Kakurenbo

カクレンボ

Hide and Seek

Animovaný / Krátkometrážní / Drama / Horor

Japonsko, 2004, 24 min

Originálna 20 minútovka pri ktorej sa divím že ešte neprišiel niekto kto by ju adaptoval a urobil z toho celovečerný hororový film. Na jednej strane by som si to určite želal, no na druhej musel by to byť režisér lepšieho kalibru aby sa z toho nestala ďalšia tuctová rozťahaná nuda. Tú správnu temnú atmosféru to dostalo síce až ku koncu ale o to viac som si ho potom vychutnal lebo sa mi fakt že ľúbil. Škoda že to tak nebolo úplne od začiatku. Aj tak ale chválim.Velice dobrý kraťas. 80 percent.(26.2.2011)

Anime naháněčka s několika démony a dětmi, se kterými hrají na schovávanou... Hm, základní premisa zní hodně zajímavě, proto je docela škola, že si tvůrci sami podrazí nohy a atmosféru tak na mnoha místech dokonale vysají do perfektního atmosféryprostého vakua, například tím, že přítomní démoni jsou zoufale neděsiví a to ze dvou důvodů - jsou přemrštěně barevní (a duhové omalovánky jsou děsivé tak maximálně pro hodně tupého homofoba) a tvůrci si vůbec nepohráli s tajemnem a neznámem a všechny záběry jsou na plnou hubu (technicky na plné oko) a nedávají žádný prostor napětí z neznámého. A když jsme u toho, taky mi uniká proč se hraje na schovávanou, když se za celou dobu pokusí schovat jediná postava. Mnohé věci jsou tu ale povedené, animace a velká část kresby jsou náležitého vzezření a lepší hudbu jsem u hororu už dlouho neslyšel, o to větší škoda, že pointa je jasná od prvních minut. Dobré. Ale ne moc.(1.10.2014)

Po shlédnutí Kakurenba se mi zpětně vybavila Cesta do fantazie, která byla dost pravděpodobně částečnou předlohou. Je mi trošku líto, že snímek není o pár desítek minut delší, protože jediné, co mu schází, je právě soužití se s hrdiny, aby se časem bylo o koho strachovat. Lepší dlouho trvající napínavou atmosféru jsem dlouho neviděl. Anime se opírá především o skvělou tmavou animaci a ideálně hororové ozvučení. S 24 minuty se asi těžko dá provést něco lepšího.(12.12.2007)

Výborný filmeček, krásná hudba, krásný příběh, jsem celkem rád i nerad, že to bylo tak krátké. Rád, protože déle napnutý bych vydržet asi nedovedl a nerad právě kvůli tomu konci, který jsem až tak úplně nepochopil. Animace by se asi hodila trochu lepší, ten film by si to zasloužil. Miluji takovéhle filmy a dokáži si stěží představit, že na mě někde čeká snímek podobný, abych se mohl zase plnohodnotně bát, napínat a hlavně bavit. Z celého srdce věřím, že mám jen špatnou představivost. (Kdyby někdo viděl něco podobného, budu rád kdyby mi poslal vzkaz.)(4.3.2013)

Pár dětí se vydalo si zahrát v jedné strašidelné čtvrti na schovávanou... O mnoho více v tomhle filmečku nejde, ale to vůbec nevadí. Velice zdařilá kresba, animace, ozvučení i hudba nám dá možnost zažít během 20 minut vážně solidní hororovou atmosféru. Takže dětičky, nehrajte si na schovávanou s démony, protože se vám možná stane, že už vás nikdo nikdy nenajde. Lepší ****.(18.7.2007)