Pustina

Pustatina

Horor / Thriller

Velká Británie, 2006, 93 min

• teutates

Som rád, že už to mám za sebou - znova by som sa nato už určite nedíval! Uznávam,myšlienka by ušla. Ale ten trápny scénar a to prevedenie bolo hrozné! "B" horor u ktorého sa málo kedy budete báť, skôr u Vás vyvolá nechuť a smiech! Nedá sa tuna hovoriť ani o hereckých výkonoch ani o nejakej réžii. Skupinku najhoršej mládeže premôže pár psov a to ani radšej nehovorím o zvyšku "akčných scén"! Od odpadu delí tento film len malý krôčik! Chápem, že ide o nizkorozpočtový snímok, ale vydel som už aj oveľa lepšie..!(21.12.2007)

Parta mladých a krásných lidí na ostrově uprostřed ničeho. Postavy jsou více méně ploché charaktery bez vývoje (dobrák s pověstí vraha, hromotluk co potřebuje pevnou ruku, zlý nácek co má pod palcem hromotluka...). Cením hlavně odvahu neuázat xicht záporáka až do 75. minuty filmu a scénu s táborákem.(12.2.2007)

„A ešte niečo... ja na férovku neverím.“ Angličania sa do toho zasa (MŔTVA HLIADKA, PÁD DO TMY) riadne opreli. Chvíľku síce trvá, kým sa PUSTATINA rozbehne a i potom v nej nájdeme tupé klišé (stratený mobil... a to neriešim, kde ho dobíjali, keď ho ešte mali). No akonáhle lesným vzduchom zasvišťia prvé smrtiace šípy a priblíži sa desivé štekanie, dostane PUSTATINA (nemýliť s mládežníckym seriálom Kevina Williamsona) ostrú, v dobrom ´špinavú´ príchuť. Aj naďalej sa jednoduchý dej odvíja v odhadnuteľných šlapajach (SPOILER jediná postava, ktorá by situáciu dokázala vyriešiť, je zlikvidovaná medzi prvými SPOILER), ale situáciu zachraňuje pochmúrna výprava, surová atmosféra, drsná akcia, fajn herci (mladí aj starí, muži aj baby) a napriek vštekým klišé stále ako-tak vynaliezavý scenár (SPOILER napr. vrahova identita je odhalená už v prvej polovičke snímky! SPOILER).(21.4.2007)

Veľmi podobný motív už bol výborne spracovaný v Lovcoch myšlienok a preto som sa dosť obával, že ho Pustatina bude len tupo kopírovať. No, mýlil som sa a Pustatina je remeselne veľmi slušne zvládnutý horor. Presne síce neviem povedať, či sa skutočne jednalo o horor, ale atmosféru to malo a to dosť dobrú. Po tejto stránke však u mňa predsa len vyhrávajú Lovci myšlienok, inak im Pustatina veľmi šlape na päty. Jedine obsadenie nebolo nič extra, ale aj tak som bol jednoducho milo prekvapený. Rozhodne to nenudí a občas je to aj napínavé. Za posledné roky v rámci žánru vysoký nadpriemer a tak nevidím žiadny dôvod, prečo si tento drsný filmík nepozrieť znova.(2.10.2007)

Angličania vedia ako na to a na poli hororov sú v súčasnosti rozhodne v kurze, teda aspoň u mňa. Wilderness stojí na dobrých hereckých výkonoch, konečne sú tu neni žiadne modelky ani modeli, len, takmer bežní ľudia a predovšetkým prepracovanej psychológii postáv. Celé je to zabalené do príjemného dirty style kabátika a potešia aj niektoré úmrtia (psíky vedia byť kruté). Jedinou väčšou chybou je, že pointu odhalíte takmer okamžite, čo sa ale dá odpustiť, veď je to bežné.(11.9.2006)

• Alex Reid

• - Natáčení probíhalo ve Skotsku a Severním Irsku. (Terva)

• - Keď Callum (Toby Kebbell) dostane úder nožom do chrbta, je vidno otvorenú krvavú ranu. V ďalšom zábere je však koža holá bez krvi a následne je opäť krvavá. (misterz)

• - Louise (Alex Reid) hovorí o službe v 7. obrnenej divízii v Basre (Irak). 7. obrnená divízia však bola rozpustená po druhej svetovej vojne, a preto bolo pre ňu nemožné, aby v nej slúžila. (misterz)