V řetězech

Black Snake Moan

V reťaziach

Drama / Thriller

USA, 2006, 116 min

Rozpočet $15miliónovTržby USA $9,396,870Tržby Celosvetovo $10,903,846Tržby za predaj DVD v USA $12,569,963 //počet predaných kusov 663,454║ Zo začiatku to príde ako dosť čudný a uletení príbeh ale postupom času som si zvykol a bolo to fajn, spojenie charizmatický Samuel L. Jackson a žihadlo Christina Ricci dobre sadlo. /60%/(11.12.2008)

Zaujímavá snímka s originálnou zápletkou a skvelými hereckými výkonmi. Hlavne Christina Ricci svojou nymfomankou zahrala veľmi presvedčivo. Netradičný spôsob, ako vyliečiť narkomanku a nymfomanku z jej závislosti na drogách a sexe. Po zhliadnutí filmu so Samuelom L. Jacksonom a jeho južanským blues, ktorého vrcholom bol song "Black Snake Moan", nemôžem než konštatovať, že to malo niečo do seba. Škoda, že film plynie až príliš pomaly a nemá prichystané žiadne prekvapenie.(4.1.2015)

Ten názov, že V reťaziach, pomyslel som si o čom to sakra asi tak bude. Trošku som sa obával, ale dostal som možnosť vydieť naozaj slušný dramatický počin disponujúci skvelými hercami. Herci a ich herecké výkony sú tým faktorom, ktorý ma najviac zaujal. Jednoducho som uveril že Christina Ricci je lacná štetka. Už, už som čakal iný záver, ktorý by ma pravdepodobne viac potešil no nestalo sa. 75%(27.5.2009)

TV/// Obsazení 7/10 Děj 7/10 Hudba 7/10 Prostředí 7/10/// +dvojka Samuel L. Jackson a Christina Ricci a jejich netypické postavy, zajímavé prostředí i způsob natočení, netradiční atmosféra -Justin Timberlake byl celkem zbytečný, závěr mohl dopadnou i jinak/// Na tohle jsem byl fakt zvědavý a vidět tyhle herce vedle sebe a ještě v takovýchto rolích. Opravdu to bylo netradiční pokoukáníčko. Docela jsem si to ale užíval, přesto že to je jen slušný nadprůměr bez vyšších ambicí. SPOILER: Škoda že při scéně kdy Timberlake vběhne do místnosti se zbraní v ruce (jediná scéna kdy se mi neskutečně tajil dech) a má namířeno na Jacksona a už už cítím a tuším jak mačká spoušť a mě se zastavuje srdce, tak v ten moment se to odehraje úplně jinak. Škoda, asi bych to totiž nerozdýchal. Konec SPOILERU./// Celkem 70%///(15.1.2010)

Nejsem vůbec schopný klasifikovat, do jaké míry toto bylo autory zamýšlené, ale mně přišla, a to myslím v dobrém slova smyslu, řada scén a dialogů prošpikovaná podprahovým černým humorem a nadsázkou. Ve vztahu tohoto k charakterům daných postav a problematice jsem se nejedenou nahlas rozesmál, no ostatně skoro celý snímek přišel mi parádně úsměvný. Pokud by toto chtěl brát někdo vážně, mám strach, že nepochodí, ale já jsem se nechal pobavit fakt dobře, navíc jsem si nejednou vzpomněl na Q.Tarantina. Pokud by Craig Brewer vymyslel lepší/ulítlejší zakončení, přičemž to stávající mi dává jej podezírat, že to asi opravdu myslel vážně, šel bych i díky padnoucí bluesové hudbě, vymazlenému ozvučení a nekompromisním hereckým výkonům na plnej kotel. Tohle mi sedlo. 85%(2.9.2014)

• - I když Christina Ricci (Rae) sama o roli požádala, přesto později vyčítala studiu, že většinu času byla před kamerou jen ve spodním prádle. (Terva)

• - Spoiler: Hovorí sa, že pôvodne mal film skončiť tak, že Ronnie (Justin Timberlake) počas scény, kde Rae (Christina Ricci) spieva "This Little Light of Mine", zastrelí Lazarusa (Samuel L. Jackson). Režisér Craig Brewer sa však rozhodol, že bude lepšie, ak skončí happyendom. (misterz)

• - Natáčení probíhalo v americkém státě Tennessee v lokalitách Memphis a Stanton. (Terva)