poster

Temný rytíř

 • USA

  The Dark Knight

 • Velká Británie

  The Dark Knight

 • Slovensko

  Temný rytier

 • Kanada

  The Dark Knight

 • Nový Zéland

  The Dark Knight

 • Austrálie

  The Dark Knight

Akční / Drama / Krimi / Thriller

USA / Velká Británie, 2008, 152 min

Externí recenze k filmu (18)

 • Advojka.cz (Jiří Flígl)

  "Především Nolan závěrem Temného rytíře dokázal udělat působivou tečku za svým pojetím Batmana, která přesahem k obecné povaze hrdinství, pravdy a spravedlnosti bude v divácích ještě dlouze rezonovat. O to smutněji vyznívá nenasytnost producentů i fanoušků, kteří okamžitě začali spekulovat o…" (více)

 • Aktuálně.cz (Kamil Fila)

  "Temný rytíř se zbavil cizorodých a nezvládnutých prvků předchozího dílu, sjednotil výkony herců do hladkého celku, přidal na akci, vtipu, znepokojivosti, morbiditě i politických podtextech ohledně touhy amerických institucí monitorovat své občany a bojovat proti teroristům všeho druhu. Do očí se…" (více)

 • AVmania.cz (Marek Čech) *****

  "Všechno, co se o Temném rytířovi říká, je pravda. Přehnané očekávání, živené chválou ze všech stran, se naplnilo a bylo by do budoucna jen dobře, kdyby pojem letní blockbuster byl spojován s osobitými režiséry Nolanova ražení, kteří dokazují, že film pro masy nemusí být bezduchá slátanina,…" (více)

 • Filmografie.cz (Martin Černý) *****

  "Když tedy vyložíme karty na stůl, není tam královská postupka, ale vcelku vysoký full house. Christopheru Nolanovi se podařilo mne opět přesvědčit, že existují pokračování, jež dokáží hravě natrhnout úsměv prvním dílům a nejenom těm. Našli bychom sekvence, kdy díky tomu zbytečnému protahování…" (více)

 • Galaxie.name (Pavel Poplužník) *****

  "Temný rytíř je po všech stránkách vylepšený Batman začíná. Lepší a pevnější režie, dokonalý scénář, fantastický psychopat. A nejlepší na tom je, že po odchodu z kina se vás zmocní pocit, že tohle všechno je jen začátek něčeho velkého, co teprve přijde." (více)

 • Kinema.sk (Marek Vojtko) *****

  "Avšak najsilnejším atribútom Temného Rytiera je jeho tematická hĺbka a viac-vrstvové posolstvo. Politicky je film rozporuplný, ale konečná myšlienka o význame hrdinstva a potrebe symbolov, je nezvyčajne silná. Snímka je zároveň pozoruhodným spracovaním udalostí 11. septembra a zmien v (americkej)…" (více)

 • Kritiky.cz (Martin Náhlovský)

  "Potěšující je na druhé straně akce. Není jí málo, nicméně… při tak nafouklém rozpočtu (185 milionů dolarů) by leckdo očekával více. Paradoxně to snímku neodebírá žádaný lesk. Když už dojde na zběsilé nahánění a zpracovávání padouchů, je se na co koukat. Za zmínku stojí nejen mannovský zásah na…" (více)

 • Lidovky.cz (Jindřiška Bláhová) ****

  "Temný rytíř je občas dost mrazivě politický. Jako ideologickou základnu používá velmi výmluvně a nepřekvapivě sociálně politické klima současné Ameriky, která si v sobě řeší mnohé rozporuplnosti po 11. září. Samotný úvodní záběr z pozice letadla jasně ukazuje, kde se Nolanovi pohybují. Film je…" (více)

 • Magazin.cz (Jiří Pavlovský) *****

  "Akce je parádní, ale to už nikoho nepřekvapí... a v tomhle filmu by se klidně mohly veškeré akční scény vyhodit a na kvalitě by to neubralo. Což se o mnoha komiksových velkofilmech říct nedá." (více)

 • MarastJakcyp.com (Barbora Zveřinová) *****

  "Temný rytíř je chladný, chaotický, odměřený a pokud nad ním chcete přemýšlet, v hlavě vám zanechá obstojný zmatek – záměrně! Ale mě neohromil zdaleka tak jako například Sunshine. Chtěla jsem být pohlcena, sežvýkána a vyplivnuta zpět na sedačku. Možná podruhé. Zatím objektivně za 10, subjektivně za…" (více)

 • MovieMania.sk (Jano Švihra) *****

  "Film nemôžem ohodnotiť inak ako piatimi hviezdičkami, je to majstrovské dielo, výborné pokračovanie ságy (fanúšikov Batmana, no i ostatných iste poteší, že tvorcovia sú už teraz rozhodnutí nakrútiť ďalšie pokračovanie), určite si ho pozriem znovu. Všetkými desiatimi odporúčam ísť do kina a…" (více)

 • MovieScreen.cz (Adam Fiala) *****

  "Dokonalý trik bratrů Nolanů, posmrtný triumf Heatha Ledgera a komiksová adaptace, která má s komiksem společného tolik, co učebnice fyziky. Tohle není žádné uměle vybuzené nadšení, tohle je holá skutečnost. Temný rytíř je hoden své pověsti." (více)

 • MovieZone.cz (Petr Cífka) *****

  "Pokud je zjizvenec s make-upem a rozmazanou rtěnkou na scéně, svým poblázněným šaškováním spíš baví, když ale ostatní postavy čelí jeho plánům, zatímco on se drží v ústraní, působí spíš jako nezastavitelné zlo, skličující celé město. Joker je Hitlerem comicsového světa, za nímž zůstává neskutečná a…" (více)

 • Premiere.cz (Pavel Němec) *****

  "Spletitý děj mistrovsky spojuje osobní dramata, odkazy na jedenácté září i velkolepé akční scény, kde náklaďáky metají kozelce. A nejde v něm zdaleka jenom o souboj mezi Batmanem a jeho nemesis. Zásadní postavou je tu státní návladní Harvey Dent, který chce vyčistit město od zločinu – a o němž už z…" (více)

 • Recenzie.org (Ivan Kučera) ****

  "Prečo „len“ 80%? Má to veľa zbytočných odbočiek od hlavnej linky, či už pasáž z Hongkongu alebo korupcia v Gordonovom zbore (tá navyše ani nie je poriadne vysvetlená, takže sa „to zrazu stane“ a divák nevie prečo). Akčné scény (česť výnimkám) neprehľadné a finálnej akcii v mrakodrape s rukojemníkmi…" (více)

 • Rozhlas.cz (Jan Jaroš)

  "Inscenační nabubřelost sotva povede k ocenění takových drobností, jakou je třeba posun v zobrazení města Gothamu od fantaskna k realismu. Temný rytíř je dějově i vypravěčsky přepjatý, hoví si ve vizuální ornamentalistice a zbytečně překombinovaných zápletkách. Každý musí sám zvážit, zda tolik…" (více)

 • Sarden.cz (Martin Kochlica) *****

  "Posledný Nolanov počin je prepracovaný kolos. Je skvelo napísaný, má nabušený soundtrack, akčné scény sú „len“ jeho ozdobou a celé to stojí na nejednoznočnosti Batmana ako kladného hrdiny. Koniec koncov je to Temný rytier..." (více)

 • Velkaepocha.sk (Lukáš Hecl)

  "Nemohu rozhodnout, zda je Temný rytíř postaven na ztvárnění Batmana či výkonu skvělého Heatha Ledgera (ten se konečně vymanil z rolí uhlazených mladíků). Co se režiséru Nolanovi nedá upřít, je skutečnost, že slavnou ságu se silným historickým pozadím vytáhl z bláta, do kterého ji uvrhla poslední…" (více)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace