Temný rytíř

• Irsko

• Austrálie

Akční / Drama / Krimi / Thriller

USA / Velká Británie, 2008, 152 min

Komentáře uživatelů k filmu (3 747)

Nolanovic chlapci prostě mají za ušima. Jsme tu svědky vzácného jevu, který bych definoval jako „dospěle chytrý a komplexní blockbuster“. Ze švédského stolu vybírejte, jak je libo: velkolepé akční scény neruší vyžehlené polygony, nepředvídatelný děj nepřestává udivovat, romantická linka je uvěřitelná, divák není odkázán na vžití se jen do jedné postavy, tvůrci člověku zasadí do mysli nejednoho brouka a ti, kteří mají pro strach uděláno, si vychutnají děs nahánějícího záporáka, do jehož ztvárnění dal Heath Ledger všechno. A taky vším zaplatil. Snad jen ten ženský element, který by se u mne postaral o vzestup hladiny testosteronu, mi tu chyběl. Ale to bych už pouštěl svoje hnidopišství příliš na volno. 90%(1.2.2012)

Vynikající po všech stránkách.(8.1.2011)

Nikdy by som neveril, že niekto z komixovej predlohy dokáže natočiť skvelý, akčný triler. Christopher Nolan však nie je len tak niekto, podľa môjho názoru je to jeden z najlepších režisérov nielen súčasnosti, ale aj celkovo, a v Temnom rytierovi všetkým dokázal svoj výnimočný talent. Ešte väčší zážitok, s ktorým si bude aj o pár rokov väčšina z nás tento film spájať, je úžasný herecký výkon dnes už zosnulého Heatha Ledgera, vďaka ktorému sa v mojom osobnom rebríčku naj filmových zloduchov umiestnil jeho Joker suverénne na prvom mieste. Táto kombinácia spolu s ďalšími skvele zvládnutými stránkami tohto filmu, čoho dôkazom je až osem nominácií na Oscara, tvoria z Temného rytiera nezabudnuteľný zážitok. (100%)Slovenský dabing je aj napriek rozporuplným reakciám verejnosti kvalitný (tak ako väčšina tvorby Bohumila Martináka a štúdia Dimas), pričom Tomáš Maštalír sa so zdanlivo nesplniteľnou úlohou prepožičať hlas Jokerovi Heatha Ledgera (Maštalír tohto herca daboval aj vo filmoch Kliatba bratov Grimmovcov a Skrotená hora) a nepokaziť zážitok z jeho hereckého majstrovstva pobil - aspoň v rámci možností - dôstojne.(29.4.2011)

Tak nakonec to tak zlý nebylo, dost se mi líbilo jak to začalo v pulce filmu nabírat spád a celý město začalo padat. Aspon 2* sou za jokera.(4.12.2011)

Heath Ledger!!!!!!!(21.12.2011)

Temný Rytíř má všechny plusy jako minulý díl a k tomu dvě esa v rukávů. To první menší eso je přehlednější akce. To druhé eso ještě tak o třídu, dvě zvyšuje kvality filmu. Jak už asi tušíte nic menším než Heath Ledger neboli Joker to nebude. Heath Ledger zde snad předvádí svůj celoživotní výkon své (bohužel) krátké kariéry. Joker v jeho podání strčí Jokera Jacka Nicholsna hravě do kapsy. Opravdu je velkou škodou že se Joker již v dalším díle neobjeví (odpočívej v pokoji Heathe Ledgere). Co se týče atmosféry tak ta je temná, soundtrack je geniální a před hereckými výkony smekám. Temný rytíř je dokonale zpracovaná komixovka. Nolane děkuji! děkuji! a ještě jednou děkuji za tvého Batmana. 100%(30.12.2011)

"Jestli to nevyřešíme sami a rychle, chudák pan Gambol už nebude mít brzo ani kilo pro babičku." -Joker-(9.1.2012)

Příchod Jokera do Batmanské série rozhodně rozzářil hodně fanoušků, Nolan znovu předvedl své umění tvořit bezchybné filmy a rovněž Ch. Bale i H. Ledger se do své role vžili perfektně. A vznikl z toho nejlepší film s Batmanem. 100%(5.4.2012)

