Reklama

Reklama

Noc úplňku

Obsahy(1)

Velkolepá fantasy o věčné lásce plná fascinujících triků, bojových umění a šermířských soubojů. Yi-Gwak je slavný lovec démonů. Osud mu připravil strastiplnou cestu. Během života ztratil mnoho přátel, ale největší ranou byla smrt jeho lásky, nevinné dívky Yon-hwa. Yi-Gwak vstupuje před bránu nebe, místo, kde žijí démoni a duchové, kteří nebyli vpuštěni do nebe. Chce tam najít svou milovanou a pokusit se vrátit ji zpět na Zemi. Netuší, že nejsilnějšího protivníka potká teprve zde. Jeho zesnulý učitel Ban-chu se stal temným vládcem… Legenda o věčné lásce a odvaze, která boří hranice mezi nebem a zemí. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (88)

HappySmile 

všechny recenze uživatele

Váhám mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami. Vizuálně to bylo moc pěkně udělané. To, že se příběh odehrává v mezinebi, umožnilo tvůrcům použít spoustu fantaskních prvků, které by jinak působily kýčovitě. Na akční scény byla jedna radost se dívat. A taky to nepostrádalo jistou poetiku. Ale něco mi tam malinko chybělo oproti podobným filmům - asi taková ta přesnost a ladnost, která zde nebyla úplně na té úrovni, kterou bych očekávala. ()

viperblade 

všechny recenze uživatele

Málokdy se ke mně film dostane takovou náhodu či oklikou, chcete-li. Totiž, moje spolubydlící, která moc nestah… nekupuje filmy :-) si chtěla koupit snímek Restless, ale místo něj koupila tento. Tak jsem jí řekl, ať ho nemaže, že se na to podívám. No a musím říct, že ten druhý film mě bavil o něco víc. Chcete vědět, co bylo na tomto filmu nejlepší? Začátek (který vypadal, že mě čeká skvělá fantasy) a konec (ne úplný, dalo by se to označit jako předkonec, kdy si hlavní hrdina "probojovává" (to je děsné slovo) cestu k hlavnímu záporákovi). A ten zbytek byl pěkně mimo. Takhle, mám rád, když na mě film vyrukuje s něčím, co jsem do té doby neviděl, ale tady to bylo moc na hraně s (nechtěnou) parodií. Ale hlavní problém, který jsem s tímto filmem měl, byl, že mi všechny postavy (krom té fajn Korejky, Japonky, no zkrátka Asiatky :-)) byly naprosto ukradené a já jsem k nim prakticky nic necítil. Bylo to takové "jo, on bojuje na život a na smrt, ok…” místo toho, abych mu alespoň trochu přál, aby ten souboj vyhrál. Jak jsem už napsal, nebýt toho solidní začátku a té luxusní scény u konce, jdu mnohem, mnohem níž. 50 %. ()

Reklama

blackrain 

všechny recenze uživatele

Na lásku je i smrt krátká a vůbec ji nemůže ohrozit. To je hlavní myšlenka fantasy příběhu. Yi Gwakova snoubenka Yon-hwa byla zavražděna rozzuřenými vesničany, kteří si mysleli, že na vesnici přivolala zkázu. On se s ní znovu setkává v Mezinebi, kde mrtvé duše čekají na své znovuzrození. Z Yon-hwy se ale stala nebeská bytost bez vzpomínek na svůj předchozí život. Život, no spíše bytí jim zpříjemňují mrtví lovci démonů. I když jde o romantiku, tak bojové scény nechybí. Závěrečná bitva byla více než slušná. Extriéry jsou krásné. ()

Shit 

všechny recenze uživatele

Shinobi byla podle mě nuda, ale tohle je správná výborná asijská fantasy, která oplývá bezpočtem skvělých vizuálně a i choreograficky dokonalých soubojů, perfektní hudbou, neočekávaně dobrými triky a i když je příběh trošku typickej, tak to vůbec nevadí a já si tuhle fantasy fakt užil se všim všudy až do závěrečný řežby. Takhle a i jako Vlkodav z kmene Šedých psů by měla vypadat nemegalomanská fantasy ()

molotov 

všechny recenze uživatele

Krásný fantasy příběh, který si nesnaží zaplnit svůj svět tolkienovským způsobem miliony hrdinů, ale jen pár důležitými postavami, na jejiž osudy se soustředí a netříští své síly na příliš mnoho bojištích. Souboje jsou velmi efektní (způsob úmrtí se mi naopak hodně líbil a trikově je opravdu krásně udělaný), výprava překrásná až dechberoucí, přesto to nejdůležitější je v tomto příběhu láska. Láska navzdory smrti, láska navzdory osudu, navzdory vymazaným vzpomínkám. Nemalou výhodou je střídmá délka, takže film krásně utíká a ani na okamžik mě nezačal nudit. Tady není co řešit, plný počet a basta fidli.:) ()

Galerie (41)

Reklama

Reklama