Temný rytíř

• Irsko

• Austrálie

Akční / Drama / Krimi / Thriller

USA / Velká Británie, 2008, 152 min

Komentáře uživatelů k filmu (3 766)

Nolanovic chlapci prostě mají za ušima. Jsme tu svědky vzácného jevu, který bych definoval jako „dospěle chytrý a komplexní blockbuster“. Ze švédského stolu vybírejte, jak je libo: velkolepé akční scény neruší vyžehlené polygony, nepředvídatelný děj nepřestává udivovat, romantická linka je uvěřitelná, divák není odkázán na vžití se jen do jedné postavy, tvůrci člověku zasadí do mysli nejednoho brouka a ti, kteří mají pro strach uděláno, si vychutnají děs nahánějícího záporáka, do jehož ztvárnění dal Heath Ledger všechno. A taky vším zaplatil. Snad jen ten ženský element, který by se u mne postaral o vzestup hladiny testosteronu, mi tu chyběl. Ale to bych už pouštěl svoje hnidopišství příliš na volno. 90%(1.2.2012)

Když někdo něco umí, tak to podle toho vypadá. Neuvěřitelné.(5.9.2010)

Co napsat k už tak dokonalému filmu? Snad jen... škoda že musí být na druhém místě v mém TOP hned za Inception. Nolan je čím dál tím lepší a zraje jak dobře uleželé víno. Vím, že nikdy nevíte, zda se víno za 10 let nepromění v ocet, ale já to risknu a ochutnám ho kdykoliv to bude jen možné. Hudba, herci (Joker Ledger předevsím), efekty, zvuky. Taková dokonalost je blahem pro všechny smysly. Lázeň pro duši diváka s vytříbeným vkusem.(14.12.2010)

Vynikající po všech stránkách.(8.1.2011)

Načo ďalší Batmani? Tohto nič neprekoná.(28.7.2011)

Nejlepší Batman všech dob. A taky jeden z nejlepších komiksových filmů. Stejně jako se to povedlo Raimimu, tak i Nolan dokázal překonat extra vysokou laťku nastavenou prvním filmem. Jen tak dál, rýsuje se hodně hodně dobrá trilogie.(15.9.2011)

Filmy jako počátek nebo Temný rytíř od Christophera Nolana posunují úroveň kinematografie o stupeň výš. Už se moc těším na pokračování.(9.10.2011)

Tak nakonec to tak zlý nebylo, dost se mi líbilo jak to začalo v pulce filmu nabírat spád a celý město začalo padat. Aspon 2* sou za jokera.(4.12.2011)

"Jestli to nevyřešíme sami a rychle, chudák pan Gambol už nebude mít brzo ani kilo pro babičku." -Joker-(9.1.2012)

Nejlepší Batman. Christopher Nolan nám servíruje přímo netopýří lahůdku. Hans Zimmer a jeho hudba = Tleskáám!! Christian Bale v roli Batmana není vůbec špatný ale něco mi na něm chybělo. Aaron Eckhart s jeho mincí taky potěší. Ale to nejlepší si nechávám samozřejmě na konec = Joker v Podání Heatha Ledgera je přímo geniální a je to jeden z nejlepších hereckých výkonů a postav co jsem viděl. Už se těším na pokračování. 100%(13.2.2012)

Příchod Jokera do Batmanské série rozhodně rozzářil hodně fanoušků, Nolan znovu předvedl své umění tvořit bezchybné filmy a rovněž Ch. Bale i H. Ledger se do své role vžili perfektně. A vznikl z toho nejlepší film s Batmanem. 100%(5.4.2012)

Musím sa priznať, že tento film som odmietal a už len tá predstava, že sa jedná o Batmana sa mi zdala fakt smiešna, nakoniec som sa k tomu dokopal a zistil som, že triedim príliš skoro. Jedná sa zrejme o najlepší akční film aký som mal možnosť vidieť. Dej sa stále perfektne stupňuje a nepustí diváka ani na WC, príbeh jednoducho perfektný, efekty a hudba si myslím, že nieje ani treba rozpisovať, ale čo robí skutočne tento film úžasným, je každopádne Joker. Heath Ledger stvárnil postavu vyšinutého blázna tak perfektne, že mi z neho behali zimomriavky po tele a mal som pocit, že Ledger sa premenil na ťažko stráženého schizofrenika. Čo dodať? dokonalosť. R.I.P Heath Ledger.(30.5.2012)

