Temný rytíř

• Irsko

• Austrálie

Akční / Drama / Krimi / Thriller

USA / Velká Británie, 2008, 152 min

Komentáře uživatelů k filmu (3 764)

Nolanovic chlapci prostě mají za ušima. Jsme tu svědky vzácného jevu, který bych definoval jako „dospěle chytrý a komplexní blockbuster“. Ze švédského stolu vybírejte, jak je libo: velkolepé akční scény neruší vyžehlené polygony, nepředvídatelný děj nepřestává udivovat, romantická linka je uvěřitelná, divák není odkázán na vžití se jen do jedné postavy, tvůrci člověku zasadí do mysli nejednoho brouka a ti, kteří mají pro strach uděláno, si vychutnají děs nahánějícího záporáka, do jehož ztvárnění dal Heath Ledger všechno. A taky vším zaplatil. Snad jen ten ženský element, který by se u mne postaral o vzestup hladiny testosteronu, mi tu chyběl. Ale to bych už pouštěl svoje hnidopišství příliš na volno. 90%(1.2.2012)

Why so serious?(9.2.2011)

Jeden z nejlepších filmů, jaký jsem doposud viděla.Amazing...(19.3.2011)

Tak veľmi chcem dať 6* a nejde to....geniálny soundtrack, geniálne postavy, výborné herecké výkony a veľa ďalšieho robí z tohto filmu skvostné dielo. Charakter Bruca Wayna je obdivuhodný, Jokerova šialenosť nenapodobiteľná......pri tomto filme nebudete mať núdzu o zimomriavky....genialita(30.4.2011)

Obrovské dilema pro diváka. Musíte milovat jak chladného Batmana, tak úžasně šíleného Jokera. Heath Ledger doopravdy podal životní výkon. Vrchol Batmanovské ságy!(7.6.2011)

Nikdy jsem nebyla komiksový fanda a už vůbec ne fanda superhrdinů. Do 14-15 let jsem se dívala přihlouplé komedie pro náctileté a viděla v tom vrchol něčeho... Natočit kvalitní film dá spoustu úsilí a práce, ale Christopher Nolan si s tímhle filmem poradil bravurně. Dalo by se říci, že tenhle film změnil mé myšlení a postevení vůči filmům. Naprosto brilantně zobrazená postava Jokera, kterou ztvárnil Heath Ledger ve mě vzbuzovala pocit něčeho co se pohybovalo na úrovni geniality a šílenství. Heatha jsem vždycky zbožnovala,protože se dokázal do své role naprosto ponořit. Jeho smrt nechala nad celým filmem působit trochu záhadna. Nebot role Jokera byla vždy velmi obtížná. Christian Bale a Morgan Freeman byli jako vždy dokonalý. Co ještě dodat? Nic. Jen to, že je to poslední dokončená, bravurní role Heatha Ledgera a navždy bude.(11.7.2011)

He's not a hero. He’s a silent guardian. A watching protector. The Dark Knight...(14.7.2011)

Najlepší Batman ktorého som videl. Christopher Nolan síce nenatočil komiksový film ale natočil vynikajúci akčný-krimi-thriller ktorý mi úplne vyrazil dych. Christian Bale je ako Batman OK ale zatieni ho mrazivý výkon Heatha Ledgera ako Jokera ktorý je tak perfektný až sa mi stalo že som sa viac tešil kedy sa na scéne objaví Joker a nie Batman.(30.8.2011)

Nejlepší Batman všech dob!!!(8.10.2011)

... aneb jak lze přetavit komiksový snímek v inteligentní klasiku kriminálního žánru !!! ... 90% ...(8.10.2011)

Super napínavý film, nejlepší z Batmanů, U filmu jsem ani nemohl vstát z gauče jak to bylo napínavé, super výkon Jokera (Heath Ledger) - štve mě že umřel protože v temném rytíři zahrál Jokera fakt na 1 s deseti hvězdičkama.Hodně dobrý herecký výkon Batmana (Christian Bale). Krásně vymakaný Batmobil i Batmotorka.Asi si je budu přát k vánocům:). Celé to završuje krásná hudba. 100%(11.10.2011)

