Černá bible

Bible Black

Animovaný / Erotický / Horor

Japonsko, 2001, 6x28 min

Jasujuki Mutó

Šestidílný televizní seriál Bible Black je klasickým hentai, čili chcete li erotický (porno) film. U nás v České republice zatím vydal deník Aha první dva díly této série, ale distributor se nechal slyšet, že připravuje v budoucnu vydat i zbylé díly. Já mám to štěstí, nebo neštěstí jak chcete, že mám kompletní sbírku Bible Black. Je to má první zkušenost s podobným žánrem a musím říct, že jsem byl velice mile překvapen. Atmosféra filmu je samozřejmě plná vzrušení, výkřiků a vzdychání. Jinak tomu taky u pornofilmu být ani nemá. Děj je doprovázen velice zajímavým hudebním doprovodem, který se ovšem pochopitelně objevuje jen zřídka kdy. Jen bych chtěl nakonec podotknout, že pokud budete chtít tento snímek vidět, tak by jste si ho měli pustit v původním znění, protože dabing je otřesný. Hlavně ten český. Jelikož šlo o mou úplně první zkušenost s tímto žánrem, tak se mi snímek velice líbil. I když hororová podstata je potlačena do pozadí a převyšuje ho na plné čáře ta erotická dá se na to dívat. Jako nezaujatý divák, který chtěl vyzkoušet i něco nového jsem byl spokojený.(12.11.2009)

Hodně kontroverzní záležitost....je hezké sledovat, že dokud to nevyšlo v jednom nejmenovaném týdeníku, zářilo tu na nás tohle hentai červenými barvami.....jakmile ale hodnotí větší procento populace, začne se najednou na povrch linout jakési znechucení, či odpor. Kritizovat hentai je jako kritizovat porno...když se vám to nelíbí, proč jste si to vůbec pořizovali. Všeobecně známá věc, že papír snese téměř všechno je jasným důvodem, proč asi vzniklo hentai. Všichni jsme obdařeni fantazií a Japonci se prostě nebojí ji nakreslit......jestli se vám to nelíbí, prostě se na to nekoukejte...(22.1.2009)

V rámci žánru sa jedná o špičku, kde sa od klasického rapeu dostaneme cez futanari až po najdrsnejší gangbang. Najzaujímavejšie je to, že tu môžme nájsť príbeh, ktorý vôbec nie je hlúpy a rôzne absurdné sexuálne scény pasujú dokonale do príbehu. Vskutku sa jedná o zaujímavý nápad, ktorý záverečným výkrikom "Minase" úplne potvrdzuje myšlienkovosť. Samozrejme toto nie je pre každého a málokto v tom nájde hlbší zmysel než len sa povzrušovať nad animákmi. No tí, ktorí dokážu ísť ďalej, si z toho zoberú viac než len plačúce devy a litre ľudských tekutín.(3.12.2011)

• novoten

I s ohledem na žánr se o příběhu mluvit nedá, animace se okouká po pár minutách a postavy veškeré své snahy po pár větách přeruší sexem. Navíc to, co scénář buduje pět dílů, je odbyto během pár vteřin a následně zcela zazděno závěrem. Takže jako jednorázová vzrušovačka pro někoho, koho berou spoutané skučící kreslené teen možná adekvátní, ale protože jsem v tom nerozumně hledal cokoli dalšího, musím sáhnout k nejnižšímu hodnocení.(23.2.2009)

Stručně a jednoduše, Černá bible není horor ani mysteriózní film, nýbrž porno. Nepoužil bych ale přívlastek "prachobyčejné" nebo "pouhé", nýbrž řemeslně neobyčejně zručně udělané porno, které vysoce převyšuje hranou pornografickou tvorbu z euroamerické kulturní oblasti. Japonská kultura se dívá na erotiku prakticky a bez tradičního odsouzení daného křesťanským náboženstvím. Díky tomu se tomuto druhu erotického materiálu věnují i kvalitní tvůrci a ne jen ti, kteří by se v jiném žánru neuplatnili. Navíc použitá forma, tj. kreslený film, dovoluje vnést do pornografického filmu nebývalou estetiku, protože tradiční japonská manga se vyznačuje přesnou a přitom jemnou kresbou, která věnuje velkou pozornost i detailům. Animace je precizní a vzhledem k žánru je výhodou i český dabing. Dílko, to dá rozum, není vhodné pro děti, ale dospělého, který ví, co chce shlédnout, potěší. Celkový dojem: 75 %.(24.2.2009)

• - Snímek byl natočen na motivy stejnojmenné počítačové hry společnosti ActiveSoft. (Terva)