Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Paranoia je nakažlivá. Servírka Agnes Whiteová (Ashley Juddová) žije po rozchodu s násilnickým manželem sama v levném motelovém pokoji. Nemůže se vyrovnat se ztrátou synka, který se jí před lety záhadně ztratil během obyčejného nákupu v samoobsluze. Jednoho dne se Agnes seznámí s bývalým vojákem Peterem Evansem (Michael Shannon). Z obou se brzy stanou milenci. Peter vzápětí zjistí, že v pokoji jsou drobní brouci, kteří jsou schopni dostat se lidem pod kůži. Pochopí, že hmyz k Agnes dovlekl on sám, protože po válce v Zálivu podstoupil u armády experimentální léčbu, ve které byl spolu s dalšími vojáky zneužit jako pokusný králík a ve které jej lékaři úmyslně nakazili. Několik lidí se snaží Petera přesvědčit, že žádní brouci neexistují a že vše se odehrává jen v jeho hlavě. Je však pozdě: zamilovaná Agnes totiž Peterovi ve všem věří a stejně jako on se pouští do předem prohrané války s neviditelným hmyzem… (Česká televize)

(více)

Videa (1)

Recenze (148)

POMO 

všechny recenze uživatele

Bug nie je divácky ani príjemný film. Je ale pozoruhodný a oceniteľný. Tým, ako dôveryhodne a psychologicky precízne zobrazuje prepad slabého jedinca do maximálneho paranoídneho pekla. A tiež zaujímavou myšlienkou o tom, že partnerskými vzťahmi nielen získavame, ale aj strácame. Bug je vlastne tak trochu iná romanca o osudovom stretnutí dvoch stroskotancov. Romanca podľa Friedkina. :) ()

J*A*S*M 

všechny recenze uživatele

Docela zajímavý psychologický thriller (i když první půle je spíš dramatická sonda do nižších vrstev amerického obyvatelstva), podle názvu jsem čekal něco podstatně jiného. Ačkoli se všechen děj odehrává takřka v jedné místnosti, udržuje film diváka bez problémů v napětí, hlavní psychodvojice byla zahraná velmi dobře. PS: Načrtnutá konspirační linka by se hodila do Akt X. ()

Reklama

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $4miliónovTržby USA $7,025,810Tržby Celosvetovo $8,047,800Tržby za predaj DVD v USA $1,251,654 //počet predaných kusov 62,614William Friedkin nesklamal a v tomto doslova skromnom snímku, prináša dosť slušnú dávku šialenstva, depresie, skľúčenia, dosť hustej atmosféry a taktiež určitú dávku zhnusenia. Nenápadný film odohrávajúci sa po celý čas takmer na jednom mieste neskĺza ani na chvíľu do povrchnosti či zbytočnej apatie k postavám, sledujem surový produkt spoločnosti. /70%/ v hodnotení možno pôjdem ešte vyššie, nechám sa prekvapiť čo to povie po ďalšom vzhliadnutí /70%/ ()

Rob Roy 

všechny recenze uživatele

Pozoruhodné. Ať čekáte cokoli, dostanete něco jiného. Škoda, že film někde kolem poloviny radikálně přehazuje na jinou žánrovou kolej. Palce nahoru za odvahu vydupat si tenhle projekt, Friedkinovi ještě něco z jeho bývalé kontroverznosti zůstalo. Fandům divných věcí doporučuju. 70%. A Michaela Shannona si začnu hlídat, velký talent. ()

Djkoma 

všechny recenze uživatele

Slaboučká atmosféra, která Williamu Friedkinovi opravdu nevyšla stejně jako celé téma Brouka. Film je sterilní v první půlce se doslova nic nestane a když se ukáže první hororový moment vzápětí je zabit a pokračuje se v zajetých kolejích nudy. Herci jsou slaboučcí stejně jako scénář, který se snaží vytvořit klaustrofobní atmosféru hlavně v druhé půlce, kdy se nepodíváme mimo hotelový pokoj. Myšlenku to má, ale je tak ... tak ... špatná. ()

Galerie (20)

Zajímavosti (9)

  • Natáčelo se v amerických státech Kalifornia a Lousiana. V Kalifornii to bylo u lyžařské oblasti v Mammoth a v Louisianě se natáčelo ve městech New Sarpy a Metairie. (Terva)
  • William Friedkin prohlásil, že dělat v místnosti zabalené do staniolu, byla fuška. Všichni, kteří se v místnosti pohybují, totiž byli vidět v odrazech od staniolu. (Terva)
  • Film měl premiéru na filmovém festivalu v Cannes v květnu 2006. Režisér William Friedkin získal Cenu kritiků. (Terva)

Reklama

Reklama