V řetězech

Black Snake Moan

V reťaziach

Drama / Thriller

USA, 2006, 116 min

kto cakal komercnu sracku bude sklamany, ale velmi prijemne pretoze na black snake moan sa pozera velmi dobre hlavne z dvoch hladisk. po prve vyborna herecka dvojka, ktora sa takmer vzdy tesi mojej oblube a hlavne christine ricci su podobne role site priamo na mieru. po druhe zaujimavy pribeh, ktory mohol dopadnut vselijako, ale nastastie dopadol najlepsie ako mohol. preto je black snake moan v celku inteligentna drama.silnych 70%(17.10.2007)

Hodně divný film. BLACK SNAKE MOAN je takzvaně nepředvídatelně předvídatelný. Ne že by tady byli šílené twisty, které zboří vaše předchozí domněnky. Spíš se tak nějak nepostřehnutelně vyvíjí jinými směry než by se od takového tématu čekalo a pak se k nim téměř nepostřehnutelně zase vrátí. Co je ale nejdůležitější jsou perfektně obsazené role. Christina Ricci hraje skvěle a to roli ve které jsem si ji snad nedovedl ani představit. Hlavním tahounem je však Sam Jackson. Jako staříka Lazaruse ho vidíme jezdit traktorem po růžích své bývalé manželky, vidíme ho zpívat a hrát blues, a to hodně dobře. Osobně považuju ty jeho dvě sólovky - Just Like A Bird Without A Feather a Black Snake Moon za nejpůsobivější scény v celém filmu.(7.7.2007)

Moc podařený film, v kterém v každém případě dominují svým hereckým umem dva hlavní představitelé (Samuel L. Jackson a Christina Ricci). Jen to obsazení Justina Timberlakea jsem nějak nepochytila, pro mě to není ani zpěvák, i když se v tomto řemesle proslavil více, natož herec. Atmosféra byla vynikající. A sice už to tady bylo řečeno, ale nedá mi to než zopakovat, že nejsilnější scénou byla rozhodně krčící se Christina ze strachu z bouřky za zpěvu Samuela o černém hadovi. A poslední věc: Nazvat tohle romantickým dramatem? Já bych řekla spíše psychologické, nebo tak něco.(16.1.2010)

Pecka! Christina je tady fakt kusanec, S.L.Jackson zas neskutečnej borec, dohromady skvělá dvojka, co táhne celý film úplně na pohodu. Dokonce i toho vocasa Timberlakea jsem tu dokázal zkousnout... Black Snake Moan má rozhodně zajímavý, originální příběh, velmi dobře natočený a ještě líp zahraný, a hlavně to všudypřítomné kvílivé blues...Ouyeeeaah :)(29.3.2011)

Nevěděl jsem co si to vlastně pouštím, a začátek mě trochu vyvedl z míry. Ve finále se mi to ale dosti líbilo, až na pár detailů. Přerod myšlení a jednání hlavních postav byl zvládnutý na můj vkus hodně dobře, tohle bývá obvykle největším kamenem úrazu. I když změna po rozhovoru s knězem... ale lidi na ně dají, tak proč ne. Vývoj příběhu se mi líbil i ten řetěz, který byl svým způsobem dost rýznou věcí, plnou symboliky. Samuel L. Jackson si střihl zěkně zásadového mužíka s dobrým srdcem a pěkně tvrdou palicí. Christina Ricci me docela překvapila, zhostia se své role uvěřitelně. Ale to jak je drobná, malá a zábavná je na ní fajn. Od Adamsovic rodiny se již moc nevytáhla :)(27.5.2011)

• - Elektrická gitara, na ktorej hrá Lazarus (Samuel L. Jackson), je značky Gibson ES-335. (misterz)

• - Kalhotky, ve kterých Ricci strávila velkou část filmu, si vybírala a kupovala sama. Ostatní části kostýmu si vylovila ze svého vlastního šatníku. (Siriuss)

• - I když Christina Ricci (Rae) sama o roli požádala, přesto později vyčítala studiu, že většinu času byla před kamerou jen ve spodním prádle. (Terva)