Reklama

Reklama

V řetězech

  • USA Black Snake Moan (více)
Trailer

Lazarus Redd je bývalý bluesový kytarista, který se živí farmařením. Je zklamaný životem neboť ho opustila žena kvůli jeho vlastnímu bratrovi. Lazarus je z té situace nešťastný. Rae Doolová je mladá dívka, jejíž přítel Ronnie získal práci jako voják v armádě. Rae byla v dětství sexuálně zneužívaná a její matka jí vůbec nepomohla. To formovalo její chování a v městečku nemá dobrou pověst. Spala snad s půlkou města. Svého přítele sice miluje, ale nemůže si pomoci a bezprostředně po jeho odjezdu už jde ven, bere drogy a vyspí se hned s několika muži. To vše sleduje i Ronnieho kamarád Gill. Opilou a zfetovanou Rae veze domů a hodlá toho využít a vyspat se s ní také. Rae by to vzhledem k její povaze snad ani nevadilo, ale jeho řeči, které má k jejímu chování ji vyprovokují k tomu, že se mu vysměje a urazí jeho mužnost. To Gilla tak rozčílí, že Rae zbije až do bezvědomí. Pak ji bez výčitek svědomí vyhodí z auta a odjede. Shodou okolností se to stane v blízkosti domu Lazara Redda, který ji druhý den najde a odnese ji k sobě domů, kde jí poskytne první pomoc. Když se Rae trochu probere, spatří nad sebou tvář černocha a pronese jméno Tehronne. Je to jeden z jejích milenců. Lazarus se domnívá, že to on ji takto zbil a zajde za ním, aby se ho na to vyptal. Od Tehronna se dozvídá, jakým bídným životem Rae žije a rozhodne se vzít její osud do svých rukou. V lékárně získá léky na zápal plic, kterým Rae zjevně trpí a nakoupí jí šaty, protože ji našel jen ve spodním prádle. Rae trpí nočními můrami a utíká a tak se Lazarus rozhodne zakročit. Kolem pasu jí připevní pevný řetěz, který jí umožní pohyb po domě, ale utéct nemůže. Chce, aby se z ní stala slušná dívka. Lazarus se již od dětství přátelí s R.L., který je místním pastorem. Když pastor přijede na návštěvu, Lazarus zprvu nechce, aby Rae viděl, ale nakonec je seznámí. Rae je už smířená s tím, že bude nějakou dobu žít u Lazara a zrovna v tu chvíli jí Lazarus řetěz sundá. Uvědomil si, že nemá právo měnit něčí život. Rae u něj zůstává dobrovolně. Společně zajedou do městečka, kde se Rae pokusí smířit s matkou, ale dopadne to špatně. Matka s ní nechce mít nic společného a řekne jí velmi ošklivé věci a nepřipouští si žádnou vinu na tom, že Rae byla sexuálně zneužívaná matčiným partnerem. Lazarus vezme Rae večer do baru, kde zase po letech hraje se svou kapelou a Rae se to velmi líbí a je uvolněná. Ani jeden z nich netuší, že se Ronnie vrátil... (TV Prima)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (344)

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $15miliónovTržby USA $9,396,870Tržby Celosvetovo $10,903,846Tržby za predaj DVD v USA $12,569,963 //počet predaných kusov 663,454║ Zo začiatku to príde ako dosť čudný a uletení príbeh ale postupom času som si zvykol a bolo to fajn, spojenie charizmatický Samuel L. Jackson a žihadlo Christina Ricci dobre sadlo. /60%/ ()

