Temný rytíř

• Irsko

• Austrálie

Akční / Drama / Krimi / Thriller

USA / Velká Británie, 2008, 152 min

Komentáře uživatelů k filmu (3 757)

Nolanovic chlapci prostě mají za ušima. Jsme tu svědky vzácného jevu, který bych definoval jako „dospěle chytrý a komplexní blockbuster“. Ze švédského stolu vybírejte, jak je libo: velkolepé akční scény neruší vyžehlené polygony, nepředvídatelný děj nepřestává udivovat, romantická linka je uvěřitelná, divák není odkázán na vžití se jen do jedné postavy, tvůrci člověku zasadí do mysli nejednoho brouka a ti, kteří mají pro strach uděláno, si vychutnají děs nahánějícího záporáka, do jehož ztvárnění dal Heath Ledger všechno. A taky vším zaplatil. Snad jen ten ženský element, který by se u mne postaral o vzestup hladiny testosteronu, mi tu chyběl. Ale to bych už pouštěl svoje hnidopišství příliš na volno. 90%(1.2.2012)

"Jestli to nevyřešíme sami a rychle, chudák pan Gambol už nebude mít brzo ani kilo pro babičku." -Joker-(9.1.2012)

Nejlepší Batman. Christopher Nolan nám servíruje přímo netopýří lahůdku. Hans Zimmer a jeho hudba = Tleskáám!! Christian Bale v roli Batmana není vůbec špatný ale něco mi na něm chybělo. Aaron Eckhart s jeho mincí taky potěší. Ale to nejlepší si nechávám samozřejmě na konec = Joker v Podání Heatha Ledgera je přímo geniální a je to jeden z nejlepších hereckých výkonů a postav co jsem viděl. Už se těším na pokračování. 100%(13.2.2012)

Příchod Jokera do Batmanské série rozhodně rozzářil hodně fanoušků, Nolan znovu předvedl své umění tvořit bezchybné filmy a rovněž Ch. Bale i H. Ledger se do své role vžili perfektně. A vznikl z toho nejlepší film s Batmanem. 100%(5.4.2012)

Musím sa priznať, že tento film som odmietal a už len tá predstava, že sa jedná o Batmana sa mi zdala fakt smiešna, nakoniec som sa k tomu dokopal a zistil som, že triedim príliš skoro. Jedná sa zrejme o najlepší akční film aký som mal možnosť vidieť. Dej sa stále perfektne stupňuje a nepustí diváka ani na WC, príbeh jednoducho perfektný, efekty a hudba si myslím, že nieje ani treba rozpisovať, ale čo robí skutočne tento film úžasným, je každopádne Joker. Heath Ledger stvárnil postavu vyšinutého blázna tak perfektne, že mi z neho behali zimomriavky po tele a mal som pocit, že Ledger sa premenil na ťažko stráženého schizofrenika. Čo dodať? dokonalosť. R.I.P Heath Ledger.(30.5.2012)