Úžasně vystupňované napětí, ovšem kdyby netrvalo celý film. Tak strašně tě ten film drží pod krkem a tak dlouho, že už je ti jedno co bude, hlavně ať je to rychle. Nemůžu pochopit, proč mi nebylo souzeno tento film docenit. Asi mám radši ty předchozí filmy, který tolik netlačili na nervy a člověk se na ně rád díval kdykoli. Po technické stránce těžko něco vytýkat, myslím, že to bylo tak zamýšleno, aby to bylo z této strany precizní. Všechna čest, ale kdo se má na to dívat. Na Wajdovu Katyň se taky málokdo podívá víckrát.(21.11.2011)

Zle som videl alebo to naozaj namiesto dvoch terminatorov proti sebe v temnych kulisach bojovali netopieri muz a zmachleny vtipalek? Lebo ten kamion by tomu nasvedcoval... Nuz, toto urcite nie je na viac ako osem pointov, ani s Baleom a Ledgerom. Tradicne nolanovske atributy kvality kazi neprehladnost a zbytocna komplikovanost deja, (aj na komix privelka) nerealnost situacii ci zdlhavost priebehu. To vsetko ma privadza k necakanemu zisteniu - Batman Begins bol filmom kvalitnejsim a jeho prva polovica strci do vrecka celeho rytiera temnoty, sorry Heath aj ked tie tvoje cinorode pohyby jazyka boli velmi zabavne..(14.12.2011)

Filmová dráma gigantických rozmerov, ktorá sa natrvalo zapísala do zlatého fondu kinematografie. Umenie je pre mňa niečo k čomu sa akosi stále musím vracať, chcem vracať, objavovať a vychutnávať krásu a plnosť diela. The Dark Knight spĺňa túto definíciu do bodky. Je mojim splneným snom. Zasadiť komiksovú predlohu do dneška a dať jej uveriteľný rozmer je absolútna devíza snímku a podtrhuje režisérovu nespornú kvalitu. Celý film šľape ako jedna mašina, je do prasknutia preplnený pútavým dejom, ktorého každá časť je dôležitá a dotvára kompaktný celok. Balans je ukážkový a dá sa povedať, že Chris dáva zvyšku režisérov na frak a ukazuje čo znamená pritlačiť na pílu a neprehnať to. Exceluje hlavne čo sa týka strihu, pomocou ktorého umocňuje napätie a osudovosť do nezdolateľných výšin. Výdatne mu pomáha Zimmer a jeho superdramatický a superosudový soundtrack, ktorého sa nedokážem nabažiť. Výber hercov je na 1*, celý ansámbl podáva nadpriemerné výkony a jeden totálne ohromujúci Ledger v roli Jokera. Dá sa povedať, že Ledger doslova zakopal Nicholsonovho Jokera pod zem. Batman v podaní Balea je oproti Batman Begins temnejší, inteligentnejší a silnejší. Eckhartov Dent je skvele napísaná a zahraná postava a spolu s ďalšími osvedčenými esami Cainom, Freemanom a Oldmanom tvorí pilier filmu. Premyslený záver lepí snímku štatút absolútnej špičkovosti. Nolanov opus magnum.(15.12.2011)

První díl byl v jistých ohledech trošku sušší, ale pak se Nolan vytasí s tímhle. Temné, to je opravdu slovo, které vás napadne. Výborné herecké výkony od vše zúčastněných (Ledgerův možná životní... zní to morbidně, ale je to tak). Děj je naprosto strhující, žádná romantika, žádný happyend. Teď už se jen modlit, aby třetí díl byl ještě lepší.(16.1.2012)

Docela zajímavý scénář + šílený Heath Ledger + mnozí efektové = za 3.(20.1.2012)

Zatím nejnovější a pro mě také nejlepší Batman.Myslím, že má ještě o trochu více šťávy než první Batman s Nicholsonem a Keatonem.Po celou dobu filmu napínavá akce se skvělými efekty, kostýmy a ostatními důležitými prvky pro každý akční film o superhrdinech.Bale je jako Batman perfektní, velmi dobré výkony zde ukázali také Oldman, Freeman, Eckhart a vždy pohotový a vtipný ,,Alfred" Michael Caine, který dodává filmu něco humoru.No a kdo že byl v tomto filmu lepší ,něž sám Batman, kdo tomuto filmu dodal ten nejlepší možný efekt a bude už zřejmě navždy hlavním důvodem, proč se na tohoto nového Batmana budu dívat znovu a znovu?Samozřejmě, král zločinců-,,Joker" Heath Ledger.Neuvěřitelný, skvělý, odporný, šílený a bez zábran.Toto jsou slova, která jeho Jokera vystihují.Nejzaslouženější Oscar.Celkově parádní jízda,která se nebude překonávat snadno.Po ,,Batman začíná" tedy přichází ještě o třídu lepší,akčnější a nadupaný ,,Temný rytíř" a uvidíme,jak dlouho budeme čekat na podobný komiksový nářez s takovou atmosférou.,,Why so serious"?(11.2.2012)

Tri hviezdy pre maskéra. Inak nič moc, nebolo to podľa môjho gusta.(16.2.2012)

Temný rytíř je skvělý napínavý akční film. Na to, že má film 152 minut tak je opravdu mistrovský když dokáže napnout diváka už hned od začátku při vykradení banky! A po celý film skoro ani nedýcháš tím napětím. Ve filmu se neobjevují žádné nudnější mezery. Vše jde napínavě strhujíc dál až ke svému konci. A až na konci filmu si konečně můžeš vydechnout! U žádného jiného filmu se mě tohle nestalo což znamená, že tento film je THE BEST! Parádní děj, skvělý herci, výborná režie a precizní filmové triky. Tohle je prostě THE BEST OF MOVIE!!! 101% PS: Viděl jsem už nejméně 4krát a pořád mi to nestačí :-D(12.3.2012)

Myslel jsem si,že Jacka Nicholsona v roli Jokera Heath Ledger nepřekoná, ale možná jsem se zmýlil. Jack Nicholson zahrál Jokera naprosto brilantně,ale Heath Ledger do tý role dal naprosto vše a to je vidět v každým záběru s nim...paradoxně jako by právě tušil,že to bude role poslední...Oba ho prostě zahráli jinak, ale každopádně Heath Ledger tu zlatou sošku dostal oprávněně o tom žádná. Mě osobně se líbili oba představitelé. Tak či onak si troufám tvrdit, že úspěch tohohle dílu stojí na dvou jménech. Chris Nolan a právě představitel Jokera. Naprosto dokonale zahrané a dokonale natočené...Chris Bale stejně jako Michael Caine či Morgan Freeman předvedli standartní výkon a nezaváhali...strhující,akcemi nabitý a určitě nejnapínavější batmanovskej příběh,co byl zatim natočen a k tomu všemu výborná hudba Hanse Zimmera, která mu na kvalitě jen přidala...nicméně aby to nebylo jen o superlativech...Aaron Eckhart nebyl úplně ta správná volba, ale ještě se to dalo, ale výběr Maggie Gyllenhaal byl teda hodně velkej krok vedle...chápu, že s Katie Holmes kvůli jejím hvězdným manýrům a nesmyslným finančních požadavkům museli spolupráci ukončit, ale Holywood má dost velkej výběr hereček...tak neskutečně antisexuální, topornou a trapnou herečku jsem v hlavní roli dlouho neviděl...suma sumárum byl pro mě předchozí díl lepší a já jsem jen zvědavej, s čim kluci přijdou příště...80% :)(20.3.2012)

Tak tenhle film mě teda dostal. Příliš jsem od něj nečekala (Batman nebyl nikdy můj nejoblíbenější superhrdina), ale naprosto mě překvapil. Batman v podání Christiana Balea byl mnohem lepší než ten původní a Joker, ten byl naprosto dokonalej. Heath se opravdu předvedl.(5.5.2012)