Noc úplňku

Velkolepá fantasy o věčné lásce plná fascinujících triků, bojových umění a šermířských soubojů. Yi-Gwak je slavný lovec démonů. Osud mu připravil strastiplnou cestu. Během života ztratil mnoho přátel, ale největší ranou byla smrt jeho lásky, nevinné dívky Yon-hwa. Yi-Gwak vstupuje před bránu nebe, místo, kde žijí démoni a duchové, kteří nebyli vpuštěni do nebe. Chce tam najít svou milovanou a pokusit se vrátit ji zpět na Zemi. Netuší, že nejsilnějšího protivníka potká teprve zde. Jeho zesnulý učitel Ban-chu se stal temným vládcem… Legenda o věčné lásce a odvaze, která boří hranice mezi nebem a zemí. (oficiální text distributora)

B!shop

Paradni korejsky fantasy, ale bohuzel k dokonalosti to ma daleko. Pribeh je fajn, pusobi to docela zajimave a originalne, ale skoda, ze tu neni vic souboju a tvurci spis tlaci na tu romantickou linii a misty to s tim uz prehani. Taky me trosku zarazil konec, cekal jsem, ze se nejak navaze na ten uvod mimo nebe a nebo ze se hlavni dvojka zase setka, takle to pusobi lehce useknute. Nicmene par souboju tady je a vsechny naprosto perfektni, i kdyz by se precejen choreografie dala misty jeste doladit. Triky jsou taky celkem fajn, nijak nerusi a ucel splnujou (nektery zabery jsou vizualne fakt uchvatny), ale bezchybny rozhodne nejsou. No a co se tyce hercu, je fajn, ze jsou vsichni dostatecne odlisny a clovek si je neplete a hlavni dvojka lovec demonu a nejaka nebeska nevim co jsou sympataci, ale Tae-hee Kim porad naprosto neskutecne vali oci. Takze celkove povedeny a zabavny fantasy za slabsi 4*. ()

Fr

,,LIDSKÁ LÁSKA K DRUHÝM A KE SVĚTU MŮŽE SVĚT ZMĚNIT“..... /// Yl Gwak přišel do ,,MEZINEBE“, tam se vyblil a tím zjistil, že je živej. Musí to tam totiž zachránit před leteckým komandem a rozdávat lásku jedný (naštěstí, jinak by to byl hustej asijskej pornáč!) osvícený bytosti. Zparchantělá pohádková fantasy. Horší okamžiky střídaj ty ještě horší a dlouho (kurva fakt dlouho!) se držím, než zařvu: ,,TO JE PÍČOVINA!“ Příběh, ve kterým všechno souvisí se vším mě kurevsky zavírá voči. Masochisticky se mlátím přes záda a držku, abych vydržel všechny ty nudný meditace. Je vidět, že tvůrci maj nakoukáno. Z wuxia filmů si zapamatovali, že se musí lítat, prostředí má bejt barevný a všude má ležet listí. Prostě – AŤ JE NA CO KOUKAT! Škoda, že zapomněli na choreo, páč v týhle nebeský romantice sice lítá i (málem) chleba s máslem, ale nápad – natož větší myšlenka žádná. Tohle snad natočili Severokorejci, ne? Láska zvítězí nad nenávistí! Že vás kurva pošlu na letiště Václava Havla! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Miluju bojovníky, kterým ze zad vystřelujou tuny řetězů. 2.) Jsem fanoušek společnosti Intersonic. 3.) Su přesvědčenej, že moje vzpomínky přinesou lidstvu naději. /// PŘÍBĚH ** HUMOR ne AKCE *** NAPĚTÍ ne ()

Jossie

Yi-Gwak je lovec démonů a když ztratí milovanou dívku, vypraví se pro ni až do nebe, aby ji znovu našel. Jenže skončí v mezinebí, kde sice Yon-hwa najde, ale ona se na něj nepamatuje a navíc tady zrovna zuří válka. Vizuálně moc hezká fantasy, která mě bohužel emocionálně nevzala tolik za srdce, jako jiné. ()

tombac

Jungcheon jsem netrpělivě očekával, jelikož fantasy wu-xia akce ve stylu japonského Shinobi jsou poměrně nedostatkovou filmovou komoditou. A v hlavní roli mů oblíbený jihokorejský herec Jung Woo-sung, představitel ikonického kopiníka Yo-seola z Musy, tomu nešlo zkrátka odolat... Jungcheon by se dal přirovnat též k Shadowless Sword: v podobně výrazně výtvarně ztvárněném světě se honí banda nadlidskými schopnostmi vládnoucích zabijáků za smíšeným a neméně zdatným duem hrdinů. Oproti svému jihokorejskému spřízněncovi má výhodu v lépe a přehledněji zpracovaných akčních pasážích. Pravda, v emocionální rovině není taktéž nejpřesvědčivější, ale sterilně na mě nepůsobil. Milostná linka má pro mě navíc jednu přednost: krásnou Kim Tae-hee (do příšery má tuze daleko, milá M. ;-)) Vizuálně a trikově na výši natočená wu-xia se solidními souboji a ne právě nejšťastněji řešenými úmrtími bez problémů ukojila můj hlad po podobných žánrovkách. ()

Cervenak

Predstavte si Aragorna, ako sa celkom sám vrúti na Pelennorské polia - a suverénne sa preseká húfmi orkov až k bráne Minas Tirith. A bude to natočené tak, že tomu uveríte. Tak to je úžasná záverečná scéna tohto filmu, v ktorej sa hrdina sám postaví armáde démonov a za asistencie parádnej bojovej choreografie a špičkových trikov ich niekoľko sto rozseká na prach. Niečo také som ešte nevidel. Škoda, že aj zvyšok filmu nie je taký úchvatný, veľmi dobré akčné výjavy sú prekladané pomerne vlažnými scénami, z ktorých majú sršať emócie, ale srší z nich len nuda. Príbeh nie zlý, spracovanie profícke, ale niečo tomu chýba - asi herecké výkony, ktoré by viac chytili za srdce. ()