Pustina

Trailer

Skupina mladých delikventů je přivezena do nápravného zařízení na pustý ostrov. Záhy však zjišťují, že ostrov není úplně opuštěný. Čeká zde na ně psychopatický vrah se zákeřnými pastmi, hladovou smečkou psů a smrtícími zbraněmi. Hrůza, násilí a boj o přežití vtrhne na vaše obrazovky v tomto mistrovském thrilleru od režiséra filmu Mrtvá hlídka. (oficiální text distributora)

Trailer

Goldbeater

Tak toto si líbit klidně nechám. Solidně hororové prostředí (ne tak úplně) opuštěného britského ostrova prakticky nemůže zklamat. Máme tu hrstku společenských odpadlíků, kterým asi nejde moc fandit (až na sympaťáka Seana Pertweeho), ale o to víc si užijeme jejich likvidaci. A že zdejší zabiják má dost velkou páru. ()

flanker.27

Film je syrový a brutální, ale způsobem neumělým a přirozeným, od úvodu v nápravném zařízení pro mladistvé po boj o holé přežití na ne tak docela pustém ostrově. Co bych vyzvednul především jsou výborní herci. Ať už je to uťáplý srabík, bezcitný náckovitý gauner nebo nováček samotář, všichni působí naprosto uvěřitelně. Rád bych dal vyšší hodnocení, protože tenhle styl mi zatraceně sedí, ale přecejen mi pár věcí nesedlo:)). Především ženská vychovatelka coby irácká veteránka drsňačka působila příliš "genderstudies", mého oblíbeného Seana Pertweeho (seržant z Psích vojáků) odrovnaj moc brzo aniž by do běhu událostí výrazně zasáhl a v závěrečném boji vrah (na vojenského profíka) hrozně lamil. I tak rozhodně stojí za vidění, i když spíš než horor je to akční thriller. Update: Tak musím po třetím shlédnutí říct, že mě film pořád baví, ergo vyšší hodnocení si přecejen zaslouží. ()

Cervenak

Ďalší razantný dôkaz, že niečo ako "súčasný britský survival horror" naozaj jestvuje. Skoro bez ľakačiek a bez prekvapivých rozuzlení (ale v tom je práve geniálny fór, že hrdinovia sa v polovici filmu v kľude zamyslia a logickou úvahou odhalia identitu i motívy vraha presne ako každý bystrejší divák), nechýbajú ani ťažkotonážne klišé, ale stále napínavé a sympaticky nekompromisné. Výživné gore-efekty, dobre zrežírované naháňačky s krvilačnými psiskami a banda hrdinov, ktorí majú sakramentsky ďaleko od debilných amerických školákov. A hlavne je to realizačne jednoduché (rozumej lacné), čo je však práve tá správna ingrediencia dobrého horroru. V mojich očiach filmu podráža nohy len čisto subjektívny fakt, že som krátko pred ním videl Marshallov Pád do tmy, ktorý je asi tak desaťkrát strašidelnejší a dusivejší. ()

heyda

Parádní horůrek z Britské produkce, který mi nabídl skoro všechno: brutální smrti, napětí, akci, lekačky, výborné bitky s krvavými šrámy a skvělou hudbu. Jedna jediná věc mě však zklamala a to kamera. Na takový horor by to chtělo zkušený kameramanský ansámbl, protože trhané letecké záběry na ostrovní krajinu jsou fakt amatérské. K samotnému příběhu též nemám výtky, všechno probíhalo v rámci uvěřitelnosti. Celkově tedy 75% ()

Frajer42

Je to takový lehčí thriller na dobrou noc. Kamera má při mořských záběrech nádech amatérismu a herci nejsou kdoví jaké hvězdy. Skoro se na ně nedá ani koukat, jací to jsou fešáci a sympaťáci. Já osobně jsem tedy fandil tomu zabijákovi, který dlouho vidět není. Dovolím si stručný děj. Parta nevychovaných lidiček z polepšovny neustále šikanuje svého dobrého kamaráda a jeho kamaráda. Naštěstí otec toho jejich šikanového kamaráda je nejspíš kamarád jeho kamaráda. Vše by se zdálo být v pořádku. Je tu ale jedno velké ale. U šikanovaného kamaráda přeroste šikana mez únosnosti, neboť bude jednoho krásného dne šikanátory pochcán a provede čistý řez na svém zápěstí. Nutno říct, že se mu řez povede natolik, že jim přes noc vykrvácí. Vedení polepšovny to děsně rozzuří, a tak vyšlou celou skupinku nevychovanců, kterou doprovází jeden dozorce na ozdravný pobyt na nějaký hustě zalesněný a údajně pustý ostrov. Vše by bylo asi v úplném pořádku, kdyby ten druhý šikanovaný kamarád neprozradil tátovi toho mrtvého, kdo se skrývá za smrtí jeho syna. Otec je shodou okolností velmi dobře vycvičený voják z nějaké zvláštní jednotky a ke všemu je děsně rozzuřený a má skvěle vycvičenou smečku pejsků. Jak bude lov probíhat vám už neprozradím. Jen bych upozornil ať nečekáte nějaká efaktní úmrtí zúčastněných. Mohli byste být značně zklamaní. Ale třeba budete mít větší štěstí než já a z těch nesympatických osob si nějakého favorita zvládnete najít. V tom případě se vám to bude líbit asi více. Já to vidím na 2*, a to se mi zdá, že nadhodnocuji. ()

• Keď Callum (Toby Kebbell) dostane úder nožom do chrbta, je vidno otvorenú krvavú ranu. V ďalšom zábere je však koža holá bez krvi a následne je opäť krvavá. (misterz)
  • Natáčení probíhalo ve Skotsku a Severním Irsku. (Terva)
  • Louise (Alex Reid) hovorí o službe v 7. obrnenej divízii v Basre (Irak). 7. obrnená divízia však bola rozpustená po druhej svetovej vojne, a preto bolo pre ňu nemožné, aby v nej slúžila. (misterz)

Související novinky

Konkurence pro Van Helsinga

Konkurence pro Van Helsinga

01.04.2007

Solomon Kane je jméno dobrodruha, šermíře a lovce démonů, který v 17. století putuje neprozkoumanými končinami světa a válčí tam s nadpřirozeným zlem. A zároveň je to název britsko-francouzsko-české… (více)