Komentáře uživatelů k filmu (3 745)

Nolanovic chlapci prostě mají za ušima. Jsme tu svědky vzácného jevu, který bych definoval jako „dospěle chytrý a komplexní blockbuster“. Ze švédského stolu vybírejte, jak je libo: velkolepé akční scény neruší vyžehlené polygony, nepředvídatelný děj nepřestává udivovat, romantická linka je uvěřitelná, divák není odkázán na vžití se jen do jedné postavy, tvůrci člověku zasadí do mysli nejednoho brouka a ti, kteří mají pro strach uděláno, si vychutnají děs nahánějícího záporáka, do jehož ztvárnění dal Heath Ledger všechno. A taky vším zaplatil. Snad jen ten ženský element, který by se u mne postaral o vzestup hladiny testosteronu, mi tu chyběl. Ale to bych už pouštěl svoje hnidopišství příliš na volno. 90%(1.2.2012)

Obrovské dilema pro diváka. Musíte milovat jak chladného Batmana, tak úžasně šíleného Jokera. Heath Ledger doopravdy podal životní výkon. Vrchol Batmanovské ságy!(7.6.2011)

Nikdy jsem nebyla komiksový fanda a už vůbec ne fanda superhrdinů. Do 14-15 let jsem se dívala přihlouplé komedie pro náctileté a viděla v tom vrchol něčeho... Natočit kvalitní film dá spoustu úsilí a práce, ale Christopher Nolan si s tímhle filmem poradil bravurně. Dalo by se říci, že tenhle film změnil mé myšlení a postevení vůči filmům. Naprosto brilantně zobrazená postava Jokera, kterou ztvárnil Heath Ledger ve mě vzbuzovala pocit něčeho co se pohybovalo na úrovni geniality a šílenství. Heatha jsem vždycky zbožnovala,protože se dokázal do své role naprosto ponořit. Jeho smrt nechala nad celým filmem působit trochu záhadna. Nebot role Jokera byla vždy velmi obtížná. Christian Bale a Morgan Freeman byli jako vždy dokonalý. Co ještě dodat? Nic. Jen to, že je to poslední dokončená, bravurní role Heatha Ledgera a navždy bude.(11.7.2011)

He's not a hero. He’s a silent guardian. A watching protector. The Dark Knight...(14.7.2011)

Najlepší Batman ktorého som videl. Christopher Nolan síce nenatočil komiksový film ale natočil vynikajúci akčný-krimi-thriller ktorý mi úplne vyrazil dych. Christian Bale je ako Batman OK ale zatieni ho mrazivý výkon Heatha Ledgera ako Jokera ktorý je tak perfektný až sa mi stalo že som sa viac tešil kedy sa na scéne objaví Joker a nie Batman.(30.8.2011)

Nejlepší Batman všech dob!!!(8.10.2011)

... aneb jak lze přetavit komiksový snímek v inteligentní klasiku kriminálního žánru !!! ... 90% ...(8.10.2011)

Super napínavý film, nejlepší z Batmanů, U filmu jsem ani nemohl vstát z gauče jak to bylo napínavé, super výkon Jokera (Heath Ledger) - štve mě že umřel protože v temném rytíři zahrál Jokera fakt na 1 s deseti hvězdičkama.Hodně dobrý herecký výkon Batmana (Christian Bale). Krásně vymakaný Batmobil i Batmotorka.Asi si je budu přát k vánocům:). Celé to završuje krásná hudba. 100%(11.10.2011)

Úžasně vystupňované napětí, ovšem kdyby netrvalo celý film. Tak strašně tě ten film drží pod krkem a tak dlouho, že už je ti jedno co bude, hlavně ať je to rychle. Nemůžu pochopit, proč mi nebylo souzeno tento film docenit. Asi mám radši ty předchozí filmy, který tolik netlačili na nervy a člověk se na ně rád díval kdykoli. Po technické stránce těžko něco vytýkat, myslím, že to bylo tak zamýšleno, aby to bylo z této strany precizní. Všechna čest, ale kdo se má na to dívat. Na Wajdovu Katyň se taky málokdo podívá víckrát.(21.11.2011)

