácaný, moc komplikovaný příběh s naprosto nepodstatnými, nepochopitelnými, zbytečnými boji. Na stranu druhou romantika, zajímavě se vyvíjející vztah obou hlavních představitelů a taková zvláštní, těžko popsatelná atmosféra. Nápad s kočičíma ušima se mi líbil, postavy se dělí napůl na sympatické (Soubi), napůl na zabití (Ritsuka, Yuiko), animace průměr, pěkný soundtrack, uřvaný opening, nádherný ending. 6,5/10(12.4.2015)

 • Haide
  **

  Kýč nad kýče. Ouška jsou roztomilá, ale jediné co do seriálu přináší je sexuální podtext. Masochistická postava Soubiho, který očividně nemá na práci nic jiného než poslouchat výmysly nevyrovnaného chlapce je pak vyloženě špatně napsaná postava. Animace je velmi pěkná a prostředí soubojů je originální. A konečně v nějakém anime hrdinové vykřikují "kouzla" z nějakého důvodu a ne jen proto, že je to dobrý efekt pro upoutání diváka. Celkově jde pro mě o spíše méně povedené anime. Navíc jsem jako vždy po shlédnutí seriálu nahlédla do mangy a musím říct, že useknutí děje je snad v nejhorším možném místě. Nic není vysvětleno, nic není popsáno a pro nezasvěceného diváka to musí být velmi matoucí. Ale stále je to anime a pro ty já mám slabost. Navíc stále je to méně pitomé než většina v současné době produkovaných "západních" seriálů.(28.12.2010)

 • Aniko
  ***

  Snažila jsem se hodnotit spíš objektivně, protože já osobně tento seriál přímo zbožňuji. Určitě není pro každého, obzvláště pro ty, co nemusí shounen-ai, tedy lásku mezi muži. Vztah mezi hlavnímy hrdiny je stylizován, jak už to u shounen-ai bývá, do jakési dramatické podoby. Místy se objevují náznaky sadomasochismu, ovšem spíše v poetické formě. "Hlavní" motiv, totiž ty souboje dvojic (sacrifice + fighter) proti jiným dvojicím, je spíš kostrou pro vztahy v rámci těchto dvojic, které se během seriálu různými směry vyhrotí. Seriál byl vytvořen podle stejnojmenné mangy, ale narozdíl od ní skončí dřív než nastane jeden zásadní zvrat. Pokud Vás oslovil, doporučuju se pustit do mangy, i když je trochu dlouhá.....a stále ještě vychází...(2.10.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace