Brouk

Trailer

VOD (1)

Paranoia je nakažlivá. Servírka Agnes Whiteová (Ashley Juddová) žije po rozchodu s násilnickým manželem sama v levném motelovém pokoji. Nemůže se vyrovnat se ztrátou synka, který se jí před lety záhadně ztratil během obyčejného nákupu v samoobsluze. Jednoho dne se Agnes seznámí s bývalým vojákem Peterem Evansem (Michael Shannon). Z obou se brzy stanou milenci. Peter vzápětí zjistí, že v pokoji jsou drobní brouci, kteří jsou schopni dostat se lidem pod kůži. Pochopí, že hmyz k Agnes dovlekl on sám, protože po válce v Zálivu podstoupil u armády experimentální léčbu, ve které byl spolu s dalšími vojáky zneužit jako pokusný králík a ve které jej lékaři úmyslně nakazili. Několik lidí se snaží Petera přesvědčit, že žádní brouci neexistují a že vše se odehrává jen v jeho hlavě. Je však pozdě: zamilovaná Agnes totiž Peterovi ve všem věří a stejně jako on se pouští do předem prohrané války s neviditelným hmyzem… (Česká televize)

Trailer

Rob Roy

Pozoruhodné. Ať čekáte cokoli, dostanete něco jiného. Škoda, že film někde kolem poloviny radikálně přehazuje na jinou žánrovou kolej. Palce nahoru za odvahu vydupat si tenhle projekt, Friedkinovi ještě něco z jeho bývalé kontroverznosti zůstalo. Fandům divných věcí doporučuju. 70%. A Michaela Shannona si začnu hlídat, velký talent. ()

drackula odpad!

Tak tento film ma vôbec neoslovil. Prvá hodina bola neuveriteľne nudná a prakticky nič sa nedialo. Vládli najmä tupé dialógy o ničom. Nedialo sa nič čo by nejako príbeh posúvalo vpred, skrátka dlho sa vlečúca nuda. V momente keď prichádza nejaká tá zápletka, je ľahko prehliadnuteľná a určite diváka nevytrhne z navodenej letargie. Ďalej je to len sledovanie nezvládnutého chaosu, ešte tupších paranoidných kecov a záver beriem skôr ako vykúpenie, nie ako niečo šokojúce - uspokojivé. Je mi jasné, že si tento film nájde svojich fanúšikov, avšak ja medzi nich určite nepatrím. Nuda, nuda, trochu psycha...koniec....vybavené...15 % ()

eraserhead666

"Já jsem z Bobra." "Z bobra jsme všichni, ne?" Fíha, tenhle konspiračně paranoidní psychologický thriller kolidující na hraně psychologického horroru je docela náklep. Člověk neví, co se z toho vyvrbí a pak nestačí jen koukat. Přemýšlí, zda je závěrečný herecký výkon obou hlavních představitelů k smíchu nebo skvělým vystižením role v gradujícím příběhu. Zvláštní. Čekal jsem prakticky cokoliv, ale z tohohle jsem docela vedle. ()

Klay

Čtyři dlouhá, nepříjemně ukecaná dějství, příliš jednoduchý děj a scénář, který by měl být o hodně důmyslnější, pokud chce tenhle film zaujmout něčím víc, než jen stojedna procentním nasazením hlavního hereckého páru. Friedkin si pochvalu zaslouží jen za první třetinu. Jak se postavy začínají chovat paranoidně, nějak to ztrácí na předešlé přirozenosti a hlavně na uvěřitelnosti. Tvůrci očividně zapomněli, že tohle není divadelní představení. ()

vorenus

Jedna hvězda je za představitelku hlavní role.Jinak vhodné jen pro ty,co mají zálibu obkládat si celý byt alobalem.S hororem to taky nemá nic společného.A kdysi dobrý režisér to už je asi minulost.A kdo neměl tu čest,tak at se radši dívá do zdi a pobaví se lépe.Celosvětové tržby 7milionu mluví za vše. ()

• Film měl premiéru na filmovém festivalu v Cannes v květnu 2006. Režisér William Friedkin získal Cenu kritiků. (Terva)
  • Během natáčení mělo utržilo mnoho členů štábu kousance od hotelových štěnic. Při natáčení se totiž spalo v šesti hotelech. (Terva)