V řetězech

Black Snake Moan

V reťaziach

Drama / Thriller

USA, 2006, 116 min

Rozpočet $15miliónovTržby USA $9,396,870Tržby Celosvetovo $10,903,846Tržby za predaj DVD v USA $12,569,963 //počet predaných kusov 663,454║ Zo začiatku to príde ako dosť čudný a uletení príbeh ale postupom času som si zvykol a bolo to fajn, spojenie charizmatický Samuel L. Jackson a žihadlo Christina Ricci dobre sadlo. /60%/(11.12.2008)

Tohle je hodně zajímavý a zároveň divný film. Černoch najde poblíž svého domu zbitou mladou ženu, která je tak trochu nymfomanka. Vezme si jí domu, stará se o ní a přiváže jí k topení řetězem se záměrem, že ji vylečí. Říkám, že je to opravdu divný. Tento film mně opravdu moc nezaujal. Je zbytečně moc dlouhý a docela nudí. Chtělo by to tak o 20 minut zkrátit. Christina Ricci podle mého názoru podává doposud její nejlepší výkon a určitě by si nějaké to ocenění zasloužila. Samulel L. Jakcson je také výborný, ale na jeho roli by se mi více líbil Morgan Freeman. A kdo mně po filmu Alpha Dog přesvědčil, že umí hrát, tak je Justin Timberlake. Dokáže parádně zahrát emoce. Průměrný film na jedno zhlédnutí.(9.2.2008)

Pecka! Christina je tady fakt kusanec, S.L.Jackson zas neskutečnej borec, dohromady skvělá dvojka, co táhne celý film úplně na pohodu. Dokonce i toho vocasa Timberlakea jsem tu dokázal zkousnout... Black Snake Moan má rozhodně zajímavý, originální příběh, velmi dobře natočený a ještě líp zahraný, a hlavně to všudypřítomné kvílivé blues...Ouyeeeaah :)(29.3.2011)

No do prdele. Negerský křesťan si doma řetězem spoutá bílou "otrokyni". Jupíhej... Jackson bohovsky ztvárnil zpočátku klasického egoistického křesťanského pánbíčkáře, který nehledí na ostatní a vnucuje jim svou vůli i přes jejich nesouhlas. Protože to má za boží vnuknutí ("Bůh mi tě postavil do cesty a já tě zbavím všech tvých vlastností, které označím za hříšné, ať chceš nebo ne! Protože já a bůh to tak chceme."). Bože, jak já tyhle lidi nesnáším. Film spíše než příběhem, který trošku klasika s několika zajímavými prvky, zaujme hlavně herectvím dvou hlavních postav, příjemným zápachem venkova a hudbou. Byly doby, kdy bych si o Christině myslel, že na podobnou roli nemá, ale ona asi nikdy nezklame, protože svou psychicky nevyrovnanou nymfomanku vystřihla s přehledem a grácií sobě vlastní. Jen ty blond vlasy jí moc neseknou.(13.1.2016)

V reťaziach je aj napriek hviezdnemu obsadeniu a jednoduchej premise skôr nezávislý malý filmík, ktorý nemá žiadne komerčné ambície, na rozdiel od tých umeleckých. Poteší viac v kluboch, ako v multiplexe (u nás vyšiel až na dvd). Jeho najväčšou devízou je hustá atmosféra teplého leta niekde na americkom juhu, určite sa budete pri ňom potiť. Jacksonovi tieto divné úlohy padnú viac, ako v nablýskaných komiksovkách a akčňákoch. Aspoň ja to tak vnímam.(25.7.2012)

• - Natáčení probíhalo v americkém státě Tennessee v lokalitách Memphis a Stanton. (Terva)

• - Samuel L. Jackson ve filmu hraje a zpívá blues – ale zatím co ve zpěvu byl dobrý odjakživa, na kytaru se musel učit během natáčení Hadů v letadle. (Siriuss)

• - Christina Ricci byla první herečkou, která se ucházela o hlavní roli, a také u ní zůstalo. Na place pak tahala skutečný těžký řetěz a skoro nejedla, aby vypadala co nejvíc nezdravě. (Siriuss)