poster

Ani svatí, ani andělé (TV film)

Drama

Česko, 2001, 80 min

 • bassator
  **

  17. 12. 2009 - 3/4 filmu - 40%(22.1.2010)

 • jezurka42
  *****

  Jsi teď šťastná? - Bojím se být úplně šťastná. Zamilovala jsem se. Do Klímových neuvěřitelně jemných slov, do smutku, který se zračil v Kristýniních očích, do beznaděje, která čišela z každé scény, z každého dialogu. Jen malá kapka naděje se objevila na obzoru, aby v další scéně byla nemilosrdně setřena z povrchu zemského. Janino šílenství, Honzova dravá nesmělost, Kristýnino hluboké zklamání životem. Pavane for Dead Princess od Maurice Ravela vystihuje tu bezcílnost jejich životů. Možná že se opravdu na konci všeho toho trápení dočkáme jakési úlevy. Skrze jeden pohled je řečeno tisíce slov, jen musíme hledět dopředu a nechat otevřenou duši. Ani svatí ani andělé, dvě vázy a tím to končí.(13.3.2019)

 • KM Phoenix
  *

  Nápad stojící za tímto výtvorem není zas až tak strašný nicméně provedení takové bohužel je. Zlata Adamovská hraje tak jako hrála už v 80. letech, takže průměr jako vždy. Langmajer ve své roli trčí jako Velký Drak Ku-Klux Klanu na srazu čenošských katolíků, přitom jeho postava by mohla být docela zajímavá (badatel v oblasti zločinů komunismu), avšak ve filmu je až na pár zmínek naprosto nevyužitá (stejně jako ta komunistická linie). Z Nálepkový běhá mráz po zádech ať dělá co dělá a to rozhodně nemyslím jako kompliment. Schmitzer nemá co hrát a ani to mu nejde ("kdyby bůh existoval, tak by žádné oči něměl" ?!). A samozřejmě vítěze v anketě o nejzbytečnější, nejhorší, nejotravnější a nejmíň uveřitelnou postavu filmu (možná i vůbec) získává Ester Geislerová za svojí roli nezvedné fetující dcerky. Ještě zmíním Davida Prachaře a Terezu Pergnerovou na něž mám opravdu alergii a tím je ánsámbl kompletní. Z tohoto výčtu je patrné proč jsem nemohl jinak než dát maximálně jednu hvězdu. Je to další spálená šance jak reflektovat problémy dnešní doby kvalitně. Tvůrci místo toho zvolili metody z normalizačních 80. let doplněné o fušeřinu let 90tých.(2.4.2013)

 • Nalimator
  ****

  Předtím jsem se díval v TV na nějakou sl. Marplovou, kde byla zápletka neskutečně překombinovaná, celé to bylo přehnaně zamotané, nevěrohodné, umělé. A pak jsem následně mrknul na tento filmeček a nějak jsem se vrátil do reality. Mělo to své mouchy, ale v rámci TV produkce mi to připadalo dost dobré...takové civilní. Takže pod tímto dojmem dávám i čtvrtou*, ale normálně by to aspirovalo u mne na 3*.(13.9.2011)

 • WANDRWALL
  *

  to nemusíte zdůrazňovat, že nejste ani svatí, a k tomu ani andělé. To o vás člověk ví už dávno.(1.4.2011)

 • - Poslední filmové účinkování Slávky Budínové. (M.B)