Temný rytíř

• USA The Dark Knight (více)
USA / Velká Británie, 2008, 152 min (Alternativní 146 min)

Předloha:

Bob Kane (komiks), Bill Finger (komiks)

Kamera:

Wally Pfister

Christian Bale, Heath Ledger, Aaron Eckhart, Michael Caine, Maggie Gyllenhaal, Gary Oldman, Morgan Freeman, Cillian Murphy, Eric Roberts, Ritchie Coster (více)

Další Batmanovo dobrodružství začíná. Jeho protivníkem je tentokrát záhadný psychopat Joker. Vítanou posilou by se Batmanovi mohl stát nový státní zástupce Harvey Dent, idealistický právník odhodlaný bojovat zejména proti mafiím ovládajícím podsvětí města. Dent chodí shodou okolností s Rachel, kterou Batman, alias milionář Bruce Wayne, také miluje. Čínský obchodník Lau, se kterým Wayne odmítne obchodovat, navrhne gothamským mafiánským skupinám pro jejich peníze bezpečný úkryt v Hongkongu, kam nesahá Dentova pravomoc. Do jednání nečekaně zasáhne Joker, který chce polovinu mafiánských peněz za likvidaci Batmana. Ti to odmítnou. Batman vzápětí Laua unese a dostane z něj jména mafiánů. Dent rozjede velkou akci, podaří se mu však dostat za mříže jen méně významné gangstery. Vzápětí Joker vyhlásí, že každý den zabije jednoho člověka, a bude to dělat tak dlouho, než Batman veřejně přizná svou identitu a nechá se zatknout... (TV Nova)

challik

Batman a Joker k sebe proste od nepamäti patria. A to by sa meniť nemalo. Tento film je najlepší z celej série od Batman začína až po Temný rytier povstal. ()

Ondrisko

určite film ktorý patrí medzi mojich top 10, a moju priazeň si Nolan získal temnou atmosférou, Zimmer vynikajúcou heroickou hudbou, a Heath Ledger svojím neprekonateľným výkonom v úlohe jokera...perfektný film, vďaka ktorému som zase začal čítať komiksy ()

brasek

Heath Ledger... celý marketing bol viazaný na tohto herca a naozaj tam dobre zahral, vžil sa do role Jokera. Dejovo podľa mňa lepšie ako Batman Begins. ()

DaDO111

Podle mého názoru vzorová ukázka chaosu, špičkový film na který můžou mít lidé ruzné pohledy. Ani chvíli jsem se nenudil . Hlavně bych chtěl vyzdvihnout výborou atmosféru o což se postaral hans zimmer s výborným soundtrackem, a také christophera nolana s výbornou řežii :) Jsem toho nazoru že Oscar 2 : Herec VR - Heath Ledger, Zvukové efekty + 6 nominací: Kamera, Výprava, Střih, Masky, Zvuk, Vizuální efekty vypovídájí za vše :) ()

THErENDy

Nikdy jsem si nemyslel, že "temného" Batmana, kterého režíroval Tim Burton, může něco překonat. Naštěstí jsem se mýlil, Nolan dokázal jít oproti svému předcházejícímu dílu ještě hlouběji. To co ovšem, tento film posouvá o třídu výše je herecký výkon H. Ledger, který nejen zastíní hlavni postavu Batmana ale i původního Jokera ztvárněného J. Nicholson - každý byl trochu jinak šílený ale tady byl prostě psycho-magor. Za 152 min prakticky nepolevuje napětí, akce což je pro tuto „stopáž" úctyhodný výkon. ***** ()

Adhol

Tenhle film úplně změnil můj pohled na svět superhrdinů a z odmítaného se stalo žádané. Heath Ledger exceluje v roli (bohužel ve své poslední) Jokera způsobem, jaký jsem ještě neviděl. Herecké výkony, hlášky, emoční záběr, soundtrack, akční scény i vyvrcholení filmu je na špičkové úrovni. Pro mě osobně jeden z nejlepších filmových zážitků vůbec. ()

Rocoj

Tak tento film je pro mě určitě jeden z nejlepších, možná úplně nejlepší. Vynikající Batman je ovšem trošku ve stínu ještě lepšího Jokera, jehož herecký výkon jen tak někdo nepřekoná. Heath Ledger zde ukázal svůj obrovský talent. Christian Bale se ukázal prozatím jako nejlepší Batman. Nolan dohromady natočil jednu z nejlepších trilogií, které kdy vznikly. Skvělí herci, hudba, kamera... Bohužel u tohoto filmu si nejde nevzpomenou na tu tragickou událost :( RIP Heath Ledger ()

scattered

Christopher Nolan stvoril niečo, čo posúva hranice filmu k novým obzorom. Jeho Temný rytier je po každej stránke dokonale vypilovaným umeleckým dielom, ktoré sa navždy zaradí medzi klenoty kinematografie. Každý detail filmu je premyslený a má svoje opodstatnenie a miesto. Konfrontácie Jokera s kýmkoľvek (a najmä s Batmanom) sú tým najlepším a dávajú poznať, že nie boj dobra a zla, ale samotné premietanie o tom "čo je dobro", je pilierom filmu. Herci sú výborný, Cillian Murphy ako vždy veľmi prehliadaný, ale s ohľadom na to aký malý priestor dostal a predovšetkým potom na famózneho Ledgera, je to pochopiteľné. Šialené tempo nedáva divákovi ani chvíľu vydýchnuť, občas je to naozaj až príliš a hoci Nolan (vďakabohu) nie je režisérom hrajúcim na city, niektoré scény jednoducho nestačili doznieť a aspoň trochu času naviac by poskytlo možnosť viac sa emocionálne fixovať na príbehy postáv ako napríklad Gordon. Namietať však nejde proti myšlienke celého príbehu, pretože akokoľvek je jednoduchá a otrepaná, spôsob akým nám ju majster podáva je nečím tak výnimočným a neobyčajným, že pri zamyslení sa nad faktom, že The Dark Knight je zároveň brutálne úspešným blockbusterom, zostáva rozum stáť. ()

Rughar

Oceňuji snahu být nekonvenční v zápletkách. Typickým fenoménem je, že pokud jsme shlédli již pár filmů, tak často v napínavých scénách řadového filmu velice přesně dotipujeme, co se asi tak stane dál. Napínavost se tak vytrácí a filmy jsou tak dobré pro člověka, který vidí nejspíš poprvé akční film. Nolanův Temný rytíř však příjemně překvapuje tím, že vybočuje z konvenční tvorby zápletek běžných akčních filmů a proto film kdekoho zaujme pro svůj do poslední chvíle nepředvídatelný sled okolností. To jde krásně ruku v ruce s charakterem hlavního záporného hrdiny - Jokera, kterého mimochodem Heath Ledger vskutku mistrovsky podal. Nemusíte být rozhodně fanoušky Batmana přímo, abyste tento film vyhodnotili jako velice kvalitní podívanou. ()

Tomko87

Naj komiskový film, zároveň druhý najlepší Batmanovský film. (Prvý je pre mňa Batman returns) Z Ledgerovho Jokera sa stala legenda. Len škoda nevyužitého potenciálu Denta. Síce tam mal svoju úlohu, ale aj tak mi prišiel tak nejak do počtu. ()

joejoe

Neviem si predstaviť lepšie obsadenie. Neviem si predstaviť lepšieho záporáka. Neviem či niekedy vyjde lepší Batman a ak áno tak to bude dielo storočia a budú musieť obetovať viac ako jedného herca ktorý podal doslova životný výkon. Bravo. ()

Rust_Francis

Nejlepší díl ze série Batmana. Jeden z nejlepších filmů Nolana. Výborný soundtrack od Hanse Zimmera a Jamese Newtona Howarda. Kamera, Střih, Akce. Film, který šlape od první minuty do té poslední. V neposlední řadě také dech beroucí herecké nasazení Heatha Ledgera. Co scéna, to skvost. Z mého pohledu tomuhle filmu nic nechybí. Naprostá spokojenost po každém shlédnutí. ()

ryuuza

Jeden z nejvíce epických filmů. A to se musí Nolanovi nechat. Vyladil neduhy předchozího dílu a nezklamal. Párádní děj, který se nevleče a to se mi líbí. Postavy bezchybné. Heath Ledger v roli Jokera byl naprosto parádní. Dechberoucí hudba. Nolanovi se po Batman Begins podařil minimálně 2x lepší a temnější filmový zážitek. Za mě 9/10. ()

jojto

Myslel som, že Džeka Nikolsona alias dokonalého Ďzokera nikto neprekoná. Ale hneď prvá scéna ma vyviedla z omylu a posadila na riť. Hít to zahral skvele. To držanie tela, pohyby, gestá rukami, mimika,mejkap i verbálny prejav. Dokonalý padouch, ktorému veríte, že je šialenec a motivuje ho iba chaos a deštrukcia. Na tomto stojí a ťaží úspech Temného rytiera. ()

Batman se blíží k půlmiliardě

Batman se blíží k půlmiliardě

14.03.2022

Druhý týden v kinech a chválený komiksový snímek The Batman už se pomalu ale jistě blíží k půlmiliardě dolarů z celého světa. Film o druhém víkendu zaznamenal jen 42% propady, díky čemuž si v… (více)

Nový Batman bude rekordně dlouhý

Nový Batman bude rekordně dlouhý