Reklama

Reklama

Hellsing

(seriál)
  • Velká Británie Hellsing Ultimate
Japonsko, (2006–2012)

Předloha:

Kóta Hirano (komiks)

Hudba:

Hajato Macuo

Hrají:

Fumiko Orikasa, Steven Brand, Norio Wakamoto, Takehito Kojasu, Unšó Išizuka, Wataru Takagi, Júdži Ueda, Micuki Saiga, Hiroši Naka, Šó Hajami, Osamu Saka (více)
(další profese)

Epizody(10)

Obsahy(1)

"Hellsing organization", Londýnská agentura pro potírání nemrtvých vlastní velmi účinnou zbraň. Čistokrevného upíra jménem Alucard. Mladá policistka Seras Victoria se při jedné zásahové akci potká s Alucardem, který ji "zachrání" život tím, že ji promění v upíra a příjme do agentury Hellsing. Tam pod vedením jejich šéfky Sir Integry Hellsing vedou válku nejen proti upírům a ghoulům. První dva díly rekapitulují části děje ze série HERUSHINGU a od třetí části se rozvijí nový příběh s novými nepřáteli. (Crowen)

(více)

Recenze (55)

piserius 

všechny recenze uživatele

Hodnocení u tohoto seriálu se může postupem času u mě hodně měnit, jelikož zatím vyšly pouhé 3 díly z avizovaných dvanácti. Bohužel díky rychlosti, s jakou přibývají další díly nevím, jestli se ještě někdy dočkáme dílu 4. Jelikož díly přibývaly po 6 měsících, ale u 4.dílu je již velmi dlouhá prodleva a můj osobní názor je takový, že další díly již nadále nebudou, ale tajně doufám, že se pletu. ()

novoten 

všechny recenze uživatele

Jedno z mých prvních anime se vrací opět na začátek v novém kabátě a srovnání se starší verzí se nelze vyhnout. Zatímco tehdy se tvůrci hned na startu odklonili od mangy a vydali se cestou tajemna a náznaků, Ultimate slibuje mnohem víc krve, akce a vzhledem k extatickým hodnocením jednotlivých dílů i kvality. V prvních dvou bodech se mu to daří, v tom posledním ale ne. Paradoxně právě ztráta mysteriózního hávu a postupné odhalení těch, kteří na všech stranách stojí na nejvyšších místech, přináší i mírné rozčarování. To největší plyne z identity a jednání ústředního zlosyna. Velkolepě kázající major totiž pronáší sáhodlouhé proslovy, plánuje a vyžívá se ve válečných hrách tak dlouho a tak moc, že je téměř nesnesitelný. Zatímco Zorin nebo Kapitán fungují jako epizodičtí antagonisté perfektně, Majorova motivace mi byla dočista ukradená, což je vzhledem k tomu, kolik prostoru dostal, těžké zklamání. Naštěstí stojí na straně titulní organizace dokonalá čtveřice ve složení Alucard, Victoria, Walter a (zejména) Integra Fairbrook Wingates Hellsing. Scénáře mohou dědičce slavného rodu ubírat prostor a přesto si bude každý rozkaz či dialog krást pro sebe s elegancí sobě vlastní. Jak už je patrné z výsledného hodnocení, nakonec převládá spokojenost. I přes komplikované nebo dokonce nesrozumitelné motivace některých postav, i přes zbytečné natahování zdánlivě pomíjivých zápletek a trestuhodné zkracování atraktivního mytologického podloží. Přes veškeré námitky se celá série může chlubit atmosférou, kde každý výstřel, seknutí či kousnutí zamrazí, nadchne nebo vyděsí. Aby si jednotlivé kratší filmy v mých očích zasloužily onu záplavu absolutních hodnocení, musel by dostat víc prostoru Alucard a jeho minulost, Victoriina druhá stránka i vojenský sympaťák Pip. Dojmy zůstávají pozitivní, ale potenciálu byla ještě spousta. ()

Reklama

animaxis 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Tento seriál má proti původní verzi pár nedostatků,ale ty jsou obrovské.Především celý dojem ze seriálu kazí některé trapné momenty,které v původní verzi vůbec nebyli,jako třeba že postavy jsou najednou amatérsky nakreslené a všude jsou najednou veselé barvy.To mi vadilo nejvíce.Do některých anime se to hodí,ale ty jsou většinou dětské a v Hellsing to nemá co dělat.Další nedostatek je hudba.Tohle se místy ani hudbou nazvat nedá a s hudbou s původní verzí se to nedá srovnávat.Autoři se tu pokouší skládat akční hudbu,ale vůbec jim to nejde.Další věc bych nenazval nedostatkem,ale spíše přehnaností.Nacisti.Proč musejí vyrábět čipy zrovna oni?!Sice k tomu dali zajímavý důvod a drží se to mangy,ale tohle je už trochu přehnané a veškerá anglická elegance z původní jde s tímto faktem do háje.Jediné co bych mohl říct k tomu že jsem dal pět hvězdiček je to,že je tu povodená akce a je to tu dobře nakreslené.Obvzláště mě zaujalo pár scén,ve kterých Hellsing vypadal skoro jako hraný snímek,třeba ve scénách kdy tekla krev.To byla pastva pro oči! ()

gjjm 

všechny recenze uživatele

Můj první rozsáhlejší anime seriál (samozřejmě když nepočítám Pokémony). Netvrdím, že se ze mně stává otaku, nicméně anime kultura mi je čím dál sympatičtější. Kresba je velmi zjednodušená a zkratkovitá, ale má svůj specifický výtvarný kód, díky kterému umí vtěsnat do jednoduché kresbičky maximum významu a může tak bez problému v animovaném seriálu vyjádřit věci, jaké by v americkém (i evropském, protože ten evropský je naneštěstí mírně adaptovaný americký) kresleném filmu vypadaly směšně nebo groteskně - ono je to i proto, že v euroamerickém kresleném filmu je v 99% případů cílem prosté primitivní pobavení diváka a ne vyjádření složitého příběhu nebo předvedení vynikající grafiky jako v anime. Anime je sice kreslené, ale člověk by se na něj měl dívat jako na hraný film, protože to, co průměrný Euroameričan očekává od kresleného filmu, od anime prostě nedostane. To jsem se zase zakecal, zpátky k Hellsingovi. Nádherná grafická stránka, temný příběh, vlastně rodinná sága instituce jménem Hellsing, rodiny a protinemrtvé tajné společnosti zároveň, a o jejím boji proti upírům, ghúlům a všemu možnému. Jeden z nejlepších filmů o upírech, co jsem kdy viděl. Temná, depresivní atosféra, potoky krve, celkově brutální příběh, zvláštní úhly záběru a kvalitní animace v anime stylu. Postavy jsou buď psychopati nebo nemrtví nebo nemrtví psychopati nebo budoucí nemrtví nebo budoucí mrtví, což mi také velmi vyhovovalo. Snad jen hudba se mi moc zvlášť nelíbila. Japonština zní úžasně a dabéři originálního znění také předvádějí dobrý výkon (s tak stoickým klidem by větu "Napřed tě znásilním a pak tě zabiju a vysaju ti krev" nepřednesl snad ani Bela Lugosi). Budu se muset na anime dívat častěji. ()

Naslund 

všechny recenze uživatele

Po třech dílech mě případné pokračování začalo zajímat, protože se konečně dějově oddělilo od předchozího seriálu a přichází s něčím novým, ale obávám se, že díl 4 je v nedohlednu. "Seriál" se trochu víc věnuje příběhu a proto je také přehlednější. Bohužel přišel o veškerou atmosféru z původní série. Nová identita je již výrazně slabší. Rozhodně není tak příjemně stylová, ale přesto by si na ní člověk zvyknul. Animace je na pokročilé úrovní, ale když člověk začne uvažovat, že se mu seriál začíná líbit, přijde vsuvka v podobě rádoby vtipného vtipu s ošklivou zjednodušenou kresbou, která shodí vše, co do té doby bylo pěkné. Dalším mínusem je Victoria Ceras, která již není taková kočka a která slouží jen k nepovedeným vtipům. Na druhou stranu "seriál" je nadprůměr a jen mě utvrdil, že původní seriál byl super :-) ()

Galerie (218)

Zajímavosti (24)

  • OVA IV je výrazne inšpirovaná operou Der Freischütz. Rip Van Winkle sa označuje ako lovkyňa a inak aj ako "Kaspar", zatiaľ čo Alucard je "Samiel". V tejto opere nakoniec Samiel Kaspara chytí a stiahne do pekla, na čo odkazujú aj bojové scény. Rovnako spieva aj Das Englandlied nacistickú pieseň o nenávisti k Anglicku. Tá hrala aj v záverečných titulkoch. (Eerie)
  • Alucard využil svoju ďalšiu podobu v boji proti pretvorenému Walterovi - Girlycard, 14 ročné dievča. V tejto podobe bojoval v roku 1944 proti počiatkom Millénia v Poľsku spoločne s Walterom. (Eerie)
  • Spomína sa tu séria Star Wars a ich fanklub počas zisťovania skutočností ohľadom organizácie Millenium. (Eerie)

Reklama

Reklama