Zle som videl alebo to naozaj namiesto dvoch terminatorov proti sebe v temnych kulisach bojovali netopieri muz a zmachleny vtipalek? Lebo ten kamion by tomu nasvedcoval... Nuz, toto urcite nie je na viac ako osem pointov, ani s Baleom a Ledgerom. Tradicne nolanovske atributy kvality kazi neprehladnost a zbytocna komplikovanost deja, (aj na komix privelka) nerealnost situacii ci zdlhavost priebehu. To vsetko ma privadza k necakanemu zisteniu - Batman Begins bol filmom kvalitnejsim a jeho prva polovica strci do vrecka celeho rytiera temnoty, sorry Heath aj ked tie tvoje cinorode pohyby jazyka boli velmi zabavne..(14.12.2011)

Tak jako jsem na konci komentáře k Batman begins doufal v to, že Nolan může legendu ještě vylepšit, tak to se přesně stalo. A stalo se to stylem naprosto dechberoucím. Temnější, dynamičtější a syrovější než předchozí film, a ten je přitom už výborný - možná dokonce skvělý. Tohle je dokonalá temná kriminálka, ve které ani nehraje její komiksový základ tak zásadní roli. A Joker? To je jedna z nejlepších (a nejlépe zahraných) postav za dlouhou dobu, co pamatuju. 100%(1.1.2012)

První díl byl v jistých ohledech trošku sušší, ale pak se Nolan vytasí s tímhle. Temné, to je opravdu slovo, které vás napadne. Výborné herecké výkony od vše zúčastněných (Ledgerův možná životní... zní to morbidně, ale je to tak). Děj je naprosto strhující, žádná romantika, žádný happyend. Teď už se jen modlit, aby třetí díl byl ještě lepší.(16.1.2012)

Docela zajímavý scénář + šílený Heath Ledger + mnozí efektové = za 3.(20.1.2012)

Zatím nejnovější a pro mě také nejlepší Batman.Myslím, že má ještě o trochu více šťávy než první Batman s Nicholsonem a Keatonem.Po celou dobu filmu napínavá akce se skvělými efekty, kostýmy a ostatními důležitými prvky pro každý akční film o superhrdinech.Bale je jako Batman perfektní, velmi dobré výkony zde ukázali také Oldman, Freeman, Eckhart a vždy pohotový a vtipný ,,Alfred" Michael Caine, který dodává filmu něco humoru.No a kdo že byl v tomto filmu lepší ,něž sám Batman, kdo tomuto filmu dodal ten nejlepší možný efekt a bude už zřejmě navždy hlavním důvodem, proč se na tohoto nového Batmana budu dívat znovu a znovu?Samozřejmě, král zločinců-,,Joker" Heath Ledger.Neuvěřitelný, skvělý, odporný, šílený a bez zábran.Toto jsou slova, která jeho Jokera vystihují.Nejzaslouženější Oscar.Celkově parádní jízda,která se nebude překonávat snadno.Po ,,Batman začíná" tedy přichází ještě o třídu lepší,akčnější a nadupaný ,,Temný rytíř" a uvidíme,jak dlouho budeme čekat na podobný komiksový nářez s takovou atmosférou.,,Why so serious"?(11.2.2012)

Tri hviezdy pre maskéra. Inak nič moc, nebolo to podľa môjho gusta.(16.2.2012)

Temný rytíř je skvělý napínavý akční film. Na to, že má film 152 minut tak je opravdu mistrovský když dokáže napnout diváka už hned od začátku při vykradení banky! A po celý film skoro ani nedýcháš tím napětím. Ve filmu se neobjevují žádné nudnější mezery. Vše jde napínavě strhujíc dál až ke svému konci. A až na konci filmu si konečně můžeš vydechnout! U žádného jiného filmu se mě tohle nestalo což znamená, že tento film je THE BEST! Parádní děj, skvělý herci, výborná režie a precizní filmové triky. Tohle je prostě THE BEST OF MOVIE!!! 101% PS: Viděl jsem už nejméně 4krát a pořád mi to nestačí :-D(12.3.2012)