Jednoznačně nejlepší film roku. Christopher Nolan je génius, který se díky Dark Knight zapsal do síně slávy. Tomuto filmu nemůžu vytknout absolutně nic. Co se týče hereckého obsazení? Jedním slovem dokonalost, dokonalost a dokonalost!!! /Další skouknutí/ Absolutní špička ve svém žánru. Nolan je bůh, kterej nenechá diváka ani na vteřinku oddychnout. Při sledování Jokera prožívám něco nepopsatelnýho, takovej šílenej pocit, kterej se ale zdaleka nehrabe na samotný herecký výkon, před kterým prostě celý filmový Svět musí smeknout, něco tak šílenýho se vidí jen tady. Hrozně se mi líbí, že téměř každá scéna je podkreslena muzikou, která vždy přesně vystihuje atmosféru. Všechny postavy jsou absolutně vyšperkovaný a každá má co nabídnout. Jo, kdyby podobnejch filmů bylo víc, to by bylo pokoukáníčko... /další skouknutí/ Kdo by čekal, že se mu tento Batman okouká, tak se šeredně mýlí. Na Dark Knight bych mohl koukat, stejně tak jako na Begins, snad pořád a pořád bych ve filmu našel něco novýho, něco vyjmečnýho. Mám na srdci dvě věci, první je, že se mi postava Rachel mnohem víc líbila v podání Katie Holmes, která mi tak nějak víc seděla, k Maggie Gyllenhaal sem necítil tolik sympatií, takže mě její smrt ani nijak nevadila. Druhá věc, Begins se mi líbí o kousek víc, páč je tam vícero dějových linií, které dodávají filmu ještě větší koukatelnost. Každopádně mají oba tyto filmy nakročeno stát se nejkomplexnější filmovou trilogií všech dob! /další skouknutí/ Už ani nevím, co bych k tomu dodával. Jedna velká dokonalost a filmová paráda! Snad jen to, že už se táááákle těším na vyvrcholení nejbrilantnější trilogie! Páč je předem jasný, že konec bude stejně nadupanej jako tyto dva díly. Už aby to bylo sakrapes!!!(11.7.2012)

Jestliže v prvním díle se vše točilo kolem Batmana, tak zde se vše točí kolem Jokera. Ano, máme tu spoustu dalších postav, které jsou taky důležité, máme tu i ochránce dobra Batmana, ale skutečně vše, co na obrazovkách uvidíme, je dílo Jokerovo. Rozpoutá totiž neskutečný chaos, který dokáže ukočírovat pouze on sám a hlavně také sám mistr Nolan. Skvělý Heath Ledger a bezpochyby nejlepší ztvárnění role Jokera. 90%(12.11.2012)

Do you want to know why I use a knife? Guns are too quick. You can’t savor all the… little emotions. In… you see, in their last moments, people show you who they really are. So in a way, I know your friends better than you ever did. Would you like to know which of them were cowards? “(9.12.2012)

• sator

Míjím se z touto estetikou i obsahem...(17.12.2012)

Priemerný akční/komiksový film s vynikajucím Heathem Ledgerem. Jedinym dobrym vymyslenym na tom bol Joker ten bol pať hviezdičkový.Jeden z nejlepších filmov všetkých dob? Nenechajte se vysmiať. 60%(10.2.2013)

Film má neskutečně mnoho chyb, -což mi z tolika peněz co tvůrci na to měli, do hlavy nejde-, ale má Jokera. 4,5/5(16.11.2013)

Opravdu velkolepé.. tady už nejde o komiksovou postavu, tady jde už o ikonu. Nedovedu si představit lepšího představitele Batmana než Balea a jako Jokera epického Ledgra (R.I.P.) Celý film jsem hltal, popkorn mi zmizel neuvěřitelnou rychlostí a bylo to snad poprvé kdy v kině nebyl hluk kašlajících nebo smějících se lidí, protože snad všichni s úžasem hleděli až do konce. Perfektní hudba, perfektní obsazení, perfektní film.(2.12.2013)

Excelentní Joker tomu dal šťávu. Celkově super podívaná na netopýřího muže. Oproti předchozím dílům z devadesátek se Batman stal opravdovým super hrdinou. A hlavně má spoustu fajn hraček, které mu může závidět i James Bond.(21.2.2014)

Možná nejlepší filmová komiksová adaptace, která kdy vznikla, přesto mě ale Nolanův Batman nebavil celých dlouhých 150 minut a za jeden z nejlepších filmů ho považuji jen v jeho kategorii filmů podle komiksů, kde co se týče kvality není moc velká konkurence.(5.5.2014)

