poster

Kakurenbo

 • japonský

  カクレンボ

 • anglický

  Hide and Seek

Animovaný / Krátkometrážní / Drama / Horor

Japonsko, 2004, 24 min

 • foundation
  ****

  Originálna 20 minútovka pri ktorej sa divím že ešte neprišiel niekto kto by ju adaptoval a urobil z toho celovečerný hororový film. Na jednej strane by som si to určite želal, no na druhej musel by to byť režisér lepšieho kalibru aby sa z toho nestala ďalšia tuctová rozťahaná nuda. Tú správnu temnú atmosféru to dostalo síce až ku koncu ale o to viac som si ho potom vychutnal lebo sa mi fakt že ľúbil. Škoda že to tak nebolo úplne od začiatku. Aj tak ale chválim.Velice dobrý kraťas. 80 percent.(26.2.2011)

 • Tom_Lachtan
  ***

  Anime naháněčka s několika démony a dětmi, se kterými hrají na schovávanou... Hm, základní premisa zní hodně zajímavě, proto je docela škola, že si tvůrci sami podrazí nohy a atmosféru tak na mnoha místech dokonale vysají do perfektního atmosféryprostého vakua, například tím, že přítomní démoni jsou zoufale neděsiví a to ze dvou důvodů - jsou přemrštěně barevní (a duhové omalovánky jsou děsivé tak maximálně pro hodně tupého homofoba) a tvůrci si vůbec nepohráli s tajemnem a neznámem a všechny záběry jsou na plnou hubu (technicky na plné oko) a nedávají žádný prostor napětí z neznámého. A když jsme u toho, taky mi uniká proč se hraje na schovávanou, když se za celou dobu pokusí schovat jediná postava. Mnohé věci jsou tu ale povedené, animace a velká část kresby jsou náležitého vzezření a lepší hudbu jsem u hororu už dlouho neslyšel, o to větší škoda, že pointa je jasná od prvních minut. Dobré. Ale ne moc.(1.10.2014)

 • Naslund
  ****

  Po shlédnutí Kakurenba se mi zpětně vybavila Cesta do fantazie, která byla dost pravděpodobně částečnou předlohou. Je mi trošku líto, že snímek není o pár desítek minut delší, protože jediné, co mu schází, je právě soužití se s hrdiny, aby se časem bylo o koho strachovat. Lepší dlouho trvající napínavou atmosféru jsem dlouho neviděl. Anime se opírá především o skvělou tmavou animaci a ideálně hororové ozvučení. S 24 minuty se asi těžko dá provést něco lepšího.(12.12.2007)

 • Tsukikage
  *****

  Výborný filmeček, krásná hudba, krásný příběh, jsem celkem rád i nerad, že to bylo tak krátké. Rád, protože déle napnutý bych vydržet asi nedovedl a nerad právě kvůli tomu konci, který jsem až tak úplně nepochopil. Animace by se asi hodila trochu lepší, ten film by si to zasloužil. Miluji takovéhle filmy a dokáži si stěží představit, že na mě někde čeká snímek podobný, abych se mohl zase plnohodnotně bát, napínat a hlavně bavit. Z celého srdce věřím, že mám jen špatnou představivost. (Kdyby někdo viděl něco podobného, budu rád kdyby mi poslal vzkaz.)(4.3.2013)

 • Subjektiv
  ****

  Pár dětí se vydalo si zahrát v jedné strašidelné čtvrti na schovávanou... O mnoho více v tomhle filmečku nejde, ale to vůbec nevadí. Velice zdařilá kresba, animace, ozvučení i hudba nám dá možnost zažít během 20 minut vážně solidní hororovou atmosféru. Takže dětičky, nehrajte si na schovávanou s démony, protože se vám možná stane, že už vás nikdo nikdy nenajde. Lepší ****.(18.7.2007)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace