Noc úplňku

중천

The Restless

Akční / Fantasy / Romantický / Drama

Jižní Korea, 2006, 105 min

Tak malou odezvu na spousty podnětů k emocím jsem snad ještě nezažil. Kolikrát se rozehraje krásná hudba v kouzelném prostředí při vypjatých situacích a nic. Asi jsem se nedokázal vžít do postav, nebo bylo jsem byl příliš násilně tlačen k emocím, než abych tomu propadl. Moc se mi nelíbil ani scénář. Především jsem po většinu času nechápal motivaci hlavně záporných postav, které zacházely až do pouhých škodičů. Do kina bych na to možná přesto zašel, protože po vizuální stránce je to úchvatné a hudba je také vyskoko nad průměrem. Především prvních a posledních 20 minut to byla téměř lotrovská pastva pro oči.(10.5.2008)

• Fr

,,LIDSKÁ LÁSKA K DRUHÝM A KE SVĚTU MŮŽE SVĚT ZMĚNIT“..... /// Yl Gwak přišel do ,,MEZINEBE“, tam se vyblil a tím zjistil, že je živej. Musí to tam totiž zachránit před leteckým komandem a rozdávat lásku jedný (naštěstí, jinak by to byl hustej asijskej pornáč!) osvícený bytosti. Zparchantělá pohádková fantasy. Horší okamžiky střídaj ty ještě horší a dlouho (kurva fakt dlouho!) se držím, než zařvu: ,,TO JE PÍČOVINA!“ Příběh, ve kterým všechno souvisí se vším mě kurevsky zavírá voči. Masochisticky se mlátím přes záda a držku, abych vydržel všechny ty nudný meditace. Je vidět, že tvůrci maj nakoukáno. Z wuxia filmů si zapamatovali, že se musí lítat, prostředí má bejt barevný a všude má ležet listí. Prostě – AŤ JE NA CO KOUKAT! Škoda, že zapomněli na choreo, páč v týhle nebeský romantice sice lítá i (málem) chleba s máslem, ale nápad – natož větší myšlenka žádná. Tohle snad natočili Severokorejci, ne? Láska zvítězí nad nenávistí! Že vás kurva pošlu na letiště Václava Havla! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Miluju bojovníky, kterým ze zad vystřelujou tuny řetězů. 2.) Jsem fanoušek společnosti Intersonic. 3.) Su přesvědčenej, že moje vzpomínky přinesou lidstvu naději. /// PŘÍBĚH ** HUMOR ne AKCE *** NAPĚTÍ ne(31.3.2012)

Nádherná výprava, dobře odvedené triky, krásná hudba, poutavý příběh a... nic. Kim Tae-hee nevyhledávám a o svém herectví mě nepřesvědčila ani v tomhle filmu. I když má slzy v očích, i když se snaží, tak mi prostě přijde studená jako psí čumák. Navíc jsem měla pocit, že ani Woo-sung do své role nedal tolik zápalu, jak je u něho zvykem. Ale možná je to jenom tím, že jsem ho teď viděla potřetí za sebou a tady, na rozdíl od Padam Padam, neměl moc co hrát.(23.1.2015)

DVD/// Obsazení 5/10 Děj 4/10 Hudba 9/10 Efekty 8/10/// +nádherně výpravné, sem tam akční, špičkově ozvučené -složitý a zamotaný příběh, plitké dialogy, zase to létání/// Tohle je film úplně jak z jiného světa. Pokud chcete zažít zase něco jiného a nevadí vám fantasy tak se mrkněte na tohle. Korejci jsou prostě zvláštní a dokáží vytvářet zvláštní světy. Trošku mi to připomínalo filmy Fontána (po stránce efektů) a Nekonečný příběh (po stránce příběhu) Na první pohled je to přeci jen dost zvláštní podívaná. Bohužel ale nezaujme natolik aby jste nepocítili pocit nudy a nezačali se dívat na hodinky. Nakonec tedy zjistíte, že to je celé přeplácané, nedává to moc smysl a vlastně že se toho zas tolik nestalo. Takže když to shrnu: tohle je jen průměrný film na který se pěkně kouká a ještě lépe se poslouchá. Přestože není výsledné hodnocení nijak závratné, korejkým tvůrcům na jejich řemeslo prostě nezanevřu a těším se na jejich další kousek./// Celkem 60%///(17.2.2008)

Očakávania boli vysoké, no výsledok mierne sklamal. Tvorcovia sa snažili od začiatku vletieť vo veľkom štýle, no úvod sa príliš nevydaril. Niektoré scény vyzneli trocha trápne, ako by tvorcovia nevedeli čo chcú alebo nevedeli ako na to. Všimol som si, že emócie príliš nefungovali, zrejme to bude slabšími hereckými výkonmi. Režisér nevytlačil zo štábu maximum. No zopár scén pôsobilo skvelo, akčnejšie scény boli pomerne zvládnuté, triky a efekty tiež lahodili oku, aj keď to nie je zrovna vysokorozpočtový film. Dej bol síce ako tak zrozumitelný, ale miestami kŕčovitý a chaosný. Nie je to žiaden Hrdina alebo Klan lietajúcich dýk, no pozerať sa na to rozhodne dá. Mám rád podobné filmy, no tento je len mierne nadpriemerný. 65%(23.1.2009)