Myslel jsem si,že Jacka Nicholsona v roli Jokera Heath Ledger nepřekoná, ale možná jsem se zmýlil. Jack Nicholson zahrál Jokera naprosto brilantně,ale Heath Ledger do tý role dal naprosto vše a to je vidět v každým záběru s nim...paradoxně jako by právě tušil,že to bude role poslední...Oba ho prostě zahráli jinak, ale každopádně Heath Ledger tu zlatou sošku dostal oprávněně o tom žádná. Mě osobně se líbili oba představitelé. Tak či onak si troufám tvrdit, že úspěch tohohle dílu stojí na dvou jménech. Chris Nolan a právě představitel Jokera. Naprosto dokonale zahrané a dokonale natočené...Chris Bale stejně jako Michael Caine či Morgan Freeman předvedli standartní výkon a nezaváhali...strhující,akcemi nabitý a určitě nejnapínavější batmanovskej příběh,co byl zatim natočen a k tomu všemu výborná hudba Hanse Zimmera, která mu na kvalitě jen přidala...nicméně aby to nebylo jen o superlativech...Aaron Eckhart nebyl úplně ta správná volba, ale ještě se to dalo, ale výběr Maggie Gyllenhaal byl teda hodně velkej krok vedle...chápu, že s Katie Holmes kvůli jejím hvězdným manýrům a nesmyslným finančních požadavkům museli spolupráci ukončit, ale Holywood má dost velkej výběr hereček...tak neskutečně antisexuální, topornou a trapnou herečku jsem v hlavní roli dlouho neviděl...suma sumárum byl pro mě předchozí díl lepší a já jsem jen zvědavej, s čim kluci přijdou příště...80% :)(20.3.2012)

Tak tenhle film mě teda dostal. Příliš jsem od něj nečekala (Batman nebyl nikdy můj nejoblíbenější superhrdina), ale naprosto mě překvapil. Batman v podání Christiana Balea byl mnohem lepší než ten původní a Joker, ten byl naprosto dokonalej. Heath se opravdu předvedl.(5.5.2012)

Na Termného rytíře jsem už prostě musel do kina a nelituju, to vám byla bomba ! Našlapaná akční jízda, vymazlená kamera, podbarvená skoro až mrazivou hudbou s parádním Jokerem ( škoda tak talentovaného herce, jeden z těch nejlépe zahraných záporáků, které jsem viděl ). Komiks žánru jsem se vždycky vyhýbal, ale Chris ho svým podáním Batmana pozvedl úplně do jiné úrovně třeba i tím, že jeho superdina není nepřemožitelný a všudypřítomný, . , za což mu děkuju a obdivuju se. Jízda pokračuje, třetí pokračování už je za dveřmi a já se nemůžu dočkat - 95 %.(23.5.2012)

Premyslel jsem na 5ti hvezdickami, ale necham si pro tohle hodnoceni cas az po shlednuti posledniho dilu serie, ktery prave miri do kin. Pak mozna zmenim. Jen pro jistotu, kdyby nahodou se neco pokazilo, cemuz ovsem neverim. Opravdu vyborny film i pro nekoho, kdo batmanovky prilis nemusi (jako ja).(9.7.2012)

http://www.youtube.com/watch?v=Bag1gUxuU0g BORN TO CHAOS 1: Niekto vravel, že musím zostať pokorný. Nechcem, neviem, nedokážem. Zľahka premýšľaš. Od Van Dammeho úchylného Cyborga po Kronosa v opojenom Hneve? Od Friedkinovho grandiózneho diabla po ľuďmi zbožšteného Saurona? Od neznámych, beštiálnych, nacistických, komunistických, šeredne vyzerajúcich, modro svetielkujúcich, zelených s veľkou tyčou, úlisných, alkoholom opojených, vražedných, mumifikovaných, prekliatych zlých predstaviteľov zla po absolútne zlo Piateho elementu? Akosi nijak sa nepripájam. Častý cieľ, odpoveď: zotročenie, vyvraždenie, eliminácia, sprevádzanie zo sveta živých, pochovanie, až po samotné zničenie sveta. Kým? Problém – ním samým – on ponesie pečať ničiteľa. K čomu mu bude ovládnutie sveta vyničením života, zlo neodpovedalo, nedalo argumenty. Buráca, vrieska, strieľa, páli, na nepriateľa obrnenca nepostačuje jednoduchá zbraň , ale použi ťažký kaliber. Priestor pre paľbu, fyzické eliminácie. Ukážka legiend, báji, realít, komixov, snov v tých najprepletanejších pozíciách, stvárnení, ukážok...BORN TO CHAOS 2: Netopier niečo ukazuje? Niečo viac? Vieme čo chceš spraviť. Povýšiť tvoj piedestál názorov, ktorý je len subjektívny a nikdy nemôže byť iný, na objektivizovanú úroveň, ktorú budú prijímať druhí. Nechci to od nás. Pravda, vytrápil som sa vtedy keď Začínal, potrebuje človek hrdina – masku? Už ani komix nedáva falošnú nádej? Neposkytuje odskočenie si od krutých časov? „Dobrý deň, Pane, budem sa za vás modliť, dajte mi pár centov, eur. Odpovedám „jedlo nemám a peniaze ti nedám, páľ do .....“ Nazhromaždenie stresu to z celého týždňa nepodporí, rovnako ako správa, že pri obľúbenom mieste prechádzok našli odťatú hlavu mladej ženy. Vojsť do sveta ilúzií, čo povieš, budeš „Antikristom“, pretože máš stále pocit ísť proti prúdu &lebo s ním naopak nestačíš držať krok? Ako šťastne sedí v kostole chlapík, ktorý s úsmevom sa vracia od chudobného Krista, pretože vie, že ho budem vidieť nastupovať do slušného auta a sused mi pošepne, čo je zač. Zladenie jeho vôle s tým, že to vraj chce Boh? Kde si? Ukáž svoju tvár, keď ťa človek prosí!! Je Temný rytier učiteľom? BORN TO CHAOS 3: Celý začiatok bol Jeho – Baleov - v doteraz nepredstaviteľnom prevedení komixu na filmové plátno pre tých najnáročnejších. Plakalo sa oprávnene, keď niektorý s odborníkov vyhlásil, že toto zmieta „nezávislú alternatívnu produkciu“. Silný výraz, minimálne ju hravo, ba až detsky dorovnal. Je preto pre dnešných ľudí, vrátane mojej maličkosti, nepochopiteľné, prečo je TDK kázňou, naplnením prikázaní, a všetkého čo doteraz prezentoval komix, dráma, úvahy o konci sveta, thriller, psychológia dokopy. Burton s Nicholsonom pri všetkej mojej oprávnenej úcte sú zadupaný do zabudnutia a ak Joker, tak jedine Ledger, na ktorom stojí a padá ľudský mozog. Batman oprávnene a šikovne v úzadí. Niežeby nemal čo dať, on je definovaný, a skrz vždy excelentného Balea skvelo dimenzovaný. Hlavné eso Joker ničí všetky zaužívané štandardy. Mŕtvy po dvoch scénach? Nevadí. Guľka v hlave v nemocnici? V pohode. Aj diablami obávaná Jokerova ľahostajnosť? Vysoko ospravedlniteľné. V čo pretvára Joker myslenie? V relatívnosť vecí okolo. Vykašľanie sa na Scorseseho sarkastické podanie mafiánskej, resp. zločineckej cti, zákonov....Otočil to. Z profesie Najhorší zločinec je ten, ktorý nemá motív, pohnútku. Je stratený vopred než sa stratil, odsúdil. Diabolská pohŕdavosť, nulová možná strata cenného, to všetko otočil vo svoj prospech....Neboj sa, všímam si tie moje orgastické nepochopiteľné výlevy nad vopred scenáristom danú zhodu náhod v Jokerovom podaní. A ide vlastne o to, to