Jako malí byli přátelé, jako dospělí už neměli příliš společeného. Ale smrt jednoho z nich svedla jejich osudy dohromady. Tae-su (Du-hong Jeong) pracuje jako policista a vražda jeho kamaráda mu samozřejmě nedá spát, stejné tak i Seok-hwan (Seung-wan Ryoo) nehodlá nechat ruce v klíně. Hlavně proto, že se zdá, že prsty v úmrtí přítele má poslední ze čtveřice, mafián Pil-ho (Beom-su Lee). Začíná cesta za pomstou, cesta plná krve a bolesti. Boj proti desítkám soupeřů, krásným zdánlivě křehkým dívkám, i chladným zabijákům. Na konci se znovu sejdou tři přátelé, dva jako spojenci, jeden jako jejich úhlavní nepřítel. (Chen)

JASON_X

Hodně pěkné bojové scény a slušné kaskadérské kousky, ale zbylý děj je prudce nezáživný. Příběh je vyprávěný extrémně kostrbatě a chaoticky i na asijský film, u kterých jsem na odlišný filmový jazyk už trochu zvyklý. A navíc to není příběh ani zdánlivě realistický, "vážně" pojatý, ale spíš něco na způsob comicsové grotesky (viz třeba bitka s mladými cápky v ulicích, nebo závěrečná řežba a la Kill Bill v restauraci). S tím souvisí i to, že divákovi prd záleží na postavách, protože jeho seznámení se s nimi je jen povrchní a jejich osobnosti jsou ploché, jako hruď nezletilé gymnastky. Slabou třetí dávám vlastně ani nevím za co, snad za hudbu. ()

FFilipCZ

Bohužel, tohle mi nesedlo. Neskutečně hektické, než jsem se stačil vzpamatovat a dát si do kupy o čem to vůbec je, tak už se zas dělo něco jiného..a popravdě, ani ty bojové scény - kvůli kterým HLAVNĚ jsem chtěl tento film zkouknout - mě taky nenadchly. Jedna hvězda za příběh, který se mi koncem filmu konečně vykrystalizoval a také za nevšední soundtrack. ()

Dragoni

První polovina filmu, byla dost předpojatá na dětství hrdinů a snažila se u diváka vyvolat iluzi a atmosféru kamarádství na život a na smrt, které si čtveřice(pětice) kamarádů odnese, až za hrob. První polovina za 55 %. U mě první polovina ztroskotala na zvláštním mixu prolínání dějů, které mi nesedlo. U druhé poloviny nastal BackFlip a to doslova, . . . perfektní načasování a choreografie bitek připomene nejednomu divákovi Akční nářez z Hong Kongu 80. a 90. let, závěrečných 20 minut pro mě byly jako zjevení v obdobě monstrózně perfektní mlátičky u které sem vyskakoval z křesla a máchal rukama, nohama. Druhá polovina za 90 %. Naprosto zasloužilých 80 %. Zajímavé komenty : kitano, Shit . ()

Lacike

Akcna drama s az prilis jednoduchou zapletkou a postavami, ktore ma vôbec nezaujali. Dokonca sa mi trochu plietli. Trochu zaujimavy je snad len prehravajuci hlavny zaporak. Proste dejova omacka nic extra a cely cas len cakate, kedy sa uz vsetci do seba pustia a naplno sa rozbehnu bitky. A tie tu stoja fakt za to. Konecne zase nejake bitky v ktorych sa vo velkom kope na x spôsobov. Nie je to taka pecka ako HK styl, ale stale je to ovela lepsie ako USA produkcia. Choreografia je prevedena spickovo a pôsobi kontaktne, len sa tu prilis nehra na reakcie superov na udery, pretoze sa ich tu odohra az prilis, kedze väcsina bitiek je hromadnych. Natocene su prehladne a neraz je pouzita efektna spomalovacka. Niektore akcne sceny su ladene vo westernovom style. Ci uz vizualne ale aj pouzitou hudbou. Finale trochu pripomenie Kill Billa. Vysledkom je taka jednoducha akcna blbina u ktorej si musite chvilu pockat kym sa naplno rozbehnu bitky. Kvôli nim to ale za jedno pozretie stoji. 5/10. ()

Shit

Příběhově nic moc, taková cesta za pomstou + propojení kamarádů z dětství, ale ty souboje, to je zase věc, parádní choreografie, skvělý asijský bijci a spousta fakt vostrejch komb a ta závěrečná vymlacovačka nějakýho sídla ve stylu kill billa s hodbou jak z westernů Sergia Leoneho, je naprosto cyber brutální, i s pěkelně vostrým závěrem a nějakejma těma kamerovejma vychytávkama, škoda jen, že takovej nebyl celej film. ()

• Mezi korejskými filmaři koluje vtip, že Jjakpae je jediný asijský film, který The Weinstein Company (Harvey Weinstein je přezdíván "Střihoruký") v Americe uvedla v původní verzi, protože z jeho krátké stopáže (92 min) nebylo co ubírat. (KlonyIlony)

Související novinky

Filmasia 2007

Filmasia 2007

01.12.2007

Festival asijských filmů FILMASIA (www.filmasia.cz) má letos čtyři sekce: Zaostřeno na Hongkong, Pocta režisérovi: Johnnie To, Novinky asijského filmu a Asijská hororová noc. V programu je například… (více)