Musím sa priznať, že tento film som odmietal a už len tá predstava, že sa jedná o Batmana sa mi zdala fakt smiešna, nakoniec som sa k tomu dokopal a zistil som, že triedim príliš skoro. Jedná sa zrejme o najlepší akční film aký som mal možnosť vidieť. Dej sa stále perfektne stupňuje a nepustí diváka ani na WC, príbeh jednoducho perfektný, efekty a hudba si myslím, že nieje ani treba rozpisovať, ale čo robí skutočne tento film úžasným, je každopádne Joker. Heath Ledger stvárnil postavu vyšinutého blázna tak perfektne, že mi z neho behali zimomriavky po tele a mal som pocit, že Ledger sa premenil na ťažko stráženého schizofrenika. Čo dodať? dokonalosť. R.I.P Heath Ledger.(30.5.2012)

To, že je natočení této trilogie právě Nolanem a s Baleem v hlavní roli mým splněným přáním, jsem zmínil už u Batman Begins (BB). To ale nemění nic na tom, že je to nesmírně kvalitní snímek, který svou excelentností ale vyčnívá až v porovnání s ostatníma "komiksárnama". Příběh The Dark Knight (TDK) přímo navazuje na BB a i když funguje docela obstojně i samostatně, neznalým předešlého dílu může způsobit lehký zmatek. Zápletka TDK se totiž mnohem více soustředí na vykreslení Jokera a Denta, ale protože je samotnému Netopýřímu muži a jeho pohnutkám věnován celý BB, vůbec to nevadí. To co mi naopak malinko vadilo, je změna Gothamu a jeho charakteristik (které byly i u BB mírně upozaděné, ale byly tam). Z Gothamu se stala moderní americká metropole, což je asi symbolika oněch světlých zítřků, v které hrdinové doufají, ale společně s absencí (vysvětlena v BB) typických Batmanových propriet jako je Wayneovo sídlo a batcave to trochu ztrácí část ze svého kouzla. Film tak svým dějem a atmosférou spíše připomíná moderní thriller a několikrát jsem si vzpomněl na skvělý snímek Heat, kterým se prý Nolan opravdu nechal inspirovat. Jak už jsem psal u BB, Nolan má našlápnuto na opravdu unikátní trilogii a já mu moc držím palce, ať se mu to podaří...(21.6.2012)

Jednoznačně nejlepší film roku. Christopher Nolan je génius, který se díky Dark Knight zapsal do síně slávy. Tomuto filmu nemůžu vytknout absolutně nic. Co se týče hereckého obsazení? Jedním slovem dokonalost, dokonalost a dokonalost!!! /Další skouknutí/ Absolutní špička ve svém žánru. Nolan je bůh, kterej nenechá diváka ani na vteřinku oddychnout. Při sledování Jokera prožívám něco nepopsatelnýho, takovej šílenej pocit, kterej se ale zdaleka nehrabe na samotný herecký výkon, před kterým prostě celý filmový Svět musí smeknout, něco tak šílenýho se vidí jen tady. Hrozně se mi líbí, že téměř každá scéna je podkreslena muzikou, která vždy přesně vystihuje atmosféru. Všechny postavy jsou absolutně vyšperkovaný a každá má co nabídnout. Jo, kdyby podobnejch filmů bylo víc, to by bylo pokoukáníčko... /další skouknutí/ Kdo by čekal, že se mu tento Batman okouká, tak se šeredně mýlí. Na Dark Knight bych mohl koukat, stejně tak jako na Begins, snad pořád a pořád bych ve filmu našel něco novýho, něco vyjmečnýho. Mám na srdci dvě věci, první je, že se mi postava Rachel mnohem víc líbila v podání Katie Holmes, která mi tak nějak víc seděla, k Maggie Gyllenhaal sem necítil tolik sympatií, takže mě její smrt ani nijak nevadila. Druhá věc, Begins se mi líbí o kousek víc, páč je tam vícero dějových linií, které dodávají filmu ještě větší koukatelnost. Každopádně mají oba tyto filmy nakročeno stát se nejkomplexnější filmovou trilogií všech dob! /další skouknutí/ Už ani nevím, co bych k tomu dodával. Jedna velká dokonalost a filmová paráda! Snad jen to, že už se táááákle těším na vyvrcholení nejbrilantnější trilogie! Páč je předem jasný, že konec bude stejně nadupanej jako tyto dva díly. Už aby to bylo sakrapes!!!(11.7.2012)

