Černá bible

Animovaný / Erotický / Horor

Japonsko, 2001, 6x28 min

Jasujuki Mutó
  • novoten

I s ohledem na žánr se o příběhu mluvit nedá, animace se okouká po pár minutách a postavy veškeré své snahy po pár větách přeruší sexem. Navíc to, co scénář buduje pět dílů, je odbyto během pár vteřin a následně zcela zazděno závěrem. Takže jako jednorázová vzrušovačka pro někoho, koho berou spoutané skučící kreslené teen možná adekvátní, ale protože jsem v tom nerozumně hledal cokoli dalšího, musím sáhnout k nejnižšímu hodnocení.(23.2.2009)

Keď som si v Hellsingovi položil otázku, či sa teenagerke dajú nakresliť vačšie prsia ako má Ceres Victoria, pri Black Bible si musím odpovedať : dajú. Black Bible je čistokrvný hentai ale na rozdiel od klasických péčok na aké sme zvyknutí má celkom dobrý príbeh a postavy (teda, nielen fyzicky dobré). Kresba je na moje prekvapenie kvalitnejšia a detailnejšia než pri väčšine bežného anime. Veriacich pred týmto kúskom ale varujem : meno božie sa tu berie do úst prakticky pri všetkom ... :-) 8/10(11.10.2006)

• eraserhead666

Mám, viděl jsem a hodnotím pouze první dva díly. Po jejich shlédnutí toiž další vyhledávat nebudu. Čekal jsem, že to bude více ero/porno, než horrorové, ale ne zase až tak. Toho horroru tam opravdu mohlo být více. Animace je ucházející, odteď, když se bude kluk dívat na pokémony budu očekávat, že se tam na sebe vrhnou a rozdají si to :-). Běžný děj nic moc, ty hlavní (rozuměj souložící) scény animačně docela v poho. Jako milovníku a ctiteli asijských žen a dívek mi však strašně vadilo, že zdejší ženy a dívky byly árijštější, než by mi bylo milé. Pravděpodobně mé první setkání s hentai a ... To je jako všechno? Nebo je tohle jen nějaká light verze? Český dabing je naprosto úděsnej, i když myslím, že dialogově to v originálu o moc lepší nebude. V podstatě to nejzákladnější, co se o tomto díle dá říci, již ve svém komentáři napsal/a zelvopyr.(9.12.2012)

Tak tohle je moje druhá zkušenost s hentai anime a musím říct, že vzhledem k žánru se jedná o hodně dobrou podívanou. Tohle už je trošku víc, než jen obyčejné porno. V pornech působí jakákoliv snaha o zakomponování příběhu rozpačitě, ono se taky není moc proč snažit, ale v Bible Black se o to pokusili a funguje to slušně. Černá magie vysloveně vybízí k tomu, být použita jako námět erotického filmu a zde se to, opakuji v rámci žánru, daří skvěle. Nejedná se sice o žádnou hlubokou zápletku, ale o povrchní náčrt, do kterého jsou napasovány jednotlivé hentai pasáže, ale to samozřejmě stačí. Kresba i animace jsou na slušné úrovni, scénář jednotlivých p scén nemá chybu a sympatické je i to, že atmosféru čarodějnictví nekazí toporné herecký výkony, protože všichni jsou kreslení.(23.2.2009)

Stručně a jednoduše, Černá bible není horor ani mysteriózní film, nýbrž porno. Nepoužil bych ale přívlastek "prachobyčejné" nebo "pouhé", nýbrž řemeslně neobyčejně zručně udělané porno, které vysoce převyšuje hranou pornografickou tvorbu z euroamerické kulturní oblasti. Japonská kultura se dívá na erotiku prakticky a bez tradičního odsouzení daného křesťanským náboženstvím. Díky tomu se tomuto druhu erotického materiálu věnují i kvalitní tvůrci a ne jen ti, kteří by se v jiném žánru neuplatnili. Navíc použitá forma, tj. kreslený film, dovoluje vnést do pornografického filmu nebývalou estetiku, protože tradiční japonská manga se vyznačuje přesnou a přitom jemnou kresbou, která věnuje velkou pozornost i detailům. Animace je precizní a vzhledem k žánru je výhodou i český dabing. Dílko, to dá rozum, není vhodné pro děti, ale dospělého, který ví, co chce shlédnout, potěší. Celkový dojem: 75 %.(24.2.2009)

• - Snímek byl natočen na motivy stejnojmenné počítačové hry společnosti ActiveSoft. (Terva)