takto pochopiť? Nechápeme, že vtedy, pri predpremiére, premiére, rekapitulácii, domácom kine sa naše slobody a práva opäť scvrkli royhdonutiami ľudí, ktorí už dávno nereprezentujú tvoje občianske záujmy? Nezávisle na vymyslenom Jokerovi. Je kvapkou v mori zločincov, je ničím magickým, bez schopností Xavierovej školy, v jednom vymyslenom meste, ktorého zastavané územie neopustil. Je TDK ešte komix? Ani všetky burácania boja spravodlivých proti zatrateným nenahradia, že jej odpoveď je „Yes“. Či Nolan tušil, že vytvára dejiny kinematografie a bod zlomu v komixových thrillerových psychologických drámach – netuším a či sa štáb s Zimmerom modlil na pľaci sa mi nepodarilo zistiť. Obrovskou chybou je myslieť si, že Joker je uzavretý záverečnými titulkami. Jeho činy, ich podtón cieľa vytvorenia opačného chodu dnes tebou, mnou zaužívaného sveta je na siahodlhé právne, ekonomické, behaviorálne diskusie. Presah je tak geniálny ako svojho času V ako vendetta. BORN TO CHAOS 4: Chcem zarábať viac, mladí nepôjdu pod 1000 eur, poslanci naďalej bez povinnosti platiť, Cirkvi oslobodené od daní, štáty berú miliardový úver, aby požičali. ESM a vznik peňažnej únie neodsúhlasené ľuďmi v referendách, hoci sa ich tieto veci bytostne dotknú. Kto je v spoločnosti spravodlivo ohodnotený? Lekári? Sestričky? A čo kuchár, upratovač, správca, robotník? Minule hovoril jeden, že závisť sa viaže len a len na peniaze. Ale čo sú? Kde sú? Kto má k nim právo? Opojený majstrovstvami sveta vo futbale, schválil Bundestag zákon o predaji občianskych informácií od 5 do 20 eur. Kto ešte nepochopil, že EÚ funguje na princípe výpalníctva?!! V akej tzv. slobode si, keď zásah Európy a domovského štátu je už flagrantnou inváziou do súkromia a linkujú tvoj život v značne obmedzených sférach. Vieš čo kupuješ, vieš čo za formulárové zmluvy uzatváraš (banky, telekomunikácie, poistky, inkasa, byty....), vieš čo sa vyhadzuje z domácich skladov, aby sa to nahradilo míľami vzdialenými potravinami? Kedy si sa naposledy zasadil za svoje práva?! Je enormne badateľná kastácia spoločnosti. Ručíš za dlhy iného bez relevantného vzťahu, prispievaš imganinárnymi peniazmi, ktoré nikdy neuvidíš. V ustanoveniach je napísané, že dieťa má právo podieľať sa na životnej úrovni svojich rodičov. Všade sa nadobudol pocit, ktorý tu bol aj odjakživa. Človek človeku otrokom. Je to v génoch. Kód. Joker to nechal na ľuďoch, len dal podnety. Spáliť peniaze, futuristický nápad s nedozernými následkami pre súčasný otrocký svet. Vyňať ľudí z bezpečných koľají každodenného života, ktorý však nie je životom, ale organizovaným prežívaním. V chaose sa rúca umelý zákon, umelé pravidlá, nerozhoduje žiaden princíp, žiadna väčšina. BORN TO CHAOS 5: Kognitívne ochorenie mojej hlavy maže perspektívu mysle a moju schopnosť rozlišovať medzi vymysleným TDK a súčasným pohodovým a slobodným svetom. Odsúdenie a výsmech, že som vložil nádej do obyčajného len o trochu lepšie vyzerajúceho filmu zaháňam len s pomocou Mellisa officinalis. Nikto však nikde nedodal alebo vyargumentoval lepšieho tragického komixového hrdinu a rovnako najgeniálnejšieho zločinca(?) troch dekád. Nepriniesol totiž hnus a odpor, ale uvoľnenie v krutých časoch, relax, osvieženie. S chytaním, uväznením, a honbou s Batmanom súhlasím, každé zhliadnutie však obracia strach o budúcnosť v posmešnú iróniu a túžbu byť živým v mŕtvom svete. ....len v slipoch ho 2 hodiny nechali čakať na letisku v obklopení polície, lustrovali ho, lebo sa asi krivo pozrel na slušného zamestnanca, všetko v zmysle bezpečnosti....Vysvetlím, prečo už nielen Winstonovi (1984), ale aj Jokerovi treba nosiť kvety na nádejný cintorín.(14.7.2012)