Stopy krve

Německo, 2006, 87 min

Robert Krause

Florian Puchert

Ben Bartlett

Ďalší prírastok do rozrastajúcej sa rodiny nízskorozpočtových hororov, tento krát jeden survivar horor s dávkou exploitation. Príbeh je veľmi jednoduchý, herci sa dajú spočítať na prstoch dvoch rúk, z toho väčšina nevydrží vo filme dlhšie než jednu minútu a minimum dialógov, no napriek tomu dokáže film zaujať. Natáčalo sa na digitálnu kameru čo rozhodne pomohlo a aj vďaka tomu sa podarilo vytvoriť výbornú vizuálnu stránku, ktorá je navyše podporená hudbou, ktorá tu skutočne pracuje pre film a všetko to skvelo graduje až do finále v ktorom sa exploitation prejaví naplno...ale hej, nelogickostí tu je plno...(10.9.2006)

Jedním slovem: divnofilm! Takový "Cyklo-Stopař"... Více než klasický horor je to spíše velice odvážný experiment, kde se kloubí thriller a hodně hororových žánrů (netroufám si odhadnout zda-li to byl záměr nebo se to tvůrcům trochu vymklo z rukou). Každopádně na německou produkci je to hodně nadprůměrné, atmosférické, drsné a i vcelku originální... Debilní herci, debilní scénář, faktické kopance i nedotažený konec je ovšem tou druhou stranou mince - bohužel(12.10.2007)

Každému to asi nesedne (podle hodnocení to fakt každému nesedne :-D ) ale mně to sedlo. Ten vrahoun byl tak dokonale chladnej a jednou chválím i dabing fakt mu dali brutální hlas. Jak promluvil a celkově jeho vzhled tak mě z něj mrazilo ne nebyl to žádnej kolohnát, spíš šlachovitej týpek, ale prostě děsil tím svým prázdným výrazem, pohybem...nebýt jeho tak mě ten film extra nebral, ale díky němu si to pustím vždy rád a scéna kdy ozubením u kola podřízne chlapíkovi krk se mi fakt líbila. Setkání s dřevorubci také a konec v baráku byl hodně solidní. Temné a takové syrové...prostě za mě skvělá volba killera i když to asi málokdo pochopí mě děsil více než nějaký tlustý dvoumetrový vidlácký plešoun, kterých je v hororech poslední dobou až moc. Za mě bezva, ale vím, že moc lidí se mnou souhlasit nebude.(15.8.2014)

• cariada

Film postavený na jízdě na kole, ano do té doby je to vše v pořádku, je to něco co tu ještě nebylo. Jenže celé je to příliš fádní od začátku filmu víme kdo je vrah a kdo obět. Vzhledem k tomu, že na víkend jede mladý pár a někdo je sleduje a vzápětí napadne. Je to příliš jasné a bez nápadu. Prostě málo lidí a tak přibudou náký ty kolemjdoucí, aby se bylo na co koukat. Atmosféra po nezáživném začátku trochu poskočí, ale graduje až na konci, zbytek je jen výplň nudy. Hlavní hrdinka je docela nesympatická a ani nijak moc hezká , na to aby jí člověk nák zvlášt fandil. (řikal jsem zabij ji v první půl hodině a ušetři nám čas) Celkově je to nedomyšlené, nápad dobrý , ale málo rozvynutý.(5.2.2010)

Horor to není špatný, jsou zde slabší místa, jelikož film je zbytečně natahován, ale první polovina filmu je poměrně povedená, atmosféra a prostředí je hodně ponuré a depresivní. Ke konci, ale film ztrácí z dechem, což je škoda, jelikož rozjezd byl docela v pořádku. Ale v porovnání např. s filmem Neviditelné zlo, se jedná pořád o horor, který neurazí. Zvláště proto že se jedná o Německý (!!!) film. Ne proto, že bych jim holdovat, ale Německé filmy bývají podstatně horší. 3/5(17.8.2007)