Foxfire

Foxfire

Škandál na strednej

USA, 1996, 102 min

Souhlasím s Kleopatrou - cituji (doufám že nevadí):Film, ve kterém si těžko dovedu představit do hlavní role někoho jiného než Angelinu. Její charisma je to, co vás nutí nespustit z filmu oči. Není to ani tak v její kráse nebo tady to aspoň není tak postaveno, jako v síle osobnosti Chodičky, za kterou spolužačky jdou jak mouchy za mucholapkou. A myslím, že o tom to právě je, bez ohledu na jednoduchý děj o trochu "jiných" dívkách, mezi které vstoupila dívka ještě mnohem jinačejší, že někdy projde životem někdo, o kom toho nemusíme ani moc vědět, ale co víme zcela jistě je, že na něj nikdy nezapomeneme.(10.6.2011)

Po dlouhé době film, který na mě zapůsobil a který bych neváhala doporučit. Ovšem, má své mouchy. Není z těch, kde by se člověk nestihl ani nadechnout, námět není vůbec neotřelý, ba naopak tuctový (hledání sama sebe v pubertě). Také jsem občas měla problém vše herečkám uvěřit.Ale... Na mě osobně hodně zapůsobila hudba a také určité detaily s kamerou se mi líbily. Neumím úplně vysvětlit, proč se mi film líbil, napadá mě jen jedno slovo, bylo to lidské. Docela chápu ty holky, když se chtěly vzbouřit proti všemu, co je obklopuje. Člověk když si někdy uvědomí, co má kolem sebe, tak by tomu systému nejradši nakopal zadnici, jen to malokdo udělá.. ale je hezké snít, že to jde. I když to není bez následků. Prostě příjemná změna oproti typickým americkým filmům, které poznáte po půl minutě. Nebylo to tak bezduché a snadno čitelné jako většina z nich.(4.2.2012)

• lennyd

Maddy a její kamarádky žijí úplně stejně, jako další tisíce dospívajících dívek - než jim do života vtrhne svérázná Legs (Angeline Jolie). Hned první den způsobí, že se dívky společně postaví jednomu z učitelů, který je sexuálně obtěžuje - a i přesto, že jsou za tento čin vyloučeny ze školy, stvrdí to jejich přátelství více než cokoliv před tím. Během jediného týdne se z nich stanou přítelkyně na život a na smrt, ochotné obětovat jednu pro druhou cokoliv ... Ehm ehm, pokud mám na filmu vypíchnout něco opravdu zajímavého, tak je to mladičká Angelina Jolie. Jak je možné, že herečka, která jednou z nejhezčích žen na světě, a která ještě rok před tímto filmem hrála obyčejnou hackerku, už zde film táhne, a je vlastně tím jediným, proč se na něj podívat. Jinak mne příběh ale vůbec nezaujal, kousal jsem se u něj nudou a nejsem si jistej, jestli jsem náhodou taky na chvilku neusnul. Ale jak tak koukám na hodnocení ostatních, tak ženy a dívky hodnotí tento film o řád lépe než muži, takže možná ve filmu bude něco, co nám chlapům uniká (zvlášť když jsme zaujatí koukáním po Angelině, že ano)...(21.8.2012)

Foxfire je jeden z těch starejch nízkorozpočťáků s mladou Jolie, případně mladým Cagem, co "maj duši". Ta nespoutanost filmu i hlavní hrdinky mě začátkem dospívání nesmírně brala a dobře se mi vzpomíná i teď (ačkoliv si z filmu nepamatuji víc než Angelinu a pár - jak jinak než mírně lechtivých - scén). A nebo možná taky jen divnej film pro ještě mnohem divnější lidi...(22.2.2007)

Z valné části z průměru nevybočující film o dospívání, škole a potížích s tím spojených, který je one woman show Angeliny Jolie. Mladinká herečka zde rozehrává svou partii proti zapšklému konzervatismu s takovým charismatem a silou, že divák jen němě zírá a případné námitky včetně těch, které jsem uvedla, mu zamrzají na rtech. Přestože hrdinky nakonec zjišťují, že ne vždy je vzpoura úspěšná a někdy ten, kdo se bouřil ze všech svých sil, nakonec závaznost pravidel uzná sám, ony samy ani jejich životy už nikdy nebudou stejné jako předtím. Zda je to dobře nebo špatně, musí teprve zjistit.(1.8.2007)

• - Natáčení probíhalo v Americkém Portlandu ve státě Oregon. (Terva)

• - Snímek byl natočen na motivy románu "Foxfire: Confessions of a Girl Gang" Joyce Carola Oatese. (Terva)