Joker ! Celý film je téměř dokonalý, ale nad tím vším stejně stojí Joker, kterého Heath Ledger podal tak famózně, že jej nejspíš nikdo nepřekoná :). Brrr teď už jen na završení trilogie..(26.7.2012)

Jestliže v prvním díle se vše točilo kolem Batmana, tak zde se vše točí kolem Jokera. Ano, máme tu spoustu dalších postav, které jsou taky důležité, máme tu i ochránce dobra Batmana, ale skutečně vše, co na obrazovkách uvidíme, je dílo Jokerovo. Rozpoutá totiž neskutečný chaos, který dokáže ukočírovat pouze on sám a hlavně také sám mistr Nolan. Skvělý Heath Ledger a bezpochyby nejlepší ztvárnění role Jokera. 90%(12.11.2012)

Do you want to know why I use a knife? Guns are too quick. You can’t savor all the… little emotions. In… you see, in their last moments, people show you who they really are. So in a way, I know your friends better than you ever did. Would you like to know which of them were cowards? “(9.12.2012)

Zaručeně nejlepší Batman co byl kdy natočenej a možná i bude, pač si nedokážu představit ještě lepší zpracování, než tohle. A Joker? Heath Ledger mi už v předchozích filmech dokázal, že je vyjímečnej herec, ale tady to posunul zase o kus dál. Velká ho škoda!(30.12.2012)

Jako pokaždé tu opakuji, že se mi na tyto typy filmů dívá velice těžko, protože zkrátka superhrdiny řadím až do posledních řad z těchto různých odvětví. Batman jako takový ale patří do těch ne až tak šíleně ujetých, a tak musím říct, že to pro mě bylo docela příjemné, odpočinkové překvápko s velmi honosnou hostinou ze strany herců a samozřejmě Heatha Chudáčka Ledgera. Tento draze vyhlížející počin toho v sobě hodně obsahuje, od lásky až po totální anarchii a tempo fičí stejnou rychlostí jako Batmobile. Nemůžu se ale ubránit pocitu, že i když je pár scén zcela neskutečných, je to celé příšerně mainstreamové a pověst tomu možná maličko předchází.(31.8.2013)

Excelentní Joker tomu dal šťávu. Celkově super podívaná na netopýřího muže. Oproti předchozím dílům z devadesátek se Batman stal opravdovým super hrdinou. A hlavně má spoustu fajn hraček, které mu může závidět i James Bond.(21.2.2014)

Možná nejlepší filmová komiksová adaptace, která kdy vznikla, přesto mě ale Nolanův Batman nebavil celých dlouhých 150 minut a za jeden z nejlepších filmů ho považuji jen v jeho kategorii filmů podle komiksů, kde co se týče kvality není moc velká konkurence.(5.5.2014)

Tenhle film se dotkl hvězd i dokonalosti....co víc psát, když je to tu popsáno tisíckrát......a JOKER ten se dotkl geniality šílenosti.....doslova. Jediná poznámka, protože já blb tuto geniální trilogii shlédl až s takovým letitým spožděním, mohu si dovolit jednu poznámku......po tomhle mě přijdou všichni ti marveláčtí Avengeri a Thorové tak nějak o ničem ač trikově dokonalost...Nolane ty jsi génius!(22.12.2015)

Heath podal jeden z největších hereckých výkonů všech dob.Hodnotím i díky němu na 93% :-)(21.7.2008)

prekvapivo dobré. už-už som chcela tento žáner nadobro zatratiť,ale nolan výrazne zlepšil svoje rozprávačské schopnosti od batman begins a presvedčil dokonca aj mňa,že aj "superhero movie" môže byť výborný...dve hviezdičky len za samotného heatha ledgera,ktorý svojím výkonom vyráža dych a smutne tak potvrdzuje,že v najlepšom treba prestať(26.7.2008)