Amityville 2: Posedlost

Scénografie:

Pier Luigi Basile

Kostýmy:

Bill Kellard

Amityville 2 je uz v rukach ineho rezisera - pokial jednicku reziroval Stuart Rosenberg, dvojku uz tocil Damiano Damiani /serial Chobotnice/. A ono kupodivu dvojka sa kludne vyrovna jednicke - vidno, ze Damiani sa vyhral s reziou a dal si pekne zalezat na rezii. Sice mi tu chyba Rod Steiger ako v Amityville 1, ale to az tak nevadi, lebo bu bu bu barak vzbudzuje sam o sebe hrozu a duchovia a nadprirodzene temne sily tiez ...... pozerane hned po jednicke poobede pri plnom zijucom rusnom meste a susedia boli v zahradkach - co budem hovorit, bal som sa rovnako ako u jednicky. Na nocnu projekciu sam v dome by som sa neopovazil, a to ani v roku 2014. 88 %(18.11.2014)

Asi nejlepší z dílů o prokletým domě v Amityville. Hororový scény jsou docela vydařený a celkově je děj zajímavější než u předchozího dílu, kterej se mi líbil ještě míň jak remake 3:15. Pro tento film existují dvě dabingový verze, z nichž ta první je herecky líp obsazená (např. postavu faráře dabuje Pavel Trávníček), ale hlas ducha je velmi odbyt (nemutuje), v druhý verzi pro Novu je tomu právě naopak. 70%(7.12.2007)

Originalitou toto dílko rozhodně nehýří, je tam skoro vše počínaje EVIL DEAD a EXORCISTOU konče ( tady doslova ). Nicméně film má ( z velké části díky výborným hercům ) působivou atmosféru, která dvě třetiny filmu vytváří skoro až nepříjemný tlak. Bohužel poslední třetina je již skutečně pouze odvar výše zmíněného. Tak jako tak se mi to ale jeví, jako působivá záležitost, která si v porovnání s povedenou jedničkou vede velmi dobře a hororového fanouška nezklame.(19.2.2009)

Oproti prvému, resp. predchádzajúcemu dielu je to mnohonásobné zlepšenie. Kým vtedy sa vo filme prelievala zväčša nuda zľava doprava, tento film je mrazivá pecka s tak hustou a strašidelnou atmosférou, že by sa z nej dali nakrájať ďalšie 3 horory. Snímok, ktorý vo vás NAOZAJ VYVOLÁ STRACH. A takých je málo.(9.2.2011)

Snímek „Amityville 2: Posedlost“ je jiný film než první díl, a to je strašně dobře, protože je to film dobrý. Děs se zde stupňuje plynule, až graduje v různých formách a vy si skutečně nejste jisti, jak to s postavou Sonnyho opravdu je. Tohle je hodně dobré a na diváka to správně působí. Navíc je scénář dobrý, má tah a nenudí až do samotného konce. Od druhého dílu, přiznám se, jsem tohle nečekal.(1.1.2015)

• Burt Young

• - Adresa Amityville domu ve filmu je 112 Ocean Avenue, Amityville. (Epistemolog)

• - Plakát z filmu Rocky (1976) visí na zdi Sonnyho (Jack Magner). Burt Young, který hraje Sonnyho otce ve filmu Rocky (1976), hrál jednu z hlavních rolí. (Epistemolog)

• - Závěrečná scéna s explozí je skutečná. Vysoce výbušné chemikálie během natáčení údajně selhaly a v záběrech můžeme vidět hořící stranu domu. (Epistemolog)