poster

Loveless (TV seriál)

 • Japonsko

  ラブレス

  (Japonsko)
 • anglický

  Loveless

Animovaný / Drama / Fantasy / Romantický

Japonsko, 2005, 12x24 min

 • Haide
  **

  Kýč nad kýče. Ouška jsou roztomilá, ale jediné co do seriálu přináší je sexuální podtext. Masochistická postava Soubiho, který očividně nemá na práci nic jiného než poslouchat výmysly nevyrovnaného chlapce je pak vyloženě špatně napsaná postava. Animace je velmi pěkná a prostředí soubojů je originální. A konečně v nějakém anime hrdinové vykřikují "kouzla" z nějakého důvodu a ne jen proto, že je to dobrý efekt pro upoutání diváka. Celkově jde pro mě o spíše méně povedené anime. Navíc jsem jako vždy po shlédnutí seriálu nahlédla do mangy a musím říct, že useknutí děje je snad v nejhorším možném místě. Nic není vysvětleno, nic není popsáno a pro nezasvěceného diváka to musí být velmi matoucí. Ale stále je to anime a pro ty já mám slabost. Navíc stále je to méně pitomé než většina v současné době produkovaných "západních" seriálů.(28.12.2010)

 • Mania
  *****

  Tohle anime mám opravdu ráda. Nepřístupnost Ritsuky, stejně tak jako jeho rozkošnou křehkost, pro kterou ho v anime každý miluje, tajemný Soubi, který nám pomalu odhaluje svojí milulost, všechno to do sebe krásně zapadá. Souboje jsou moc pěkně udělaně, hlavně mám ráda ty, kde něco hrozí Ritsukimu, je tam krásně vidět jak se Soubi strachuje. Jsou tam děsivé momenty s Ritsukiho matkou a mrtvým bratrem, ale co mě opravdu deptalo byl děj těsně před koncem. Myslím ale, že pro neznalce předlohy tam mohou být některé věci vcelku nepochopitelné. Navíc to přeci jen není dokončené, aspoň manga není. Takže doufám, že i anime se dočká pokračování, kde se nám více věcí objasní.(22.4.2007)

 • K.a.r.i.n
  ***

  Tak tuhle záležitost jsem tak docela nepochopila. A teď nemyslím děj, ale spíš to, proč je tady splácaných tolik prvků dohromady - děcka s ušima, souboje, jejichž význam ani pravidla nikdo pořádně nevysvětlí, tajemná minulost, mrtvý bratr, hysterické ženské... a všechny významnější postavy jsou šííleně a hluboce zamilované, pokud možno hned v prvním okamžiku, kdy danou osobu uvidí. Děj skáče od jednoho k druhému, aniž by spolu jednotlivé dějové linie nějak moc souvisely. Ach jo. Nicméně animace byla docela pěkná (plus pár skvělých soubojů). Za hlavní klad pak považuju Ritsukiho matku a totální psycho v posledním díle, který neměl chybu a původně zamýšlené 2* zvedl na tři. Škoda že taková nebyla celá série...(13.4.2009)

 • Zíza
  ***

  Tak trochu příběh odevšad. Trochu osudovosti, trochu milujícího brášky, trochu nelogična, trochu lásky, obětí, poprsí, lhaní pro dobro kohosi, chlupatých oušek, učeného haranta a mám celý příběh. Nic, co bych musela vidět znova, ačkoliv mám zase o čem přemýšlet - tím myslím posledních asi 5 minut. Ty byly nejzajímavější a potvrdily mou hypotézu. Ale myslim, že by klidně mohlo bejt i hůř. Myslím, že si v klidu mohu přečíst mangu.(12.4.2009)

 • Subjektiv
  **

  Vážně jsem byl sám (teď tedy už ne úplně sám :)), kdo viděl toto dílko jako vcelku bídné? A co mi tak vadilo. Předně několik shounen-ai klišé, to znamená nevinný puberťáček s s jemu nejasnou sexuální orientací a vysoký tajemný starší zkušený, který by ho pořád líbal. Ale pozor, v tomto shounen-ai se vyskytují i ženy! Pravda jsou to buď pubertální naivky, agresivní naivky nebo starší naivky, které děsí vše sexuální, ač po tom touží. Takže jsou nakonec buď afektované, rudé a zajíkavé či vzteklé. Výjimku představuje matka mladšího protagonisty, která je jen zatrpklá, šílená a taky vzteklá. A možná některé dívky v bojujících dvojicích. Každopádně tam snad není žádná, která by mohla chápat ten složitý, komplikovaný a tvrdý chlapácký svět. Vážně mě překvapuje, že jsme tu jen dva (nyní tři) a navíc zástupci mužského pohlaví, kteří tomuto "skvostu" nedali *****. Všechny ženy naopak pět daly. Příběh už si příliš nepamatuji a hlavně si nepamatuji, jaká je souvislost mezi tím, jak Ritsuka řeší své rodinné a psychické problémy a souboji, které musí podstupovat, což jsou dvě nejdůležitější věci, které se v seriálu odehrávají. Nějaká souvislost tam je, ale IMHO nablblá. A tím končím tento komentář, jehož určitou zmatenost přisuďte prosím tomu, že je tomu už dlouho, co jsem Loveless viděl a co jsem chtěl přemýšlet o jeho "skrytých poselstvích". Slabší **.(5.6.2007)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace