Komentáře uživatelů k filmu (3 745)

Nolanovic chlapci prostě mají za ušima. Jsme tu svědky vzácného jevu, který bych definoval jako „dospěle chytrý a komplexní blockbuster“. Ze švédského stolu vybírejte, jak je libo: velkolepé akční scény neruší vyžehlené polygony, nepředvídatelný děj nepřestává udivovat, romantická linka je uvěřitelná, divák není odkázán na vžití se jen do jedné postavy, tvůrci člověku zasadí do mysli nejednoho brouka a ti, kteří mají pro strach uděláno, si vychutnají děs nahánějícího záporáka, do jehož ztvárnění dal Heath Ledger všechno. A taky vším zaplatil. Snad jen ten ženský element, který by se u mne postaral o vzestup hladiny testosteronu, mi tu chyběl. Ale to bych už pouštěl svoje hnidopišství příliš na volno. 90%(1.2.2012)

Heath Ledger!!!!!!!(21.12.2011)

Temný Rytíř má všechny plusy jako minulý díl a k tomu dvě esa v rukávů. To první menší eso je přehlednější akce. To druhé eso ještě tak o třídu, dvě zvyšuje kvality filmu. Jak už asi tušíte nic menším než Heath Ledger neboli Joker to nebude. Heath Ledger zde snad předvádí svůj celoživotní výkon své (bohužel) krátké kariéry. Joker v jeho podání strčí Jokera Jacka Nicholsna hravě do kapsy. Opravdu je velkou škodou že se Joker již v dalším díle neobjeví (odpočívej v pokoji Heathe Ledgere). Co se týče atmosféry tak ta je temná, soundtrack je geniální a před hereckými výkony smekám. Temný rytíř je dokonale zpracovaná komixovka. Nolane děkuji! děkuji! a ještě jednou děkuji za tvého Batmana. 100%(30.12.2011)

"Jestli to nevyřešíme sami a rychle, chudák pan Gambol už nebude mít brzo ani kilo pro babičku." -Joker-(9.1.2012)

Příchod Jokera do Batmanské série rozhodně rozzářil hodně fanoušků, Nolan znovu předvedl své umění tvořit bezchybné filmy a rovněž Ch. Bale i H. Ledger se do své role vžili perfektně. A vznikl z toho nejlepší film s Batmanem. 100%(5.4.2012)

Musím sa priznať, že tento film som odmietal a už len tá predstava, že sa jedná o Batmana sa mi zdala fakt smiešna, nakoniec som sa k tomu dokopal a zistil som, že triedim príliš skoro. Jedná sa zrejme o najlepší akční film aký som mal možnosť vidieť. Dej sa stále perfektne stupňuje a nepustí diváka ani na WC, príbeh jednoducho perfektný, efekty a hudba si myslím, že nieje ani treba rozpisovať, ale čo robí skutočne tento film úžasným, je každopádne Joker. Heath Ledger stvárnil postavu vyšinutého blázna tak perfektne, že mi z neho behali zimomriavky po tele a mal som pocit, že Ledger sa premenil na ťažko stráženého schizofrenika. Čo dodať? dokonalosť. R.I.P Heath Ledger.(30.5.2012)

To, že je natočení této trilogie právě Nolanem a s Baleem v hlavní roli mým splněným přáním, jsem zmínil už u Batman Begins (BB). To ale nemění nic na tom, že je to nesmírně kvalitní snímek, který svou excelentností ale vyčnívá až v porovnání s ostatníma "komiksárnama". Příběh The Dark Knight (TDK) přímo navazuje na BB a i když funguje docela obstojně i samostatně, neznalým předešlého dílu může způsobit lehký zmatek. Zápletka TDK se totiž mnohem více soustředí na vykreslení Jokera a Denta, ale protože je samotnému Netopýřímu muži a jeho pohnutkám věnován celý BB, vůbec to nevadí. To co mi naopak malinko vadilo, je změna Gothamu a jeho charakteristik (které byly i u BB mírně upozaděné, ale byly tam). Z Gothamu se stala moderní americká metropole, což je asi symbolika oněch světlých zítřků, v které hrdinové doufají, ale společně s absencí (vysvětlena v BB) typických Batmanových propriet jako je Wayneovo sídlo a batcave to trochu ztrácí část ze svého kouzla. Film tak svým dějem a atmosférou spíše připomíná moderní thriller a několikrát jsem si vzpomněl na skvělý snímek Heat, kterým se prý Nolan opravdu nechal inspirovat. Jak už jsem psal u BB, Nolan má našlápnuto na opravdu unikátní trilogii a já mu moc držím palce, ať se mu to podaří...(21.6.2012)

Jednoznačně nejlepší film roku. Christopher Nolan je génius, který se díky Dark Knight zapsal do síně slávy. Tomuto filmu nemůžu vytknout absolutně nic. Co se týče hereckého obsazení? Jedním slovem dokonalost, dokonalost a dokonalost!!! /Další skouknutí/ Absolutní špička ve svém žánru. Nolan je bůh, kterej nenechá diváka ani na vteřinku oddychnout. Při sledování Jokera prožívám něco nepopsatelnýho, takovej šílenej pocit, kterej se ale zdaleka nehrabe na samotný herecký výkon, před kterým prostě celý filmový Svět musí smeknout, něco tak šílenýho se vidí jen tady. Hrozně se mi líbí, že téměř každá scéna je podkreslena muzikou, která vždy přesně vystihuje atmosféru. Všechny postavy jsou absolutně vyšperkovaný a každá má co nabídnout. Jo, kdyby podobnejch filmů bylo víc, to by bylo pokoukáníčko... /další skouknutí/ Kdo by čekal, že se mu tento Batman okouká, tak se šeredně mýlí. Na Dark Knight bych mohl koukat, stejně tak jako na Begins, snad pořád a pořád bych ve filmu našel něco novýho, něco vyjmečnýho. Mám na srdci dvě věci, první je, že se mi postava Rachel mnohem víc líbila v podání Katie Holmes, která mi tak nějak víc seděla, k Maggie Gyllenhaal sem necítil tolik sympatií, takže mě její smrt ani nijak nevadila. Druhá věc, Begins se mi líbí o kousek víc, páč je tam vícero dějových linií, které dodávají filmu ještě větší koukatelnost. Každopádně mají oba tyto filmy nakročeno stát se nejkomplexnější filmovou trilogií všech dob! /další skouknutí/ Už ani nevím, co bych k tomu dodával. Jedna velká dokonalost a filmová paráda! Snad jen to, že už se táááákle těším na vyvrcholení nejbrilantnější trilogie! Páč je předem jasný, že konec bude stejně nadupanej jako tyto dva díly. Už aby to bylo sakrapes!!!(11.7.2012)

Joker ! Celý film je téměř dokonalý, ale nad tím vším stejně stojí Joker, kterého Heath Ledger podal tak famózně, že jej nejspíš nikdo nepřekoná :). Brrr teď už jen na završení trilogie..(26.7.2012)

S ohľadom na všetko, čo sa vo filme udeje je zázrak (alebo vrchol filmárskej a hlavne scenáristickej profesionality), že minutáž 152 si bohate stačí bez toho, aby sa muselo nasadiť šialené tempo, ktoré by Rytiera zneprehľadňovalo. Skutočne každá (podstatná) scéna má svoj vlastný nerušený priestor a necháva sa plnohodnotne doznieť. V podobne ambicióznych snímkoch to nevídať až tak často. Herecké výkony sú medzi "takto to má byť" (Bale, Caine, Oldman, Freeman) a "to vážne toto sa dá"? (Ledger, Eckhart). Chúďatko nevýrazná Gyllenhaal nebolo najšťastnejšie riešenie, ale to by som už rýpal. A keď sa tak zamyslím... Videl som už niekedy komixák, v ktorom v konečnom dôsledku víťazí padouch?? Už áno...(25.10.2012)

Jestliže v prvním díle se vše točilo kolem Batmana, tak zde se vše točí kolem Jokera. Ano, máme tu spoustu dalších postav, které jsou taky důležité, máme tu i ochránce dobra Batmana, ale skutečně vše, co na obrazovkách uvidíme, je dílo Jokerovo. Rozpoutá totiž neskutečný chaos, který dokáže ukočírovat pouze on sám a hlavně také sám mistr Nolan. Skvělý Heath Ledger a bezpochyby nejlepší ztvárnění role Jokera. 90%(12.11.2012)

Do you want to know why I use a knife? Guns are too quick. You can’t savor all the… little emotions. In… you see, in their last moments, people show you who they really are. So in a way, I know your friends better than you ever did. Would you like to know which of them were cowards? “(9.12.2012)

Zaručeně nejlepší Batman co byl kdy natočenej a možná i bude, pač si nedokážu představit ještě lepší zpracování, než tohle. A Joker? Heath Ledger mi už v předchozích filmech dokázal, že je vyjímečnej herec, ale tady to posunul zase o kus dál. Velká ho škoda!(30.12.2012)

Monstrózní mnohovrstvé osudové drama a nářez v jednom balení, jenž bere dech. Temného rytíře považuji za nejlepší "komiks" převedený do filmové podoby, nejlepší film roku 2008 (Oscarová akademie opět nezklamala) a jeden z nejlepších filmů historie. Všichni herci do jednoho září, samozřejmě nejvíce vyčnívá Joker v životní roli Heatha Ledgera. Scénář je vynikající, kde má každá postava a každý záběr své místo, až to člověku připomíná šachovnici. Zimmer taky nezklamal. Ultimátní masterpiece přes který se Nolan už bude těžko dostávat, což potvrdil třetím dílem. "Why so serious?" 10/10(30.1.2013)

Dokonalý Batman film. Heath Ledger ako Joker je najlepší zloduch z Batmana. Akcia vo filme je neuveriteľná.(18.3.2013)

Excelentní Joker tomu dal šťávu. Celkově super podívaná na netopýřího muže. Oproti předchozím dílům z devadesátek se Batman stal opravdovým super hrdinou. A hlavně má spoustu fajn hraček, které mu může závidět i James Bond.(21.2.2014)

Možná nejlepší filmová komiksová adaptace, která kdy vznikla, přesto mě ale Nolanův Batman nebavil celých dlouhých 150 minut a za jeden z nejlepších filmů ho považuji jen v jeho kategorii filmů podle komiksů, kde co se týče kvality není moc velká konkurence.(5.5.2014)

Pff... Po všech těch chvalozpěvech jsem čekal provokativní dílo, které mi trochu rozviklá vnímání morálky a předvede něco zásadně nového po formální stránce, a dočkal jsem se zručně natočeného popcornového kousku hrajícího si na hlubokou výpověď o dobru, zlu a lidstvu způsobem, který mě ani nebohatil, ani nepobavil. Mně snad musí něco unikat.(20.5.2014)

Tenhle film se dotkl hvězd i dokonalosti....co víc psát, když je to tu popsáno tisíckrát......a JOKER ten se dotkl geniality šílenosti.....doslova. Jediná poznámka, protože já blb tuto geniální trilogii shlédl až s takovým letitým spožděním, mohu si dovolit jednu poznámku......po tomhle mě přijdou všichni ti marveláčtí Avengeri a Thorové tak nějak o ničem ač trikově dokonalost...Nolane ty jsi génius!(22.12.2015)

Nolana jsem do Temného rytíře tak nějak přecházel, znal jsem jenom Batman začíná. Potom se stal mým nejoblíbenějším režisérem vůbec. Akční smršť, která vlastně nekončí od začátku do konce je jenom jednou z devíz filmu. Tou hlavní je postava Jokera, který jak všichni víme stál Ledgera život. Osobně si myslím, že je lepší odejít brzo a na vrcholu, než pak skončit někde jako troska. Joker je nejgeniálnější padouch (a nejlépe zahraný), kterého jsem kdy ve filmu viděl. Dokonalý Batman mu v podstatě jenom sekunduje. Temný rytíř je i na poněkolikáté neskutečný zážitek a Nolan je prostě génius (tohle píšu poprvé,,ale zdaleka ne naposled). 100%(26.6.2016)

Velká spokojenost, jak s hereckým obsazením tak s akčním nasazením, velmi mě to překvapilo. Nemám co víc dodat...(1.4.2017)