Radek99 

všechny recenze uživatele

Úžasně bílo-černý film, který ale rozhodně není ploše černobílý, a to ani ve své formě, ani ve svém vyznění... Ta nedualita oněch dvou základních a jinak protikladných barev je skutečně pozoruhodná - bílá žena a černý muž, bílé stařecké šediny a černá hudba, bílé ticho zahalující minulost a černé blues...to vše se dokonale prolíná a zapadá do sebe pregnantně naplňujíce atributy americké multikulturní společnosti. Psychologické drama, v němž se proplétají osudy dvou z našeho omezeného pohledu dokonale nesourodých lidí (kdyby někdo u nás točil film o vztahu Roma a Češky, bylo by to apriori drama o kulturních odlišnostech a xenofobním okolí...), které dělí propast generační, etnická, názorová, hodnotová, empirická...ale přesto ji hravě překonají, neboť oba v sobě nosí lanoví deprese a bytostně hlubokého zármutku. Vztah mezi mužem a ženou je tu přirovnáván a lyrizován rastrem blues - a hudební stránka je skutečně excelentní. Vrcholná scéna, kdy Lazarus vytáhne svou růžovou elektrickou kytaru a vyvede na svět píseň o nářku černého hada (tahle scéna má až Lynchovské vyznění), je natolik povedená a působivá, že se mně zaryla hluboko pod kůži. Už jen za tuhle scénu, ale obecně za tu nádhernou a opravdovou bluesovou hudbu, dávám tak mnoho hvězdiček. PS: Nikdy bych si nepomyslel, že dám tak vysoké hodnocení filmu, v němž hraje Justin Timberlake a ještě se mi ke všemu jeho herecký výkon bude líbit... :-) Podobné filmy: Ray, Cadillac Records, Bratříčku, kde jsi? ()

Reklama

Renton 

všechny recenze uživatele

Scénář: Craig Brewer .. Láska skrývá všechny chyby, kdy člověk dělá věci, které nechce. Chytré, osobité, bolestné. Do nálady skvěle padnoucí teskná hudba, neboť ta je tou hlavní složkou, na níž se vše rozvíjí, je pověstná třešnička a to pod ní je neskonalá pochoutka. Pudová Christina Planet Terror Ricci versus drsný Samuel kazateL Jackson v partii na téma spoutaná mysl, nespoutané tělo. Režisérův záměr vyzní možná moc sladce(?), ale po většinu času je jeho hra vskutku výstavním kouskem s hutnou atmosférou a zkrátka vším, co je pro působivou podívanou třeba.. Inu, vášeň vodou neuhasíš. ()

novoten 

všechny recenze uživatele

Může být nalezení hříchem posedlé dívky vykoupením pro smutného vysloužilého barda ďábelského blues? Cesta za zadostiučiněním někdy vede těmi nejsložitějšími zákrutami a dává vás dohromady s nejnepředvídatelnějšími existencemi. Výtečná hudba, úžasní herci a nejnevšednější drama posledních let v Brewerově extra svižné režii. Ta záměrná explicitnost Raeiny "nemoci" je totiž i přes svou drsnost a nadsazenost dokonale upřímná. ()

Fr 

všechny recenze uživatele

Láska nezná vinu a nutí nás dělat věci, které nechceme..... Laz má nemocný manželství a Rae je nemocná celá. A tak S.L.Jackson zpívá svý tesklivý blues o černým hadovi a věří, že dá pohybu běh věcí, které její hříšnou duši uzdraví. Z filmu je cítit něco víc, než jen obyčejný příběh o holce, kterou je třeba přesvědčit, že v ní je víc než špína. Ale přestože hudba je perfektní, zůstanu v hodnocení příběhu o víře a lásce mocné čarodějce rozumě uvažující a tedy lehce pod 4*. Ale píseň Black Snake Moan v podání S.L.Jacksona si jistě pozornost zaslouží. Několik důvodů, proč má smysl film vidět: 1.) Potřebuji vysvětlit pojmy: Ráj, zlo, chorobná úzkost. 2.) Budu otevírat psychologickou poradnu. 3.) Hledám víru, naději a lásku. 4.) Chci slyšet S.L.Jacksona zpívat blues. PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ * ()

Galerie (30)

Zajímavosti (9)

  • Při natáčení dramatu Christina Ricci odmítla být spoutána plastovou napodobeninou a žádala skutečný dvacetikilový řetěz, který jí neustále působil modřiny. (JayCZ)
  • Christina Ricci byla první herečkou, která se ucházela o hlavní roli, a také u ní zůstalo. Na place pak tahala skutečný těžký řetěz a skoro nejedla, aby vypadala co nejvíc nezdravě. (Siriuss)
  • Keď Rae (Christina Ricci) leží na ceste, v poli má špinavé nohavičky, ale v ďalších záberoch sú čisté. Mení sa aj strih nohavičiek. A pritom jej Lazarus (Samuel L. Jackson) kúpi šaty až neskôr. (GabrielGabko)

Reklama

Reklama