Tenhle film se dotkl hvězd i dokonalosti....co víc psát, když je to tu popsáno tisíckrát......a JOKER ten se dotkl geniality šílenosti.....doslova. Jediná poznámka, protože já blb tuto geniální trilogii shlédl až s takovým letitým spožděním, mohu si dovolit jednu poznámku......po tomhle mě přijdou všichni ti marveláčtí Avengeri a Thorové tak nějak o ničem ač trikově dokonalost...Nolane ty jsi génius!(22.12.2015)

myslím že svoje nejoblíbenější filmy definuji tím jakou hrůzu a psychickou bolest mi působí. Když dostává Batman na prdel, když Heath Ledger odřezává jeden kousek Gothamu za druhým, jen proto, že chce, když nepochopitelně všechno padá, není většího filmového potěšení, než když můžete cítit jak z toho popela hrdina vstává, fyzicky a psychicky jde nahoru i přes tu strašnou bolest, jaké to všechno znamená.(14.5.2018)

Heath podal jeden z největších hereckých výkonů všech dob.Hodnotím i díky němu na 93% :-)(21.7.2008)

prekvapivo dobré. už-už som chcela tento žáner nadobro zatratiť,ale nolan výrazne zlepšil svoje rozprávačské schopnosti od batman begins a presvedčil dokonca aj mňa,že aj "superhero movie" môže byť výborný...dve hviezdičky len za samotného heatha ledgera,ktorý svojím výkonom vyráža dych a smutne tak potvrdzuje,že v najlepšom treba prestať(26.7.2008)

K tomuto filmu jsem přistupoval s nejvyšším očekáváním. A čeho jsem se dočkal? Excelentního zpracování komixového tématu. Nejlepšího zpracování Batmana vůbec. Hvězdné plejády herců a navíc našláplého filmu, kterému z formálního hlediska snad nic nechybí. A Jokera jsem si oblíbil snad víc než batmana, charismatický magor ;+](1.8.2008)

Po Batman a Robin som dúfal že ďalší Batman už neuzrie svetlo sveta, no po vynikajúcom Batman Begins som si naopak prial opak a keď som sa dopočul o pokračovaní bol som na nadšení no zároveň som mal obavy o to,že Temný rytier nebude dosahovať kvalít Burtonovho vynikajúceho Batmana,no po zhliadnutí DK sa moje obavy rozplinuly, priznám sa bol som ohúrený geniálnou dokonalosťou a precíznosťou s akou Nolan postupoval,jeden s mála filmov v ktorých záporak svojou charizmou a vynikajúcim hereckým umením vytlačil ostatných hercov vrátane samotného batmana.U mňa zatiaľ najlepšie komikxové spracovanie (100%).(1.8.2008)

Tak už viem čo myslia amíci keď niečo označia za "mind-blowing". Dark Night vás nenechá vydýchnuť ani na sekundu a musíte vždy premýšľať čo sa na scéne stalo alebo čo sa práve deje. Dark Night sa presne vtesnal do kategórie filmov pre jednoduchších aj náročnejších divákov čím Nolan veľmi potešil produkciu a súčasne upchal ústa kritikom, pretože jeho film proste nemá chybu(áno má ich zopár, ale zanedbateľných). Jednoduchý divák si nájde svoje výbuchy benzínu a drsné dialógy na pozadí nenápadnej love story, tak ako to má rád. Za týmto klišé si náročnejší divák zase všimne, že scenár už ani tak nesleduje Batmana a jeho charakter, ktorý sa vyformoval v Nolanovej nambr ONE ale, úžasnú hĺbku a precíznosť scenáru tentoraz sústreďuje na podchytenie Jokerovej úchylnosti a geniality zároveň. Všimne si množstvo nepoužitých - originálnych scén, hercov vžitých s postavami, ale aj nie až také temné podanie ako to bolo pri Batman Begins. Film splnil moje pol roka dlhé očakávania a Ladger bol úžasný(R.I.P). Obávam sa však, že Nolan sa nám uberá priveľmi Hollywoodskou cestou a začal vsádzať na istotu. 90%(3.8.2008)