Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Bývalý kriminálnik Tae-sik je prepustený z väzenia. Vracia sa späť po 10 rokoch a je z neho úplne iný človek. Pokúša sa zabudnúť na minulosť a krivdy, ktoré napáchal ľuďom, lenže pred minulosťou sa ukryť nedá. Jeho matka vlastní reštauráciu uprostred pozemkov, na ktoré má zálusk arogantný boss mesta, aby tam mohol postaviť zábavné stredisko. Lenže ona odmietne svoj pozemok predať. Taek-sikovi a jeho rodine začnú robiť bossovi gangstri nepríjemnosti a on stojí pred rozhodnutím vysporiadať sa s problémami spôsobom, akým by to riešil pred 10 rokmi. Lenže to by porušil krédo nového života: „Prestanem piť, nebudem sa biť a nebudem plakať.“ (badygorila)

(více)

Recenze (21)

Shit 

všechny recenze uživatele

U korejců obdivuju jak pokaždý dokážou přijít s nějakým zajímavým příběhem, byť třeba neni vždy originální, ale vždycky ho dokážou něčim ozvláštnit, něčim doplnit, přidat zajímavou minulostní linii, která z příběhu udělá něco víc a něco strašně zajímavýho. A to je tak trošku případ i tohohle, sice ne úplně doslova, jelikož základní příběhová linie neni zase tak omletá, ale díky minulosti hlavní postavy se z toho nakonec stává výborný akční drama a závěr je opět úžasná drsná korejská cesta pomsty ()

Pethushka 

všechny recenze uživatele

Už nějakou dobu vím, že Rae Won Kim je Pan herec a touto rolí mi to jenom potvrdil. I když jsem čekala mnohem víc akce, jsem ráda, že to bylo takové, jaké to bylo. Ani by mě nenapadlo, že by revenge mohla být pojata tímto způsobem. Bylo tu i několik dojemných částí, kdy jsem musela mrkat opravdu intenzivně. 4,5* ()

Reklama

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

Sunflower je Korejská gangsterka,která pojednává o gangsterovi Tae-sikovi,který je propuštěn z vězení a vrací se zpátky do města žít v malé restauraci se svou Matkou a sestrou,kde žije místní Boss,který má zálusk na jejich restauraci a budou jim po celý čas působit trable.Film je převážně Drama s velmi skvělou zápletkou. Hlavní protagonista drží své předsevzetí z vězení, že už nikdy nikoho nezbije, a tak místním Gangsterům bude vše procházet a Tae Sik dostane hodněkrát slušně na prdel!! Krásné,dojemné a v závěru slušně akční. Doporučuji všem! ()

tombac 

všechny recenze uživatele

Nevěřím, že v originále vypustí postavy z úst v určitých situacích takové pochybné hlody, jaké jsou k nalezení v titulcích, takže jsem se k tomu rozhodl při hodnocení filmu nepřihlížet. Byla by škoda kazit si tím toto jinak nadprůměrné akční drama s bezchybným formálním zpracováním a několika silnými momenty. Uznávám, že někomu nemusí sednout panická obava a úcta gangsterů k člověku, jenž byl podstatnou část svého života za mřížemi, ani podvratná hra tvůrců s divákovým očekáváním. Korejci umí být nečitelní a překvapit. Několikrát jsem byl na vážkách, zda kladně nebo záporně, ale rozuzlení mě ujistilo, že 7/10 zaokrouhlím nahoru. ()

sniper18 

všechny recenze uživatele

Je to vydarená akčná dráma z kórejskej produkcie. Má výborný príbeh o bývalom gangstrovi, ktorý za zabitie protivníka skončil vo väzení, ale po príchode je z neho úplne iný človek, nasťahuje sa k nevlastnej mame a jej dcére a chce žiť kľudný život bez násilia a gangov. Lenže reštauráciu jeho nevlastnej mamy chce kvôli pozemku získať vplyvný mafián a ten sa nezastaví pred ničím. So spracovaním som nadmieru spokojný, žáner dráma tu prevláda omnoho viac, ako akčný, takže taký je aj scenár, väčšina času sa venuje hlavnému hrdinovi, ktorému sa tu nedá nefandiť, je to správny slušný mladík, ktorý chce byť čo najlepší k svojej novej rodine a preukazuje rešpekt všetkým, aj tým, ktorí si to nezaslúžia, ale neustále problémy s gangstrami tu pôsobia až príliš kruto, neustále niečia reštauráciu a napadajú hlavné postavy, pričom to celý čas graduje až dospeje do drsného mafiánskeho konania, ale našťastie nechýba finále plné pomsty. Akcie tu až tak moc nie je, ale tá je dosť vydarená. Gangsterské bitky pôsobia dosť drsne až surovo, takže som útočníkom prial stále len to najhoršie, že som sa len bál, aby to neskončilo maximálne nespravodlivo, čo sa ale našťastie nestane a finále je správne krvavé a drsné so slušnými likvidačnými technikami. Herecké obsadenie je na tom dobre, Kim Rae-won, ktorý rovnako zvláda jemné úlohy, ako takéto drsné, slušné kladné postavy, ktorým sa nedá nefandiť a správne nepríjemní záporáci na čele s Kim Byeong-okom. Réžia a technická stránka sú presne v štýle podobných filmov, takže slušná kvalita, kde nič nesklame. Sunflower je ďalšia vydarená juhokórejská drsná dráma, ale tentoraz až nadmieru krutá, takže zapôsobí. 79% ()

Galerie (13)

Reklama

Reklama