Pustina

Wilderness

Pustatina

Horor / Thriller

Velká Británie, 2006, 93 min

Šikana v lapáku dovede nezletilé vejlupky až na ostrov, kde není žádný KFC, aby utužily charakter.......Vyvražďovačka, držící se ničím nepřekvapujícího schéma. Párkrát jsem byl napnutej, ale v podstatě se nic překvapivého nestane. Bohužel. Průměrně drsné záběry, vedle nichž má na povrch vystupovat psychologie jednání ,,ve skupině pod tlakem". Dobrý je dobrý a zlý.... . Neurazí, ale nenadchne. Na jedenkrát ujde.(7.3.2007)

Tak toto si líbit klidně nechám. Velmi plodné a atmosferické prostředí (ne tak úplně) opuštěného britského ostrova prakticky nemůže zklamat. Máme tu hrstku společenských odpadlíků, kterým sice asi nebudeme moc fandit (až na sympaťáka Seana Pertweeho), ale o to víc si užijeme jejich likvidaci. Napětí pracuje na plné otáčky. Místy mi to dost připomínalo nedávno viděné Psí vojáky, ale toto je bezpochyby lepší, a to už jen proto, že se to drží při zemi. Zdejší zabiják má dost velkou páru.(23.7.2012)

• -bad-mad-wolf-

Hm... naturalistická volovinka z lesů na jednom pustém ostrově. Nic originálního, napínavého nebo nedej bože šokujícího. Navíc jsou tu na můj vkus až moc jednostranně zaměřené postavy (poseroutka, hajzl, chladnokrevný drsňák, nerozhodný ocásek), předvídatelnost, nevýraznost a podivný střih. Nad vodou tohle béčko drží především naturalistické brutální scény, slušná atmosféra a krátká stopáž, díky které nehrozí nuda. 5/10 je tak akorát.(23.2.2008)

Horor? No moc mi teda nepřišlo. Jo dobře, pár drsnejch až skoro brutálních scén tam je, ale moc hororově to na mě stejně nepůsobila a ani jako vyvražďovačka to neni zrovna excelentní. Hlavně sem měl docela problém s tim, že sem v podstatě nikomu nepřál, sice hlavní postava je, ale taková dost divná a jinak samí rádoby drsný kokoti, u kterých se jen čeká na smrt, která ale přichází až moc čekaně a tipnout si jestli a kdo přežije, taky neni zrovna nějakej složitej kvíz(26.5.2007)

• MikO_NR_1909

Ďalšia smiešna nechutnosť, ktorá až na brachiálne násilie nič neponúka. Chvíľami sa deje toho strašne veľa, ale práve XY konfliktov medzi postavami a YZ absurdných momentov je jedna zo tradičných teenegerských nedostatkov. V nultých rokov sa rozbehli vo veľkom horory v lesoch a len skutočne niekoľko z nich je znesiteľných.(9.5.2013)

• - Natáčení probíhalo ve Skotsku a Severním Irsku. (Terva)

• - Keď Callum (Toby Kebbell) dostane úder nožom do chrbta, je vidno otvorenú krvavú ranu. V ďalšom zábere je však koža holá bez krvi a následne je opäť krvavá. (misterz)

• - Louise (Alex Reid) hovorí o službe v 7. obrnenej divízii v Basre (Irak). 7. obrnená divízia však bola rozpustená po druhej svetovej vojne, a preto bolo pre ňu nemožné, aby v nej slúžila. (misterz)