Jednoznačně nejlepší film roku. Christopher Nolan je génius, který se díky Dark Knight zapsal do síně slávy. Tomuto filmu nemůžu vytknout absolutně nic. Co se týče hereckého obsazení? Jedním slovem dokonalost, dokonalost a dokonalost!!! /Další skouknutí/ Absolutní špička ve svém žánru. Nolan je bůh, kterej nenechá diváka ani na vteřinku oddychnout. Při sledování Jokera prožívám něco nepopsatelnýho, takovej šílenej pocit, kterej se ale zdaleka nehrabe na samotný herecký výkon, před kterým prostě celý filmový Svět musí smeknout, něco tak šílenýho se vidí jen tady. Hrozně se mi líbí, že téměř každá scéna je podkreslena muzikou, která vždy přesně vystihuje atmosféru. Všechny postavy jsou absolutně vyšperkovaný a každá má co nabídnout. Jo, kdyby podobnejch filmů bylo víc, to by bylo pokoukáníčko... /další skouknutí/ Kdo by čekal, že se mu tento Batman okouká, tak se šeredně mýlí. Na Dark Knight bych mohl koukat, stejně tak jako na Begins, snad pořád a pořád bych ve filmu našel něco novýho, něco vyjmečnýho. Mám na srdci dvě věci, první je, že se mi postava Rachel mnohem víc líbila v podání Katie Holmes, která mi tak nějak víc seděla, k Maggie Gyllenhaal sem necítil tolik sympatií, takže mě její smrt ani nijak nevadila. Druhá věc, Begins se mi líbí o kousek víc, páč je tam vícero dějových linií, které dodávají filmu ještě větší koukatelnost. Každopádně mají oba tyto filmy nakročeno stát se nejkomplexnější filmovou trilogií všech dob! /další skouknutí/ Už ani nevím, co bych k tomu dodával. Jedna velká dokonalost a filmová paráda! Snad jen to, že už se táááákle těším na vyvrcholení nejbrilantnější trilogie! Páč je předem jasný, že konec bude stejně nadupanej jako tyto dva díly. Už aby to bylo sakrapes!!!(11.7.2012)

Jestliže v prvním díle se vše točilo kolem Batmana, tak zde se vše točí kolem Jokera. Ano, máme tu spoustu dalších postav, které jsou taky důležité, máme tu i ochránce dobra Batmana, ale skutečně vše, co na obrazovkách uvidíme, je dílo Jokerovo. Rozpoutá totiž neskutečný chaos, který dokáže ukočírovat pouze on sám a hlavně také sám mistr Nolan. Skvělý Heath Ledger a bezpochyby nejlepší ztvárnění role Jokera. 90%(12.11.2012)

Do you want to know why I use a knife? Guns are too quick. You can’t savor all the… little emotions. In… you see, in their last moments, people show you who they really are. So in a way, I know your friends better than you ever did. Would you like to know which of them were cowards? “(9.12.2012)

• sator

Míjím se z touto estetikou i obsahem...(17.12.2012)

Opravdu velkolepé.. tady už nejde o komiksovou postavu, tady jde už o ikonu. Nedovedu si představit lepšího představitele Batmana než Balea a jako Jokera epického Ledgra (R.I.P.) Celý film jsem hltal, popkorn mi zmizel neuvěřitelnou rychlostí a bylo to snad poprvé kdy v kině nebyl hluk kašlajících nebo smějících se lidí, protože snad všichni s úžasem hleděli až do konce. Perfektní hudba, perfektní obsazení, perfektní film.(2.12.2013)

Excelentní Joker tomu dal šťávu. Celkově super podívaná na netopýřího muže. Oproti předchozím dílům z devadesátek se Batman stal opravdovým super hrdinou. A hlavně má spoustu fajn hraček, které mu může závidět i James Bond.(21.2.2014)

Možná nejlepší filmová komiksová adaptace, která kdy vznikla, přesto mě ale Nolanův Batman nebavil celých dlouhých 150 minut a za jeden z nejlepších filmů ho považuji jen v jeho kategorii filmů podle komiksů, kde co se týče kvality není moc velká konkurence.(5.5.2014)

