Haebaragi

Drama / Akční

Jižní Korea, 2006, 116 min

Seok-beom Kang

Seok-beom Kang

Vypujčím si text z "písně" jedné skupiny kterou nesnáším a trošku pozmením..."Čekám na bitku, ta nepřichází a tak čekám dál" Fakt celej film čekám kdy se ten fackovací panák sebere a všechny rozkope a ono nic, to nepřehledné plácáni na konci fakt nepočítám. Naštestí je to celý dost dobře natočený a dokonce sem se nachytal jak s postavami citím. Až bude mistrovství světa v pohlavkování tak korejci bezpochyby vyhrajou.(2.1.2013)

Hm, nejsem typ co by akčním filmům naděloval plná hodnocení, tady jsem to nejprve udělal, ale pod tíhou dalších shlédnutých snímků nakonec jednu hvězdu ubírám. Nicméně snímek mne chytnul od samého počátku a než jsem se probral, byl jsem v půlce filmu - působivé dojemné drama s příměsí akce i koneckonců nějaké té romantiky, a ani humor se tu neztratí. Vypíchul bych herecký výkon hlavního hrdiny, ačkoli ani jeho lehce potrhlá mladší "sestra" nezůstala příliš pozadu. 85%(5.4.2015)

Akční, kruté, zlé, nenávistné, nespravedlivé, pomstychtivé. To teda zase něco bylo! Celou dobu jse čekala, kdy se už hlavní hrdina konečně správně nas...e, a všechny je tam pozabíjí. A ono nic. Oni musej udělat tamto a tuto a pak se to možná našemu hrdinovi rozleží v hlavě. Nějak mi tam nesedla ta srdceryvná hudba. Děj není vhodný pro slabší povahy. ..no stejně si myslím, že na ně byl moc hodný..(12.8.2010)

Nevěřím, že v originále vypustí postavy z úst v určitých situacích takové pochybné hlody, jaké jsou k nalezení v titulcích, takže jsem se k tomu rozhodl při hodnocení filmu nepřihlížet. Byla by škoda kazit si tím toto jinak nadprůměrné akční drama s bezchybným formálním zpracováním a několika silnými momenty. Uznávám, že někomu nemusí sednout panická obava a úcta gangsterů k člověku, jenž byl podstatnou část svého života za mřížemi, ani podvratná hra tvůrců s divákovým očekáváním. Korejci umí být nečitelní a překvapit. Několikrát jsem byl na vážkách, zda kladně nebo záporně, ale rozuzlení mě ujistilo, že 7/10 zaokrouhlím nahoru.(21.6.2008)

Už nějakou dobu vím, že Rae Won Kim je Pan herec a touto rolí mi to jenom potvrdil. I když jsem čekala mnohem víc akce, jsem ráda, že to bylo takové, jaké to bylo. Ani by mě nenapadlo, že by revenge mohla být pojata tímto způsobem. Bylo tu i několik dojemných částí, kdy jsem musela mrkat opravdu intenzivně. 4,5*(28.4.2012)