poster

Romulus, můj otec

 • Austrálie

  Romulus, My Father

Drama / Životopisný

Austrálie, 2007, 100 min

Střih:

Suresh Ayyar
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Payushka
  ****

  Moc citovy a moc dojemny snimek, zachycujici nelehke detstvi maleho Raimonda. Kdyz se na to tak divate, dochazi vam, ze at uz si stezujete na cokoliv, meli byste dekovat bohu (samozrejme metaforicky, nejsem nejaky bigotni fanatik) za zivot, jaky mate. Nuti k zamysleni, ale zase se nejedna o neco prelomoveho. Kazdopadne knizku si rada prectu.(7.6.2008)

 • starbrejkr
  **

  Eric Bana a Franka Potente - dva mí velcí herečtí oblíbenci a takové zklamání. Film je asi právem dost pozapomenutý, a přestože jsem se dost těšil, příliš pozitivních slov o něm neutrousím. Převážnou většinu času se totiž nic neděje, snímek působí takřka staticky, což dle mého často zapřičiňuje i absence hudby, která by mu mohla dát nějakou dynamiku. Určité klady, ale zároveň i zápory tkví v samém příběhu. Musím především říct, že jsem totálně nechápal chování Raimundových rodičů. Jestli bych nějak vykreslil nezodpovědné a mizerné rodiče, tak právě takhle, zejména "drahá matinka". Nemyslím si však, že vytvořením si divákova odporu k rodičům byl záměr tvůrců. Dle všeho jsme měli pochopit jejich těžko žití (které to v reálu nejspíš bylo), ale filmařsky je to tak těžce nezvládnuto, že se hrdinové mého porozumnení dočkat nemohli. Výjimku samozřejmě tvoří samotný Raimund, jehož ponurý životní osud mě přeci jen aspoň trochu zasáhl a zlepšil dojem. Jinak ale hodně velká slabota, takhle si drama rozhodně nepředstavuju...(5.6.2009)

 • Sheldra
  ***

  Mám z toho smíšené pocity. Těšila jsem se na Erica Banu a Franku Potente, ale s podivem mi tady mnohem víc sednul sympaťák Marton Csokas. Nejspíš je to tím, že Bana hrál zoufalce a Potente línou sobeckou krávu. I když v titulu zní jméno otce, jde spíš o příběh malého Raimunda, který opravdu nemá na růžích ustláno. Musím uznat, že mně zcela neznámý Kodi Smit-McPhee ho vyseknul perfektně. Takže po herecké stánce bez ztráty kytičky, ale ten scénář je jaksi utahaný a nedomrlý. První půlku mi trvalo, než jsem na to líné tempo naběhla, a druhou se zase dělo ještě míň, než v té první. A pak najednou padesát událostí za minutu, značka když nevíš, co s postavami, zbav se jich! I ten závěr je takový slaboučký. Prostě tu nějaký element chybí, co se dá dělat.(3.3.2010)

 • k212
  ***

  Ono to krásně natočené depresivum o bláznivé německé imigrantce, která skoro vyhubí emigrantskou rumunskou mužkou komunitu poté, co jednomu chlapovi život téměř zničí (manžel), druhému ho doslova vezme (milenec), třetího provokuje k násilí (bratr milence a kamarád manžela), a tomu čtvrtému -synek- v dospělosti nejspíše její nemilosrdný odkaz otevře oči (jinak by tu knihu nenapsal :), není ani tak moc zajímavé, jak se dle obsazení a nástíněného děje může zdáti, spíš je předvídatelné a krajně nesympatické. Ještě, že je kol kolem je krásně nasnímaná nemilosrdná a žhavá australská poušť. 60%(11.9.2010)

 • Hakha
  ****

  Tak tohle je dost dobrá prvotina Richarda Roxburgha od které jsem moc neočekával, ale nakonec mě mile překvapila. Obrovské plus je sympatické herecké obsazení, jež jsem všem zúčastněným herecký projev dost věřil a nejvíce mě překvapila Franka Potente, která mrchu zahrála parádně. Tento film jsem s chutí dokoukal do konce, i když největší slabinou filmu je právě protahaný konec. Myslím, že zkouknutím tohoto filmu nešlápnete vedle, já hodnotím 4 hvězdičky…(29.10.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace