Pustina

Wilderness

Pustatina

Horor / Thriller

Velká Británie, 2006, 93 min

Musím uznať, celkom podarený béčkový slasher. Partia mladých grázlov je poslaná na ostrov, aby si tam "utužili" svoj charakter, no asi si to všetci predstavovali inak. Námet je celkom zaujímavý, samotná vyvražďovačka tiež nie je najhoršia. Škoda len, že sa príbeh veľmi pomaly rozbiehal, vlastne prešla viac ako polhodina a nič sa nedialo. Prvým šípom sa to však našťastie zmení. Tiež sa mohlo pridať na samotnej dusivej atmosfére, ktorá síce bola, ale nie taká aká k tomuto žánru patrí. Určite to nestačilo, aspoň mne. To je asi najväčší problém tohto filmu. Tiež tu nie je žiadna šanca vybudovať si nejaký pozitívny vzťah k postavám, vlastne vám ich ani nie je ľúto, pretože ide všetko o samých grázlov, ich správanie je dosť často prehnané a hraničí s absolútnou magorinou (možno s výnimkou hlavnej postavy, ale tiež to nebol žiaden lumen). Moje hodnotenie je preto niekde medzi 3 a 4*. 69/100(4.4.2014)

Veľmi podobný motív už bol výborne spracovaný v Lovcoch myšlienok a preto som sa dosť obával, že ho Pustatina bude len tupo kopírovať. No, mýlil som sa a Pustatina je remeselne veľmi slušne zvládnutý horor. Presne síce neviem povedať, či sa skutočne jednalo o horor, ale atmosféru to malo a to dosť dobrú. Po tejto stránke však u mňa predsa len vyhrávajú Lovci myšlienok, inak im Pustatina veľmi šlape na päty. Jedine obsadenie nebolo nič extra, ale aj tak som bol jednoducho milo prekvapený. Rozhodne to nenudí a občas je to aj napínavé. Za posledné roky v rámci žánru vysoký nadpriemer a tak nevidím žiadny dôvod, prečo si tento drsný filmík nepozrieť znova.(2.10.2007)

Solidní námět, kde absentuje nějakej hrdina a sledujeme jen kroky bandu těch největších zmrdů, které pronásleduje ex-mariňák se svýma pejskama a připravuje na ně pastě, střílí je kuší a s nikým se nesere. Poslední bitka na nože hodně brutální a úderná. Toby Kebbell charismatickej frajer, Pertwee klasickej boss. Úvod vtáhne okamžitě a film si drží slušné tempo, takže ani nenudí.(26.9.2017)

TV/// Obsazení 7/10 Děj 8/10 Hudba 6/10 Prostředí 8/10/// +námět, zpracování, atmosféra -pomalejší rozjezd a slabší začátek/// Atmosférou a zpracováním mi to mírně připomnělo režiséru prvotinu Mrtvá hlídka. Jen tady je to ještě o něco přehlednější a tentokrát se tvůrci oprostili od velkého množství nočních scén, takže je i něco vidět. Je to (sice řečeno s nadhledem) dobrá sonda do myslí těch, kteří nejsou tak úplně nevinní a zároveň pomsta jednoho otce za smrt svého syna. Některé záběry jsou pak hodně drsné a jsou až do morku kostí (do krve by bylo slabé slovo). Závěr je pak slušně vystupňovaný a vlastně od začátku si nejste jisti jestli někdo přežije./// Celkem 74%///(15.5.2010)

Po skončení filmu jsem dal 4*,ale jak jsem přemýšlel nad komentářem, srážím to o hvězdu na hraničních 69%. V situaci, kdy parta adolescentních parchantů v pasťáku psychickým terorem donutí jednoho z nich k sebevraždě, za kterou jsou odměněni slovy ředitele. "Take them to the island!", jsem čekal slušnou zábavu. Díky slušnému obsazení jsem se bavil i s pár přešlapama více než půlku filmu, ale bohužel postupem času jsem si stále častěji pokládal otázku "WTF?" jak nad scénářem, tak nad logikou chování postav. Škoda, konec je jakýsi mišmaš, který celý film srazil. Ale i tak je to s přehledem dívatelný brutálnější survival, který se však snaží hrát větší představení, než jaké je schopen utáhnout.(23.10.2012)

• Alex Reid

• - Louise (Alex Reid) hovorí o službe v 7. obrnenej divízii v Basre (Irak). 7. obrnená divízia však bola rozpustená po druhej svetovej vojne, a preto bolo pre ňu nemožné, aby v nej slúžila. (misterz)

• - Natáčení probíhalo ve Skotsku a Severním Irsku. (Terva)

• - Keď Callum (Toby Kebbell) dostane úder nožom do chrbta, je vidno otvorenú krvavú ranu. V ďalšom zábere je však koža holá bez krvi a následne je opäť krvavá. (misterz)