poster

Romulus, můj otec

 • Austrálie

  Romulus, My Father

Drama / Životopisný

Austrálie, 2007, 100 min

Střih:

Suresh Ayyar
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Anderton
  ***

  Na sledovanie Romulusa naláka potencionálneho diváka ústredná herecká trojka, ktorá sľubuje, že nebude mať film lacný televízny look. Lenže jeho poňatie trochu televízne je, navyše je film príliš uhladený a naleštený. Postavy sa hádajú, podvádzajú, pobijú, občas má niekto nehodu a občas niekto umrie, alebo spácha sebevraždu, pretože to nemá v hlave v poriadku. A tak stále dokola. Nechcem povedať, že film nemá psychologickú hĺbku, na to si ho herci príliš užili, ale Roxburgh točí ich osudy nevzrušivo a film tak vyžaduje od diváka značnú spoluúčasť, až nútenie sa do pozerania. Postavy by si mohli žiť svoje životy v kľude a relatívne šťastne, lenže, ako som už napísal, nemajú to v hlave úplne v poriadku a tak som sa s nimi a ich činmi nedokázal dostatočne stotožniť, aby som si film riadne užil.(8.2.2013)

 • stuntmanMIKE
  *****

  tak toto je film, ktory ma donutil rozmyslat nad hodnotenim ako ziadny iny. Po hodine som chcel dat odpad! pretoze tak ako ma tento film sral, tak ma nesral este ziadny iny. Postava Christiny sa mi tak sprotivila, ze by som ju zabil. Zenska, ktora dokazala znicit co sa dalo. Nenavidel som ju a v scene kedy Raimond vycita otcovi listovy vztah som bol nasraty uz aj na neho. Proste cely film som bol nasraty na postavy. Dokonca aj na Romula, pretoze to bol chlap, ktory sa nechal kvoli zene uplne odrovnat a toleroval jej aj milencov. No skratka som bol nasraty nonstop a chcel som tomu palit odpad!... Potom to vsak prislo. Uvedomil som si, ze ten film je presne taky aky byt ma. Ze herecke vykony postav su tak skvele, ze vo mne dokazali vzbudit tieto pocity. Maloktory film vo mne dokaze vyvolat akukolvek emociu a musim povedat, ze tento nenabadny australsky film to dokazal na vybornu. Vtip je v tom, ze herci podavaju neskutocny vykon pocnuc Banom a konciac zasranom Smit-McPheem, ktory podal na 11 rocneho chlapca fenomenalny vykon. Takze ked to zhrniem, tak som neskutocne rad, ze som tento film zhliadol, pretoze ide v skutku o skvost v zanri rodinna drama. 95%(6.5.2013)

 • gogo76
  ****

  Otec, ktorý miloval príliš. Matka, ktorá nemilovala nikoho a syn, ktorý musel predčasne dospieť. Zaujímavé i kvalitné obsadenie v príbehu, ktorému dám vždy prednosť pred hociktorým lacným hollywoodskym trhákom. Eric Bana i Franka Potente hrajú slušne, ale najviac priestoru dostáva ich syn v podaní K. Smit-McPheea, ktorý už nejaké skúsenosti s filmovaním má a je to vidieť. Tri hviezdičky si film určite zaslúži a dal by som aj štvrtú, ale najmä v závere som čakal scénu, ktorá ma trochu strhne. Bohužiaľ neprišla. 60%.(26.12.2011)

 • freddy
  ****

  Tohle je rozhodně velice kvalitní drama, které má co nabídnout a které je opravdu hodně citově založené. Příběh je velice zajímavý, hlavním hrdinou je malý chlapec Raimond, který vidí svůj vzor ve svém otci a jeho život je bohužel poznamenáván nevypočitatelným chováním jeho matky. Na film se mi velice dobře dívalo a rozhodně ho považuji za zdařilý, stejně tak mají ode mne tvůrci pochvalu za vynikající australské reálie, které byly vybrány více než vhodně. Film samozřejmě stojí a padá s hereckými výkony, které jsou zde docela povedené, Eric Bana v roli Romula, otce hlavního hrdiny, film spolehlivě utáhne a velice kvalitním spoluhráčem je mu právě hlavní hrdina, který hraje svou roli velice přesvědčivě. Ovšem u tohoto filmu se z mého pohledu vyskytl jeden problém, který mě nutí ubrat na hodnocení. Zhruba první polovina filmu je atraktivní a téměř jsem se nenudil, ale jak se do příběhu dostává čím dál více postav, jak se děj posouvá z Romulovy farmy do jiného prostředí, zkrátka jakmile se film přehoupne do své druhé poloviny, tak jsem se u toho příběhu chvílemi docela nudil, zkrátka z atraktivního a zajímavého příběhu se stal příběh průměrný, a právě z toho důvodu nemohu hodnotit maximálním počtem hvězd. Ovšem jinak je to podařený film a úplně poslední záběr tohoto filmu budu mít v hlavě asi ještě hodně dlouho. Filmu uděluji čtyři hvězdy.(18.5.2010)

 • venison
  ***

  Velmi zajímavé drama o tom, jak někdo dokáže milovat narušenou a nevěrnou ženu tak, až se chová jako blbec.. Skvělý Eric Bana a výborná Franka Potente v australském příběhu o neúspěšném životě v dělnické třídě uprostřed prázdného kontinentu a jednom nešťastném dětství.. Příběh je životopisný, tak asi to tak bylo, ale na můj vkus se tam odehrávaly situace moc zacykleně..(12.7.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace