poster

Bobby Yeah (festivalový název)

 • Velká Británie

  Bobby Yeah

Krátkometrážní / Animovaný / Horor

Velká Británie, 2011, 23 min

Režie:

Robert Morgan
 • ricci.s
  *****

  Totálny psycho bizár. Ja netuším, čo to kurva bolo, netuším ani, čo tým chcel autor povedať (asi najskôr nič), ale niečo podobné sa často nevidí. Vlastne som počas celého trvania tohto animovaného zázraku čakal, kedy sa to "záhadné" červené tlačidlo opäť objaví a aké peklo potom nastane. Potom som sa už nechal unášať jedným šialenstvom za druhým, plným slizu a všelijakých možných aj nemožných kreatúr. Toto rozhodne sadne málokomu, pre mňa je však Robert Morgan neskutočne talentovaný umelec, aj keď fakt neviem, čo sa mu pri tvorbe tohto kraťasu honilo hlavou.(1.9.2013)

 • Madsbender
  ****

  Mutácie, brutalita, tlačítka, halucinácie, prelínanie reality a unikátne dizajnérske nápady. Lee Hardcastle sa v rámci jedného LSD tripu rozhodol stať Lynchom a pod pseudonymom si natočil svoju vlastnú verziu Eraserhead (ktorý je v početných scénach doslovne citovaný), bez onoho šerosvitu, zato so zachovanou postindustriálnou atmosférou. Jedinečná bizarnosť a budúca modla filmových sadistov. 85%(28.8.2014)

 • SOLOM.
  ***

  Asi půlhodiny po skončení tohoto snímku mého oblíbence Morgana, jsem přemýšlel, jak bych napsal nějaký duchaplný komentář k tomuto bizarnímu kousku, ale nic kloudného mne nenapadlo. Tvorbu tohoto režiséra mám rád, stejně jako nejrůznější morbidní a psycho kousky (je jedno jestli normálně hrané, animované, nebo plastelínové) – tohle byla ovšem prasárna, která neměla pořádně hlavu ani patu – což by ještě ani tolik nevadilo, kdyby mě samotný děj alespoň něčím pořádně zaujal. Bohužel se tak nestalo a na to, že má hodnocení na netu kolem 70%, je to obyčejný průměr, který mi stačilo vidět jen jednou. Trochu zklamání…50%(16.9.2013)

 • Seabeast
  *****

  Bobby Yeah je velmi zvláštní, psychedelický a atmosférický kraťas, kde každá postavička vypadá jakoby měla kožní nemoc. Do toho si přimíchejte hororový nádech a zpracování, které se blíží pohádkám pro děti, jenže tahle pro nejmenší není ani omylem. Maximálně pro ty, kterým chcete způsobit trauma a bezesné noci s bubákama... :-D Koncepce je velmi snová až na hranici halucinace a za podpory velmi vydařené zvukové složky, vše je do puntíku dotaženo. Doporučuji shlédnout večer bez přečtení obsahu, protože jedinně tak zapojíte svoji fantazii a tuhle excelentně ztvárněnou "zvrácenost" nejlíp vychutnáte. K vidění ZDE.(1.4.2014)

 • JohnMiller
  ****

  Bobby Yeah je bizarná, úchylná groteska pravdepodobne pre veľmi úzky okruh filmových nadšencov. Nemá to dej a ani zmysel (Pokiaľ má tak som naňho neprišiel) Ide tu iba o audio vizuálne (plastelínové) orgie. V takomto originálnom podaní mi tento art sedel. Skôr ako obsah toho čo je tu oficiálne vložený je výstižnejšie to že sa tu jedná o chlapíka ktorý ukradol bábätku domáce zvieratko. Bábo si svoj majetok značí tým že na ne lepí tlačítka. Po stlačení toho tlačítka sa dejú s osobou ktorá to má na sebe prilepené nenormálne prasačiny. Bobby Yeah je na nešťastie tlačítkom tiež poznačený a chráni sa aby mu to nejaký kumpán nestlačil.(6.10.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace