Černá bible

Animovaný / Erotický / Horor

Japonsko, 2001, 6x28 min

Jasujuki Mutó
  • eraserhead666

Mám, viděl jsem a hodnotím pouze první dva díly. Po jejich shlédnutí toiž další vyhledávat nebudu. Čekal jsem, že to bude více ero/porno, než horrorové, ale ne zase až tak. Toho horroru tam opravdu mohlo být více. Animace je ucházející, odteď, když se bude kluk dívat na pokémony budu očekávat, že se tam na sebe vrhnou a rozdají si to :-). Běžný děj nic moc, ty hlavní (rozuměj souložící) scény animačně docela v poho. Jako milovníku a ctiteli asijských žen a dívek mi však strašně vadilo, že zdejší ženy a dívky byly árijštější, než by mi bylo milé. Pravděpodobně mé první setkání s hentai a ... To je jako všechno? Nebo je tohle jen nějaká light verze? Český dabing je naprosto úděsnej, i když myslím, že dialogově to v originálu o moc lepší nebude. V podstatě to nejzákladnější, co se o tomto díle dá říci, již ve svém komentáři napsal/a zelvopyr.(9.12.2012)

Tak tohle je moje druhá zkušenost s hentai anime a musím říct, že vzhledem k žánru se jedná o hodně dobrou podívanou. Tohle už je trošku víc, než jen obyčejné porno. V pornech působí jakákoliv snaha o zakomponování příběhu rozpačitě, ono se taky není moc proč snažit, ale v Bible Black se o to pokusili a funguje to slušně. Černá magie vysloveně vybízí k tomu, být použita jako námět erotického filmu a zde se to, opakuji v rámci žánru, daří skvěle. Nejedná se sice o žádnou hlubokou zápletku, ale o povrchní náčrt, do kterého jsou napasovány jednotlivé hentai pasáže, ale to samozřejmě stačí. Kresba i animace jsou na slušné úrovni, scénář jednotlivých p scén nemá chybu a sympatické je i to, že atmosféru čarodějnictví nekazí toporné herecký výkony, protože všichni jsou kreslení.(23.2.2009)

V rámci žánru sa jedná o špičku, kde sa od klasického rapeu dostaneme cez futanari až po najdrsnejší gangbang. Najzaujímavejšie je to, že tu môžme nájsť príbeh, ktorý vôbec nie je hlúpy a rôzne absurdné sexuálne scény pasujú dokonale do príbehu. Vskutku sa jedná o zaujímavý nápad, ktorý záverečným výkrikom "Minase" úplne potvrdzuje myšlienkovosť. Samozrejme toto nie je pre každého a málokto v tom nájde hlbší zmysel než len sa povzrušovať nad animákmi. No tí, ktorí dokážu ísť ďalej, si z toho zoberú viac než len plačúce devy a litre ľudských tekutín.(3.12.2011)

Bible Black sice obsahuje prvky svérázně pojaté středoškolské romance, pro nadsázku tu ale žádný prostor nezbyl. To ale neznamená, že by dílo nebylo plné nechtěného humoru. Jako vítanou přidanou hodnotu k absurditě série jako takové lze přibrat český dabing, jímž je DVD opatřeno. Jeho tvůrci si s kresleným pornem poradili se stejně odzbrojující neumětelskostí, jakou jsme mohli zakoušet v devadesátých letech ve zvukové stopě českých VHS vydání amerických béčkových filmů. - více v recenzi na Rejže.cz (autor Antonín Tesař).(17.4.2011)

Stručně a jednoduše, Černá bible není horor ani mysteriózní film, nýbrž porno. Nepoužil bych ale přívlastek "prachobyčejné" nebo "pouhé", nýbrž řemeslně neobyčejně zručně udělané porno, které vysoce převyšuje hranou pornografickou tvorbu z euroamerické kulturní oblasti. Japonská kultura se dívá na erotiku prakticky a bez tradičního odsouzení daného křesťanským náboženstvím. Díky tomu se tomuto druhu erotického materiálu věnují i kvalitní tvůrci a ne jen ti, kteří by se v jiném žánru neuplatnili. Navíc použitá forma, tj. kreslený film, dovoluje vnést do pornografického filmu nebývalou estetiku, protože tradiční japonská manga se vyznačuje přesnou a přitom jemnou kresbou, která věnuje velkou pozornost i detailům. Animace je precizní a vzhledem k žánru je výhodou i český dabing. Dílko, to dá rozum, není vhodné pro děti, ale dospělého, který ví, co chce shlédnout, potěší. Celkový dojem: 75 %.(24.2.2009)

• - Snímek byl natočen na motivy stejnojmenné počítačové hry společnosti ActiveSoft. (Terva)