Kakurenbo

Hide and Seek

Animovaný / Krátkometrážní / Drama / Horor

Japonsko, 2004, 24 min

Šúhei Morita

Kvalitní grafika, výborná hudba, velmi zajímavý, mytologií načuchlý příběh, jehož konec se mi líbil. Ale nezachá to po sobě větší stopy. Uvidíte to, řeknete si: "Wow, to bylo pěkný, tajemný!", vypnete to a zapomenete. Nejpůsobivější zřejmě je to, že nikdy neuvidíte obličej postav, nebo je to alespoň velmi zajímavé. ^^(15.1.2010)

Tajemné uličky, temná zákoutí, staré rozvrzané schody, blikající neony, pět vraždících démonů, sedm dětí a neodhalené tajemství hry Otokojo. Určitě nechybí lákavé téma a skvělá atmosféra, povedená animace a stylová hudba, což ve výsledku navodí strašidelnou atmosféru. Je pravda, že filmu něco chybí, něco, co by film posouvalo do hlubších rozměrů, ale do těch 24 minut bylo vtěsnáno vše, co se dalo.(15.1.2011)

Výborný filmeček, krásná hudba, krásný příběh, jsem celkem rád i nerad, že to bylo tak krátké. Rád, protože déle napnutý bych vydržet asi nedovedl a nerad právě kvůli tomu konci, který jsem až tak úplně nepochopil. Animace by se asi hodila trochu lepší, ten film by si to zasloužil. Miluji takovéhle filmy a dokáži si stěží představit, že na mě někde čeká snímek podobný, abych se mohl zase plnohodnotně bát, napínat a hlavně bavit. Z celého srdce věřím, že mám jen špatnou představivost. (Kdyby někdo viděl něco podobného, budu rád kdyby mi poslal vzkaz.)(4.3.2013)

Pár dětí se vydalo si zahrát v jedné strašidelné čtvrti na schovávanou... O mnoho více v tomhle filmečku nejde, ale to vůbec nevadí. Velice zdařilá kresba, animace, ozvučení i hudba nám dá možnost zažít během 20 minut vážně solidní hororovou atmosféru. Takže dětičky, nehrajte si na schovávanou s démony, protože se vám možná stane, že už vás nikdo nikdy nenajde. Lepší ****.(18.7.2007)

Originálna 20 minútovka pri ktorej sa divím že ešte neprišiel niekto kto by ju adaptoval a urobil z toho celovečerný hororový film. Na jednej strane by som si to určite želal, no na druhej musel by to byť režisér lepšieho kalibru aby sa z toho nestala ďalšia tuctová rozťahaná nuda. Tú správnu temnú atmosféru to dostalo síce až ku koncu ale o to viac som si ho potom vychutnal lebo sa mi fakt že ľúbil. Škoda že to tak nebolo úplne od začiatku. Aj tak ale chválim.Velice dobrý kraťas. 80 percent.(26.2.2011)