Velkolepá fantasy o věčné lásce plná fascinujících triků, bojových umění a šermířských soubojů. Yi-Gwak je slavný lovec démonů. Osud mu připravil strastiplnou cestu. Během života ztratil mnoho přátel, ale největší ranou byla smrt jeho lásky, nevinné dívky Yon-hwa. Yi-Gwak vstupuje před bránu nebe, místo, kde žijí démoni a duchové, kteří nebyli vpuštěni do nebe. Chce tam najít svou milovanou a pokusit se vrátit ji zpět na Zemi. Netuší, že nejsilnějšího protivníka potká teprve zde. Jeho zesnulý učitel Ban-chu se stal temným vládcem… Legenda o věčné lásce a odvaze, která boří hranice mezi nebem a zemí. (oficiální text distributora)

eraserhead666

Kurňa, to byl ale paranormálně romantický doják ve fantastickém vizuálně přebujelém hávu. Ona miluje jeho, on ji však nechce, protože už dlouho miluje jinou ženu, která je mrtvá a vůbec nic si nepamatuje. Jako po vizuální a estetické stránce velmi poutavé, romantiky na mě bylo trochu moc, i když v těchto filmech mi to nějak nevadí, souboje tak nějak ušly (i když více než souboje to byla přehlídka digitálních triků). Ale jo, taková pohádka pro dospělé. Docela mě zaujala hudba, je to první případ, kdy jsem odhalil nějaký styl skladatele, protože jsem si celou dobu říkal, že to musí být ten samý, co složil geniální hudbu pro Casshern. A teď koukám, a je to on. ()

Jossie

Yi-Gwak je lovec démonů a když ztratí milovanou dívku, vypraví se pro ni až do nebe, aby ji znovu našel. Jenže skončí v mezinebí, kde sice Yon-hwa najde, ale ona se na něj nepamatuje a navíc tady zrovna zuří válka. Vizuálně moc hezká fantasy, která mě bohužel emocionálně nevzala tolik za srdce, jako jiné. ()

Cervenak

Predstavte si Aragorna, ako sa celkom sám vrúti na Pelennorské polia - a suverénne sa preseká húfmi orkov až k bráne Minas Tirith. A bude to natočené tak, že tomu uveríte. Tak to je úžasná záverečná scéna tohto filmu, v ktorej sa hrdina sám postaví armáde démonov a za asistencie parádnej bojovej choreografie a špičkových trikov ich niekoľko sto rozseká na prach. Niečo také som ešte nevidel. Škoda, že aj zvyšok filmu nie je taký úchvatný, veľmi dobré akčné výjavy sú prekladané pomerne vlažnými scénami, z ktorých majú sršať emócie, ale srší z nich len nuda. Príbeh nie zlý, spracovanie profícke, ale niečo tomu chýba - asi herecké výkony, ktoré by viac chytili za srdce. ()

molotov

Krásný fantasy příběh, který si nesnaží zaplnit svůj svět tolkienovským způsobem miliony hrdinů, ale jen pár důležitými postavami, na jejiž osudy se soustředí a netříští své síly na příliš mnoho bojištích. Souboje jsou velmi efektní (způsob úmrtí se mi naopak hodně líbil a trikově je opravdu krásně udělaný), výprava překrásná až dechberoucí, přesto to nejdůležitější je v tomto příběhu láska. Láska navzdory smrti, láska navzdory osudu, navzdory vymazaným vzpomínkám. Nemalou výhodou je střídmá délka, takže film krásně utíká a ani na okamžik mě nezačal nudit. Tady není co řešit, plný počet a basta fidli.:) ()

Martrix

Po přečtení obsahu od oficiálního distributora mám pocit, že jsem se díval na trochu jiný film. Tedy aspoň co se obsahu týče. Yi-Gwak sice lovec démonů je, ale do mezinebí se nevydal nikoho hledat. Ocitnul se tam jakýmsi nedopatřením. Takže Noc úplńku bych charakterizoval spíše jako: příběh o muži, který byl na zemi lovec démonů a aniž by zemřel, dostal se do mezinebí. Místa, kde je umožněno duši, aby se očistila před vstupem do nebe. Jenže i v těchto místech panují boje o moc. Bývalý velitel lovců démonů Ban-chu, usiluje o zničení mezinebí. Yi-Gwak zde tedy potká nejen své bývalé přátele z armády lovců démonů, ale i bývalou lásku. Musí se rozhodnout, na kterou stranu v souboji mezi dobrem a zlem, láskou a pomstou, se přidá. Postava Yi-Gwaka je čistá duše, až prosťáček, který se ovšem umí náramně ohánět mečem. Naštěstí je to jediná, takto plochá a jednobarevná postava. Příběh sám o sobě nijak složitý není. Ovšem díky rozdílnosti našich kultur, si jeden nemůže být jistý, kudy se bude děj ubírat a kdo nakonec zůstane živý, mrtvý, nebo duch. Noc úplňku balancuje na hraně mezi pohádkou a fantazy s tím, že triky jsou na velmi slušné úrovni, výprava je nadstandardní a herci...hrají jak nejlíp umí. Já osobně bych byl raději, kdyby ubylo té romantiky. Místy to fňukání příběhu škodilo. Ale jinak dobré a hodnotím 68% PS: Nevíte čím to je, že si asiaté tak libují v tom, postavit hlavní hrdiny proti obrovské přesile a úplně vážně je většinou nechají vyhrát? Snaží se zbytku světa ukázat, že i když jich je jako much, stačí na nás poslat jen partu maníků, kteří budou viset na drátech a všechny nás skopou do kuličky? ()