Noc úplňku

• angličtina

The Restless

Akční / Fantasy / Romantický / Drama

Jižní Korea, 2006, 105 min

Vizuálně strhující, dějově zajímavé a emočně trošku udušené. Hudba výborně dokresluje, již tak vynikající kontrastní záběry, na které se pěkně kouká a nejednomu divákovi připomenou Pána Prstenů. Příběh je nápaditý (Mezinebe), ovšem emočně na mě moc nepůsobil, proto 4**** , po Akční stránce povedené. Pohádková podívaná, při které jsem se hrozně těšil na každou scénu s krásnou Tae-hee Kim a závěrečný boj, který rozhodně stál za to. Opravdu povedené, byly také wuxia scény a smrt v Mezinebi. Výborná výprava a kostýmy. 75 %(16.2.2010)

Na lásku je i smrt krátká a vůbec ji nemůže ohrozit. To je hlavní myšlenka fantasy příběhu. Yi Gwakova snoubenka Yon-hwa byla zavražděna rozzuřenými vesničany, kteří si mysleli, že na vesnici přivolala zkázu. On se s ní znovu setkává v Mezinebi, kde mrtvé duše čekají na své znovuzrození. Z Yon-hwy se ale stala nebeská bytost bez vzpomínek na svůj předchozí život. Život, no spíše bytí jim zpříjemňují mrtví lovci démonů. I když jde o romantiku, tak bojové scény nechybí. Závěrečná bitva byla více než slušná. Extriéry jsou krásné.(11.9.2009)

Paradni korejsky fantasy, ale bohuzel k dokonalosti to ma daleko. Pribeh je fajn, pusobi to docela zajimave a originalne, ale skoda, ze tu neni vic souboju a tvurci spis tlaci na tu romantickou linii a misty to s tim uz prehani. Taky me trosku zarazil konec, cekal jsem, ze se nejak navaze na ten uvod mimo nebe a nebo ze se hlavni dvojka zase setka, takle to pusobi lehce useknute. Nicmene par souboju tady je a vsechny naprosto perfektni, i kdyz by se precejen choreografie dala misty jeste doladit. Triky jsou taky celkem fajn, nijak nerusi a ucel splnujou (nektery zabery jsou vizualne fakt uchvatny), ale bezchybny rozhodne nejsou. No a co se tyce hercu, je fajn, ze jsou vsichni dostatecne odlisny a clovek si je neplete a hlavni dvojka lovec demonu a nejaka nebeska nevim co jsou sympataci, ale Tae-hee Kim porad naprosto neskutecne vali oci. Takze celkove povedeny a zabavny fantasy za slabsi 4*.(17.3.2009)

Málokdy se ke mně film dostane takovou náhodu či oklikou, chcete-li. Totiž, moje spolubydlící, která moc nestah… nekupuje filmy :-) si chtěla koupit snímek Restless, ale místo něj koupila tento. Tak jsem jí řekl, ať ho nemaže, že se na to podívám. No a musím říct, že ten druhý film mě bavil o něco víc. Chcete vědět, co bylo na tomto filmu nejlepší? Začátek (který vypadal, že mě čeká skvělá fantasy) a konec (ne úplný, dalo by se to označit jako předkonec, kdy si hlavní hrdina "probojovává" (to je děsné slovo) cestu k hlavnímu záporákovi). A ten zbytek byl pěkně mimo. Takhle, mám rád, když na mě film vyrukuje s něčím, co jsem do té doby neviděl, ale tady to bylo moc na hraně s (nechtěnou) parodií. Ale hlavní problém, který jsem s tímto filmem měl, byl, že mi všechny postavy (krom té fajn Korejky, Japonky, no zkrátka Asiatky :-)) byly naprosto ukradené a já jsem k nim prakticky nic necítil. Bylo to takové "jo, on bojuje na život a na smrt, ok…” místo toho, abych mu alespoň trochu přál, aby ten souboj vyhrál. Jak jsem už napsal, nebýt toho solidní začátku a té luxusní scény u konce, jdu mnohem, mnohem níž. 50 %.(7.12.2012)

Hodně létání na lanech, hodně šermování, opravdu hodně buddhismu. Tedy co se mytologie týče; o žádném zenovém rozjímání tu nemůže být řeč. Spousta hezkých obrazů (bohužel jsem to všechno už někde viděl), ale u triků by méně kvalitnějších bylo více než hodně sporných, příběh je pro děti a postavy nejsou extra sympatické. A propos pro děti - je to vlastně prostinká pohádka, ale mám v laboratorních podmínkách odzkoušeno, že pro jinochy i starce je dějová linka příliš roztřepená a nepřehledná, až leckdo ztrácí nit (a tím i zájem). Když o tom tak uvažuji, začínám váhat, jestli se těmi třemi hvězdičkami nepasuji mezi nekritické obdivovatele žánru...(30.8.2010)