Reklama

Reklama

Ó, ti lektoři...

(studentský film)
všechny plakáty
Krátkometrážní / Komedie
Československo, 1953, 8 min

Mladý spisovatel Pařízek už po několikáté čeká v redakci nakladatelství na některého z redaktorů. Rád by se dozvěděl, kdy vyjde jeho román o severočeských dolech Na pochod vítězný. Redaktorka Kučerová mu rukopis vychválí, ale neodpustí si některé výtky. Používá přitom mnoho bezobsažných frází a nesmyslných doporučení... Film Studia FAMU. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (4)

ripo

všechny recenze uživatele

Satirický film o neodpovědných metodách schvalovacích orgánů v nakladatelství je určen nejširší distribuci. Bude zajímat nejen literární a osvětové pracovníky, ale i celou čtenářskou veřejnost, takže je vhodný jako doplněk literárních pořadů v závodních klubech, osvětových besedách, ve vyšších třídách škol a pod. Filmový přehled 43/1954 ()

LadyPupu 

všechny recenze uživatele

Záměrně nevýrazný J. Sovák je zde zcela upozaděn vynikající V. Chramostovou...: "Zip! No, to je něco tak imperialistického, řekněte sám! Jakou ideovou náplň může mít takový hrdina, který za něco mechanicky zatáhne a ono se to samo rozevře?!" ()

Mylouch

všechny recenze uživatele

Po 60 letech stále živá satirická miniaturka, ve své době se sice logicky vyhýbá explicitní politické rovině ale naznačuje alespoň meze možné odvahy v prostředí FAMU. Mladá Chramostová (ovšem již s filmovými zkušenostmi) ()

Reklama

Reklama