After Innocence

Dokumentární

USA, 2005, 95 min

Jessica Sanders

Buddy Squires

dokument pri ktorom si uvedomíte aké somariny nás vlastne trápia a že sú ľudia ku ktorím bol život naozaj nespravodlivý(20.6.2013)

• nascendi

Väznice sú plné nevinne odsúdených. Každý justičný systém je zaťažený menšou, či väčšou chybou. S tým sa nedá nič robiť. Ale je možné vniesť do neho autokorekčné mechanizmy. A tento zdĺhavý dokumentárny film ukazuje, že polovica problému sa napriek odporu pomaly rieši, ale k odškodneniu nevinne väznených je ešte dlhá cesta. Ako vždy, keď ide o peniaze, ktoré má štát vyplatiť. Lebo štát veľmi rád peniaze berie a ešte neradšej ich vydáva. Film ma nechal vlažným, pretože režisérka nedostatočne uplatnila svoj zámer.(19.12.2014)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $114,264Tržby Celosvetovo $-(21.11.2008)

Keby išlo o film, tak príbeh je veľkolepý, romantický alebo inak úžasný. Skutočný život je prozaickejší a prepustený nevinný odsúdenec skončí len s lístkom na autobus na cestu domov. Americký systém nemal v čase natáčania dokumentu žiadny mechanizmus odškodnenia a aj to je jednou zo snáh právnického spolku Nevina, ktorého hlavným cieľom je obnovenie procesu a vykúpenie z väzenia, najčastejšie na základe DNA. Film sa primárne nesnaží diváka dojať, aj keď emotívne momenty sa nájdu, dôraz je na informáciách a príbehoch konkrétnych ľudí. Extrémom je prípad odsúdeného, ktorý strávil 23 rokov v cele smrti a v dokumente vyzeral v psychickej pohode a bojuje za oslobodenie neprávom odsúdených. –––– Poviem vám svoj názor. DNA, alebo dezoxyribonukleová kyselina, je boží podpis. A boží podpis nie je nikdy falzifikát.(19.12.2014)