Černá bible

Bible Black

Animovaný / Erotický / Horor

Japonsko, 2001, 6x28 min

Jasujuki Mutó

Bible Black sice obsahuje prvky svérázně pojaté středoškolské romance, pro nadsázku tu ale žádný prostor nezbyl. To ale neznamená, že by dílo nebylo plné nechtěného humoru. Jako vítanou přidanou hodnotu k absurditě série jako takové lze přibrat český dabing, jímž je DVD opatřeno. Jeho tvůrci si s kresleným pornem poradili se stejně odzbrojující neumětelskostí, jakou jsme mohli zakoušet v devadesátých letech ve zvukové stopě českých VHS vydání amerických béčkových filmů. - více v recenzi na Rejže.cz (autor Antonín Tesař).(17.4.2011)

Tak tohle je moje druhá zkušenost s hentai anime a musím říct, že vzhledem k žánru se jedná o hodně dobrou podívanou. Tohle už je trošku víc, než jen obyčejné porno. V pornech působí jakákoliv snaha o zakomponování příběhu rozpačitě, ono se taky není moc proč snažit, ale v Bible Black se o to pokusili a funguje to slušně. Černá magie vysloveně vybízí k tomu, být použita jako námět erotického filmu a zde se to, opakuji v rámci žánru, daří skvěle. Nejedná se sice o žádnou hlubokou zápletku, ale o povrchní náčrt, do kterého jsou napasovány jednotlivé hentai pasáže, ale to samozřejmě stačí. Kresba i animace jsou na slušné úrovni, scénář jednotlivých p scén nemá chybu a sympatické je i to, že atmosféru čarodějnictví nekazí toporné herecký výkony, protože všichni jsou kreslení.(23.2.2009)

• eraserhead666

Mám, viděl jsem a hodnotím pouze první dva díly. Po jejich zhlédnutí totiž další vyhledávat nebudu. Čekal jsem, že to bude více ero/porno, než horrorové, ale ne zase až tak. Toho horroru tam opravdu mohlo být více. Animace je ucházející, odteď, když se bude kluk dívat na pokémony budu očekávat, že se tam na sebe vrhnou a rozdají si to :-). Běžný děj nic moc, ty hlavní (rozuměj souložící) scény animačně docela v poho. Jako milovníku a ctiteli asijských žen a dívek mi však strašně vadilo, že zdejší ženy a dívky byly árijštější, než by mi bylo milé. Pravděpodobně mé první setkání s hentai a ... To je jako všechno? Nebo je tohle jen nějaká light verze? Český dabing je naprosto úděsnej, i když myslím, že dialogově to v originálu o moc lepší nebude. V podstatě to nejzákladnější, co se o tomto díle dá říci, již ve svém komentáři napsal/a zelvopyr.(9.12.2012)

Hodně kontroverzní záležitost....je hezké sledovat, že dokud to nevyšlo v jednom nejmenovaném týdeníku, zářilo tu na nás tohle hentai červenými barvami.....jakmile ale hodnotí větší procento populace, začne se najednou na povrch linout jakési znechucení, či odpor. Kritizovat hentai je jako kritizovat porno...když se vám to nelíbí, proč jste si to vůbec pořizovali. Všeobecně známá věc, že papír snese téměř všechno je jasným důvodem, proč asi vzniklo hentai. Všichni jsme obdařeni fantazií a Japonci se prostě nebojí ji nakreslit......jestli se vám to nelíbí, prostě se na to nekoukejte...(22.1.2009)

Stručně a jednoduše, Černá bible není horor ani mysteriózní film, nýbrž porno. Nepoužil bych ale přívlastek "prachobyčejné" nebo "pouhé", nýbrž řemeslně neobyčejně zručně udělané porno, které vysoce převyšuje hranou pornografickou tvorbu z euroamerické kulturní oblasti. Japonská kultura se dívá na erotiku prakticky a bez tradičního odsouzení daného křesťanským náboženstvím. Díky tomu se tomuto druhu erotického materiálu věnují i kvalitní tvůrci a ne jen ti, kteří by se v jiném žánru neuplatnili. Navíc použitá forma, tj. kreslený film, dovoluje vnést do pornografického filmu nebývalou estetiku, protože tradiční japonská manga se vyznačuje přesnou a přitom jemnou kresbou, která věnuje velkou pozornost i detailům. Animace je precizní a vzhledem k žánru je výhodou i český dabing. Dílko, to dá rozum, není vhodné pro děti, ale dospělého, který ví, co chce shlédnout, potěší. Celkový dojem: 75 %.(24.2.2009)

• - Hned v počátku první epizody je v latině citován Exodus; jedna ze stěžejních knih Starého zákona. Odkazuje na 22. kapitolu, konkrétně na verše 18–20. (Honza135)

• - Snímek byl natočen na motivy stejnojmenné počítačové hry společnosti ActiveSoft. (Terva)