Celý Temný Rytier, je najmä o JEDNEJ VECI, a to : Herecký Výkon - JOKERA, čiže HEATH LEDGER!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Scény, v ktorých JE JOKER, sú smrteľnou kombináciou CHAOSU, keď úplne dokonalé vo FILME, sú DVE geniálne scény, a to na policajnej stanici, keď Jokera brutálnym spôsobom „vypočúva” BATMAN, a v Nemocnici, keď sa definitívne stane Harvey Dent - Zloduchom ! Osudom mu je MINCA, ktorá má dve tváre, dve strany, kladnú a zápornú, tak isto, ako sa Harvey snažil dostať všetkých mafiánov za mreže, teraz sa všetko zmenilo, plný nenávisti chce zničiť každého, kto sa podieľal na smrti jeho lásky, RACHEL ... Heath sa naplno ponoril do úlohy psychopata, maniaka, vraha, tak bravúrne, až ho to ZABILO ! Dovolím si to tvrdiť preto, lebo ja vôbec nemôžem spoznať Heatha Ledgera, ale len a len - JOKERA, blázna, ktorý sa smeje na plnú hubu, že je to najlepším liekom. Tento herec absolvuje pravú nefalšovanú bolesť, keď vstrebáva lieky na tlmenie bolesti, aby to vyzeralo, čo najviac vierohodné, voľnosť ponúknutá hercovi, režisérom Chrisom NOLANOM, sa javí, ako šialenstvo, keď HEREC ide extrémne hlavou proti múru, takým šialeným spôsobom, aký píšem !!! Najlepšie scény vo filme, sú vtedy, keď je v nich Heath - JOKER. Úvodná scéna prepadu banky, keď komplicom povedal, že zbaviť sa svojho súpera, je prvoradé, tak aby o tom nevedel, tak sa začnú strieľať medzi sebou, aby Joker sa predstavil, ako posledný, ktorý neplánuje, ale koná spontánne, nie kvôli peniazom, ale kvôli anarchii, chaosu, panike, hystérii, ... A divákovi je hneď od začiatku jasné, že toto nie je obyčajný, dobrý ujo, ktorý chce pomôcť, ale maximálny blázon, ktorý urobí z Gotham City mesto pravidla, podľa neho, v ktorom budú umierať ľudia ... Ostatné herecké obsadenie je FAJN. Na filme mi najviac VADIL STRIH, čo vo veľa scénach pôsobil, nie dobre, najmä úvod je poprepletaný kopcami zbytočných scén, ale ako sa film rozbieha, rozbieha sa aj čoraz väčší záujem oň, lebo bude dostatok príležitosti vidieť pochmúrny film, v ktorom vládne psychopat, ktorý určuje SMER. PS: BATMANA by mal minister vnútra - Kaliňák, vyslať do BELIZE, aby „priniesol KAROLA MELLA” ,TAK NA spôsob únosu LAUA z Hong Kongu ,to by bolo niečo neuveriteľné. Tento SVET by mal mať hrdinov, ako je Bruce Wayne...(27.6.2015)

Temný rytíř měl premiéru 7. 8. 2008. Za 10 let bylo o filmů napsáno již hodně. Nedávno jsem měl však v Pražském kině Bio Oko vidět Temného rytíře v kině sice po 16x ale poprvé na stříbrném plátně. A byl to jeden z top zážítků roku. Všude se můžete dočíst, že je Temný rytíř jeden z nejlepších komiksových filmů všech dob. S tím musí souhlasit každý. Temný rytíř totiž ale není klasický komiksový film. Hlavní myšlenkou Temného rytíře je- Můžu umřít jako hrdina nebo žít s tím, že se ze mně jednou stane padouch. Bruce Wayne se opravdu snaží bránit Gotham před vším možným zlem. Joker ale chce Batmanovy ukázat, že Gotham nejde spasit. Každá interakce Batmana a Jokera by si zasloužila být v muzeu nejmrazivějších scén v dějinách kinematografie. Joker Healtha Ledgera je jedním z nejlepších filmových antagonistů všech dob, Ledger je nejlepší castingová volba která mohla být a je opravdu smůla, že se uznání za roli Jokera dočkal až po smrti. Harvey Dent je jinak další skvělý hráč na šachovnici jehož přerod v padoucha Dvě tváře je jedním z nejlepších přerodů všech dob (Ano lepší než Anakin Skywalker-Darth Vader z Pomsty sithů). Christopher Nolan zvládl jeho přerod v jednom jediném filmu. Dialogy Brucea a Alfreda jsou neuvěřitelně vydařené, Lucius Fox je oficiálně lepší než jakýkoliv Q z Bonda, vše bouchá dle Jokerova plánu. Akční scéna ve které Batman najede do budovy a zjistí, že klauni jsou rukojmí a snaží se aby zůstali nezranění při čemž musí porazit i zásáhovku SWAT má neuvěřitelný spád. A finální scéna ve které Bataman na sebe hodí vraždy Harveyho Denta aby naplnil myšlenku přerodu hrdiny v údajného padoucha je další neuvěřitelnou mrazivou scénu. Gordon prohlásí Denta za hrdinu, ničí batmanovský maják a dává zatykáč na Batmana. Batman odjíždí do světla a tak film končí. Geniální hudba Hanse Zimmera (a Jamese Newtona Howarda) utichne, Health Ledger je opět mrtvý a všem pak jenom zbývá pustit si Temný rytíř povstal který je dle mně ještě víc dynamičtější než Temný rytíř. Ale to už je jiná recenze. Temný rytíř je oficiálně nejenom jeden z nejlepších komiksových filmů všech dob ale celkově nejlepších filmů všech dob. Nejlepší film roku 2008, 2. nejlepší film Christophera Nolana (protože první Temný rytíř povstal) a pomalu rozjíždějící se univerzum DC bude mít problém se Temnému rytíři někdy přiblížit. A Nolan mezitím nepřestává točit jednu pecku za druhou.(2.7.2016)